Şimdi Ara

Volkswagen yeni polo Blue GT (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
2
Favori
45.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son derece sportif, son derece ekonomik, son derece mükemmel... Yeni Polo BlueGT Cenevre Motor Show'un gözdesi.

Yeni Polo BlueGT, silindirsiz ACT sistemi ile yüksek performans ve olağanüstü yakıt verimliliği sunuyor. 1.4 litre 140PS TSI motoru ile saatte 210 km hıza ulaşırken 100 km'de sadece 4.7 litre yakıt tüketiyor.

Araç piyasaya çıktı Yeni Polo 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG	BlueGT	61.000 TL

Maks. güç, kw (PS) dv/dk110 (150) / 5000-6000
    Maks. tork, Nm dv/dk250/ 1500-3000
    0-100 km/s sn.7,8
    Maks. hız, km/s220
    Şehir içi5,8
    Şehir dışı4,1
    Genel 4,7

Adaptif Hız sabitleyici (ACC) 1.700 TL
    4 kapı (BlueGT) 1.450 TLMetalik Renk 950 TL
    Panoramik Açılır Cam Tavan 2.700 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 3 Şubat 2015; 11:49:08 >

• rengi keşke kırmızı olsaydı
  • Tamamıyle yalan tuketım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Tamamıyle yalan tuketım

hocam test edilmese yazmazlar diye düşünüyorum

mutlaka bu değer olmuştur
  • Cıhan bey bıldıgın uzere bırcok vag grubu araca sahıp oldum daha tutanı gormedım tt 17lt ortalama ıle sattım cupram 14lt suanda q3 ortalama 5.9lt yakıyor dıyor suan 10lt ama daha 400km de hadı dıyelım 1lt dussun 9lt mazot tamam uygun hızlarda yazılan degerler bunlar ama gercek hayata uymuyor malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Cıhan bey bıldıgın uzere bırcok vag grubu araca sahıp oldum daha tutanı gormedım tt 17lt ortalama ıle sattım cupram 14lt suanda q3 ortalama 5.9lt yakıyor dıyor suan 10lt ama daha 400km de hadı dıyelım 1lt dussun 9lt mazot tamam uygun hızlarda yazılan degerler bunlar ama gercek hayata uymuyor malesef

bu veriler ben tahmin ediyorum düz yolda max hız 100 km ve hız sabitleyici ile yapılmıştır

ben jetta ile istanbul çerkezköy arası 100-110 arası 4,5 litreyi yaktırdım gözümle şahitim
  • 100 km de 4.7 litre tüketim dediği yağ tüketimi mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

100 km de 4.7 litre tüketim dediği yağ tüketimi mi acaba?

su tüketimi
  • Aracı kolay hareket ettireceği için az yaktırabilir, doğrudur.
    1.4 80hp'lik atmosferik makineden bile az yakabilir.

BMW 316 Compact ile 325 Compact'ın şehiriçi trafikli tüketimleri neredeyse aynı idi mesela. 1lt oynuyordu sadece.

Ancak bu aleti Türkiye'ye getirirlerse Polo GTI'ın önünü kesmiş olurlar, kimse almayabilir.
    O yüzden ben diyorum ki, getirmezler.
    Performans desen var, tüketim az, daha ne olsun. E GTI nasıl satacak o zaman?
  • Fr varken cupra neden alııyorsa gt varken de gtı da alınır
  • 1.4 tsi 140 hp geri dönmüş fakat bu sefer benzinlik dostu değil düşmanı olarak
  • bunun dizeli gelirse süper olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

100 km de 4.7 litre tüketim dediği yağ tüketimi mi acaba?

koltuktan düstüm.
  • silindirsiz ne demek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

silindirsiz ne demek?

sanırım bazı silindirler devre dışı kalıyor böyle bir konu açmıştım
  • “Silindirlerini hareketsiz kılma” özelliğine sahip olan ilk Volkswagen otomobili olan Polo BlueGT’nin kaputunun altında toplam 140HP güç üreten 1.4 litre TSI motor yer alıyor. Sıfırdan 100 km/s hıza sadece 7.9 saniyede ulaşabilen kompakt sporcunun maksimum hızı ise 210km/s olarak duyuruldu.

Öte yandan, aktif silindir yönetimi (ACT) ve BlueMotion Teknolojisi (Start / Stop sistemi, pil rejenerasyon) ile beraber uyum içerinde çalışan 7 vitesli çift kavramalı (DSG) şanzıman ile donatılan BlueGT’nin 4.5l/100km’lik ortalama yakıt tüketimi dizellerin pabucunu dama atıyor. CO2 emisyon değeriyse 105g/km.

Altı-ileri manuel şanzıman ile donatılan BlueGT’nin kombine yakıt tüketimi 4.5l/100km olarak açıklandı. Ayrıca, CO2 emisyon değeri 108g/km ile hala oldukça etkileyici…

Polo 1.2 TSI 105 PS ve Polo GTI 180 PS arasına konumlanan Polo BlueGT’de (1.4 TSI 140HP) kullanılan yeni 17 inç alaşım jantlar, GT rozetleri, çift egzoz borusu ve bir çok standart özellik Polo GTI ve Polo BlueMotion’dan transfer edilmiş.

2012 Volkswagen Polo BlueGT, Temmuz ayında satışa sunulacak.

• ACT sistemiyle sakin kullanımda Bentley Mulsanne'da olduğu gibi bazı silindirleri devre dışı bırakıyor ve yakıt tüketimi %50'ye kadar azalıyor.
  • Bu forum sayesinde vw görmekten midem bulandı artık ya.Halbu ki ne güzel araçlardı daha önceleri gözümde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osencag

ACT sistemiyle sakin kullanımda Bentley Mulsanne'da olduğu gibi bazı silindirleri devre dışı bırakıyor ve yakıt tüketimi %50'ye kadar azalıyor.

%50 iddali bi rakam olur. 7 lt yakan bi aracin 2 silindiri kapaninca 3.5 lt'mi yakacak ? Benim bildigim bu konu daha once acilmisti. Vw bu teknoloji ile 1 litreye yakin bi tasarruf saglamayi planliyordu. 1 litre bile degil yaklasik olarak. Normalde sehir ici 7.0 litre yakit tuketimi olan bi aracin ortalama yakit tuketimi 5.5 litre civarlarinda oluyor. Vw bu silindir kapatma ile 6.0 litre sehir ici tuketim yakalarsa prtalama 4.7 lerde olabilir. Ama bu tuketimleri yakalamak sabir ister.

Ozellikle ayaginizin altinda 140 hp guc varsa.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.