Şimdi Ara

Telefon kapalıyken alarm çalışmıyor!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
27.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neo V kullanıcısıyım.Alarm telefon kapalıyken çalmıyor.Birçok Android telefonda böyle bir sorun varmış.

Ancak Neo V'in sitesinde böyle bir sorunun Neo V'in olmadığı yazıyor ;

http://www.sonymobile.com/us/support/faq/xperia-neo-v/get-to-know-your-phone/alarm-not-working-ps101/

Burada bir ayar mı yapmak lazım???

• quote:

Orijinalden alıntı: theasus

Neo V kullanıcısıyım.Alarm telefon kapalıyken çalmıyor.Birçok Android telefonda böyle bir sorun varmış.

http://www.sonymobile.com/us/support/faq/xperia-neo-v/get-to-know-your-phone/alarm-not-working-ps101/

Make sure you have enough battery time before setting the alarm.
    Telefonu kapatırken yeterli şarj oldugundan emın olun demek istemişler herhalde.
    Şarj, %0'sa eğer alarm çalışmaz tabii ki.
    Elektrik olmadan nasıl çalışsın.

Eski telefonlarda her zaman için %1 likte olsa bir şarj bırakılırdı telefonun içinde. Alarmlar çalışırdı.
    Fakat su andaki sistemde sanırım %100 şarj kullanılıyor..

• Android ve İosta telefon kapalıyken alarm çalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raperi

quote:

Neo V kullanıcısıyım.Alarm telefon kapalıyken çalmıyor.Birçok Android telefonda böyle bir sorun varmış.

Telefonu kapatırken yeterli şarj oldugundan emın olun demek istemişler herhalde.

Eski telefonlarda her zaman için %1 likte olsa bir şarj bırakılırdı telefonun içinde. Alarmlar çalışırdı.

Burada demek istediğini anladım ancak %100 iken alarmı kurup telefonu kapattım çalmadı.Yani orada yazan bilgiler benim telefonda olmadı çok ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: u.r.k.

Android ve İosta telefon kapalıyken alarm çalmaz.

Bir taraftan ilerliyorken bir taraftan geriliyor teknoloji galiba :)
  • Alarm işletim sisteminde yüklü bir uygulama. Tel kapanınca işletim sistemide kapandıgı çin alarm calısmıyor bilgisayar kapalıylen ekran koruyucunun devreye girmemesi gibi.
  • ideos x5 in 2.3.5 yazılımında hızlı ön yükleme diye bir seçenek var onu işaretleyince telefon tam kapansa bile alarm falan çalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: raperi

quote:

Burada demek istediğini anladım ancak %100 iken alarmı kurup telefonu kapattım çalmadı.Yani orada yazan bilgiler benim telefonda olmadı çok ilginç

aa çok ilginç :) ve çok saçma. Sabah işe, okula filan geç kalınabilir bu yüzden :(

• "Note that the alarm doesn’t go off if the phone is turned off."

Zaten verdiginiz linkte telefonun kapali oldugu durumda alarmin calismayacagi belirtilmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pwnstaer -- 10 Mart 2012; 4:36:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahubey

ideos x5 in 2.3.5 yazılımında hızlı ön yükleme diye bir seçenek var onu işaretleyince telefon tam kapansa bile alarm falan çalıyor.

Bu işlem tam olarak nasıl yapılıyor anlatabilir misin?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahubey

ideos x5 in 2.3.5 yazılımında hızlı ön yükleme diye bir seçenek var onu işaretleyince telefon tam kapansa bile alarm falan çalıyor.

Bu işlem tam olarak nasıl yapılıyor anlatabilir misin?

Sanırım şarj'dan tasarruf için telefonu kapatcaksınız? Güç Tasarrufunu etkinleştirirsen gece yatarken amacına ulaşmış olur musun acaba bir nebze?
  • İdeos X5'in orjinal 2.3.5 güncellemesinde "Ayarlar/Uygulamalar/Hızlı Önyükleme(işaretlerseniz alarm telefon kapalıyken de çalar). Bu seçenek sayesinde telefonu kapattığınızda telefon tam kapanmıyor. Bir nevi windowstaki uyku moduna geçiyor gibi diyebiliriz. Bu sayede Telefon kapalı olsa bile alarm çalabiliyor. Bu seçeneği aktif olan telefonlar daha hızlı açılıp kapanır. Bence Huawei bu seçeneği çok güzel düşünmüş. Çünkü başka cihazlarda görmedim böyle bir seçenek. Umarım anlatabilmişimdir.
  • ben genelde telefonumu kapatıp yatarım. Şimdi sabah alarm çalacak diye açık bırakacağım ve boşu boşuna şarj yiyecek. Bazen biri sabahın köründe arayabiliyor. Bu gibi şeylerden kurtulmanın en iyi yolu kapatmak. Peki siz bu problemi nasıl aşıyorsunuz? Uçak moduna alarak mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

ben genelde telefonumu kapatıp yatarım. Şimdi sabah alarm çalacak diye açık bırakacağım ve boşu boşuna şarj yiyecek. Bazen biri sabahın köründe arayabiliyor. Bu gibi şeylerden kurtulmanın en iyi yolu kapatmak. Peki siz bu problemi nasıl aşıyorsunuz? Uçak moduna alarak mi?

Marketten "Profile Scheduler" indirdim bu sorundan kurtuldum. Gece profilinde uçak modunu aktif hale getirdim, 23:30 da gece moduna geçiyo, sabah 6'da normal profile geçip uçak modundan çıkıyo. Tabi sim kartın PİN'ini de iptal ettim.
    Niye böyle yaptın derseniz, beni bazen alarm uyandırmıyo, sabah uyandırmak için arayanlar var:)
  • telefonu aldıktan 1 ay sonra işe geç kalarak öğrendiğim durumdu ve bu yüzden w710i mi kullanmak zorunda kaldım. tabi sadece geceleri (: belki küçük bir özellik gibi görünebilir ama bence çok gerekli hele geç yatıp erken kalkıyorsanız
  • kesinlikle çok gerekli. en azından sistem otomatik açılsa ve alarm devreye girse (ki çok basit bişey bu, hele bu zamanda)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

ben genelde telefonumu kapatıp yatarım. Şimdi sabah alarm çalacak diye açık bırakacağım ve boşu boşuna şarj yiyecek. Bazen biri sabahın köründe arayabiliyor. Bu gibi şeylerden kurtulmanın en iyi yolu kapatmak. Peki siz bu problemi nasıl aşıyorsunuz? Uçak moduna alarak mi?

ucak modu iyi bir yol.
    ayrica telefonun sabaha kadar beklemesi yuzde bir yada iki guc harciyor, bence acik kalsa dahaiyi ama yattiginiz erden uzakta olmasi daha saglikli...
  • Arkadaşlar var mı artık 1 ekim 2013 itibarıyla kesin bir çözüm
    Telefonumu ( android ) tam kapatacağım ve sabah alarm vaktinde titreşimle beni uyandıracak !
    Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Arkadaşlar var mı artık 1 ekim 2013 itibarıyla kesin bir çözüm
    Telefonumu ( android ) tam kapatacağım ve sabah alarm vaktinde titreşimle beni uyandıracak !
    Teşekkür ederim

Yok öyle bir şey.
  • iyide telefonu neden kapatirsinizki . hadi sarjdan tasarruf ediyorsunuz dicem telefonun acilip kapanmasi daha cok sarj goturur

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.