Şimdi Ara

1080p videolara destek veren Apple TV, 16 Mart tarihinde piyasaya çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1080p videolara destek veren Apple TV, 16 Mart tarihinde piyasaya çıkıyor

Apple'ın yeni iPad modelini tanıtmasıyla başlayan tartışmalar ve değerlendirmeler devam ederken, firmanın etkinlikte tanıttığı yeni Apple TV modeli biraz gölgede kaldı denebilir.

Apple'ın oturma odasına yönelik olarak ürettiği Apple TV ürününün yeni versiyonu beklendiği gibi 1080p video oynatma desteğine kavuştu. Aslında Apple'ın A5X işlemcisinin Apple TV için üretildiği iddiaları ortaya atılsa da bunun gerçek olmadığını gördük. iTunes üzerinde de artık 1080p içeriklere yer verilmeye başlandı.

Yeni Apple TV ürününde kullanılan arayüz biraz daha optimize edilmiş ve iOS'a yakın bir şekil almış. iCloud platformuna entegre olan Apple TV, bu kapsamda Photo Stream uygulamasına kavuştu. iPad veya iPhone sahibi olan ve yanında Apple TV ürünü de olan kullanıcılar, çektikleri fotoğraflarını TV'leri üzerinden de görebilecek. Bunun yanında filmlerini iCloud üzerine aktaran kullanıcılar yine Apple TV'den bu filmlere erişebilecek.

Photo Stream'in yanısıra Vimeo, Netflix, Flickr ve YouTube uygulamaları da Apple TV'de yüklü olarak gelecek. Ayrıca iTunes üzerinde yüklü olan çalma listelerinizi Apple TV üzerinde de oynatabileceksiniz. 

iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları kullandıkları cihazlardaki müziklerini, fotoğraflarını ve videolarını Apple TV ile doğrudan HD televizyonlarına aktarmak için AirPlay'i kullanabiliyorlar. iPhone 4S veya iPad kullanıcıları ise ekranlarındaki görüntüyü doğrudan HD televizyonlarında izlemek için AirPlay Mirroring özelliğini kullanabiliyor.

Yeni Apple TV, yeni iPad ile aynı tarihte yani 16 Mart'ta piyasaya sürülecek. 99$'lık fiyatında ise bir değişiklik olmayacak.

• 'Apple single-core A5 chip' böyle yazıyo sitesinde. A5'in tek çekirdek versiyonuda varmış :D
  • Fiyati 99$ mi ben mi yanlis goruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: docekic

Fiyati 99$ mi ben mi yanlis goruyorum

doğru görüyorsun hocam da bir hata mutlaka olmalı.!bir rakamı eksik yazmış olabilirler.eğer değilse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anarki24

quote:

Orijinalden alıntı: docekicFiyati 99$ mi ben mi yanlis goruyorum
    doğru görüyorsun hocam da bir hata mutlaka olmalı.!bir rakamı eksik yazmış olabilirler.eğer değilse...

Apple TV'nin fiyatı hep çok ucuzdu zaten.
    Not: 99 Dolar olan televizyon değil o küçük medya oynatıcı kutu ;)
  • Logosu atv gibi olmuş :)
  • SAMSUNGA RAKİPMİ GELİYO ? HAHHAHA
  • bildigin monitor ve media oynaticisi bu ne tv si alicisimi var
  • Şaka gibi ya Donanımhaber okuyan ve Apple TV'yi resimdeki televizyon sananlar var...
    Yapıcak bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeverJames

SAMSUNGA RAKİPMİ GELİYO ? HAHHAHA

apple tv televizyon değil...
  • 1080p ha! vay vay vay, apple bir kere daha devrimsel bir cihaz geliştirmiş vs... revolutionary, amazing mamazing geri kalan elmacı tatavaları istediğiniz gibi doldurabilirsiniz.
  • 99 dolar mı ?
  • 99 dolar ama usa da 99 dolar tr ye gelince biranda bu fiyat 300 tl diyor. tr de çok araştırdım en sonunda usa dan getirttim. çok memnunum özellikle jb yapıp ipad 2 ile airplay kullandığınızda lcd tv niz şahane bir multimedya canavarına dönüşüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pyloge

Şaka gibi ya Donanımhaber okuyan ve Apple TV'yi resimdeki televizyon sananlar var...
    Yapıcak bir şey yok.

Valla bende cok şaşırdım yorumları okurken. Apple a laf atanların apple ürünlerinden bihaber olması da ayrı bi konu.
  • İşte bu güzel haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 8 Mart 2012; 22:35:46 >
  • Bunu televizyon sananların olduğu forumda Apple'in sürekli eleştirilmesi,kullanıcıların enayi damgası yemesi ve Apple hakkında bilgi sahibi olanlara fanboy denilmesi tam bir forum klasiği:)
  • 99$ olan TV değil, medya oynatıcısı.
  • Kaç ekran ??

Diye soranlarda olur birazdan
  • Herkez tv sanıyor Haberin başına tv değildir yazmak lazım arkadaşım aradı az önce oglum apple tv 100dolar lan lan 100dolar diye çok güldüm olum full hd miş kaç ekran acaba ledmi 3dmi acaba diye başlığı okumus heralde sadece
  • Evet fiyat 99$.Fakat Apple TV nin asıl kar getireceği kısmı iTunes üzerinden satılan çevirimiçi içerikler.Ayrıca apple bu hareketi ile iTunes'un yaygınlığını ve bilinirliğini olabildiğince artırmaya çalışıyor ve piyasa standartı olmaya çalışıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.