Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (1993. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
121.007
Cevap
561
Favori
3.399.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19911992199319941995
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az sabredip, Türkiye'den resmi garantili cihaz alınması taraftarıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 16 Kasım 2013; 16:46:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.E.O

Arkdaşlar siparişlerinizi iptal edin !Amazon'dan giden ps4'lerin yarısı kutundan çıktığında blue light of dead hatası veriyor kısaca bricked halde geliyor . Garanti ve geri yollamayla uğraşmayın paranızla rezil olmayın Sony kesinlikle her şeyi mahvetti

Aslında nedeni şu :http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1346125-dijital-icerik-amazoncoma-yardim-etti

Bende Forex Piyasalarında Yatırım Uzmanıyım Türkiye'nin sayılı şirketlerinden birinde.

Açık olarak şunu belirtmeliyiz. Amazon yıllardır zararda. Çok büyük zararda olduğu için sıcak para akışını sağlamak için baskı yapmış olabilir konsol üreticilerine.

Çünkü amazon neredeyse hiç bir şekilde kârda değildi. Sadece hizmet sağlıyordu.

Sony'de bu kadar pre-order cihazı yetiştiremiyecekti. Çünkü hatırlayın konsolun ilk tanıtımında daha prototype'i bile yoktu. Ama SATICIlardan ÜRETİCİye "Batıyoruz hemen üret!" baskısı geldiyse , bunlar kesinlikle son testleri yapılmadan tabir-i caizse PALDIR KÜLDÜR piyasaya akıtıldı.

Şimdi diyebilirsiniz "E bu cihazlar arızalııııı , değişeceeeek" . Evet değişecek ama değişmek için cihaz yok? Değişse de Amazon'a bir şey olmayacak. Sony ürünleri fixleyip yollayacak..
    "
    Amerika'da ki insanların çoğuda bunlarla uğraşmadığı için ne yapıcak? "Ben en iyisi 2 ay bekliyeyim ve yeni bir cihaz alıyım o parti sıkıntısız çıkar"diyecek. %30 u böyle yapsa ve tekrar gidip Amazon'dan alsa Amazon tekrar + kara geçecek. Döngü böyle işler arkadaşlar.

Komplo teorimi yazdım :) Eleştiriler gelir ama mantık çerçevesinde okursanız haklılık payı mutlaka vereceksiniz...
  • Hata oranı %0.04, videolar fake, gönül rahatlığıyla alın dendi dün gel gör ki amazondaki her iki ps4 den biri çalışmıyo bişey olmazcılar gönül rahatlatıcılar yine kayıplarda

Ignden haber bekleyen vardı ıgn oylaması. Sonuçlar aynı hatalı ps4 oranı %50 ;

http://www.ign.com/wikis/playstation-4/PS4_Problems

Dünde dedim garantisiz çok riskli, tabi bu iş alım gücünede bağlı ama bence 1000 TL az bi rakam değil. Beklemekte fayda var büyük ihtimal 2014 de revizyona gidilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 16 Kasım 2013; 16:53:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon'da satın almadığınız ürünlerin sayfasına yorum yazmak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 16 Kasım 2013; 16:50:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sykkµno

quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

quote:

Orijinalden alıntı: Sykkµno

Şu anda piyasadaki çoğu ps4 acayip problemli.Ben de hayal kırıklığına uğradım resmen.Live yayınları izlerken bile 2-3 kere ps4'ün donup kapandığına şahit oldum.

Bende rastladım baya, sorun işletim sisteminde, muhtemelen updateler ile düzelir hiç kafaya takmıyorum :)

İnşallah hocam.Ben de 13 aralıkta TR'ye gelince dayanamayıp alanlardan olacağım.biraz beklemek en iyisi aslında ama ben de o sabır yok işte.

Aynen garantili olduğu sürece gram dert etmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Amazon'da satın almadığınız ürünlerin sayfasına yorum yazmak mümkün.

Verified Purchase olanlar hepsi neredeyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın Mahmut

quote:

Arkdaşlar siparişlerinizi iptal edin !Amazon'dan giden ps4'lerin yarısı kutundan çıktığında blue light of dead hatası veriyor kısaca bricked halde geliyor . Garanti ve geri yollamayla uğraşmayın paranızla rezil olmayın Sony kesinlikle her şeyi mahvetti

Aslında nedeni şu :http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1346125-dijital-icerik-amazoncoma-yardim-etti

Bende Forex Piyasalarında Yatırım Uzmanıyım Türkiye'nin sayılı şirketlerinden birinde.

Açık olarak şunu belirtmeliyiz. Amazon yıllardır zararda. Çok büyük zararda olduğu için sıcak para akışını sağlamak için baskı yapmış olabilir konsol üreticilerine.

Sony'de bu kadar pre-order cihazı yetiştiremiyecekti. Çünkü hatırlayın konsolun ilk tanıtımında daha prototype'i bile yoktu. Ama SATICIlardan ÜRETİCİye "Batıyoruz hemen üret!" baskısı geldiyse , bunlar kesinlikle son testleri yapılmadan tabir-i caizse PALDIR KÜLDÜR piyasaya akıtıldı.

Şimdi diyebilirsiniz "E bu cihazlar arızalııııı , değişeceeeek" . Evet değişecek ama değişmek için cihaz yok? Değişse de Amazon'a bir şey olmayacak. Sony ürünleri fixleyip yollayacak..
    "
    Amerika'da ki insanların çoğuda bunlarla uğraşmadığı için ne yapıcak? "Ben en iyisi 2 ay bekliyeyim ve yeni bir cihaz alıyım o parti sıkıntısız çıkar"diyecek. %30 u böyle yapsa ve tekrar gidip Amazon'dan alsa Amazon tekrar + kara geçecek. Döngü böyle işler arkadaşlar.

Komplo teorimi yazdım :) Eleştiriler gelir ama mantık çerçevesinde okursanız haklılık payı mutlaka vereceksiniz...

Benim konsolum bozuk çıksaydı iade eder ve bir Xbox one alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Amazon'da satın almadığın ürünlerin sayfasına yorum yazmak mümkün.

Evet ama ürünü alanlar "Amazon Verified Purchase" olarak belirtiliyor.Çoğu öyle
  • quote:

quote:

quote:

"

Benim konsolum bozuk çıksaydı iade eder ve bir Xbox one alırdım

İşte biz Türkler böyle düşünüyoruz.

Ama Amerikalılar öyle değil. Aylar önce verdiği pre-orderı , cihazı alıp tak tak yere vurup kırıp , marifetmiş gibi videolara çekerler , umurlarında da olmaz.

Düşün bakkalsın ve peynir satıyorsun. Sürüyle kuyruk var. Ne yaparsın? Hepsi aynı peyniri istiyor. Satıcıda ise o kadar peynir yok. Üreticiyi arıyorsun, üreticide "Abi bozuklar var" diyor ama sen de satışını yapmak için "Hemşo yolla bozukları da yolla satarız değiştiririz sonra para lazım acil".

Olayın özeti bu. Amazonun durumu kötü olduğu için ve bu problem sadece Amazondaki stoklarda olduğu için bunu söylüyorum. Çünkü Sony'nin PS4 satışında en büyük stoğu Amazonda ve en büyük işlem ortağı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşkın Mahmut -- 16 Kasım 2013; 16:57:27 >
  • kötü oldu bu beklemek faydalı olacak ozaman
  • Taşkın Mahmut kullanıcısına yanıt
    Dh'de amazon'dan sipariş verenlerin sayısı oldukça fazla.İnşallah onların cihazlarına problem çıkmaz.
  • quote:

@krnahmet ;

Avusturya'dan alırsan Cihazın PAL olur

Amerikadan alırsan NTSC-U olur.

Fark nedir?

Fark yoktur. Sadece film alırken RegionFree almak zorundasın. Eğer ki RegionFree versiyonu yoksa Filmin , PAL filmi NTSC-U da açamazsın yine aynı şekilde NSTC-U ise film PAL cihazda açamazsın.

Onun dışında başka bir şey yok.

Hmm. Peki amerikada sadece NTSC-U mu satılıyor yoksa PAL satan yerler var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok ince bir mesaj var olumsuz mesajlardan birinde.

quote:

Americans should buy XBOX ONE
  • quote:

Orijinalden alıntı: krnahmet

quote:

@krnahmet ;

Fark nedir?

Fark yoktur. Sadece film alırken RegionFree almak zorundasın. Eğer ki RegionFree versiyonu yoksa Filmin , PAL filmi NTSC-U da açamazsın yine aynı şekilde NSTC-U ise film PAL cihazda açamazsın.

Hmm. Peki amerikada sadece NTSC-U mu satılıyor yoksa PAL satan yerler var mıdır?

Amerikada PAL olmaz
  • benim gibi 30 eylülden sonra amazon de den sipariş verenler ocak ayında geleceği için üzülüyordu ama bir yerde bu bizim şansımız oldu. 29 kasımda avrupada satılan ps4 lerde de benzer hatalar çok olursa amazondaki siparişi iptal edip 13 aralıkta garantili olarak alırım ama avrupadaki ürünlerde bir sorun olmazsa siparişimi sürdüreceğim
  • quote:

quote:

quote:

@krnahmet ;

Fark nedir?

Amerikada PAL olmaz

Anladım abi peki ben digelimki avrupadan aldım PS4 ü herkesin bugün de konuştuğu yazılım sorunu falan diyolar bendede gerceklesti garanti işi nolcak ? Türkiye de ki sony yardımcı olur mu ?

• Amazon ile burayı kirletmemek için yeni bir konu açtım. Biz PS4 genel muhabbetimize devam edelim burada

http://forum.donanimhaber.com/m_84016601/f_//tm.htm#84016601
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@krnahmet ;

Fark nedir?

Amerikada PAL olmaz

Anladım abi peki ben digelimki avrupadan aldım PS4 ü herkesin bugün de konuştuğu yazılım sorunu falan diyolar bendede gerceklesti garanti işi nolcak ? Türkiye de ki sony yardımcı olur mu ?

Evet Türkiye'deki Sony yardımcı olur ama para ile

Çünkü burada Sony yok. Sony'nin Distribütörü var. Distribütör'de sadece kendi getirdiği cihaza bakar.

O yüzden Uluslararası garanti geçen yerlere (Bulgaristan , Yunanistan) tarzı yerlere götürebilirsin.
  • 720.000 - 1.000.000 arası konsol satışı yapan siteye 300 adeti bozuk çıktığı icin yarısı bozuk çıkmış diyen zekanızı seveyim.

Konsolunuz calışıyor olsaydı 2. Günde girip amazona yorum mu yaparsınız?

Birileri ortaya atmış herkes atlamış.

• Bugün İzmir Montrö'deki Sony Center'a gittim, ön sipariş almadıklarını söylediler isim ve numara aldılar size ayırırız o gün gelir alırsınız biz size yine arar bilgi veririz dediler. Oyunların PS4 ile birlikte geleceğini söylediler ama aksesuarlarla ilgili net bilgi yokmuş geledebilir gelmeyedebilir dedi konuştuğum kişi, bakalım umarım terslik olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 19911992199319941995
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.