Şimdi Ara

Kalkmayan Programı Kaldıran Program

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
88.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yalnız baslık ilginc olmus "kalkmayan bu programı kaldıran program"
  • Merhaba,

Arkadaştan aldığım .NET Studio'yu kurmuş, güzel güzel de kullanmaktaydım. Günlerden birgün Mathcad adlı programı kurasım geldi, kurdum, çalışmadı. Verdiği hataya bakarak .NET'den şüphelendim ve onu kaldırmak istedim. Fakat program normal olarak lisanssız olduğu için kaldıramadım. O kadar lisanssız program var, bi bu sorun çıkardı. Sırf onun yüzünden format attım, ama bu sonuncu format çok yordu beni. Bir daha format falan atmamak niyetindeyim. Saatlerimizi (hatta günlerimizi) harcayarak kurduğumuz programları kurmaya, yaptığımız ayarları yapmaya baştan başlamak çok kötü.

Acaba bu "İlle de kalkmam ben" diyen programları "Öyle olmaz yavrum, böyle olur" diyerek kaldıracak bir program ya da yöntem var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tumra -- 12 Şubat 2006 3:12:34 >

• Zaman zaman aynı sorunu bende yaşıyorum. Normal olarak kalkmayan programları kaldırabilen bir programa rastlamadım. . Kaldırmak istediğim programların dosyalarını kendim sildim. Hatta bazı dosyalar silinemiyor falan diyordu. O zaman da TUNE UP utulities programının " tune up shredder" diye bir menüsü var . onunla sildim. Program calısıyor silinemiyor diye uyarı verse bile dosyayı parçalayarak siliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tumra

Merhaba,

Arkadaştan aldığım .NET Studio'yu kurmuş, güzel güzel de kullanmaktaydım. Günlerden birgün Mathcad adlı programı kurasım geldi, kurdum, çalışmadı. Verdiği hataya bakarak .NET'den şüphelendim ve onu kaldırmak istedim. Fakat program normal olarak lisanssız olduğu için kaldıramadım. O kadar lisanssız program var, bi bu sorun çıkardı. Sırf onun yüzünden format attım, ama bu sonuncu format çok yordu beni. Bir daha format falan atmamak niyetindeyim. Saatlerimizi (hatta günlerimizi) harcayarak kurduğumuz programları kurmaya, yaptığımız ayarları yapmaya baştan başlamak çok kötü.

Acaba bu "İlle de kalkmam ben" diyen programları "Öyle olmaz yavrum, böyle olur" diyerek kaldıracak bir program ya da yöntem var mıdır?

sen de format atma kardes kur windowsunu yukle suruculerini gerekli update leri yap
    Acronis i kur sisteme al yedegini d surucusune..ilerleyen gunlerde bakdın windows kafanı
    bozdu cek sisteme fir format yukle windowsunu yedeginden...

• .Net'i mi kaldırmak istedin de kalkmadı yoksa Mathcad mi

eğer .Net ise cd'sini takıp kaldırman lazım
  • system mechanic !!!
  • Ekle/Kaldır LİSTESİNDEN SİLİNMEYEN PROGRAM İSİMLERİNİN SİLİNMESİ:
    Bazen yanlışlıkla proramı bilgisayarınızdan silmek için programın klasörünü silersiniz. Bu durumda Denetim Masası / Program Ekle-Kaldır da o programı kaldırmaya çalıştığınızda kalkmaz. Bunun için tweakui yardımcı programı kullanabilirsiniz. Yoksa Başlat/Çalıştır/Regedit i çalıştırın
    (Çalıştır'ı klavyeden çalıştırmak için win tuşu ile R tuşuna basın.)
    1- HKEY_LOCAL_MACHINE 'i yanındaki + yı tıklayın açılan listeden
    2- Software 'i açın, aynı şekilde takip edin
    3- Microsoft 'u açın
    4- Windows 'u açın
    5- CurrentVersion 'u açın
    6- Uninstall' ı açın
    (Bilgisayarım \HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall)
    Burada Program-Ekle kaldır daki listeyi göreceksiniz. Listeden kaldıramadıklarınızı DEL tuşuna basarak silin.

KESİN ÇÖZÜM

• quote:

Orjinalden alıntı: cici_anne_sevda

Ekle/Kaldır LİSTESİNDEN SİLİNMEYEN PROGRAM İSİMLERİNİN SİLİNMESİ:
    Bazen yanlışlıkla proramı bilgisayarınızdan silmek için programın klasörünü silersiniz. Bu durumda Denetim Masası / Program Ekle-Kaldır da o programı kaldırmaya çalıştığınızda kalkmaz. Bunun için tweakui yardımcı programı kullanabilirsiniz. Yoksa Başlat/Çalıştır/Regedit i çalıştırın
    3- Microsoft 'u açın
    4- Windows 'u açın
    6- Uninstall' ı açın
    (Bilgisayarım \HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall)
    Burada Program-Ekle kaldır daki listeyi göreceksiniz. Listeden kaldıramadıklarınızı DEL tuşuna basarak silin.

KESİN ÇÖZÜM

çok iyi program ekle kaldır dan farklı şeylerde var burda yawww

• Yeni bir yazı verdim bu konu ile ilgili okumanızı tavsiye ederim.
    İmzamda linki var.
  • evet tecrübeli arkadaşım beytepeyi takip edin derim
  • Listeden kaldıramıyorum demiyor.programı kaldıramıyorum.diyor.
  • Ben .NET'i kaldıramadım. Tam hatırlamıyorum, zira bu uyarıyı verdiğimde kan beynime sıçradı, direk format attım. Uyarı aşağı yukarı şöyleydi:

Bu programın lisanssız olduğu tesbit edildiğinden kaldırMIYORUZ. Hayırlı uğurlu olsun, lisanslı almazsınız ha? Buyrun bakalım (Şşlappppş!)

Bir daha kurayım, madem böyle tavsiyeler gelmiş, deneyelim bakalım. Herkese teşekkürler.
  • hocam olmaz oyle sey

quote:

Orjinalden alıntı: tumra

Ben .NET'i kaldıramadım. Tam hatırlamıyorum, zira bu uyarıyı verdiğimde kan beynime sıçradı, direk format attım. Uyarı aşağı yukarı şöyleydi:

Bu programın lisanssız olduğu tesbit edildiğinden kaldırMIYORUZ. Hayırlı uğurlu olsun, lisanslı almazsınız ha? Buyrun bakalım (Şşlappppş!)

Bir daha kurayım, madem böyle tavsiyeler gelmiş, deneyelim bakalım. Herkese teşekkürler.
  • teşekkürler saolun bu bilgi için silindi silmek istediğim dosya
  • quote:

Orjinalden alıntı: quvang
    yalnız baslık ilginc olmus "kalkmayan bu programı kaldıran program"

.net i kaldirma, ben ozellikle kuruyorum. (v2, v3)
    yeni windows kurduktan sonra once directx9.0c, sonra .net, sonra mdac kurarim...
    bunlarin matlab la bi alakasi yok, cesitli programlarin calismasi icin windowsta olmasi gereken seyler.

matlab gibi programlar enviromental variable a ve service e yaptiklari eklemeler yuzunden, ve aslan uninstall edilmeleri tasarlanmadigindan sorunludur. programin sisteme eklemelerini ii bilip (.net bunlardan biri diil) ondan sonra elle silmek gerekir genellikle.

universiteler icin hazirlanan yazilimlarin cogunda ayni hastaliklar mevcuttur. (latex haric)

• revo uninstaller programını deneyebilirsiniz,ücretsiz ve bir çok kez beni bu dertlerden kurtardı.
    programı kurdugunuzda uninstall yapamaz ise,revo uninstaller kurulu iken kaldıramadıgınız programı tekrar kurun,ondan sonra revo uninstaller'den tekrar kaldırmayı deneyin,en ufak ayrıntısına kadar sistemden temizleyecektir.
  • bende var olan matlabı sılmek istedımde bummer-unistaller error ekranı cıkıo ve içinde exception calling main. yazıoo sılemıoom napacam???:S
  • quote:

Orjinalden alıntı: _KARDELEN_

Ekle/Kaldır LİSTESİNDEN SİLİNMEYEN PROGRAM İSİMLERİNİN SİLİNMESİ:
    3- Microsoft 'u açın
    4- Windows 'u açın
    6- Uninstall' ı açın

KESİN ÇÖZÜM

En GARANTİSİ ...

• @_KARDELEN_
    En iyisi

Sonra kaldıralamayan programları kaldıran programıda kaldıramazsanız iyi olmaz
  • Bir kaç programı bununla başarı ile sildim (ama en iyisi Regedit ten silmek).

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.