- x
IOS 5.1 Kesik Sim Kart İle Problem Yaşatıyor
42 Cevap4283 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

276 Mesaj
8 Mart 2012; 10:32:11 

Arkadaşlar, kartı kesik olarak kullanıyordum fakat IOS 5.1'e update ettikten sonra kartı tanımamaya başladı. İşin kötüsü şu anda Turkcell Micro-Sim kartta bulamıyorum. Kartını kesik olarak kullananlar update etmeden önce bir daha düşünsün derim. (Benim kartım eski, 128 bit ile ilgili bir sorun da olabilir bilemiyorum.)

2535 Mesaj
8 Mart 2012; 10:34:55 

Bnde sorun yok üstelik makasla kesmistim :D
Yamalı durumda calisio :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Haftaya Netleşir... Yersen.

Facebook Hesabım

1738 Mesaj
8 Mart 2012; 10:35:33 

Kartım kesik ne 5.0.1 de ne de 5.1 de problem yaşamadım.

276 Mesaj
8 Mart 2012; 10:37:27 

Çözüm öneriniz var mı peki arkadaşlar ?

2535 Mesaj
8 Mart 2012; 10:49:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ucanteneke

Telefonu restart et.
Kart kaymış olabilir . En ufak kaymada hat gider.
OTA'dan guncelleme yaptıysan itunestan yap.

Facebook Hesabım

3365 Mesaj
8 Mart 2012; 10:50:02 

quote:

Sen Seçilmiş Kişisin :)

1290 Mesaj
8 Mart 2012; 10:52:10 

Kartınızın cıp kısmını bıldıgımız kursun kalem sılgısı ıle silin tekrar takın düzelecektır....

276 Mesaj
8 Mart 2012; 10:53:03 

:) şimdi gidip normal bir microsim alıcam, Sorunu en kestirme şekliyle bu çözecek sanırım. Cengiz sanırım haklısın ben seçildim bu sefer. Gerçi sorunu google layınca bir kaç kişinin daha yaşadığını görebiliyorsun ama bu sorunların içinde boğuşmaktansa yeni bir microsim almak en kolyı gibi geliyor. Madman teşekkürler önerin için...

276 Mesaj
8 Mart 2012; 10:55:09 

Kartımı 5.0.1 olan bir iphone 4s e taktım gayet normal çalıştı, sanırım bu silgi olayını egale eder? Atakan teşekkürler önerin için...

2535 Mesaj
8 Mart 2012; 10:55:14 

quote:

:) şimdi gidip normal bir microsim alıcam, Sorunu en kestirme şekliyle bu çözecek sanırım. Cengiz sanırım haklısın ben seçildim bu sefer. Gerçi sorunu google layınca bir kaç kişinin daha yaşadığını görebiliyorsun ama bu sorunların içinde boğuşmaktansa yeni bir microsim almak en kolyı gibi geliyor. Madman teşekkürler önerin için...

Umarım çözersin kardes

Facebook Hesabım

6235 Mesaj
8 Mart 2012; 10:56:15 

64 kb kesme kullanıyorum 5.0.1 de 5.1 de sorun yasamadım allaha sukur telefon 4s

İPHONE 5 16 GB BLACK 7.0.4
SONY PLAYSTATİON 4 500GB
PSN:Omers25

276 Mesaj
8 Mart 2012; 11:04:19 

quote:

Orijinalden alıntı: omer_1997_25_1907_fb

64 kb kesme kullanıyorum 5.0.1 de 5.1 de sorun yasamadım allaha sukur telefon 4s

Ağlamak istiyorum :)))) benim de 4s

3569 Mesaj
8 Mart 2012; 11:18:36 

sorun senden kaynaklı. zaten versiyona göre kesik sim kartın sorun çıkartması saçma olurdu. benimde sim kart kesik bir sorun yok zaten

Ömür biter, borç bitmez

1121 Mesaj
8 Mart 2012; 11:23:04 

64kb biri kesme diğeri microsim 2 adet sim kartım var. Kesme olanında özellikle intelliscreenx kullanırken bir yavaşlık oluyor ama microsim ile intelliscreenx kullanmak daha hızlı.

10584 Mesaj
8 Mart 2012; 11:27:41 

hayır dostum patronumda 4s var kesik sim bende 4 var benimkide kesik sim sorun yok gayet düzgün çalışıyor

Asus Z97-A 5 Way İntel Haswell i5 4670K Asus GTX 770 2GB 256Bit DirectX 11.1
Corsair 450D WD Blue 1TB 7200 Rpm Corsair 2x4Gb Vengeance 1600Mhz CL9 1.5V Asus VX239H 1080p IPS 23"
Cooler Master Silent Pro M2 720W 80+ Hyper 212x Creative İnspire 5+1 Sound System
Samsung Evo 840 120 GB Logitech Gaming G105 Logitech Gaming G300

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

276 Mesaj
8 Mart 2012; 11:29:25 

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

sorun senden kaynaklı. zaten versiyona göre kesik sim kartın sorun çıkartması saçma olurdu. benimde sim kart kesik bir sorun yok zaten

:) Şu an elimde iki adet 4s var birisi 5.01 birisi 5.1 , birinde çalışıyor aynı kart birinde çalışmıyor. Çalışmayanda da update öncesi çalışıyordu. Nasıl bir hata yapıyor olabilirim ki¿

50 Mesaj
8 Mart 2012; 12:22:36 

aynı sorun bir arkadaşımda da var..
no sim hatası veriyor..
restore desek çözer mi acaba?

337 Mesaj
8 Mart 2012; 12:24:53 

pil durumu bilgilerinizi (performans) ve hat kopma son durumunu şu konuya yazın arkadaşlar:

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#58492664

diğer sorunlarınızı da ana konuda tartışırsanız cevap verebilecek kişi sayısı çok olur.

276 Mesaj
8 Mart 2012; 13:52:40 

arkadaşlar yeni microsim aldım sorunum çözüldü. Yardımı geçen arkadaşlara teşekkürler :)

6235 Mesaj
8 Mart 2012; 14:19:02 

quote:

arkadaşlar yeni microsim aldım sorunum çözüldü. Yardımı geçen arkadaşlara teşekkürler :)

Senin adına sevindim

İPHONE 5 16 GB BLACK 7.0.4
SONY PLAYSTATİON 4 500GB
PSN:Omers25

942 Mesaj
8 Mart 2012; 15:42:14 

Valla benim sim kartım da kesik. IOS 5.0.1 de sorun şu idi şebeke çok nadiren tam çekiyordu. Hep 1 - 2 bar eksik kalıyordu. Bu sabah IOS 5.1 e geçtim şimdi çok iyi çekiyor 1 bar bile inmiyor.

Velhasıl; sorun yaşamadım.

50 Mesaj
8 Mart 2012; 16:51:50 

gözlemlediğim kadarıyla sadece sim kart kesikliği değil olay, kesilmiş sim kartlar 4-5 seneden eski ise sorun çıkarıyor gibi..

135 Mesaj
8 Mart 2012; 17:10:28 

Ben de dün gece 5.1 e geçince ios updateten sonra kapanıp açılan iphone 4s sim takılı değil uyarısı vermeye başladı, eski bir sim kartım vardı. Çok denedim olmadı, teli fabrika ayarlarına döndürdüm kurulum yaptım yeniden yine olmadı, kartı kaç defa çıkarıp taktım yine olmadı. Yeni bir hazır kart vardı gece onu kestim makasla taktım açıldı sonunda. Sabah da gittim micro sim aldım :)
Sorun yoktu madem neden 5.1 yapınca sim yok diyordu bu meret. Güncellemeden önce de aynı sim vardı içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arkeen -- 8 Mart 2012; 17:13:34 >

28 Mesaj
8 Mart 2012; 18:58:45 

iphone servisiyim.Bugün aynı sorundan üç müşterim geldi,üçüde simkartını değiştirmek zorunda kaldı.

957 Mesaj
8 Mart 2012; 19:05:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ozguryalli

iphone servisiyim.Bugün aynı sorundan üç müşterim geldi,üçüde simkartını değiştirmek zorunda kaldı.

Merhaba bugun iki arkadasim beni aradi, ikiside kendi kesmiti sim kartini ve dediginiz gibi 2side su an no sim hatasi aliyor

Just a dust in the wind.And the wind blows..

1420 Mesaj
8 Mart 2012; 19:18:59 

64k microsim sorun yok

28 Mesaj
8 Mart 2012; 19:40:22 

quote:

Orijinalden alıntı: tozparcasi

Merhaba bugun iki arkadasim beni aradi, ikiside kendi kesmiti sim kartini ve dediginiz gibi 2side su an no sim hatasi aliyor

Arkadaşında dediği gibi eski simkartlardan kaynaklanıyor olabilir sorun.

1 Mesaj
9 Mart 2012; 0:49:23 

ya arkadaslar selam, kafayı yicem yardımcı olun lütfen, iOS 5.1 e dün gece güncelleme yaptım, iTunes kullandım, gece 12 de başladım, bı sure bekledim baktım cok uzun sürecek firmware guncellenirken gittim yattım, sabah baktığımda hala bıraktığım gibiydi donmus kalmış telefon, haliyle güncelleme tamamlanmadan çektim teli pc den, reset attım ve telefon açıldı, wireless tan güncellemeyi yaptı ama yapmaz olaydım hatasız olan telefon cok kötü oldu, iphone4s kullanıyorum. Özellikle 5.1 sürumuyle düzeltildi denen hersey bende sorun oldu, telefon düzgün çekmiyor 3g den sürekli düşüyor, onceden hiç bir sorun yoktu güncellemeden sonra bu hale geldi, teli Almanya'dan aldım ve Almanya'da yasıyorum, sıfır garantili tel, yardımcı olun ne yapmaliyim

1782 Mesaj
9 Mart 2012; 2:22:03 

quote:

Orijinalden alıntı: corleone82

ya arkadaslar selam, kafayı yicem yardımcı olun lütfen, iOS 5.1 e dün gece güncelleme yaptım, iTunes kullandım, gece 12 de başladım, bı sure bekledim baktım cok uzun sürecek firmware guncellenirken gittim yattım, sabah baktığımda hala bıraktığım gibiydi donmus kalmış telefon, haliyle güncelleme tamamlanmadan çektim teli pc den, reset attım ve telefon açıldı, wireless tan güncellemeyi yaptı ama yapmaz olaydım hatasız olan telefon cok kötü oldu, iphone4s kullanıyorum. Özellikle 5.1 sürumuyle düzeltildi denen hersey bende sorun oldu, telefon düzgün çekmiyor 3g den sürekli düşüyor, onceden hiç bir sorun yoktu güncellemeden sonra bu hale geldi, teli Almanya'dan aldım ve Almanya'da yasıyorum, sıfır garantili tel, yardımcı olun ne yapmaliyim

Önce itunes üzerinden restore et ve yeni iphone olarak tanıt. Baktın düzelmedi Almanya'ya garantiye ver. Nasıl olsa garantili sıfır telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendigelen -- 9 Mart 2012; 2:23:26 >

3638 Mesaj
9 Mart 2012; 3:23:28 

quote:

Orijinalden alıntı: corleone82

3G den sürekli düsüyor derken ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

76 Mesaj
9 Mart 2012; 9:07:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Arkeen

Ben de dün gece 5.1 e geçince ios updateten sonra kapanıp açılan iphone 4s sim takılı değil uyarısı vermeye başladı, eski bir sim kartım vardı. Çok denedim olmadı, teli fabrika ayarlarına döndürdüm kurulum yaptım yeniden yine olmadı, kartı kaç defa çıkarıp taktım yine olmadı. Yeni bir hazır kart vardı gece onu kestim makasla taktım açıldı sonunda. Sabah da gittim micro sim aldım :)
Sorun yoktu madem neden 5.1 yapınca sim yok diyordu bu meret. Güncellemeden önce de aynı sim vardı içinde.

Selam;

Ben de 4S'ime dün gece 5.1 (9B179) update yaptım. Şimdi sim kart takılı değil hatası veriyor. Kesik olarak kullanıyordum simi micro sim ile çözülür mü?

Telefon kilitlenmiş midir yoksa? Ne yapmalıyım??

135 Mesaj
9 Mart 2012; 9:23:55 

hsgobuluk ben ne denediysem olmadı. Farklı bir sim ile denedim gördü sim kartı. Sonra gidip yenisini aldım önce onu bir dene istersen bir tane sim kart al tak. Kilitlenme falan olmamıştır.

569 Mesaj
9 Mart 2012; 9:51:21 

quote:

Ben tekrar 5.0.1'e döndüm. Simi değiştirip oyle gecicem 5.1'e. 256kb, 128kb ve 64 kb sim kartlar var Turkcell'de hangisini almam mantıklı olur?

276 Mesaj
9 Mart 2012; 10:20:40 

quote:

Orijinalden alıntı: tsender

Ben tekrar 5.0.1'e döndüm. Simi değiştirip oyle gecicem 5.1'e. 256kb, 128kb ve 64 kb sim kartlar var Turkcell'de hangisini almam mantıklı olur?

Ben birşey belirtmedim alırken, 128 bit benim aldığım micro sim güzel çalışıyoru şimdilik sorun yok Diğerleri hakkında bir bilgim yok :) çok çok rehber hafızası büyüyordur diye düşünüyorum. Kartı kesik kullanan arkadaşlar da fırsatları olduğunda micro sim ile değiştirsinler bence, her update de bu filmi birileri yaşıyor çünkü kafanız rahat olsun.

1014 Mesaj
9 Mart 2012; 10:39:32 

Sanırım bu "no sim" hatası sadece yurt dışından gelen telefonlarda ortaya çıkıyor.

1782 Mesaj
9 Mart 2012; 10:53:08 

quote:

Orijinalden alıntı: bynekm

Sanırım bu "no sim" hatası sadece yurt dışından gelen telefonlarda ortaya çıkıyor.

Herhalde öyle hocam. Ben TR'den aldım Genpa garantili güncellemeyi de yaptım hiç sıkıntım yok. Şarj süresinde de yüzde 5-10 arasında yükselme var.

569 Mesaj
9 Mart 2012; 15:50:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kendigelen

Herhalde öyle hocam. Ben TR'den aldım Genpa garantili güncellemeyi de yaptım hiç sıkıntım yok. Şarj süresinde de yüzde 5-10 arasında yükselme var.

Kesik simmi orjinal simmi? Turkiyeden alanlar alırken orjinal simle aldıkları için sorun cıkmıyor olabilir. Turkiye'den alınan bir iphone'a kesik sim takılsa sorumuzun cvbını alırız.

599 Mesaj
9 Mart 2012; 15:54:17 

4s kullanıorum kesik avea sim kartım var herhangi bir sorun olmadı bende

2130 Mesaj
10 Mart 2012; 13:41:53 

kesik vodefone kullanıyorum. zaman zaman hat yok hatası alıyordum. restore ettim şimdilik düzeldi

200 Mesaj
10 Mart 2012; 17:54:17 

bende kesik kullanıyorum sorun yok 64 bit ama bende de numaramı göremiyor karşı taraf

12 Mesaj
13 Mart 2012; 9:05:53 

Dün bnmde 4s cihazımda aynı problem oldu.Yurt dışından getirtmiştim.Tim e gittim (12,5 liraya) 128lik sim aldım ve çalıştı.Türkcelldekiler; aynı sorunu olan 2.kişisiniz dedi.Bence sim kart 5 yıldan daha eskiyse sorun çıkarıyor. .

100 Mesaj
17 Mart 2012; 12:35:52 

az önce bir gafletle forumları okumadan ben de update ettim telefonu. ingiltereden aldığım 4s çok da iyi kesişlmemiş 15 senelik sim kartı tanımadı.. artık simkartla vedalaşma vakti gelmiş anlaşılan :)

1 Mesaj
15 Mayıs 2012; 18:16:30 

merhabalar.konu kapanmış sanırım ama aynı sorunu bende yasadım.Telefonum yurt dısından geldi.3 gün falan olmustu.pc de i tunes ile ilgili bişeyler yapmaya çalısıyordum ve birden bu güncelleme başladı.bir an eyvah dedim yanlış bişeymi yapıyorum.neyse güncelleme bitti.ve servis yok demeye başladı.ama benim sim kartı kardesimin telefonuna taktıgımızda calısıyordu.tam tersi onun sim kartıda benim telefonda calısıyordu.onun telefonu iphone 4 ve benimki 4s.şimdi burdaki sorun telefonun 4 yada 4 s olması oldugunu sanmıyorum.onun kartı micro idi benimki eski kartı kırdırmıştım.yani zaten güncelleme öncesinde telefon calısıyordu.olay güncelleme sonrasında oldu.şimdi yeni bir güncelleme daha yollamış.öyle duruyo telefonda.şimdi ben o güncellemeyi başlatsam aynı sorun yinemi olacak ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi * tulip * -- 15 Mayıs 2012; 18:20:25 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Donanım sorunları, Aksesuarlar, Yedek parça » IOS 5.1 Kesik Sim Kart İle Problem Yaşatıyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.262