Şimdi Ara

Trafik Cezasına İtiraz Prosederü - Güncel - 2012 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
89
Favori
289.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ceza size yeni tebliğ edildiyse tabi ki tebliğ tarihi geçerli, makbuzlara resim eklenmiyor, plakalara yazılan cezalara tabi ki itiraz edilebiliyor, keşke buraya doğrudan yazana kadar, ilk mesajımda belirttiğim hususlara kulak verseniz, bir okusanız, okuma alışkanlığınız olsa.

Bir de bana mesaj yoluyla ulaşan arkadaşlar var.
    Kimseye danışmanlık hizmeti vermiyorum, lütfen bana mesaj atmayın.
    Burada bilgi paylaşımı yapıyoruz, forumun amacı bu, ama herkes kendine özle muamele istiyor, derdi olan varsa buraya yazın, bilen birileri cevaplayacaktır.
    Önceki yazılan mesajları okuyun, muhtemelen aradığınız cevap oralarda bir yerdedir.
  • selam,
    bu dilekçeyi eklerde bulamadım yardımcı olabilir misiniz..
    velican898@gmail.com mail adresim.. şimdiden teşekkürler elinize sağlık
  • Kiraladığım araçla sanırım radara düştüm. (15 gün önce) Ekip falan da yoktu-çevrilmedim. Öğrendiğime göre artık radara düştüğün zaman adresine ceza geliyormuş. Rent a Car firmasından öğrendiğime göre cezayı onlar ödeyip sonra da sözleşme gereği adresime gönderiyorlarmış. Bu da yaklaşık iki ayı bulurmuş.
    Şimdi:
    1- iki ay sonra gelen bu cezaya ben nasıl itiraz edebileceğim, 15 günlük itiraz süresini aşıyor.
    2-Ben ceza yiyip- yemediğimi o kadar süre beklemeden nasıl öğrenebilirim. Merak içindeyim.
    e-devlet şifresi aldım ancak araç üstüme kayıtlı olmadığı için öğrenemiyorum.Saygılar...
  • Kırmızı ışık ile ilgili olan dilekçeyi bende alabilir miyim. Sayfalarda bulamadım da
  • Selam. Aracım babamın üzerine ve bana emniyet kemeri takılmadığı için ceza yazılıp plakaya gönderilmiş. ceza babmın adına geldi ceza puanı onun ehliyetine işlenecek. ben emniyet kemerimin takılı olupp olmadığını hatırlamıyorum ama son zamanlar markete dahi çıksam takıyordum. eşim yanımda takmamıştı onada yazılmış olabilir. sorularım şunlar
    1. ben itirazda buluna bilir miyim?
    2. plakaya emniyet kemeri takmıyor diye ceza yazılıyor mu?
    3. sulh cezaya başvuru yapıldığı takdirde ve haksız durumda isek mahkeme masrafı ne kadar?
  • 1. 15 gün itiraz süresi iş günü olarak mı? Aksi taktirde araya şeker bayramı falan girdi benim itiraz süresi çoktan geçmiş olacak. (tebliğ tarihi 2.8.2013)

2. Fotoğraf olmadan kesilen Kırmızı Işık cezaları iptal ediliyor mu?

3. Araba eşimin üzerine, ben itiraz edebiliyor muyum? Yoksa bizzat kendisi mi başvurmalı?

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnderBaskan -- 19 Ağustos 2013; 10:12:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnderBaskan

1. 15 gün itiraz süresi iş günü olarak mı? Aksi taktirde araya şeker bayramı falan girdi benim itiraz süresi çoktan geçmiş olacak. (tebliğ tarihi 2.8.2013)

3. Araba eşimin üzerine, ben itiraz edebiliyor muyum? Yoksa bizzat kendisi mi başvurmalı?

şimdiden teşekkürler.

Şiddetle cevap bekleniyor
  • quote:

1. 15 gün itiraz süresi iş günü olarak mı? Aksi taktirde araya şeker bayramı falan girdi benim itiraz süresi çoktan geçmiş olacak. (tebliğ tarihi 2.8.2013)

1. iş günü
    2. hakime bağlı olmakla birlikte genelde iptal ediliyor. edilmeyenler de var.
    3. ben itiraz etmeye gittiğimde kimlik istemediler. ruhsat ve eşin kimlik fotokopisi iş görecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isok

quote:

1. iş günü
    3. ben itiraz etmeye gittiğimde kimlik istemediler. ruhsat ve eşin kimlik fotokopisi iş görecektir.

benimde aynı şey başıma geldi

dün elime ulaştı ancak komşuya bırakmışlar. teblig tarihini ise 27 6 2013 salı diye yazmış

itiraz edeceğim ama tarih yanlış yazılmış. mahkeme kabul edermi ne yapmam lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: cakin

quote:

Orijinalden alıntı: isok

quote:

1. iş günü

benimde aynı şey başıma geldi

dün elime ulaştı ancak komşuya bırakmışlar. teblig tarihini ise 27 6 2013 salı diye yazmış

itiraz edeceğim ama tarih yanlış yazılmış. mahkeme kabul edermi ne yapmam lazım

ptt kayitlrina bi bak derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OnderBaskan

şimdiden teşekkürler.

1.süreler iş günü değildir. 15 gün sayın cumartesi pazar tatil de dahil.
    2.genel kanı iptal olur ama arkadasın da dediği gibi belli olmaz.
    3.belgelerde sorun yoksa eşiniz yerine sizde başvurabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün gece 0.53 promil ile alkollü araç kullanmaktan ceza yedim ilk kez ceza yedim bu yediğim ceza sicilime işler mi ileride bana sorun yaratır mı?
    Yardımcı olursanız sevinirim
  • Arkadaşlar,,, Trafik Para Cezası 05.02.2010 da tebliğ 17.02.2010 da 130 Tl ceza kesilmiş şimdi olmuş 390 Tl.

MTV sorgulama sayfasına baktığımda gördüm.ŞAŞIRDIM: Şubat 2013 ten önce bu bilgiler yoktu adresime de gelmedi.(Belki adresdeğişikliğinden olabilir.)
    Birinicisi Cezanın nerede kesildiğini nasıl öğrenebilirim.
    İkincisi yine MTV ödeme sayfasında tahsilatlar bölümünde 2012/1 döneminde banka hesaben 54 TL ceza yatırdığım görünüyor ki böyle bir ceza yatırmadım.
    Üçüncüsü neler dönüyor birileri kafa mı yapıyor. anlamadım cevabınızı bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trafik para cezalarına kısmi af...
    31.12.2010 tarihinden önce kesilmiş ve 02.08.2013 tarihi ile vadesi geldiği halde henüz ödenmemiş trafik para cezalarına kısmi af gelmiş...
    faizini ciddi oranda iptal etmişler...
    Mahkeme ile uğraşmak istemeyenler için iyi bir fırsat olabilir, son gün 31. Ekim .2013
    detayları linklerden okuyabilirsiniz;
    http://www.memurlar.net/haber/388913/
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/24629951.asp

• dun posta ıle 166 tl lık trafık cezası geldı
    sırketın kamyonetı ıle
    SUREKLI SOL SERITI KULLanMAK dıye
    ceza geldı

hangı serıt bossa ordan gıderım
    bu ne demek?

bazı bayanlar gıbı agır agır gıdıp sol serıdıde tıkamam

ankarada trafık mahkemelerı nerede
    nasıl bır dılekce ıle ıtıraz edebılırım
  • 01.09.2013 Tarihinde 89km Hızdan 343 TL Ceza Yemişim. Aracım Ford Tourneo Connect. Kapalı Kasa Kamyonet Olarak Geçiyor Ruhsatta. Ceza Yediğim Caddenin Başında Otomobiller İçin 70km Hız Sınırı Görünüyor ve Cadde Duble Yol Şeklinde. Radarı Gördüm Biliyorum, Ve Bu Hızı Sollama Yaparken Yaptım Çok Eminim, Çünkü Yaklaşık 2km Önümde 40-50 İle Bir Renault Flash Beni Uyuz Etti, Onu Sollarken Bu Hızı Yaptım Normalde 70-75 İle Gidebilirdim Orada, Çünkü Dik Bir Yokuştu. Buna Göre Sorularımı Yanıtlarsanız Sevinirim.

1-Şehiriçi Otomobiller İçin 70 Olan Hız Sınırı Panelvan veya Kamyonet İçin Kaç Km dir.?
    2-Bana Neden 343 TL Ceza Gelmiş. % Olarak Yüde Kaç Aşmışım Hız Sınırını.?
    3-Şehiriçinde Sollama Yaparken %10 Hız Limiti Uygulaması Varmı.?
    4-%10 Sollama Hız Limiti Düşülürse Cezam Ne Kadar Olur.?
    5-Bu Ceza İçin İsbat/Delil İsteyebilirmiyim.? (Benden İstenirse Canlı Şahit Olarak Kayın Biraderim İsbat/Delil Kabul Edilirmi.?
    6-Cezayı Kabul Edip, Hızın Yüksek Yazıldığı Şeklinde İtiraz Etsem Bişey Çıkarmı.?

Bilgisi Olan Arkadaşlardan Yardım Bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_deliboran -- 6 Eylül 2013; 18:55:05 >

• @by_deliboran hocam merhaba, aynı miktar ceza yediğimi bugün az önce telefonda eşim söyledi ben işte olduğumdan postacı ona vermiş, telefonda durumu anlatınca canım sıkıldı forumdaki bu konuyu baştan sona okudum, enteresan bulduğum şu; olay 18 Mayıs 2013 tarihinde Ankara'da Yozgat Bulvarı denilen yolda gerçekleşmiş, tebligat bugün yani tamı tamına 130 gün sonra elime ulaşıyor, iki satırlık bir yazı falanca tarih/saatte falanca yerde şu kadar hız sonucu 343 TL ceza... İlk defa başıma geldiğinden soruyorum acaba bunun resim çekilerek veya radar çıktısı gibi birşey varsa onunla birlikte gönderilmesi gerekmezmi? Artı olarak işbank internet şubesinden kontrol ediyorum herhangi bir ceza yok, gib.gov.tr den kontrol ediyorum ceza yok diye uyarı veriyor... Dört buçuk beş aya yakın bir süre önce kesilmiş bir cezanın 130 günde sisteme girmesi gerekmiyormu? Bunu şimdi ödemek istesem ne kadar öderim? İtiraz etsem sonuç çıkmaz mı veya şansımı denemekte fayda var mıdır? Çok konuştum sanırım, rahatsız ettiğsem kusura bakmayın, iyi günler!...

• quote:

Orijinalden alıntı: muamma1

@by_deliboran hocam merhaba, aynı miktar ceza yediğimi bugün az önce telefonda eşim söyledi ben işte olduğumdan postacı ona vermiş, telefonda durumu anlatınca canım sıkıldı forumdaki bu konuyu baştan sona okudum, enteresan bulduğum şu; olay 18 Mayıs 2013 tarihinde Ankara'da Yozgat Bulvarı denilen yolda gerçekleşmiş, tebligat bugün yani tamı tamına 130 gün sonra elime ulaşıyor, iki satırlık bir yazı falanca tarih/saatte falanca yerde şu kadar hız sonucu 343 TL ceza... İlk defa başıma geldiğinden soruyorum acaba bunun resim çekilerek veya radar çıktısı gibi birşey varsa onunla birlikte gönderilmesi gerekmezmi? Artı olarak işbank internet şubesinden kontrol ediyorum herhangi bir ceza yok, gib.gov.tr den kontrol ediyorum ceza yok diye uyarı veriyor... Dört buçuk beş aya yakın bir süre önce kesilmiş bir cezanın 130 günde sisteme girmesi gerekmiyormu? Bunu şimdi ödemek istesem ne kadar öderim? İtiraz etsem sonuç çıkmaz mı veya şansımı denemekte fayda var mıdır? Çok konuştum sanırım, rahatsız ettiğsem kusura bakmayın, iyi günler!...

selamlar, bana da birer gün araylar 2 tebligst geldi. bugun aldım. birisi 3 temmuz, diğer 11 temmuz'da aynı yerde. söğütözü caddesi tobb üniv. önü. 343'er tl.

ancak temmuzda kesilen cezaların bu tarihe kadar gelmemesi normal mi ve itiraz hakkı varmı.. cezaların iksinde de fotoğraf yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: espanolun

quote:

Orijinalden alıntı: muamma1

@by_deliboran hocam merhaba, aynı miktar ceza yediğimi bugün az önce telefonda eşim söyledi ben işte olduğumdan postacı ona vermiş, telefonda durumu anlatınca canım sıkıldı forumdaki bu konuyu baştan sona okudum, enteresan bulduğum şu; olay 18 Mayıs 2013 tarihinde Ankara'da Yozgat Bulvarı denilen yolda gerçekleşmiş, tebligat bugün yani tamı tamına 130 gün sonra elime ulaşıyor, iki satırlık bir yazı falanca tarih/saatte falanca yerde şu kadar hız sonucu 343 TL ceza... İlk defa başıma geldiğinden soruyorum acaba bunun resim çekilerek veya radar çıktısı gibi birşey varsa onunla birlikte gönderilmesi gerekmezmi? Artı olarak işbank internet şubesinden kontrol ediyorum herhangi bir ceza yok, gib.gov.tr den kontrol ediyorum ceza yok diye uyarı veriyor... Dört buçuk beş aya yakın bir süre önce kesilmiş bir cezanın 130 günde sisteme girmesi gerekmiyormu? Bunu şimdi ödemek istesem ne kadar öderim? İtiraz etsem sonuç çıkmaz mı veya şansımı denemekte fayda var mıdır? Çok konuştum sanırım, rahatsız ettiğsem kusura bakmayın, iyi günler!...

selamlar, bana da birer gün araylar 2 tebligst geldi. bugun aldım. birisi 3 temmuz, diğer 11 temmuz'da aynı yerde. söğütözü caddesi tobb üniv. önü. 343'er tl.

ancak temmuzda kesilen cezaların bu tarihe kadar gelmemesi normal mi ve itiraz hakkı varmı.. cezaların iksinde de fotoğraf yok.

Tebligat üzerindeki posta tarihi,suç işlendikten sonra 10 günü kapsamalı yoksa kural ihlalinden ceza iptal edilmesi gerekiyor. Örneğin kural ihlali tarihi bugün ise, bu ceza tutanağı 10 gün içinde postaya tarafınıza ulaştırılmak üzere verilmeliydi.Yani posta gecikmesi, tebligat adresi sorunu yoksa, mahkemeye gidebilirsiniz.

• benimde dün elime ulaşan bir tebligat geldi 2001 hyunda s model aracım var ağustos ayında okmeydanı cevreyolundan gecmişim doğrudur geçmişimdir yanlız işin garip tarafı
    64/1-B1 GECE SİS ISIKLARIRINI SİSLİ HAVALAR DIŞINDA DİĞER FARLARLA BİRLİKTE KULLANMAK iyi de benim aracımın SİS FARI YOK Kİ OLMADI HİÇ DÜZ MODEL BİR ARAC
    BİRDE anlamadıgım gece saat 23:56 yol boştur ve muhtemelen 100 km hızın üstünde gidiyorum bu fahrı sayın musfata Ş.....K nasıl benim plakayı ve sis farlarımın yandığı kanatına
    vardı onuda anlamış değilim neyse 77 tliz hayırlı olsun pendikten itiraz için aracımla gidiceğim bir gün işten izin alcam bugün ceza nedeni araştırmak içinde günüm ziyan oldu haksız yere zaman kaybı çalma bu nasıl adelet birde maddi manevi kaybı olcak tazminatımı acsak sayın fahri polisimiz mustafa Ş' YE acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldking1982 -- 3 Ekim 2013; 14:07:51 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.