Şimdi Ara

fiat brava ilginç bir sorun. bi el atın :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
18.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. aracım 2001 model 120000 km'de fiat brava sx. 2005 yılından beri bende ve çok memnun(d)um. sorunumun adını koyamadığım için başlığada yazamadım kusura bakmayın. kısaca sorunumu anlatayım. aracımın hararet göstergesi sürekli 90 derecenin üstünde duruyor. genelde de 100-110 derece arasında. hal böyle olunca fan sürekli çalışıyor. hararet yüksek olduğu için lpg çalışamıyor. ve bu soğuk günlerdede kalorifer buz gibi hava üflüyor. servise götürdüm termostattan dediler değiştirdiler ama bişey değişmedi. tekrar gittim bu sefer motor üst kapağında sorun olabilir onu değiştirmek gerekir 1000-1500 lira arası masraf çıkardılar. ama bu seferde ben güvenipte bırakamadım. sonuçta ilk baştada termostat deyip bi sürü paramı almışlar ve bi işe yaramamıştı. başka bir tamirciye gittim. o da radyatör hava yapmış deyip havasını aldı ama o çözümde en fazla bir ay gitti. şimdi yine aynı tas aynı hamam. birde şöyle bişey oluyor. yüksek devirde gidersem ya da durduğu yerde 6-7 bin devire kadar gaza basarsam 5-10 saniye içinde göğüs kısmından bi su şırıltısı geliyor ve hararet normale inip herşey düzeliyor. ama tabi kısa bir süre için. 5-10 dakika sonra yine hararet tavanda ve herşey devre dışı. son bi şey daha hararet 100-110 dereceye çıktığında aslında hararet bile olmuyor. radyatörün kapağını açtığımda su kaynamıyor bile :) yardımcı olursanız ya da yakınlarınızda da bu tip sorunu olan varsa bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.