Şimdi Ara

OCZ, Vertex 4 serisi yeni SSD sürücülerini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Sahip olduğu kaynakların önemli bir kısmını yeni nesil SSD sürücüler geliştirmek için kullanan OCZ, Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen CeBIT 2012 Fuarı'nda dördüncü nesil SSD sürücülerini sergiliyor. 2.5-inç boyutunda hazırlanan yeni sürücüler, SATA-III arayüzüne destek sunuyorlar. 

MLC tipi NAND Flash bellek yongalarının kullanıldığı, kurumsal odaklı versiyonlarında SLC tipi yongaların da kullanılacağı yeni sürücülerde, kontrolcü olaraksa Indilinx'in Everest 2 platformuna yer veriliyor. OCZ tarafından açıklanan bilgilere göre okuma/yazma hızları modeline göre 550MB/saniyeye kadar çıkabilen sürüclerin en yüksek IOPS değeri ise 90,000. Yakın gelecekte satışa sunulması beklenen Vertex 4 serisinin satın alma maliyetleri açısından SandFore kontrolcülü modellere göre daha ekonomik olması bekleniyor.   

• Sata 3'ün limitlerinden ötürü 550 MB'yi geçemeyip IOPS performansını arttırmaya çalışıyorlar.
  • 90000 IOPS çok iyi fiyatı da fazla olmazssa kapış kapış gider
  • ben agility 2 kullanıyorum gerçekten şahane, yakında bir masaüstü toplarsam vertex 3 ya da 4 almayı düşünürüm os'u çalıştırmak için
  • aynen fiyat iyi olursa çok satar .
  • Son cümleyi anlamadım, vertex ler sandforce kontrolcülü değil mi zaten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Son cümleyi anlamadım, vertex ler sandforce kontrolcülü değil mi zaten?

bu seride indilinx kullanılacak . o yüzden bi miktar daha uygun olabilir denmiş.
  • "En azından 100.000 Iops ve 850Mb/s okuma - yazma olsa daha iyi olurdu. Vertex 3'ten farkı olsun."

Maalesef sata3 teknolojisinin üst limiti 600mb/s, bu hız da teorik, pratikte olmuyor. Bu nedenle pci-e ssd sürücüler piyasaya sürüldü.
  • fiyatta güzel olsa hiç durmazdım bu ansıl fiyatlardır böyle
  • OCZ bu işin en başından en iyisiydi bence, model çok iyi harika hatta fiyat yapabilecekkleri en uygun şey olmalı bence..
  • marvek kontrolcülü sata girişlerinde uyum sorunu cıkartmazlar değilm bilen varmı ?
  • Vertex 3 ler ucuzlarda bizde raid0 yapariz inş :)
  • İyi bir rekabet olur piyasda ürün cogalması demek ucuzlama demektir bence
    Ben biraz daha uzun tutacagım SSD alma işini
  • fiyatı ucuz mu 7 den 70 e herkes alabiliyormu önemli olan bu
  • yap şunun 120 liğini 250 lirayada alalım birtane kurtulalım traktörlerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 7 Mart 2012; 22:10:20 >
  • Agility3 - Vertex3, Force - Force GT, Xtreem S2 - S3, Memoright FTM - Sandisk Ultra vb... SSD kullananlar sakın Vertex4 veya benzer çözüm farklı markalar alayım demeyin. SATA EXPRESS anakartlar gelene kadar elinizdekilerle devam. Haberi yapılan ürün bir miktar bench farkı verecek bunun için de bir dünya fiyat farkı oluşacak. Vertex3'ün fiyatını iyice aşağı çekecekse başımızın üstünde yeri var elbette gelsin buyursun.
  • 30GB 100TL civarı bir SSD istiyoruz. Maksat windows ve BF3 hızlı yüklensin.
  • fiyat biraz daha dusuk olcak diyor ama sanmiyor fiyati daha yuksek olur bence.
  • nekadar ekmek okadar köfte, bu firmaların anlayışı bu,bence daha yüksek özellik istemek yerine şuan bulunan ürünleri fiyatlarını düşürseler yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vidoko

nekadar ekmek okadar köfte, bu firmaların anlayışı bu,bence daha yüksek özellik istemek yerine şuan bulunan ürünleri fiyatlarını düşürseler yeter.

Şu yoruma katılmakla beraber ülkemizdeki dolar kurunun da düşmesi gerekiyor ki alınabilir olsun. Yurt dışında 100$ olan ürün bizde 130-150$ arası oluyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.