- x
LoL Neden kasma yapıyor?
48 Cevap27862 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

0 LOL Mesajı
14 Mesaj
7 Mart 2012; 14:46:02 

Merhabalar;

Bilgisayarımın(Laptop) özellikleri gayet iyi olmasına rağmen LoL'de kasma sorunu yaşıyorum.
Özellikle ultiler havaya uçuştuğu zaman veya 5v5te herkes midde kapışırken hiç bir şekilde kıpırdayamıyorum.

Bilgisayarımın Özellikleri:(Acer Aspire 5750G)
Nvidia Ge-Force 520m Cuda 1GB optimus
4GB Kingston RAM
İntel İ5 2,53 GHZ (turbo boost 3.0 GHZ)
500GB HDD SATA2

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

0 LOL Mesajı
2279 Mesaj
7 Mart 2012; 14:48:08 

quote:

Orijinalden alıntı: DenizReyiz34

Merhabalar;

Bilgisayarımın(Laptop) özellikleri gayet iyi olmasına rağmen LoL'de kasma sorunu yaşıyorum.
Özellikle ultiler havaya uçuştuğu zaman veya 5v5te herkes midde kapışırken hiç bir şekilde kıpırdayamıyorum.

4GB Kingston RAM
500GB HDD SATA2

oyunun seslerini kapa bak bakim kasma yapıomu.

Best player TR, Korea,Ocean,West,East,BR,RS,TD,GP,Evren,Samanyolu,Void,Dünya,Ay

Bu üye 2006 dan beri dota oynamaktadır.
Low Elo Flash Mechanics

0 LOL Mesajı
14 Mesaj
7 Mart 2012; 14:50:58 

quote:

Orijinalden alıntı: healheal

oyunun seslerini kapa bak bakim kasma yapıomu.

Oyun sesleri bende sürekli kapalı durumda. :(

0 LOL Mesajı
240 Mesaj
7 Mart 2012; 14:53:31 

başlangıç ekranındaki gereksiz uygulamaları sil.
ccleaner'ı sık sık kullan.
masaüstünü mümkün olduğu kadar temizle.
virüs programını kullanmayı ihmal etme
masaüstü resmini siyah yap

bu saydıklarım önemli dostum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 LOL Mesajı
1060 Mesaj
7 Mart 2012; 14:56:55 

ekran kartın düşük bir model

0 LOL Mesajı
1821 Mesaj
7 Mart 2012; 15:10:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Rassilion

ekran kartın düşük bir model

neye göre düşük model ?

o ekran kartıyla laptobu ilk aldığım zamanlarda crysis2 başta olmak üzere bir sürü oyunu bitirdim kesinlikle yetersiz bir kart değil. şuan bile mw3 ü full detay açıyor fakat laptop ısındığı için 30 dk . dan sonra oynanmaz hale geliyo. Lol de de full detay sesler açık veya tamamen bütün detaylar kapalı hiç farketmiyor sonuç aynı.

bendede 5742g var en son dün girdiğim oyunu tamamlayamadım 2 kere reset attı pc oyundaykende 10-15 fps lerde oynamaya çalıştım. Tek nedeni laptobun ısınması. Servise göndericem büyük ihtimalle. Dün oyun açıkken işlemci sıcaklığına baktım. HWMonitor programıyla 90+ dereceye kadar çıkıyo soğutucu olduğu halde.

Diğer arkadaşların dedikleri düşük özellikli bir masaüstünde işe yarayabilir ama senin burdaki sorunun bana göre ısı HWMonitör ü kurup bir bakmanı öneririm özellikle oyun acıkken kaç dereceye cıkıyor.

0 LOL Mesajı
2279 Mesaj
7 Mart 2012; 15:27:01 

quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

neye göre düşük model ?

o ekran kartıyla laptobu ilk aldığım zamanlarda crysis2 başta olmak üzere bir sürü oyunu bitirdim kesinlikle yetersiz bir kart değil. şuan bile mw3 ü full detay açıyor fakat laptop ısındığı için 30 dk . dan sonra oynanmaz hale geliyo. Lol de de full detay sesler açık veya tamamen bütün detaylar kapalı hiç farketmiyor sonuç aynı.

bendede 5742g var en son dün girdiğim oyunu tamamlayamadım 2 kere reset attı pc oyundaykende 10-15 fps lerde oynamaya çalıştım. Tek nedeni laptobun ısınması. Servise göndericem büyük ihtimalle. Dün oyun açıkken işlemci sıcaklığına baktım. HWMonitor programıyla 90+ dereceye kadar çıkıyo soğutucu olduğu halde.

Diğer arkadaşların dedikleri düşük özellikli bir masaüstünde işe yarayabilir ama senin burdaki sorunun bana göre ısı HWMonitör ü kurup bir bakmanı öneririm özellikle oyun acıkken kaç dereceye cıkıyor.

garantiye gönder soğutucu ile işlemci arasındaki termal macunda sorun vardır oraya sürsünler amcunu bilgisayarın ısınmaz ondan sonrada istedin gibi oyna

Best player TR, Korea,Ocean,West,East,BR,RS,TD,GP,Evren,Samanyolu,Void,Dünya,Ay

Bu üye 2006 dan beri dota oynamaktadır.
Low Elo Flash Mechanics

0 LOL Mesajı
14 Mesaj
7 Mart 2012; 15:48:12 

@ugurcakir söylediklerini başka yerlerdede okudum denedim faydasını çok az gördüm 2-3 fps oynama yapıyor nerdeyse

@okngn kardeşim sanırım haklısın. tüm sorun ısınmadan dolayı kaynaklanıyor oyun başlarken laptop soğuk soğutucuda takılı fakat dakika 25 lere geldiğinde ciddi ciddi kasılmalar yaşıyorum 3-4 saniye ekranımda kitlenme oluyor yada fps yerlerde sürükleniyor. aynı şey diğer oyunlar içinde geçerli.

0 LOL Mesajı
925 Mesaj
7 Mart 2012; 16:06:15 

quote:

Merhabalar;

4GB Kingston RAM
500GB HDD SATA2

özelliklerin lol u oynamak için yeterli hatta fazla , laptop çok ısınıyor olabilir , benim pc de kasıyor ben 3vs3 oynyuorum daha rahat oluyor

0 LOL Mesajı
2128 Mesaj
7 Mart 2012; 16:12:04 

ısındıktan sonra kasmaya başlar benim anakart yandı pcnin laptopta oynuyorum 1.5 aydır falan elektrikler kesilip gelirse gene kasar res atınca düzelir yani böyle işte

0 LOL Mesajı
14 Mesaj
7 Mart 2012; 16:30:40 

quote:

Orijinalden alıntı: IIIKurtIII

ısındıktan sonra kasmaya başlar benim anakart yandı pcnin laptopta oynuyorum 1.5 aydır falan elektrikler kesilip gelirse gene kasar res atınca düzelir yani böyle işte

Napsam bilemiyorumki artık buzdolabına girip oynayacağım

525 LOL Mesajı
683 Mesaj
7 Mart 2012; 17:25:11 

quote:

Napsam bilemiyorumki artık buzdolabına girip oynayacağım

Yerlere düşürdün beni ya

ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ QUIET or RIOT ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ

League OF Legends Türkiye HyperCharge - TraGGy - Zimpirti
Rift : Nefer

LG G2

MSI 970A-G43 - AMD FX 8320 BLACK EDITION - SAPHIRRE R9 270X DUAL-X OC - 4 GB RIPJAWS 1600 MHZ - ASGARD 382 600 WATT KASA - AOC E 2270SWN - A4 TECH F7 MOUSE
Audio Technica ATH-CKS77X

0 LOL Mesajı
1060 Mesaj
7 Mart 2012; 18:05:52 

quote:

neye göre düşük model ?

kartları karıştırmışım düşündüğüm kart değilmiş.

0 LOL Mesajı
2102 Mesaj
7 Mart 2012; 18:16:23 

>CoNTiNuE<
• PS3-PS4 Online Oyun Klubü •
PSN : AragonitTR

PS4 Oyunları: BF 4 - Destiny //Beklemedeki Oyunlar: The Order - GTA V - NBA 2K15 - PES 15

0 LOL Mesajı
1439 Mesaj
7 Mart 2012; 18:23:26 

Yapacakların sırasıyla;

1)Kaspersky'ın 30 günlük Internet Security sürümünü kur ve geniş tarama yaptır,çıkan virüsleri sil.
2)Advanced System Care'yi sitesinden indir,kur. Basit tarama yaptır ve onar.
3)Ekran kartını güncelle ( en etkili çözüm budur. )
4)Bunları teker teker yaptıktan sonra bilgisayarı kapat,bir süpürge al.Bilgisayarı ters çevir ve fan yerlerine daya,oradaki tozları çek.

Bilgisayarı aç ve oyuna gir.

Shadow ayarlarını Medium seviyeye getir. ( oyunlarda en çok kasma yapan şey 1. Shadow ayarları,2. Motion Blur )

Bunları yapınca kasma yapmaması gerekir.

El psy congroo... - Steins;gate ​
Ben,dünyalar yok ederim ve yeni dünyalar yaratırım.. - Code Geass
Ban-kai! - Bleach
Ben, adaletim! - Death note
Ölü olan kim? - Another

0 LOL Mesajı
2279 Mesaj
7 Mart 2012; 18:55:04 

Isınmadan dolayı

Our feelings grew faint / What caused our grief and fighting? / Can there be beauty in life? / If you seek it out.
Can there be happiness in life?
Let's seek it.
İlgi duymuyordum. Hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Nasıl kaçabileceğime dair hiç fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de. Mümkündü. Sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım Onlardan uzak olmayı istiyordum. Gidecek yerim yoktu ama. İntihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi.

0 LOL Mesajı
1821 Mesaj
7 Mart 2012; 20:23:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Hououin Kyouma!

Yapacakların sırasıyla;

1)Kaspersky'ın 30 günlük Internet Security sürümünü kur ve geniş tarama yaptır,çıkan virüsleri sil.
2)Advanced System Care'yi sitesinden indir,kur. Basit tarama yaptır ve onar.
3)Ekran kartını güncelle ( en etkili çözüm budur. )
4)Bunları teker teker yaptıktan sonra bilgisayarı kapat,bir süpürge al.Bilgisayarı ters çevir ve fan yerlerine daya,oradaki tozları çek.

Bilgisayarı aç ve oyuna gir.

Shadow ayarlarını Medium seviyeye getir. ( oyunlarda en çok kasma yapan şey 1. Shadow ayarları,2. Motion Blur )

Bunları yapınca kasma yapmaması gerekir.

Arkadaşım olay sadece ısınmadan kaynaklanıyor. Yukarıda yazmıştım arkadaş denedimi bilmiyorum ama. Şöyle özetliyim
Bütün ayarlar açık şekilde fps de benchmark seçiliyken oyuna girdiğimde 150+ fps le başlıyor stabilde ise 60 70 fpsle başlıyor 15 dk geçmeden 10 fpslere kadar düşüyor.
Aynı şekilde çözünürlük en düşükte bütün ayarlar en düşükte ve ses kapalı olarak girdiğimde yine 150+ fps le başlayıp 10-15 fpsle zor bitiriyorum oyunu. Ayrıca birde şöyle bi durum var ani iniş çıkışlar oluyor fps de . 60 ken birden 20 ye sonra 70e falan cıkıyor.Antivirüs kullanırım CCleaner yüklü pcde arasıra onuda çalıştırıyorum bütüm sürücülerim günceldir. Ama durum bu. Diğer arkadaşında başına gelen bu Eğer ısınma sorunu olmasaydı full detaylarda 60 fps altına düşmezdi sistem gayet yeterli bir sistem. Yapılacak tek şey arasıra servise gönderip temizletmek. Ve mümkün olduğunca tozdan uzaktutmak buna sigara da dahil pc basında sigara içiliyosa sigara külleride fanı tıkıyor.

Acaba 4. şıktaki gibi elektrik süpürgesiyle almayı denesek alabilirmiyiz fandaki tozları :D

Yukarıda biriside lag demiş ama lag ve pc nin kasması arasındaki farkı anlayabiliyoruz heralde. FPS düşüşü ile oyundaki pingin yüksek olması yada latency nin aynı şey değil.

0 LOL Mesajı
1172 Mesaj
7 Mart 2012; 20:29:56 

1)Bilgisayarını ısınma sorunu olduğunun üzerinde durarak servise gönder yoksa 1,5 ay bekletip touchpadde arıza yok diyip geri gönderiyorlar.
2)Güzel bir notebook soğutucu al
3)Tabiki kucakta,yatakta falan kullanma benim emektar pavilion dizimi yakmıştı şimdi dolabın sakin bir köşesinde anılarını yad ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRoGKaTa -- 7 Mart 2012; 20:32:34 >

0 LOL Mesajı
14 Mesaj
8 Mart 2012; 20:16:13 

@Hououin Kyouma! süpürge mevzusu biraz işe yaradı gibi
@FRoGKaTa servise göndermek pek mantıklı gelmiyor evde başka bilgisayarım yok ve ben evde kafayı yerim :)
@Aragonit. fps ile lagın arasındaki farkı bildiğine eminmisin? :)

0 LOL Mesajı
3403 Mesaj
8 Mart 2012; 20:56:42 

adamın ekran kartında problem yok beyler x1550 ile highda oyunuyorum.bıde bı sorum var.karakterın otlara gırınce saydamlasmamasının cozumu var mı

Brace Yourself.
You don't have to endure to Skyrim sh1t.

0 LOL Mesajı
688 Mesaj
8 Mart 2012; 21:44:26 

Windows XP yuklet hallolsun %100 win7 kullanıyorsun.Bende de aynısı vardı tekrar XP'ye döödüm şimdi sıkıntı yok

LANNISTERS ALWAYS PAY THEIR DEBTS
FRANSADIR GALATASARAY

0 LOL Mesajı
1172 Mesaj
8 Mart 2012; 21:47:28 

quote:

Orijinalden alıntı: darklord1905

Windows XP yuklet hallolsun %100 win7 kullanıyorsun.Bende de aynısı vardı tekrar XP'ye döödüm şimdi sıkıntı yok

win 7 starter değilse pek farkedeceğini sanmıyorum

0 LOL Mesajı
688 Mesaj
8 Mart 2012; 21:49:49 

quote:

Orijinalden alıntı: FRoGKaTa

win 7 starter değilse pek farkedeceğini sanmıyorum

ultimate,win7 her sistemde mükemmel işlemez.Sistem ortalamaysa zorlamasın XP daha verimli olur.

LANNISTERS ALWAYS PAY THEIR DEBTS
FRANSADIR GALATASARAY

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
8 Mart 2012; 22:45:34 

quote:

Merhabalar;

4GB Kingston RAM
500GB HDD SATA2

büyük bi ihtimalle netinden kaynaklanıyo ayarlarını düşürmen bişey ifade etmez çünkü iyi bi laptopa sahipsin ( en azından LOL için ) dediğim gibi intertten dolayıdır

"Every Man Dies; Not Every Man Really Lives"
West ; Lord Agrapaur
Tr ; ironWisp

0 LOL Mesajı
1172 Mesaj
9 Mart 2012; 2:25:13 

quote:

Orijinalden alıntı: darklord1905

ultimate,win7 her sistemde mükemmel işlemez.Sistem ortalamaysa zorlamasın XP daha verimli olur.

valla benim netbookta gayet güzel çalışıyo

0 LOL Mesajı
932 Mesaj
9 Mart 2012; 3:27:23 

Birkaç sebebi olabilir..

1-Aşırı ısınma: Bundan kaynaklandığını pek sanmıyorum benim laptopta yanıyor resmen ona rağmen oynuyorum. Ama her daim cooler koymak mantıklı olur..

2-Gereksiz programlar: Bilgisayar ne kadar iyi olursa olsun zamanla sistemi kullanan programlar çoğalır(virüs,başlangıçtaki programlar vs) O yüzden ara sıra format atılmalı.. antivirüs programın var ise format atma süren baya sonraya atar ama birgün gerekir.. Bence bu yüzden..

Bu arada bilgisayarının belleği ddr3 yani windows 7 ile daha verimli çalışır..

||Aerocool Xpredator||Intel i5 2500K||Msi Z68a Gd65(g3)||Corsair 120Gb Force GT|| ||Corsair Hydro H80||WD Caviar Black||Corsair Vengeance 8 Gb 1600 Mhz CL9|| ||Sapphire 7870 O.C. Edition||Dell U2312HM||Seasonic X-Series 760W 80 Gold|| N-Gage QD>>Iphone 3G-3GS>>Galaxy S2>>HTC One X>>Galaxy S3>>Note 2 || PS3 Slim 160GB

0 LOL Mesajı
5759 Mesaj
9 Mart 2012; 3:34:52 

lol kasma yapmıyor bilgisayarlarınızdan dolayı oyun kasıyor.

Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser.
Tek rakibim kangal.

0 LOL Mesajı
1821 Mesaj
9 Mart 2012; 5:03:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ironwisp

büyük bi ihtimalle netinden kaynaklanıyo ayarlarını düşürmen bişey ifade etmez çünkü iyi bi laptopa sahipsin ( en azından LOL için ) dediğim gibi intertten dolayıdır

netten dolayı nasıl kasar oyun açıklarmısın merak ettim ?

0 LOL Mesajı
932 Mesaj
9 Mart 2012; 5:12:27 

quote:

56k faxmodem zamanında vardı netten dolayı bir kasma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stealth213 -- 9 Mart 2012; 5:13:20 >

||Aerocool Xpredator||Intel i5 2500K||Msi Z68a Gd65(g3)||Corsair 120Gb Force GT|| ||Corsair Hydro H80||WD Caviar Black||Corsair Vengeance 8 Gb 1600 Mhz CL9|| ||Sapphire 7870 O.C. Edition||Dell U2312HM||Seasonic X-Series 760W 80 Gold|| N-Gage QD>>Iphone 3G-3GS>>Galaxy S2>>HTC One X>>Galaxy S3>>Note 2 || PS3 Slim 160GB

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
9 Mart 2012; 8:41:41 

quote:

kablosus internet ten kaynaklanan sebepler var yada internetini evde başka bi bilgisayarla paylaşırsan gibi arkadaşlarımın çoğu bu sıkıntıdan olayı laptopta oynayamıyolar hatta bu yüzden çok oyun verdiğimiz bile oldu

West ; Lord Agrapaur
Tr ; ironWisp

0 LOL Mesajı
344 Mesaj
9 Mart 2012; 9:25:52 

quote:

kablosus internet ten kaynaklanan sebepler var yada internetini evde başka bi bilgisayarla paylaşırsan gibi arkadaşlarımın çoğu bu sıkıntıdan olayı laptopta oynayamıyolar hatta bu yüzden çok oyun verdiğimiz bile oldu

Arkadasım adam bilgisayar kasıyor diyor, lag, delay yada oyun donuyor demıyorki.

Silent

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
9 Mart 2012; 9:47:09 

quote:

Orijinalden alıntı: slnt

Arkadasım adam bilgisayar kasıyor diyor, lag, delay yada oyun donuyor demıyorki.

böyle bi sistemde snce bilgisayarın kasması normal mi ? yada hatayı başka yerde aramak aklınıza glmedimi ? adam yukarda değil laptop netbookta çok rahat oynuyorum diyo konuyu açan arkadaş öyle bi sistem vermişki değil LOL , wow bile oynar insan böyle bi sistemde , asla ve asla kasmaması lazım bence sorun netinden kaynaklanıyo

West ; Lord Agrapaur
Tr ; ironWisp

0 LOL Mesajı
1430 Mesaj
9 Mart 2012; 11:14:05 

güç seçeneklerini yüksek performans yapmayı deneyin

0 LOL Mesajı
1821 Mesaj
9 Mart 2012; 18:12:50 

quote:

böyle bi sistemde snce bilgisayarın kasması normal mi ? yada hatayı başka yerde aramak aklınıza glmedimi ? adam yukarda değil laptop netbookta çok rahat oynuyorum diyo konuyu açan arkadaş öyle bi sistem vermişki değil LOL , wow bile oynar insan böyle bi sistemde , asla ve asla kasmaması lazım bence sorun netinden kaynaklanıyo

Aynen o sistemle şuan çıkmış piyasadaki en iyi oyunu oynayabilirsin fakat işlemci sıcaklığın 90 derecelere kadar cıkıyosa oynaman mumkunmu ? laptopların genel sorunu bu ısınma.( tabi bu durum laptopu aldıktan 4-5 ay sonra meydana geliyor çöünkü fan yeteri kadar tozlanıp soğutamamaya başlıyor) bende bunun yarısı kadar bile iyi olmayan masaüstü bi sistemle full detay kasmadan oynuyordum taki laptop alana kadar. İlk zamanlar herşey güzel ama şuan sadece lol değil ne bileyim age of falan oynarken bile kasıyor bi süre sonra . 2 cm lik bi kasanın içinde ki soğutmayla bir masaüstünün soğutması bir değildir ayrıca her aklına estiğinde laptopu açıp temizleyemiyorsun. Bu kasma olayının ne internetle bir alakası var ne antivirüs nede başka bişey 10 yıldır millet ağzına dolamış bi sorun olduğunda internetten kaynaklanıyodur sistemini bi tarat falan. Bırakın bunları artık. Kendimde yaşadığım için soyluyorum hatta servisiyle bizzat görüştüm laptopun servise gidip komple bi iç dış temizlik yapılması gerekiyor. şuan İçindeki fanı hayal edebiliyorum tozdan pislikten tamamen tıkanmış vaziyette öyleki fan çalışmaya başladığında soğutma yerine sıcak hava üflüyor.

ortam sıcaklığıda çok önemli geçen gün deneme amaçlı odadaki ısıtıcıyı kapatıp buz gibi odada oynadım ( normalde oda 25-30 dereceye kadar cıkıyor) + soğutucu takılı bir şekilde 50 fps civarında oyunu bitirebildim çok nadir 40 lara düştü. ama kasıntı olmadan oynadım uzun zaman sonra.

0 LOL Mesajı
964 Mesaj
9 Mart 2012; 18:34:50 

quote:

Aynen o sistemle şuan çıkmış piyasadaki en iyi oyunu oynayabilirsin fakat işlemci sıcaklığın 90 derecelere kadar cıkıyosa oynaman mumkunmu ? laptopların genel sorunu bu ısınma.( tabi bu durum laptopu aldıktan 4-5 ay sonra meydana geliyor çöünkü fan yeteri kadar tozlanıp soğutamamaya başlıyor) bende bunun yarısı kadar bile iyi olmayan masaüstü bi sistemle full detay kasmadan oynuyordum taki laptop alana kadar. İlk zamanlar herşey güzel ama şuan sadece lol değil ne bileyim age of falan oynarken bile kasıyor bi süre sonra . 2 cm lik bi kasanın içinde ki soğutmayla bir masaüstünün soğutması bir değildir ayrıca her aklına estiğinde laptopu açıp temizleyemiyorsun. Bu kasma olayının ne internetle bir alakası var ne antivirüs nede başka bişey 10 yıldır millet ağzına dolamış bi sorun olduğunda internetten kaynaklanıyodur sistemini bi tarat falan. Bırakın bunları artık. Kendimde yaşadığım için soyluyorum hatta servisiyle bizzat görüştüm laptopun servise gidip komple bi iç dış temizlik yapılması gerekiyor. şuan İçindeki fanı hayal edebiliyorum tozdan pislikten tamamen tıkanmış vaziyette öyleki fan çalışmaya başladığında soğutma yerine sıcak hava üflüyor.

ortam sıcaklığıda çok önemli geçen gün deneme amaçlı odadaki ısıtıcıyı kapatıp buz gibi odada oynadım ( normalde oda 25-30 dereceye kadar cıkıyor) + soğutucu takılı bir şekilde 50 fps civarında oyunu bitirebildim çok nadir 40 lara düştü. ama kasıntı olmadan oynadım uzun zaman sonra.

ozaman arkadaşım laptop soğutucusu alıcak buda 40-50 tl demek geçmiş olsun bu nasıl bi alet dersen laptopun altını komple kaplayan ve genelde 1 tane büyük fanı olan ( bazılarında 2 tane orta yada küçük boy vardır ) ve USB le çalışan bi alettir abimin laptopunda var umarım işe yarar

not ; işte bu yüzden laptoplarda oyun oynamayı sevmiyorum bende net book varda şuan bi sorun allaha şükür ondada oyun oynamıyorum zaten iş yerinin wi-fi sinden bu foruma ve facebook a falan bakıyorum

West ; Lord Agrapaur
Tr ; ironWisp

0 LOL Mesajı
1821 Mesaj
9 Mart 2012; 20:01:57 

netbook la lol oynayabileceğini sanmıyorum. gerçi özelliklerini bilmiyorum ama neyse.

Soğutucu çok fazla etki etmiyor yani bahsettiğim sıcaklıklar 80 90 derece hatta 100 dereceyi görenler var ben max 92 93 gördüm. soğutucu kullanıyorum 3-5 derece anca düşürüyor. enfazla 10 olsun. o sıcaklık bile fazla laptoba güvenip masaüstünü sattım şimdiki aklım olsa satmazdım :d

0 LOL Mesajı
6 Mesaj
4 Temmuz 2013; 20:00:08 

Aynı sorun bende de var. Çözüme ulaşıldı mı

0 LOL Mesajı
553 Mesaj
10 Eylül 2013; 12:56:34 

İntel işlemciler +90 dereceye çıkamaz.90 dereceye ulaştığı an kapanır.

Bu mesajda bahsedilenler: oknglr

0 LOL Mesajı
7 Mesaj
20 Aralık 2013; 14:03:57 

arkadaşlar bndede var aynı sorun daha yardım eden çıkmadı ama bi yardım edn nolur

kran Kartı Özellikleri ATI mobility radeon hd 4850
üretici:ATI tecnoligies ınc
yonga türü:ATI display adapter(0x944A)
dac türü:ınternal dack (400mhz)
yaklaşık toplam bellek:1787
geçerli görüntü modu:1440 x 900 (32)bit (60)hz
monitör: genel pnp monitör ekran kartı özellikleri bunlar

allahını seven yardım etsn nolur abi LEAGUE OF LEGEND KASIO 1 FPS YE KADAR İNİO NORMALDE 45-50 FPS İDİ KASMIODU ŞİMDİ BÖLE OOLDU Bİ YARDIMJ EDN NOLUR

Ram Özellikleri : 2046 mb bi yardım edin nolur

0 LOL Mesajı
7 Mesaj
20 Aralık 2013; 14:05:21 

ama bnm bilgisayarım masaüstü nolur ayrdım edn önceden kasmıodu şimdi kası 1 fps ye kadar indi hata 0 bile indi

0 LOL Mesajı
435 Mesaj
20 Aralık 2013; 14:13:06 

17bin kere bakılmış la

0 LOL Mesajı
7 Mesaj
20 Aralık 2013; 14:21:12 

bi yardım edin

0 LOL Mesajı
36 Mesaj
20 Aralık 2013; 15:33:17 

Tahminlerim ;

Isınma sorunu

Ekran kartı

Gereksiz arka plan programlar

87 LOL Mesajı
1343 Mesaj
20 Aralık 2013; 15:37:51 

Ayarlardan ekran boyutunu borderless yapmayı dene

Life is so much funnier, when you have a dirty mind
EUW:daykoQ
TR:daykoQ (Smurf)

1591 LOL Mesajı
2085 Mesaj
20 Aralık 2013; 15:49:39 

bir tane fan al keyfine bak. benim laptopun fanı bozuktu bi ara oynayamıyordum. elektrik bölümünde okuyan arkadaslar buzdolabı fanından bir tane fan yaptılar bu seferde laptop dokunamiycagım kadar soguk oluyordu ama oyunları mükemml oynamaya baslamıstım

1754 LOL Mesajı
2274 Mesaj
20 Aralık 2013; 15:51:07 

Nvidia Ge-Force 520m Cuda 1GB optimus iyimi?

Steam(Cs:go)/Battletag(Hs):Bilalgsen
LOL(TR):Valeera

0 LOL Mesajı
7 Mesaj
20 Aralık 2013; 16:20:30 

Cevap veren arkadaşlar hepinizden allah razı olsun ama yapmm gereken bişi söyleyin ekran kartım iyi ama neden böyle oluyo lol 1 fps ye kadar inio oynayamıom 1 hafta önce hiç kasmıodu bi yardım edn

kran Kartı Özellikleri ATI mobility radeon hd 4850
üretici:ATI tecnoligies ınc
yonga türü:ATI display adapter(0x944A)
dac türü:ınternal dack (400mhz)
yaklaşık toplam bellek:1787
geçerli görüntü modu:1440 x 900 (32)bit (60)hz
monitör: genel pnp monitör ekran kartı özellikleri bunlar
nolur bi yardım edn

1194 LOL Mesajı
2522 Mesaj
20 Aralık 2013; 16:52:46 

lan ben 5 yıllık masaüstü bilgisayarım ile oynuyorum grafikler high da bi kere bile kasmadı oyun siz ne yapıyorsunuz bu bilgisayarlarla anlamıyorum ben

sen pcyi falan formata verdinmi hiç i5 işlemciyi çıkarıp hesap makinesi takmış olmasınlar bi bak

ha yardımcı olalım birde format at geçer çok fazla xhemstirlarda falan gezme soracıma kasayı yan yatırmayıda deneyebilirsin

The Enemy Will Falter At The Sight of You. They Will Fall As The Light Of Righteousness Envelops Them
BattleTag:Berk#2440
Supernatural/Fringe/Doctor Who/Misfits/Heroes/HIMYM/Falling Skies/House Of Lies/Merlin/Leverage/Smallville
Game Of Thrones/Arrow/South Park/Futurama/NCIS/Revolution/The Big Bang Theory/Torchwood/Veronica Mars/FullMetal Alchemist

Alice In Chains/Iced Earth/Judas Priest/Dream Theater/Alter Bridge/Creed/David Bowie/Pink Floyd/Audioslave/Led Zeppelin/Aerosmith
Elton John/Toto/Iron Maiden/Stratovarius/Manowar/DIO/Amon Amarth/Blind Guardian/Avantasia/Megadeth/ACDC/Sting/Yavuz Çetin/Ogün Sanlısoy/Mezarkabul

0 LOL Mesajı
7 Mesaj
20 Aralık 2013; 18:36:08 

:D saol denedim düzeldi biraz fark edilemicek kadar denilebilir ama olsun saol yorum atman bile yeterli idi

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Free to Play - MMO] » League Of Legends » LOL Genel » LoL Neden kasma yapıyor?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.734