Şimdi Ara

arkadaşlar lütfen yardım sorun sanırsam hdd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle windowsum yavaşladı daha sonra açılmadı ben de format atmak istedim kurda bölümü silmek istediğimde kur sürücüye ulaşamıyor diye hata geldi ben de bölümü fdisk le sildim daha sonra kura tekrar girdiğimde bu sefer ntfs biçimlendiremedi ben de hızlı biçimlendirmek zorunda kaldım ve windowsu başlattım fakat bişeyler yükledikçe windows tekrar açılmıo ve windows da bilgisayarı biraz zorladıım zaman ciyuv die sesler gelio kasadan aklıma başka bi yol gelmio ama d deki dosyalarımı da yedekleyip harddiski komple silsem fdsikle bi faydası olur mu acaba eğer kurtarılmazsa artık yeni bir harddisk alsam şu anki bozuk olanı depo olarak kullanabilirmiyim bu arada işe yarar mı bilmiorm ama harrdiskim 80gb maxtor 5400 rpm
    umarım yardımcı olursunuz

• ne yani cevaplayacak kimse yok mu koskoca forumda
  • sorun galiba hdd zaten maxtorlarda sorunlar çok oluyo......biraz daha araştır olmassa yeni hdd alıp bunu içine sistem kurmadan depo olarak kullanırsın.....
  • peki sorun kesin hdd midir yani gidip boşuna da hdd almak istemiorm kimsenin bi fikri yok mu
  • valla abicim sorunun hdd de gibi duruyor. sanırım win 98 kullanıyorsun. bide xp kurmayı dene . win98 deki fdisk işlemi biraz karışık ve zordur. ama xpde bölüm oluşturmak ve windows kurmak daha kolay eğeer sistemin kaldırabilrse xp kur bi dene ama kurmadan önce aktif olan c sürücünü komple sil sonra tekrar tanımla faydası olabilir.
  • saol da xp kurmayı denerken kurda bölüm silinmiyor yani işletim sistemim xp zaten ama kurda bölüm silinemedii için win98 başlangıç disketiyle bölümü fdisk ile sildim
    peki hdd nin içini açsam bozulur mu acaba belki içinden bişi olmuş olabilir mi
  • Arkadaşaım bir de hdd nin üzerindeki seri numarasına bakarak, o diske ait disk manageri indir ve disketten çalıştır. Bir kere benim öldü dediğim hdd hayat dönmüştü.
  • beyler bana bir gmail davetiyesini bana kim atar.

emreyazici_@hotmail.com
  • acil lazım please... tüm foruma duyurulur
  • kulalı saolasın da disk managerini nerden bulabilrim peki ve disketten çalıştırma konusunda biraz daha yardımcı olursan sevinirim disketden mi boot etçem makinayı
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreyazıcı

beyler bana bir gmail davetiyesini bana kim atar.

emreyazici_@hotmail.com

mailine bak..
  • Evet ben de nasıl yapıldığını bilmiyordum, 4-5 sene önce yaptım yani kolay bişey:) hdd tamamen yok gibiydi makine hiç görmüyordu. İnternette öxellikle hdd nin sitesinde bulabilirsin. Dediğim gibi makineyi disketten başlatacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulalı -- 13 Şubat 2006 21:12:55 >
  • disk manageri buldum bu sefer de bilgisayar hdd yi görmüo primary master fails dio açtım baktım jumper doğru yerde, hdd primary ide ye bağlı, hdd ye de elektrik gelio herşey normal kafayı yicem
    başka bi hdd bağladım, bilg. bu hdd yi görüo ama mavi ekran hatası verio sonradan bağladığınız sabit diskler düzgün yapılandırılmamış veya sonlandırılmamış bu diskleri çıkarın dio ama normalde o hdd çalışıo kendi makinasında
    napıcaımı şaşırdım şimdi gidip hdd alıcam da ya sorun hdd diilse çünkü dediim gibi dier hdd yi bağlıyınca da mavi ekran çıkıo
  • Arkadaşım senin hdd arızalı . Birinden hdd bulabilirsen onu sistemi tak ve windows kur bakalım ne olacak.
  • evet arkadaşlar saolun yardımlarınız için hdd arızalı başka hdd yi görüo makine ama windowsun başlamaması normal çünkü dier hdd de xp kurulu ondan windows başlamıo ben de gittim hdd aldım 160 gb samsung ide 8 mb önbellekli olanlardan ama windows hdd yi 127 gb görüo şimdi buna naapçam
    bıktım artık ya
  • kurulumda biçimlendirmede boş kısmı görüyormu??. yada biosta hdd tarat bi bak bakalım kaç gb görecek. bide jumperlarda max gibi bişi vardı ama o daha düşük hale getiriyordu diye biliyorum ama yine de bak oralarada hadi yeni hdd hayırlı olsun güle güle kullan
  • saolasın hdd için.biosta 160 gb normal görünüo kurda 127 gb windowsu kurdum belki düzelir die yine 127 gb daha sonra nedenini buldum aynı şeyi yaşayan arkadaşlar için kısa bi şekilde yazıyım. microsoft.com da enablebiglba die aratırsanız sorunun nedeni ve 3 tane çözüm yolu var onu göreceksiniz. birinci çözüm windows update 2. si ise regedite yeni bir girdi eklemek orda çok basit bi anlatımla bulacaksınız zaten. ben 2. yi yaptım restart attım bilgisayarım sağ klik yönet de disk yöneticisinde yeni kısmı gördüm.önce uzatılmış dos bölümü oluşturdum sonra mantıksal sürücü yaptım.daha sonra ntfs biçmlendirmek istedim 55 dakka boyunca %1 de kaldı ben de kapatmak istedim kapattım windows tekrar açılmadı. sora bi format daha attım yine regeditde aynı şeyleri yaptım mantıksal sürücüyü oluşturdakton sora bilgisayarımı açıp yeni sürücüye sağ klik biçimlendir ntfs seçtim 3 saat boyunca yüzde 15 bile olmadı ben de iptal ettim hızlı biçimlendirdim fat32 sora bilgisayarı kapattım bilgisayar bu sefer de disk okuma hatası verdi windows başlamadı.şimdi naapmalıyım

• peki regeditten gösterdikten sonra sağ klik le biçimlendirmesende. win kuracakmış gibi yeniden girip o kısmı tanıtmaya çalışsan acaba olurmu diye düşünüyorum. belki o zaman sana 33 lük boş kısmı tanımsız olarak gösterir sende onu biçimlendirirsin??
  • meios saol yardımın için de kökten çözümü buldum
    direk sp2 li xp kurdum ve kurda tanıdı tamamını ve bölümlendirdim rahatça. ikinci sürücüyü de bu sefer çok rahat biçmlendirdim windpwsta şu an sorun yok gibi gözüküo biraz kullanalım anlaşılır
    bu arada emeği geçen herkese teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.