- x
Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?
5850 Cevap715984 Görüntüleme71 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Şubat 2006; 20:15:15 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

ERKEKLER İÇİN GÜNAŞIRI TRAŞ OLMAK EN BÜYÜK ANGARYALARDAN BİRİ OLMASI GEREK.BEN ARTIK JİLETLERLE KASAPLIK YAPMAKTAN BIKTIM.ARKADAŞLAR BU ELEKTİRİKLİ TRAŞ MAKİNALARI İŞ GÖRÜYOR MU? (BENİM SAKLALLAR SIK VE SERT BURADA) ARTILARI EKSİLER NELER.İŞ GÖRÜR OLANLARIN FİATLARI HANGİ ARAD?TECRÜBELRİNİZDEN FAYDALANMAK İSTİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkan -- 11 Şubat 2006 20:48:01 >

96 Mesaj
12 Şubat 2006; 12:57:41 

Ben kullanıyorum, Braun marka.
Jilet'den daha iyi, şimdi panasonic almayı düşünüyorum.

Fakat braunlara baktım, üç kademeli traş diyor...

Bu üç kademeli traş da ne ola ki ???

96 Mesaj
13 Şubat 2006; 12:54:59 

quote:

Orjinalden alıntı: meyaman78

braun marka çok daha güzel hem yıkayabiliyorum.

Üç kademeli traş konusunda bir fikriniz var mı, ne olabilir ?

131 Mesaj
15 Şubat 2006; 23:49:08 

quote:

Orjinalden alıntı: Oneday

üç kademe dediğin kes, düzelt , şekil ver olayı sanırım hani şu braun cruiser 3 de olan olay , hangi forumda okuduysam o makineyi öveni göremedim , en iyisi de alınır edilir gibi şeyler diyodu , ben sürekli kirli sakal bıraktığımdan dolayı dün philips in HQT 863 modelini aldım dünde ilk traşımı oldum çok da memnun kaldım , fazlada bişey beklemiyodum açıkcası , ama dediğim gibi benimki kirli sakal için olan bi alet yani sinek kaydı için istiyosan daha fazlasını istemelisin

psn _volkanelif samsung m87 lcd tv - playstation 3 80gb - psp - toshiba a200 23/u - sony vaio vgn fz21j - canon 450 d kit - canon 550 d - iphone 4 - iphone 4S , ford fiesta 1,25i trend, ford fiesta 1,4 tdci titanium x)

1182 Mesaj
16 Şubat 2006; 0:20:53 

braun cruzer3 kullanıyorum tavsiye ederim

96 Mesaj
16 Şubat 2006; 0:34:08 

[/quote]
dün philips in HQT 863 modelini aldım dünde ilk traşımı oldum çok da memnun kaldım , fazlada bişey beklemiyodum açıkcası , ama dediğim gibi benimki kirli sakal için olan bi alet yani sinek kaydı için istiyosan daha fazlasını istemelisin
[/quote]

Philps'ler sinek kaydı yapmaz diye biliyorum.

Peki sinek kaydı için hangi makinaları tavsiye edersiniz ?

Teşekkürler.

2340 Mesaj
16 Şubat 2006; 0:48:41 

Ben philishav kulanıyorum gayet memnunum

ilk zamanlar biraz zorluk çekebilirsin ama sonrasında alışıyosun

buarada makina alıcak olanlar mutlaka doğubanka baksın derim. çok daha uygun fiyatlara elde edebilirsiniz istediğiniz ürünü

Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.

171 Mesaj
19 Şubat 2006; 13:12:50 

üç tip traş makinası vardır.
1. dönerli (3 tane yuvarlak bıçaklı) ,
2. 3 kademeli ( bunlar duz olur, iki uçta elekli bıçak, ortada farklı bir bıçak)
3. en eskileri tekli bıçak.

sakalınız gürse önermem bunları en başta (toyken) kullanmaya başlıcaksın yada sabredeceksin. başlarda canına okurlar. kıl dönmesi sivilce yanma vs..
en güzel traş döner bıçaklınındır ama en çokta o canına okur adamın.
alıp pişman olan çok oluyor. bence iyi düşün...

quote:

Uzaklaştırılmış
19 Şubat 2006; 21:23:24 

YA BU ALETLER KAÇ PARA CİVARI ?

60 Mesaj
20 Şubat 2006; 11:37:44 

Fiyatlarını internette bulabilirsin 100-500 arası.

Fakat döner bıçıkalı olanlar mı (Philips tipi)
yoksa titreşimli olanları mı (Braun tipi)
temiz-sinek kaydı traş yapıyor. Ben de bunu merak ediyorum.

empax arkadaş biraz daha bilgi verse.

Benim sakallar baya sert

210 Mesaj
20 Şubat 2006; 17:21:43 

merhaba 20 yıldır elektrikli makine kullanıyorum birkaç marka denedim 8-10 yıldır philips kullanıyorum döner bıçaklı. bunların hiçbiri sinek kaydı yapmaz ancak kirli sakaldan da iyi dir.Traştan sonra mutlaka yüzünü yıkamalısın yoksa kaşınır ve tahriş olur.Elektrikli makineyle traş çok pratiktir. günlük traş 4dk yı geçmez.bu kadar bilgi yeterli midir

1258 Mesaj
20 Şubat 2006; 18:35:25 

quote:

Ben kullanıyorum, Braun marka.
Jilet'den daha iyi, şimdi panasonic almayı düşünüyorum.

Fakat braunlara baktım, üç kademeli traş diyor...

Bu üç kademeli traş da ne ola ki ???

+1

Ne kurşun adres sordu. Nede sen, KÖYLÜ GÜZELİ.

8 Mesaj
20 Şubat 2006; 22:28:59 

arkadşalr kirli sakal yapmak istiyorsanız berber abilerimizi ellerinde olan sık ağızlı küçük makineler var onlardan alabilirisniz fstık gibi temizliyo inceceik veya biras daha uzun sakallar bırabiliyorsunuz.pilipisin var 120 ytl civarı babyliss var 45-55 arası ama premier sinboda iş görür o kadar para vermeye değmes sinbolar premierler 10-15 ytl civarı bunla rahatlıkla kirli skal yapabilirsiniz çokta hızlı ve kolay olur sinek kaydı olsun diosanız braunun makinesi var bende 320 ytl civarı şimdi kız ark evinen yazıorum o kendi evimde oldugu için modelini yaamıycam ama arkasında kirli sakal bırakmakiçin ayrı bi yer var ama çok can acıtıyo bişi yapamıyosun sakalın ters çıktığı noktalrda ise iyi almıyo baya zorlamak gerkiyo ama traş bittiğinde yumuşacık hatta jiletten daha iyi ve uzun süre çıkmayan bi sakal elede edebiliyosunuz ama yinede sinek kaydı traş da en iyisi jilet derim bugun edindğim bilgiler konusunda yazdım saygılarımla

olgaç uçar-eskişehir

658 Mesaj
22 Şubat 2006; 11:00:31 

sinek kaydı traş olmak istiyorsan jilet kullanmalısın eğer kirli sakal da olur diyorsan braun8595 dijital traş makinası kaliteli ve iyidir.

Boşuna Çekilmedi bunca çile
İçiyoruz gündüz gece
haykırdık ama duymadı hiç kimse
PEŞİNDEYİZ HERYERDE

295 Mesaj
23 Şubat 2006; 14:40:30 

ben bir ara kullandım artık kullanmıyorum. bir kere adamın suratında acayip bir his bırakıyor ben bir türlü alışamamıştım. ikinci olarak sinek kaydı filan traş olmayı hayal etmeyin bu makinalarla. ben şimdi GILLETTE MACH 3 TURBO kullanıyorum çokta memnunum.

kurtlara özgürlük.

171 Mesaj
6 Mart 2006; 21:28:13 

iki tür makinada sinek kaydı yapıyor ama döner bıçaklı size süreden kazanç sağlar en fazla 1 dk. cildinizi döner bıçaklı daha çok tahriş eder. daha doğrusu alışma süreniz daha uzun olur. alıştıktan sonrada cildinize bağlı olarakta ya az tahriş olur yada ilk kullanmalarınıza oranla daha az. en çok kıl dönmeleri olacaktır. istiyorsanız makina ile traş olmayı katlanacaksınız.
yalnız ekonomik olarak makina diyorsanız pekte farketmez jiletle. bakinanın baçakları 2 yılda bir değiştirilir. eleği yine aynı civarda (yırtılmazsa), 4-5 yıl gibi bir sürede şarjıda ölecek. eğer elektroniiniz varsa pili kolaylıkla halledersiniz anlamaıyorsanız bu 3 parça 100 ytl. (benim makinam braun 5414) bıçak ve elek 25ytl civarı pilde komple kart değişiyormuş 50 ytl civarı (bana göre kartın değişmesi saçma al aynı pilden kendin değiştir)
benden bukadar gerisi size kalmış. şimdiden sıhhatler olsun...

Guest
7 Mart 2006; 8:27:08 

Eskiden beri makine ile traş olmayı gözüme kestiremedim hiç. Bence kaliteli bir traş bıcağı makine de çok daha iyi ve rahat oluyor.

Hele ki benim gibi çoğu zaman 4-5 günde bir traş oluyorsanız, kesinlikle traş bıçağı daha iyi. Çünkü bu tür makineler uzun sakalı almıyor diye biliyorum.

Saygılar...

171 Mesaj
7 Mart 2006; 12:02:35 

teknika'ya katılıyorum, uzun sakaldan hiç bahsetmedik. ben hegün traş olduğum için ona göre konuştum.
sakalınız uzunsa ilk önce favori bıçağınya kısaltmanız lazım ki buda çok zahmetli bir iş. direkt makina ile keserseniz çok canınızı yakar. benimki düz döner bıçaklılar için nasıl olur bilemiyorum yalnız...

10527 Mesaj
7 Mart 2006; 22:38:44 

ben braun cruzer3 kullanıyorum cok zorlanıyorum .. ve gur cıkmaz kaldıı rahat ve duzgun almıyo bıcagı cok kotu... hele hele uzun sakalı suratınızı zımpara kağıdı gibi yapıyor Philipsin yeni çıkarttığı 3d 3bıcaklılar var cok tuzlu ama cok rahat sahsen bı bıcagada weremem saygılar

1 Mesaj
14 Mart 2006; 23:48:14 

Öncelikle 3 aşamalı tıraş nedir sorusuna cevap vereyim. Bu Braun'a özgü bir sistemdir. Braun'un çoğu makinesinde bulunur. 2 adet elek+bıçak ve ortalarında integral bıçak denen bir kesici sistemden oluşur. Makine ciltte ilerlerken ilk elek+bıçak sakalı keser, ardından gelen integral bıçak, ilk eleğin alamadığı uzun sakal var ise onları kısaltır, en sondan gelen 2. elek+bıçak ise geride kalan ne varsa keser.

Sinekkaydı olayına gelince, en yakın tıraşı iyi bir tıraş bıçağı sağlar. Bu çok doğaldır zira bu sistemde bıçak direkt olarak cildinize temas eder ve en yakın tıraşı sağlar. Tıraş bıçağının tek dezavantajı bazı kişilerde yarattığı hassasiyet, suya ve sakalı yumuşatmak ve cildi kayganlaştırmak için kullanılan köpük ya da jele bağımlılıktır.

Eğer makine ile tıraş olacaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var:

1) Her metod değiştirdiğinizde cildinizin alışması için 1 hafta zaman verin.

2) Makine kullanmadan cildinzin ve sakalınızın kuru olmasına dikkat edin zira ıslanan sakal 2 dk içerisinde kendi ağırlığının 3 katı su emer, ve şişer. Bu hale gelmiş kalaın makinenin ızgara ya da eleğinin içinden geçmesi zorlaşır. Artı olarak, cilt su ile ıslanınca makinenin cilt üzerinde kayması zorlaşır. Bu da daha fazla sürtünme ve akabinde tahrişe sebep olur. O yüzden sabah kalkınca önce tıraş makinesi ile tıraş olun sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

3) En iyi tıraş sistemi doğrusal hareket ettirdiğiniz elek+bıçak sistemidir. Bu sistemin en ileri üreticisi Braun'dur. Braun makinelerin elekleri 4 micron kalınlığındadır. Yani milimetrenin 1/25'i !!! Bu demekrit ki cilt ile bıçakların arasındaki mesafe sadece 1/25 mm dir.

4) Philips tıraş makinelerinde kullanılan Rotary sistem diye tabir edilen döner bıçak sisteminde makineyi dairesel hareketlerle kullanmanız gerekir, bu da daha çok hareketi ve bununla beraber de daha çok sürtünmeyi ve sonunda tahrişi beraberinde getirir. Ayrıca Philips'in ızgaraları Braun'a göre çok daha kalın olduğu için, bu markanın kullanıcıları makineyi ciltlerine daha fazla bastırmak zorunda kalırlar. Zaten bu yüzden Philips, jel salgılayan modeller geliştirip sürtünmeyi kolaylaştırmayı hedeflemiştir ama 2. maddede anlattığım sebep yüzünden ıslak yüzde sakal tıraşı hiç bir zaman tam performans vermeyecektir. Pazarlama tuzağına düşmeyin derim.

5) Sakal şekillendirme (keçi sakal vs) ve kirli sakal olayına gelince: Bu işin şu an itibariyle en iyi çözümü Braun cruzer modelidir. Bu makine hem iyi bir tıraş sağlar, hemde sahip olduğu ekstra düzeltici ve şekillendirici bıçaklar ve sakal seviyesini ayrlamaya yarayan 4 kademelei ataçmanı ile şekillendirdiğiniz sakalı veya tüm yüzünüzdeki sakalları istediğiniz boyda tutmanızı sağlar.

Biraz uzun oldu ama bu konuda çok geniş tecrübelerim olduğu için detaylı anlatayım istedim. Bütün bunları nereden mi biliyorum? Çünkü ben bu markaların hepsini bilfiil satan bir bayiyim ve hepsini de kendim denedim. 2 firmanın da eğitim seminerlerine katılmışlığım var. Hem Philips hem de Braun çok kaliteli ve saygın firmalar ama bence tıraş makinesinin mucidi olarak Braun daha üstün teknolojide ürünler yapıyor ve çok dürüst ve sağlam ürünler sunuyor. Bu adamlar 2001 yılından beri kendi kendini temizleyen, şarj eden, kurutan, yağlayan ve parfümleyen tıraş makinesi üretiyor.

60 Mesaj
17 Mart 2006; 18:46:08 

Uzun uzun açıklamışınız, ellerinize sağlık,
gerçekten çok teşekkürler.

Sizin görüşünüzden anladığım, Braun tipi makinaların daha temiz traş ettiği
(demek ki artık sinek kaydı deyiminden vazgeçelim)

Fakat bir de panasonic ler var..
Aşağıda verdiğim linkte özellikle 10.000 devirden bahsediliyor.

Bu 10.000 devir olayı gerçekten önemli mi,
veya bu denli yüksek devir problem çıkarabilir mi :((((

http://www.hepsiburada....86&productid=sgoces7027

(Haddim olmadan bir de düzeltme yapayım:
Elek kalınlığı 4 micron değil de 40 micron olabilr, 4 micron çok çok küçük bir rakam)

10527 Mesaj
17 Mart 2006; 18:56:29 

Cruzer3 sayesinde ölüyodum

C ruzer3 yanagımda parcalandı artık yok artık dedıgınızı duyar gibiyim bıçak kalın mı gelmiş ne kafasında sorun çıkmış geçen hafta traş olurken yüzümde takırt.. diye takıldı ve yuzumu kanattı yuzumde yırtılıp parcalandı zamanında yuzumden cekmeseydım dikiş atılabılırdı allahtan kotu durumda olan ben değilim goturdum kafası arızalı deyip 18ytl ye değişim talep ettiler kabul ettim (sadece kafası) 1 hfta sonra gelecekmiş..

İşte makinamın hali ..

0

62 Mesaj
30 Mart 2006; 15:39:31 

Uzun süre Braun şarjlı bir modelini kullandım. Şarjı dışında memnun kaldığım bir üründü. Geçen sene Panasonic ES7027 modelini aldım. Kesme ve şarjı mükemmel diyebilirim. Tam şarjda 10-15 arası tıraş yapabiliyor. Eksilerine gelirsek, dönmüş ters kılları almada Braun kadar başarılı değil. Tıraş bitiminde kalan kılları favori bıçağı ile hemen alabiliyorsun. Ayrıca suyla temizleyebiliyorsun. Geçenlerde yedek olsun diye elek+bıçak aldım. 57 ytl tuttu. Gördüğünüz gibi yedek parçaları hayli tuzlu. Braunda durum şimdilerde durum nedir bilemem. Her iki markayıda tavsiye ederim.

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2006; 15:59:48 

Jiletten şaşmayın arkadaşlar.. eğer uzun süre jilet ile traş olduysanız sizin için hem daha kısa zaman da hem de daha iyi traş demektir.. kirli sakal isteyenlere bişey diyemem tabi..

jilet içinde kesinlikle Gilette Sensor Excel... geçin o Mach3 bilmem ne abartı olanları

171 Mesaj
7 Nisan 2006; 11:35:36 

Ben bıktım bu traş işlerinden.
Neredeyse her türlü ıvır zıvır ile traş oldum.

İlk traşa şu jilet takılan bıçaklarla başlamıştım.
Teferruatlı birşeydi, tam dedeler için. Vakti kısıtlı olana tavsiye etmem.
Arada faça attığı da oluyor.

Öğrenci iken ustura kullanırdım. Süper sinekkaydı yapar.
Sabahları uyku mahmurluğu içinde faça yapma ihtimali yüksektir.
Bu yüzden akşam yatarken traş olurdum.

Bir ara şimdi markasını hatırlamıyorum ama çift döner biçaklılardan kullandım.
Galiba dandik bir şeydi. Hiç memnun kalmadım.
Kaliteli olanları bilmem tabbi.

Ustura yasak olduğundan
Askerde 3 bıçaklı kullandım. Usturadan sonra çok rahat geldi.
Temiz traş yapıyorlar ama ustura kadar değil.
En büyük avantajı 1 - 2 dakikada traş yapması.
Başka bir avantajını görmedim.

Son 2 aya kadar onu kullanıyordum.
Ama jiletleri bitince bir sordum, 3 jilete 10 küsür diyorlar.

2 bıçaklı wilkinson aldım 10 lu pakette.
1 ayı geçti hala birincisini kullanıyorum.
Hiç te fena değil.
Arkasında bir zıvanası var, musluk altında basıyorsun iki bıçak arasını temizliyor.

Neyse hadi kolay gelsin.
Bu arada traş sürem 2 dk. nın altına düştü.

GÖNÜL ÇALIŞMASI AŞK
FİKİR ÇALIŞMASI KEŞİF ÜRETİR.

3127 Mesaj
8 Nisan 2006; 23:05:40 

Ben topicdeki genel Brown tercihine katılmıyorum, bana göre en iyi traş makinası Philips.Nedenlerine gelince;
1.Brown'un traş yöntemi belki daha az tahriş edici ama (ki ben sadece kendi tecrübelerimle sınırlı olmak kaydıyla buna da katılmıyorum,Philips daha çok tahriş etmiyor) Brown'un elekten geçen kılları sağa sola "çekiştirerek" koparma yöntemi bünyesi alerjik olanlar için kabustur.Bu sadece benim fikrim değil, cildiyeci arkadaşım da bu tarz problemle gelen hastalarına ilk Brown veya aynı sistem kullanan benzeri makina kullanıp kullanmadıklarını sorduğunu söylüyor.Philipste asla böyle bir problem yaşamazsınız çünkü o gerçekten "keser".
2.Yaklaşık 13 yıldır makina ile (9 yılı Philips) traş olan biri olarak kesinlikle söyleyebilirim ki, ne kadar bastırırsanız o kadar kötü bir traş elde edersiniz.En ideali aleti kendi ağırlığını geçmeyecek şekilde cildinizde gezdirmek, ve bu gezdirme korktuğunuz kadar tahriş etmez (ilk 1-2 hafta hariç) merak etmeyin.
3.Brown kullanırken beni en tedirgin eden şeyi, Ozdamar arkadaşımız bizzat yaşamış.Philipste böyle bir risk kesinlikle yoktur.

Bunların dışında hando arkadaşımın ıslak traş sözlerine katılıyorum,tamamen markaların pazarlama taktiği.

Kendi tecrübelerime gelince, ben en iyi traşı şöyle sağlıyorum:
Sabah yüzünüzü yıkayıp,iyice yağdan arındırdıktan sonra traş olmak için 10-15 dakika bekleyip cildin üzerindeki fazla nemi atmak en ideali.O zaman makina yüzünüzde hiç takılmadan yağ gibi kayar.Daha çok beklerseniz de cilt yağ salgılamaya başlayacağı için iyi bir sonuç elde edemezsiniz.Traştan sonra yüzünüze yağlandırmadan nemlendiren Nivea Soft, Arko Nem v.b. nemlendiricilerden biraz sürerseniz hiç tahriş problemi yaşamazsınız.Zamanla yüzünüzün hangi bölgelerinin kuru, hangilerinin daha yağlı v.b. olduğunu anlayacağınız için, sadece tahrişe daha meyilli olan bölgeye sürmeniz yetecektir.Mesela benim sadece dudağımın altındaki bölge kuru ve tahriş olma riski var,o nedenle sadece bu bölgeye sürüyorum.

"Sinek kaydı" olayına gelince, sineğin spor tercihini bilemem ama , sabahları sevgilim yanağımı mıncıklamak için dört gözle traş olmamı beklediğine göre traş fena olmuyor sanırım.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2006; 23:54:31 

Arkadaşlar uzun sakalları bile sinek kaydı gibi alabilen iyi bir traş makinesi önerirmisiniz ?

1 Mesaj
21 Nisan 2006; 11:09:00 

Arkadaşlar ben meraklı birisi olarak bu tıraş makineleri hakkında yıllardır araştırma yapıyorum ve Payer den tutunda Hitachi ye Philips e kadar bir sürü tıraş makinesi denedim (sakalımın yapısı nedeniyle )
ve açıkça ifade etmeliyim ki hiç bir tıraş makinesi Panasonic ten iyi sonuç veremedi.

Bunun çok haklı sebepleri var:

1) Panasonic, Matsushita Electric Works tarafından üretilen bir Japon markası ve adamların ARGE ve teknoloji yatırımları korkunç düzeyde. Bir kıyaslama yapmak gerekirse Braun senede 2 milyar dolar ciro yaparken, Matsushitanın geçen seneki cirosu 81 milyar dolardı. Bunun % 5 ten fazlasını ARGE ye harcadılar. Gerisini siz hesaplayın.

2) Panasonic ilk tıraş makinesini 1955 te üretmeye başladı. Geçen yıl tıraş makinelerinin 50. yıl dönümünü kutladılar.

3) Dünyada ilk defa ıslak/kuru tıraş makinesini üreten firma Panasonic (1992)

4) Dünyanın ilk çift bıçaklı tıraş makinesini üreten firma Panasonic (1984)

5) Dünyanın ilk üç bıçaklı tıraş makinesini üreten firma Panasonic (1995)

6) Dünyanın ilk ve tek lineer motorlu tıraş makinesini üreten firma Panasonic (1998)

7) Dünyanın en keskin açılı iç bıçaklarını üreten firma Panasonic (30 derece!)

8) Dünyanın en esnek tıraş makinesi Panasonicten (soldan sağa 60 derece!)

9) Dünyanın en hızlı tıraş makinesi Panasonicten (13000 devir / dakika). Bu diğer markaların neredeyse 2 katına eşit oluyor!

10) Panasonic tıraş makinelerinin bazı modellerinde ise (induction charging) endüksiyon şarj teknolojisi kullanılıyor. Yani herhangi bir kontakt noktası veya metal teması olmaksızın şarj emilmek suretiyle makineniz şarj oluyor.

11) Panasonic in en son modelinde yani benim kullandığım modelde sonic temizleme sistemi yapmışlar. Motor hızı dakikada 17.000 devir de çalışarak sıvı sabun ve su kullanmak suretiyle elek & bıçakları hijyenik bir şekilde temizliyor.

Bütün bunlara rağmen Panasonic fiyatları oldukça makul düzeyde.

Herkese iyi tıraşlar derim.

27 Mesaj
21 Nisan 2006; 22:49:29 

phılps öneriyorum cok

83 Mesaj
22 Nisan 2006; 18:26:54 

PHİLİPS

1591 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:11:30 

Ben 1990 lı yıllarda 8-10 tane rus malı elektrikli traş makinası almıştım. En azından hafta sonları onlarla traş olurum. Hiç olmamaktan iyidir. Geçen bir vatandaş okulumuza getirdi. HUACHANG diye bir marka şarzlı traş makinası. 10 YTL den bunları sattı. Tabii jilet parasına olunca aldık. Ancak kısa sürede şarzı işe yaramaz hale geldi. Elektriğe taktığımızda da önce şarz olayı olması gerekiyor. Yani elektrik takılı iken makina direkt çalışmıyor. Devre yine pil üzerinden tamamlanıyor. Ben bunu elektrikliye çevirmek istedim ama sigortaları attırdı. Bu cihazdan Eminönünde işportacıların sattıklarını gördüm. Denemek için sorduğumda 50-60 YTL istediklerini gördüm. Tabii sonra ine ine 20-30 a kadar ineceklerdir. Bu makinanın traşı iyiydi. Ben bu makinanın elektriklisini bulmak istiyorum.

***YaPTıĞıMıZ YoRuMLaR SaDeCe KeNDiMiZi BaĞLaR ***
Yaptığın HiçBir Şeyden Pişmanlık Duyma, Pişman Olacağın HiçBir Şeyi Yapma!

1 Mesaj
24 Nisan 2006; 11:36:33 

yaklaşık 1 ay önce coolskin traş makinesi aldım ve söylendiği gibi 1 ay kullandım arada hiç jilet kullanmadan,daha önce hep jiletle traş olurdum.Geçen hafata da bir braun makine(8995) aldım.yaklaşık 1 haftadır onu kullanıyorum.
Coolskin: Kullanışı çık konforlu bir makine Braun'a göre gürültüsü ve elde hissettirdiği titreşimi daha az. Islak traş olmakta oldukça keyifli...temizlemke çok kolay.Fakat benim sakalım için pek uygun değildi. Traş olduktan birkaç saat sonra tekrar sakalımı hissetmeye başlıyordum (five o'clock shadow diyolartmış :-)......)ve bıyık bölgesinde çok başarılı olamadı çok iyi kesemiyordu

Braun 8995....gürültülü ve elde ciddi bir titreşim hissettiriyor.Suyla temizlenemiyor bu serinin türkiye'ye getirilenlerinin hepsinde bir temizlik kiti var çok iyi çalışıyor ama aylık yeni bir masraf kapısı solüsyon almak gerekiyor. Ama kesinlikle Coolskinden daha iyi kesiyor.Sakalımın tekrar çıkma süresi çok daha uzun.
Bu iki model arasında ciddi bir fiyat farkı var... Bu yüzden karşılaştırma pek adil değil.Philips'in de bu fiyat aralığında smarttouch serisi var.bu makineler coolskinden daha performanslı görünüyor. Ama denemedim
Anladığım kadarıyla yurtdışında aldığınız her marka her model makineyi 1 yada 2 aylık süreçler içinde iade edebiliyorsunuz.bizde sadece coolskin modellerinde bu var.ileride tüm makinelri kapsar umarım.çünkü bu makinelerin performasnı kişiden kişiy değişiyor bildiğiniz gibi.....

4 Mesaj
24 Nisan 2006; 16:00:46 

Ben geçen sene bir Philishave coolskin almıştım. Birkaç hafta uğraşmama ragmen makineden memnun kalamadım. Sonunda iade ettim. Mağazadaki tezgahtarın ve bu işten anlayan bir başka arkadaşımdan öğrendiğime göre bu Philips tıraş makineleri sakalı sürekli döndürdüğü için kıl dönmesine de yol açıyormuş. O yüzden elek & bıçak sistemli tıraş makineleri daha sağlıklı diyorlar.

Ben ise Braun ile Panasonic arasında bir tercih yapacağım. Ancak, lamdash arkaşın yukarıda verdiği çok detaylı ve aydınlatıcı bilgilerden sonra sanırım Panasonic alıcam. Gerçekten verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.

109 Mesaj
30 Nisan 2006; 19:41:03 

benim önerim panasonic yıllarca sorunsuz çalışıyor

www.gerzek.net

1 Mesaj
5 Mayıs 2006; 18:51:11 

arkadaslar herkese merhaba , PHILIPS SmartTouch serisinden bir makina almayi dusunuyorum , oldukca luks ve rahat bir urune benziyor , bu seriden bir traş makinasi kullanan var mi , gorundugu kadar iyi mi , hepinize tesekkurler...

1 Mesaj
6 Mayıs 2006; 10:20:42 

Merhaba Arkadaşım, bende var kullanıyorum, performansı fena değil ancak kesinlikle o paraya değmez derim. Onun yerine Gerçekten iyi bir makine almak istersen Panasonic ES8093 tavsiye ederim. Tıraş makinesinin vardığı en son nokta. Fazla anlatmayacağım; zaten alınca sende hak vereceksin. Doğubanktan çok uygun alırsın!

33 Mesaj
18 Mayıs 2006; 12:14:35 

ben size traş olmayı hiç önermiyorum. jiletide makineyide atın birkenara. berbere gidi sakallarınızı çevirttirin

Dünyaya geldik yakayı ele verdik. Ya inandığımız gibi yaşayacağız yada yaşadığımız gibi inanacağız...
www.uzmanlarismakinalarikursu.com
www.uzmanlaroperatorluk.com

210 Mesaj
24 Mayıs 2006; 15:03:26 

Öncelikle çok hassas bir cildim ama çok sert ve sık sakalım var. Berberde ustura ile traş olduğumda bile kızarıklık olur.

İlk traşımı yıllar önce arkadaşlar ile iddia uğruna arkadaşın abisinin Braun'u ile olmuştum. Sonra babam o sıralarda bulunmaması ve fiyatından dolayı bana polonya pazarında satılan tahminen rus veya bulgar (Kril alfabesi vardı) bir traş makinesi almıştı. 2 yıla yakın onu kullandım. Her zaman traştan önce pudra sürüyordum, çok memnun kaldım, hatta lise de köse olduğu düşünen bir kız bile olmuştu, onu inandırmak için 2 gün traş olmamam gerekmişti . Sonra eleğı bitti, parçasını buladım, Amerikan pazarından aldığım Gilette ile traş olmaya başladım.

Çalışmaya başladığımda kendime aldığım ilk hediye Philishave oldu. 1.5 ay kadar uğraşmama rağmen (Pudra, pre-shave losyonları, yüzümü yıkayıp traş olma, yıkmadan traş olma, uyanınca, yatmadan önce vs.vs.vs) Geri vermey gittiğimde satıcı bana bu sefer 3 başlıklısını sattı. Onunla da 3 ay cebelleştim. Artık tüm yüzüm sivilce, kıl dönmesi ve yanıktan geçilmez olunca o zamanki kız arkadaşım bana kullanmayı bıraktırdı. O tarihten beridir Philips'ten nefret ettim.

O kadaar para vermişim karşılığında traş olamamak sinir bir durum. Şimdiki gibi git değiştir, iade et falan da yoktu. Cildimi kanattığı çok oldu bu arada. Tahriş böyle bir tahrişti.

10 yıla yakın önce 3 bıçaklı, sonra 2 bıçaklı en son da tek bıçaklı (2 günde bir değiştirince daha az tahriş ediyordu) kullandım. İlk başta bahsettiğim sebepten dolayı minimum tahriş için.

2 yıl önce yine dayanamadım Braun Activator aldım. Kendi kendini temizleyenlerden.

İlk hafta biraz problemliydi ama sonra problem kalmadı. Sabah kalkınca önce çok az pudra sürüyorum. sonra traşımı oluyorum. Inanılmaz memnunum. Ne kadar bastırırsam bastırayım en ufak bir tahriş olmuyor. Arık gözüm kapalı bile traş olabiliyorum.

Sinek kaydı konusunda bence jiletten pek farkı yok.

Bu sebeple Braun veya elek sistem diyorum.

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2006; 16:54:24 

phılıps philishave coolskin
ilk bir aya yakın zorlanıyorsunuz jilet kullananlar için söylüyorum..hatta daha çok çıkıyor sakalınız ama cildinize alıştığında üstüne tanımam eski bir gillette çi olarak....ve içindeki kremi yüzünüzü çok rahatlatıyor.. işte böle oluyosunuz

60 Mesaj
24 Mayıs 2006; 17:08:20 

>> Sabah kalkınca önce çok az pudra sürüyorum. sonra traşımı oluyorum....

Çok ilginç, pudra napıyor ki ?

210 Mesaj
25 Mayıs 2006; 14:16:45 

İşin tıbbi boyutunu bilemiyorum ancak pudra'yı ilk traş olduğum yıllarda bir büyüğümün tavsiyesi ile kullanıyordum. Şimdi de pudra ile hem daha yakın traş olabiliyorum hem de tahriş olmuyor. Tahminimce kayganlaştırıyor.

Zaten berberlerde ensenizi makine ile alırlarkende pudra sürerler. Vardır bir mantığı.

Pudra temizleme solüsyonuna zarar verir diye korkuyordum ama bir problem çıkarmadı. Özellikle ilk başlayanlara tavsiye ediyorum. Tabi sonra yüzünüzü yıkayın yoksa hortlak gibin gözükmeyin

146 Mesaj
26 Mayıs 2006; 1:06:27 

bana bu konuda Remington un Panasonic le neredeyse aynı olduğunu söyleyen Doğubankta bi dükkandan tavsiye ettiler ben saç kesme aldım ama sakal içinde aynen kaliteliymiş ve fiyatı da daha ucuz dediler otsa burada ismini hiç göremedim kullanan yok mu acaba, titanyum kaplı bıçakları var bilen varsa bi yardımcı olsun

4 Mesaj
26 Mayıs 2006; 18:09:04 

Arkadaşım Merhaba,

Saç kesme makinesi alacak ise, Panasonic i gerçekten de tavsiye ederim. Saç kesme makinesinde Dünyada en fazla modeli üreten Panasonic. Zaten o mühendislik başka hiçbir markada da yok. Bende ER147 diye bir model var. Bıçaklarını elmas sertliğinde çok özel bir maddeden yapmışlar. Daha önce moser diye bir makinem vardı sadece 6 ay dayandı. Panasonicler hakikattende eskilerin deyimiyle evladiyelik yani.....Adamlar sanki üretim değil sanat yapıyorlar.

Panasoniclerin bir özellği de Made in Japan. Zaten piyasayı biraz gezince Japon Malı hiçbir markanın ürününün bulunmadığını sende göreceksin. Fiyatları da ürün kalitesine göre çok pahalı değil. Aslında şöyle bir düşünüyorum da makine kendini 6 ayda amorti ediyor. Taraklarını da çift yönlü yapmışlar. Yani bir tarak aslında 2 tarak. istediğin uzunluğa getirdikten sonra gözünü kapatsan bile hata yapmıyor. Bende bu sayede Ailede herkesi saç tıraşı yapmaya başladım. Yakında para karşılığı yapıcam artık :)

Remingtonu kötülemiyorum, ancak Remington mu Panasonic mi dersen tabi ki sağdaki derim :)

Uzaklaştırılmış
30 Mayıs 2006; 12:42:12 

phılıps phılıps daha iyi her zaman

1 Mesaj
13 Haziran 2006; 16:46:07 

ya arkadaşlar alınan bir traş makinesinin iyi kesmediğini iddia ederek iade etme olayı hakkında bilginiz varmı yani tüketici haklarına dayanarak kaç gün içinde iade edilebilir

15 Mesaj
14 Haziran 2006; 0:53:28 

Şunu söylemek istiyorum philips ile traş oluyorum kesinlikle tahriş ediyor ve dönen bıçak sistemi kılları döndürüp yüzümemi gömüyor bilmiyorum berberim suratından 5 tane başparmağımdan az kısa kıl çıkardı. BRAUN kullanmadım ama cruser denemek istiyorum.

Şöle diyeyim bu cruser ıslak kullanılıyormuş yüzümüze jel sürsekte traş olsak olur mu?

4 Mesaj
15 Haziran 2006; 16:17:51 

Merhaba, bilmem kaç kişinin sakalı benimki gibi bisikletin fren tellerinin kıvamındadır, ama şunu söylemeliyim özellikle sert ve sık sakalınız varsa jilet bile kısa süre sonra kesmez oluveriyor.

Philips her zaman söylüyorum, çene kemiği fazla çıkıntılı olmayan, yüzü etine dolgun, sakalları ise ince ve seyrek yapılı insanlarda iyi sonuç veriyor.

Braun Cruzer^3 ü de merak ettim, aldım. Bendeki sonuç; tam bir fiyasko. Braun keşke reklama harcadığı paranın yarısını ürün geliştirmeye harcasa. Bana oyuncak gibi geldi. Şu anda atıl bir şekilde bekliyor. Ayrıca, önemli bir açıklama yapmak gerek: 2 tür tıraş makinesi var:1) ISLAK/KURU 2) YIKANABİLİR.
cRUZER sadece yıkanabilir. Jel sürülüp tıraş olamıyorsunuz.

Geçen hafta Panasonic ES7036 model bir makine aldım. Plazmadan sonra Panasonic tıraş makinesi yine Beni yanıltmadı. Hem ISLAK/KURU hem YIKANABİLİR. Makine 10.000 devir!!! ve içinde dünyanın en keskin bıçakları var: 30 derece!!!

Şunu samimi olarak söylüyorum, sakalı benim gibi birisi bu makineden memnun kalıyorsa, normal birisi asla vazgeçemeyecektir.

iyiki Panasonic var...

4 Mesaj
23 Haziran 2006; 2:02:23 

Merhabalar;
Braun Freeglider ın üst modelini kullanıyordum,sinek kaydı hususunda kesinlikle jilet ten daha sinek kaydı yapıyor;makineyi bir kere gezdirmekle,jiletle 3 defa almaktan daha olumlu sonuç alıyordum, bu bağlamda.Jiletin cildime yaramadığı gerekçesiyle makineye geçiş yapmıştım fakat makinede de ne yazik ki bu sorunla karşılaştım,sadece boğaz bölgesinde tahriş oluyor,onun dışında sorun yok.Ama herşeye rağmen jletin yarattığı tahribattan milyon kat daha iyi huylu sivilcelerdi.4 günde geçerdi.(jilet'de ancak iki haftada cilt kendine gelirdi).Ama bu vaziyetler tamamen benim dermatolojik engellerimle alakalı,babam 40 yıldır sorunsuz bir şekilde braun kullanıyor.
Hemen şunu belirtmeliyim ki,makinede sorun yaşamak istemiyorsanız günlük traş olmalısınız.Uzun sakalı da kesinlikle makinenin kendi bıyık-favori düzelticisiyle almayın,cildiniz çok zarar görür ve sıfır traş olamaz hale gelir.Çünkü favori düzelticisinin motoru düşük devirlidir ve tahriş eder uzun sakallar için tavsiyem yüksek güçlü saç kesme makineleri ve sakal düzeltme makineleri.Unutmadan;bir arkadaşın traştan önce yüzü yıkama hadisesini doğru bulmuyorum,çünkü makine yağlı cilt de kesim kalitesinden ödün verse de tahriş mevzusunda optimal iş görür.Ama terleme,makineyle traşın büyük düşmanıdır.
Bir arkadaş da şirket ciroları bazında panasonic ve braunu kıyaslamış.Panasonic in elektronikteki ar-ge girişimlerinden bahsetmiş,doğrudur.Fakat traş makinesinde elektronik aksam ikinci plandadır.Önemli olan temel işlevi gerçekleştiren mekanik aksamdır ve Almanlar ın makine teknolojisindeki üstünlüğü tartışılmaz.Ayrıca makinenin elektronik aksamı makinedeki elekromekanik sistemi sürmek ve kontrol etmekten ibarettir ki,bu güç elektroniği ve kontrol tekniği dallarının konusudur ve Almanlar yine bu alanlarda daha üstündür.
Temel konuya tekrar dönecek olursak,bahsettiğim üzere ben şu an ne jilet ne de makineyle sıfır traş olamıyorum.Tek çarem kirli sakal.Kirli sakal için sakal düzeltici veya saç kesme makineleri kullanılıyor.Bu şekildeki bir çare için MOSER in üstüne bir çözüm bilmiyorum.Bilhassa Chromini (sakal düzeltme) ve chromstyle(saç kesme) modelleri.Ama ne yazık ki bu markanın Türkiye'de bir distribütörü yok.Doğubank ta felan bulmak mümkün fakat ben taşrada yaşıyorum,berberim de bana bu makineden getirtme konusunda yardıma pek yanaşmıyor,beni hep oyalıyor.Şu an için iki alternatif önümde;biri Philips Turbovac diğeri de Braun Exactpower modelleri.Vakumlama özelliğinden ötürü philips daha cezbedici ama yine de kararsızım.Bu hususta tecrübelerinizi aktarmak babında bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myg -- 23 Haziran 2006; 2:03:35 >

12 Mesaj
23 Haziran 2006; 19:26:18 

Merhaba dostum, bende senin gibi jilet veya tıraş makinesi kullanamıyorum, denemediğim alet kalmadı; nafile. Özellikle çene altlarında tahriş çok fazla.

Bu yüzden yaklaşık son beş yıldır "trimmer" denen icad imdadıma yetişti. Belli ki sende benim gibi tüm markalardan kullanmışsın, dolayısıyla az çok biliyorsun. Yapılan mukayeselerde ince bir ayrıntı var: bu ürünlerde hem profesyonel hemde amatör kullanım amacına göre iki farklı ürün var piyasada. Bahsedilen Philips Turbovac, ve Braun Exactpower ikiside Moser chromstyle ile kıyaslanamaz, çünkü ilk ikiside hafif ev kullanımı için üretilmiş. Neredeyse hepsindende kullandım ben. Ancak, Moserinde daha iyisi mevcut; Panasonic ER153. Şu anda yer yüzünün en kaliteli cihazı. Ben epey araştırdım, ve şu anda bu makineyi kullanıyorum. Bu makineyi kullanmak gerçek bir keyif ve ayrıcaklık desem abartmış olmam. Biraz lüks oldu benim için kabul ediyorum, ama değdi doğrusu. Saçlarım sürekli kısa olduğu için sakal tıraşının yanı sıra sürekli saç tıraşımı da kendim yapıyorum. Herhalde 1 senedir kendi parasını çıkartmıştır. Kesinlikle tavsiye ederim, ben alırken eminönünden almıştım, nakit ödeyince bayağı makul fiyattan aldım. Zaten alınca hak vereceğinden eminim.
Saygılar.

4 Mesaj
24 Haziran 2006; 0:12:53 

Merhaba;
peki arkadaşlar panasonic lerden saç kesme makineleri (avgamma arkadaşımın bahsettiği er153,er147...) mi yoksa sakal düzeltme makineleri mi(er211,er214...) bu iş için daha uygun.bilhassa tahriş açısından...Teşekkürler...

3665 Mesaj
24 Haziran 2006; 10:47:26 

ben 17 yaşındayım bizde braun var benim tüylerim sert olmadığı için bence iyi ama babam iyi değil diyor bu arada dedemin 20 yıllık bir traş makinası var braun babam onu da kullanıyo o daha iyi kesiyo diyo yine ne varsa eskilerde var

908 Mesaj
25 Haziran 2006; 20:54:15 

Vallahi braun cruzer3 aldım.Bikere alet sakal kısaltmayı hiç beceremiyor.Sıfır kesmesi ustura kadar iyi olmasada jilete yakın sayılır.Philips'in jelli makinasından kullanıyordum ancak boyun bölgemi çok rahatsız ettiği için cruzer3 aldım.

Birde braun cruzer3 ıslak olarak da kullanılabiliyor.Kullanım klavuzunda aynen bu ibare geçer.Ancak duşta kullanım değilde jelle veya ıslak yüzde kullanım için uygun.

12 Mesaj
26 Haziran 2006; 10:29:45 

mERHABA,

Myg arkadaşın saç/sakal kesme makinesi ile ilgili sorusuna cevaben:bahsettiğim gibi ben Panasonic ER153 modelini kullanıyorum ve bu model tam profesyonel, öğrendiğime göre ER147 de öyle. Saç kesim için alınacaksa bu modeller çok güzel, ama işin içinde saç yoksa, yani sakal, bıyık, ense, favori v.s. internetten baktım bahsedilen diğer modeller fazlasıyla uygundur:(ER214, 211).Özetle karar verilirken kullanım amacı önemli: saç ? sakal ? favori -ense v.s.

Doğru, yollardaki jeeplerin hiçbiri offroad olarak kullanılmıyor. Belkide %95 nin lastiği hiç toprağa bile değmiyor. Burada da işin içine yüksek beklentiler, güç tutkusu, hobiler, zevk v.s. gibi unsurlar giriyor

Saygılar,

596 Mesaj
27 Haziran 2006; 9:21:48 

Ben yaklaşık 10 gün önce philips philishave coolskin HQ6707 modelini aldım 200 ytl ye üst modellerinde favori düzeltici ve şarj ledleri var ama fiyat 300 lere çıkıyor.şimdi gelelim izlenimlerime bundan önce mach3 turbo kullanıyodum. makinayı jeliyle veya başka herhangi bir köpükle kullandığınızda gayet rahat alıyo jilet kadar da pürüzsüz yapıyor. fakat boyun bölgesinde rahat değil zorlarsanızda tahriş ediyo tabi favorileri düzeltmek içinde ayrıca jiletle uğraşacaksınız.cihazın bir kötü tarafıda şarj olayı kablulu kullanılmıyor
ben bunu almadan önce bilmiodum ayrıca pilleri NiCd olduğundan şarjını bitirip şarj etmek gerekiyo şarjı yaklaşık 6-7 tıraş yetiyor.
Geçen gün Braun un freeglider 6610 modelini 200 ytl ye buldum kullananların yorumlarını bekliyorum.60 gün içinde philips i iade edip onu almalımıyım? birde freeglider 6610 la 6680 arasında ne fark var?

596 Mesaj
27 Haziran 2006; 9:25:55 

Ben yaklaşık 10 gün önce philips philishave coolskin HQ6707 modelini aldım 200 ytl ye üst modellerinde favori düzeltici ve şarj ledleri var ama fiyat 300 lere çıkıyor.şimdi gelelim izlenimlerime bundan önce mach3 turbo kullanıyodum. makinayı jeliyle veya başka herhangi bir köpükle kullandığınızda gayet rahat alıyo jilet kadar da pürüzsüz yapıyor. fakat boyun bölgesinde rahat değil zorlarsanızda tahriş ediyo tabi favorileri düzeltmek içinde ayrıca jiletle uğraşacaksınız.cihazın bir kötü tarafıda şarj olayı kablulu kullanılmıyor
ben bunu almadan önce bilmiodum ayrıca pilleri NiCd olduğundan şarjını bitirip şarj etmek gerekiyo şarjı yaklaşık 6-7 tıraş yetiyor.
Geçen gün Braun un freeglider 6610 modelini 200 ytl ye buldum kullananların yorumlarını bekliyorum.60 gün içinde philips i iade edip onu almalımıyım? birde freeglider 6610 la 6680 arasında ne fark var?

4 Mesaj
27 Haziran 2006; 18:06:41 

Merhabalar;
öncelikle avgamma arkadaşımın yardım dolu cevapları için çok teşekkür ederim.Gerçekten çok faydalandım,minnettarım!

worldwar'ın freeglider ile ilgili sorusuna gelince;6680'i ben kullandım,boyun bölgesi dışında hiç bir problem yaşamadım jiletten daha 'sinek kaydı' yapar,hiç kuşkun olmasın.Ama şunu bil arkadaşım ben bu makineyle hep kuru traş oldum ve losyonun hiç bir fonksiyonelliğini görmedim.Zaten coolskin gibi ıslak traş yapmıyo,sadece traş esnasında gereksiz bir losyon salgılıyor.Bu yüzden sana tavsiyem freeglider yerine braun un motor devir sayısı daha yüksek,yani daha iyi kesen bir makinesini alman.Demem şu ki;freeglider çok iyi bir makine ona asla çamur atmaya çalışmıyorum,ama losyon özelliği "hava" !!! Bence daha güçlü bir braun kuru makine alman daha isabetli olacaktır.Fakat boğaz bölgen makineyle sıfır traşa alışamıyorsa bu sorunu hiç bir sıfır makine çözemeyecektir ve bu durum için tavsiyem saç kesme ya da sakal&favori düzeltme cihazlarıdır.Bu hususta avgamma,ben dahil herkesi yeterince aydınlattı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myg -- 28 Haziran 2006; 1:09:13 >

Uzaklaştırılmış
29 Haziran 2006; 2:09:01 

Arkadaslar elektrikli tiras makinasini ara sira dusunun tatil vakit darligi gibi elektrikli makinalarin islagi cikdi onlardan kullanmadim yorum yapmamayacagim,ama kuru elektrikli olanlar iyi tem,izlemezseniz yuzunuzde mantar yapiyor bilginize ,onun yerine istemeyerek tavsiye edecem gilett yesil renkli pilli bicagi tikanmiyor katliam olayi olmaz bende mesela bana normal bicak verin jilet makina katliam olmus gibi kesmedigim yer kalmaz yuzunde

91 Mesaj
29 Haziran 2006; 17:31:17 

Güzel Kardeşlerim,

Traş bıçağından iyisi yoktur. Hele Gilette Mach3 serilerinden sonra...

Hatırlayanınız vardır. Sapını çevirip, içine jilet koyduğumuz traş bıçaklarını. Babamın yanağında sallarken çıkan sesi hatırlyorum...

Az mı yüzümü parçaladım onda. Ama ne de olsa baba yadigarı.

Bunca methiyeden sonra hala traş makinesi istiyorum diyorsanız:

http://www.mbnstore.com...p=show&pid=630&k_id=131

Hem kargonuzu karşılıyorlar, hem servisini kolay bulursunuz..

Hadi hayırlı traşlar...

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 0:04:21 

ben 25 senedir phılıps kullanıyorum mükemmel sinek kaydı yapmaz diyen arkadaş kullanmamış herhelde tam sinek kaydı jiletle ol tersine kontrol et elin taklır ama phılıps le tam tersi ama ilk traş sonrası bu 15 günde sürebilir biraz cildin yana bilir ama sonrası harika hele kışın daha güzel