Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?
5744 Cevap674844 Görüntüleme69 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     72 [74] 76 77 78 79 80 81      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2689 Mesaj
16 Ocak 2013; 21:35:49 

quote:

Orijinalden alıntı: kopyakalpler

Üstadlar kamuda çalışıyorum 2günde bir traş olmam gerekiyor jiletin her türlüsünü kullandım cildim mahvoldu, 400-500 e kadar çıkıp bir makina alacağım. Braun 7900 cc düşündüm ama yorumlarda devir sayisi çok olan makinelerin cildi daha fazla tahriş ettiğini okudum. Sonuç itibariyle 500 e kadar limitim var hangisini alayım bilgilerinizi esirgemeyin lütfen..

HOCAM PANASONİC ES LV 61 AL İNTERNETTE EN UCUZ YERDEN 470-500 ARASI ,TRAŞ OLAYINI TAMAMEN BİTİRİR.

***ADANA***2012 HONDA CİVİC(FB7) BEYAZ ELEGANCE A\T. BRC MY11 LPG KİTİ

219 Mesaj
16 Ocak 2013; 22:18:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ANDROIDER

HOCAM PANASONİC ES LV 61 AL İNTERNETTE EN UCUZ YERDEN 470-500 ARASI ,TRAŞ OLAYINI TAMAMEN BİTİRİR.

Hocam peki panasonic braun dan daha mi iyi? Forumda panasonic one çıkıyor ama onu merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2689 Mesaj
16 Ocak 2013; 23:42:12 

quote:

Hocam peki panasonic braun dan daha mi iyi? Forumda panasonic one çıkıyor ama onu merak ettim

braunu kulanmadım oyüzden bişey diyemem ama panasoniği kullandım,ve tavsiye ederim.

219 Mesaj
16 Ocak 2013; 23:53:23 

quote:

Orijinalden alıntı: ANDROIDER

braunu kulanmadım oyüzden bişey diyemem ama panasoniği kullandım,ve tavsiye ederim.

Teşekkür ederim dostum. Braun kullananan yada fikir sahibi olan arkadaşlarda yardımcı olursa sevinirim..konuyu baştan okudum nedense braun kullanan pek yok

1500 Mesaj
16 Ocak 2013; 23:55:05 

Ben hem Braun hem de Panasonic kullandım. Yukarılarda olacak mesajım. Panasonic almanı tavsiye ederim.

.:Pioneer 427XA:PopcornHour:97 Volvo V40 Otomatik (Satılık):.

219 Mesaj
17 Ocak 2013; 0:00:22 

quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Ben hem Braun hem de Panasonic kullandım. Yukarılarda olacak mesajım. Panasonic almanı tavsiye ederim.

Evet hocam okudum tabi, o zaman panasonic alayım şu indirimleri takip edeyim de. O kadar sıkıldım ki ağda falan yaptiricam o derece :-)

137 Mesaj
17 Ocak 2013; 0:09:36 

Ben de buradaki, amazon.com daki ve başka yerlerdeki yorumlara bakarak panasonic lv61 siparişi verdim.
Braun ile panasonic in iki üst modeli arasında bir fark yok muhtemelen.

Üstte yazan başka bir arkadaşın bahsettiği üzere, ben de bir memur olarak gün aşırı tıraş olmak zorunda olduğum için ve jilet yüzümü
her seferinde tahriş ettiğinden en iyisini almak istedim. Okkalı para verdim, umarım pişman olmam :)

ÇEVİRİLERİM
Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez

7913 Mesaj
17 Ocak 2013; 7:53:32 

quote:

Orijinalden alıntı: opuslandia

Ben de buradaki, amazon.com daki ve başka yerlerdeki yorumlara bakarak panasonic lv61 siparişi verdim.
Braun ile panasonic in iki üst modeli arasında bir fark yok muhtemelen.

Hayırlı olsun makineniz. Braun ile Panasonic'in arasında fark var, bu fark kimileri için de bariz önemli bir farktır:

Braun'da ıslak tıraş imkanı yok, Panasonic'de ise var.

Audio / Video : Onkyo TX-SR 707 | Pure Acoustics SlimDream | Popcorn Hour C-200 | Samsung 40C6000 LED TV | Logitech Harmony 520 | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo2
PC : MSI P67A-GD65 (B3), Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung 206 BW Wide Screen, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 8GB (2x4GB), HIS Radeon HD 5770 1 GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
Muhtelif : LG G2 Siyah 32 GB | Ipad 4 16GB | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Nintendo Wii | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021

135 Mesaj
17 Ocak 2013; 8:46:26 

quote:

Üstadlar kamuda çalışıyorum 2günde bir traş olmam gerekiyor jiletin her türlüsünü kullandım cildim mahvoldu, 400-500 e kadar çıkıp bir makina alacağım. Braun 7900 cc düşündüm ama yorumlarda devir sayisi çok olan makinelerin cildi daha fazla tahriş ettiğini okudum. Sonuç itibariyle 500 e kadar limitim var hangisini alayım bilgilerinizi esirgemeyin lütfen..

Kesinlikle panasonic es lv-61 seni yarı yolda bırakmayacaktır. Bende alırken baya araştırdım,kafam çok karışıktı ama ıslak traş yapıp jiletten daha iyi olmasını düşünüyorsan panasonicin eline su dökülemez sanırım. Braunu kuru traş olmak istemediğim için elemiştim. Kesinlikle Panasonic öneriyorum,jiletin ve usturanın yapamadığı traş konforunu kısa sürede yaşıyorsun.

1500 Mesaj
17 Ocak 2013; 10:23:30 

quote:

Orijinalden alıntı: hdeniz

Kesinlikle panasonic es lv-61 seni yarı yolda bırakmayacaktır. Bende alırken baya araştırdım,kafam çok karışıktı ama ıslak traş yapıp jiletten daha iyi olmasını düşünüyorsan panasonicin eline su dökülemez sanırım. Braunu kuru traş olmak istemediğim için elemiştim. Kesinlikle Panasonic öneriyorum,jiletin ve usturanın yapamadığı traş konforunu kısa sürede yaşıyorsun.

Aslında kuru tıraş daha pratik. Tamam ıslak tıraş kadar sinek kaydı olmuyor ama tahriş de yapmıyor. Islak tıraş vakit alıyor ama gerçekten sinek kaydı oluyor. Ama hergün tıraş oluyorsanız ve vaktiniz kısıtlıysa kuru tıraş da güzel.

.:Pioneer 427XA:PopcornHour:97 Volvo V40 Otomatik (Satılık):.

135 Mesaj
17 Ocak 2013; 10:53:44 

quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Aslında kuru tıraş daha pratik. Tamam ıslak tıraş kadar sinek kaydı olmuyor ama tahriş de yapmıyor. Islak tıraş vakit alıyor ama gerçekten sinek kaydı oluyor. Ama hergün tıraş oluyorsanız ve vaktiniz kısıtlıysa kuru tıraş da güzel.

Kuru traşı birkaç kez denedim ama birtürlü sevemedim. Cildimi çok çekiyor gibi oluyor ıslak traşta makine adeta cildde kayıyor. Evet ıslak traş bir iki dakika daha uzun oluyor haklısınız..Ama bence daha güzel ve temiz oluyor diye düşünüyorum.

1689 Mesaj
17 Ocak 2013; 19:28:48 

nıvea hassas cıltler ıcın jel aldım dun daha cok tahrıs oldu ınanın :D makına güzel ama zamanla daha ıyı alısacam gıbıme geliyor

219 Mesaj
17 Ocak 2013; 20:32:20 

Dostlar değerli bilgileriniz için teşekkürler panasonic almaya karar verdim.. Sıra geldi nereden alacağıma .. araştırıyorum adliyede üstelik bilişim de çalıştığım için netten almaya korkar oldum :-) mağaza indirimlerini takip edeceğim tekrar sağolun

135 Mesaj
18 Ocak 2013; 8:59:08 

quote:

Dostlar değerli bilgileriniz için teşekkürler panasonic almaya karar verdim.. Sıra geldi nereden alacağıma .. araştırıyorum adliyede üstelik bilişim de çalıştığım için netten almaya korkar oldum :-) mağaza indirimlerini takip edeceğim tekrar sağolun

Ben www.webdensiparis.com dan aldım. Almadan önce aradım baya bir teyit aldım sağolsunlar hemen kargoya verdiler. İstanbuldan Denizliye 1 günde geldi. Bir sonraki gün akşam elimde olmuş oldu. Eğer arayıp biraz merak ettiklerinizi sorarsanız daha hızlı yardımcı oluyorlar. Ben peşin fiyatı 490 TL ye aldım ama geçenlerde baktığımda biraz dahada inmiş peşinde. hatta linki vereyim 485 tl ye düşmüş:) http://www.webdensipari...1023527.aspx?CatId=6611

8482 Mesaj
18 Ocak 2013; 11:33:25 

Daha önce bahsettiğiniz alışveriş sitesinden ( www.webdensiparis.com ) 3 ürün siparişim oldu ve hiç sorun çıkmadı. Telefon ile çok rahat iletişime geçilebiliyor, avantaj.

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

219 Mesaj
18 Ocak 2013; 13:15:55 

quote:

Orijinalden alıntı: hdeniz

Ben www.webdensiparis.com dan aldım. Almadan önce aradım baya bir teyit aldım sağolsunlar hemen kargoya verdiler. İstanbuldan Denizliye 1 günde geldi. Bir sonraki gün akşam elimde olmuş oldu. Eğer arayıp biraz merak ettiklerinizi sorarsanız daha hızlı yardımcı oluyorlar. Ben peşin fiyatı 490 TL ye aldım ama geçenlerde baktığımda biraz dahada inmiş peşinde. hatta linki vereyim 485 tl ye düşmüş:) http://www.webdensipari...1023527.aspx?CatId=6611

Akşam bakıyorum hemen duruma göre de alayım.. Bugün morhippoda indirimde panasonic lv 51 var almısken üst modeli almak daha iyi
celebic teşekkür ederim hocam önceki sayfalarda güzel yorumlarını yardımlarını gördüm

137 Mesaj
18 Ocak 2013; 13:56:27 

Ürün elime bugün ulaştı, ben sanalreyonumdan aldım, sanırım en uygun fiyat oarada ama hemen teslim etmiyorlar. Ben pazar günü satın aldım, bugün (cuma) elime ulaştı.
Cihaz elde çok şık duruyor, çok ergonomik gerçekten, kafa kısmı 5 bıçak olduğu için oldukça büyük.
Performansı hakkında deneyimlerimi paylaşırım.

ÇEVİRİLERİM

1060 Mesaj
18 Ocak 2013; 15:32:50 

Panasonic es lv 61 kullanan arkadaşlar ;
panasonic es lv 61 başlığında ürünle ilgili kullanımla ilgili açıklama ve sorularla bir ürün başlığı oluşturmaya çalışıyorum lütfen destek olun ben almadan önce çok sıkıntı çektim bilgi edinmekte.
Panasonic almak isteyenler için bir kaynakça olur.

Nereden alınır,
nasıl kullanılır,
kullanırken nelere dikkat edilir
Islak mı kurumu daha başarılıdır
ne kadar sürede bir yağlamalıyız vb tüm soruları cevaplayabiliriz

Ayrıca sadece lv 61 değil lv51 ve hatta 3 bıçaklı panasoniclerden bile bilgi edinebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 18 Ocak 2013; 15:36:49 >

137 Mesaj
19 Ocak 2013; 11:30:00 

Arkadaşlar lv61 ile ilk tıraşımı oldum. Jiletten daha iyi tıraş etti diyebilirim, tabi rahatlığı da cabası.
Yaklaşık 6 dakikada kuru tıraş oldum, yüzümde yine hafif bir tahriş var ama jilete oranla çok
daha az. Ben bu kadarına dahi razıyım, ki yüzüm makineye alıştıkça bunun daha iyi olacağı aşikar.
Sonuç olarak, performanstan memnunum. Jilet denen şey benim için bugün itibariyle tarih oldu.

ÇEVİRİLERİM

2689 Mesaj
19 Ocak 2013; 11:57:57 

quote:

Orijinalden alıntı: opuslandia

Arkadaşlar lv61 ile ilk tıraşımı oldum. Jiletten daha iyi tıraş etti diyebilirim, tabi rahatlığı da cabası.
Yaklaşık 6 dakikada kuru tıraş oldum, yüzümde yine hafif bir tahriş var ama jilete oranla çok
daha az. Ben bu kadarına dahi razıyım, ki yüzüm makineye alıştıkça bunun daha iyi olacağı aşikar.
Sonuç olarak, performanstan memnunum. Jilet denen şey benim için bugün itibariyle tarih oldu.

Hayırlısı olsun

4 Mesaj
19 Ocak 2013; 15:27:34 

dün rf31 aldım bugün ilk denememi yaptım baya memnun kaldım açıkcası sadece boyun bölgesinde biraz uğraştım ama zamanla alışırım herhalde. bu makinaları her kullanımdan sonra temizlememiz gerekir mi yoksa birkaç kullanımdan sonra temizlesek olur mu? birde kullanım kılavuzunda yağ ile temizleyebilirsiniz yazıyor kusura bakmayın makinada yeni olduğum için ne yağı bu acaba?

137 Mesaj
19 Ocak 2013; 18:01:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Kindler

Arkadaşlar amazondan şu traş makinasını almayı düşünüyorum otomatik temizleme özelliği var ama Vortex HydraClean denilen ürün ayrı satılıyor otomatik temizlemesi için bu gerekiyor mu?

Vortex HydraClean denen şey temizlik solüsyonu, temizleme istasyonunun içine ondan koyuyorsun. Braun'daki temizlik sıvısı gibi bir şey.
Bir süre sonra o sıvı ömrünü tamamlıyor ve yenisi ile değiştiriyorsun. Temizlik bakımından çok güzel ama maliyeti artırıyor biraz.
Bu arada illa ki o ürünü alacaksan, tıraş makinesi + solüsyon + yedek bıçak seti 20 dolar farkla bundle olarak satılıyor. Onu almanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opuslandia -- 19 Ocak 2013; 18:01:55 >

ÇEVİRİLERİM

28 Mesaj
19 Ocak 2013; 22:38:35 

selam arkadaslar 15 gunluk arastırmalarım sonunda braun mu panasonic mi derken panasonic almaya karar verdim ve makinamı bugun aldım daha önce hic elektrikli traş makinası kullanmamışdım tabi ilk traşımı sabah oldum ama birşey anlamadım sanırım ilk tarşın verdiği heyecan ve alışkanlıklardan olsa gerek :) makinenin şekli çok güzel sesi biraz fazla gibi ama yıkanması felan baya pratik musluga tut yıka ben çok beğendim makinayı inşallah zamanla kullandıkça cildim alışır sorun yaşamam ki yaşayacağımı hiç sanmıyorum makina bana o güveni verdi valla..

28 Mesaj
19 Ocak 2013; 22:47:46 

bu arada yazmayı unuttum bende fiyatı internetten araştırdım stoklu markette en uygun fiyat vardı 6 taksit kargosu beraber 510 liraya aldım akşam 5,30 da verdim siparişi telefondan ertesi gün öglen elimdeydi mng kargo ile göndermişler şaşırmadım desem yalan olur gerçekten ben ankarada yaşıyorum belkide ondan hızlı geldi bilmiyorum ama ben tavsiye ederim alacak arkadaşlara

8482 Mesaj
21 Ocak 2013; 9:19:25 

Islak tıraşı yani köpük, jel vb ürünlerle tıraş olmayı tercih edenlere tavsiyede bulunmak isterim.

Her sabah işe gitmeden köpükle tıraş olup sonra duşa girerdim. Bu sabah yüzümde 4 günlük sakal olduğundan önce duşa gireyim sonra tıraş olayım dedim.

Sonuç mükemmel; jiletten daha iyi bir sinekkaydı tıraş ve pamuk gibi bir cilt...

Not: makinem RQ1260

135 Mesaj
21 Ocak 2013; 10:29:31 

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Islak tıraşı yani köpük, jel vb ürünlerle tıraş olmayı tercih edenlere tavsiyede bulunmak isterim.

Her sabah işe gitmeden köpükle tıraş olup sonra duşa girerdim. Bu sabah yüzümde 4 günlük sakal olduğundan önce duşa gireyim sonra tıraş olayım dedim.

Sonuç mükemmel; jiletten daha iyi bir sinekkaydı tıraş ve pamuk gibi bir cilt...

Not: makinem RQ1260

Evet onu bende sıcak havalarda yapıyorum,çok daha temiz bir traş oluyor gerçekten. Cilt iyice yumuşamış oluyor..

2689 Mesaj
21 Ocak 2013; 12:48:14 

Arkadaş lar Panasonic lv61 alalı 2 ay oluyor neredeyse artık tıraş da yeterli tecrübe ulaştığına inanıyorum. Ortalama traş süresi 5dk,rahat kullanım için en kolayı kuru traş olmak, 2 güne bir traş olmak en kolay, her traş dan sonra fırça ile içini temizleme daha kolay 30 saniye sürüyor, bastirmadan buzda kayar gibi boyun altından başlayıp yanaklarını oradan çene ve burun altına gitmek en pratiği, boyun kısmında girdap li sakal yapısı varsa makina traş sonrası kuru olarak jilet ile bikere geçmek kalan inatçı kıllar için en kolayı, ortalama tek Full şarj da 10 traş çıkıyor, her şarj bitimine yakın şu altında temizleyip kurutmak en hijyeni, şimdilik anlatacak larım bukadar

76 Mesaj
21 Ocak 2013; 17:57:18 

arkadaşlar tıraş sonrası sivilceler için ne önerebilirsiniz ?
gillette nin tıraş sonrası kremini kullanıyorum pekte işe yaradıgını görmedim.
kolonya tıraş sonrası nasıl yakıyorsa o da yakıyor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Ocak 2013; 17:57:37 

sırf sinek kaydı tıraş için hangisi daha iyidir Philips QG3280 mi yoksa philips norelco bg2040 mı Philips QG3280 yı bir arkadaşımda denedim jilet gibi aldı ama bg2040ada çok iyi diyorlar sizce hangisini almalıyım

71 Mesaj
21 Ocak 2013; 19:19:11 

Arkadaşlar yatık sakal sorunu olanlar için önerebileceğiniz makineleri öğrenebilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1907FerKa -- 21 Ocak 2013; 19:19:56 >

71 Mesaj
21 Ocak 2013; 23:47:59 

Arkadaslar morhipo.com da panasonic makinalar satisa cikmis. Ben LT31 K503 bakiyordum ama siteye girince dayanamadim LF51 S803 aldim. Bi ara ES8243 e gozum kaydi ama LF51 daha yeni bir model gibi geldi onu aldim. Umarim dogru karar vermisimdir. Gelince detayli inceleme yaparim. Bu arada fiyatlar

LT31 K503: 280 TL

LF51 S503: 390 TL

ES 8243 S802: 390 TL

Not: morhipo bu aralar 20 tl hediye ceki veriyor ve android ve ios sistemlerden aplikasyon ile siparis verince kargo ucreti almiyor 18-20 saatleri arasinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sempiternal -- 21 Ocak 2013; 23:49:01 >

Yutmadan önce çiğnemek ne ise, konuşmadan önce düşünmek odur.

2356 Mesaj
21 Ocak 2013; 23:50:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ysnkrglle

nivea balsam cok iyi.

46 Mesaj
22 Ocak 2013; 0:28:33 

quote:

Orijinalden alıntı: sempiternal

Arkadaslar morhipo.com da panasonic makinalar satisa cikmis. Ben LT31 K503 bakiyordum ama siteye girince dayanamadim LF51 S803 aldim. Bi ara ES8243 e gozum kaydi ama LF51 daha yeni bir model gibi geldi onu aldim. Umarim dogru karar vermisimdir. Gelince detayli inceleme yaparim. Bu arada fiyatlar

LT31 K503: 280 TL

LF51 S503: 390 TL

ES 8243 S802: 390 TL

Not: morhipo bu aralar 20 tl hediye ceki veriyor ve android ve ios sistemlerden aplikasyon ile siparis verince kargo ucreti almiyor 18-20 saatleri arasinda.

hocam güle güle kullan. bende morhipodan aynı makineyi 4-5 ay kadar önce 300'e almıştım. yüzüm iyice alıştı makineye. diğer markalar gibi hergün sinekkaydı olmaya gerek kalmadı, sakal bi haftalıkta olsa banamısın demiyo. güçlü bi makine.

8482 Mesaj
22 Ocak 2013; 1:11:20 

quote:

BEPANTHEN PLUS

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 22 Ocak 2013; 1:22:01 >

71 Mesaj
22 Ocak 2013; 9:01:00 

quote:

Orijinalden alıntı: AytekinNet

hocam güle güle kullan. bende morhipodan aynı makineyi 4-5 ay kadar önce 300'e almıştım. yüzüm iyice alıştı makineye. diğer markalar gibi hergün sinekkaydı olmaya gerek kalmadı, sakal bi haftalıkta olsa banamısın demiyo. güçlü bi makine.

LF51 S803 mü aldınız hocam?

Bıyık bölgesini almak zor oluyor mu?

Yutmadan önce çiğnemek ne ise, konuşmadan önce düşünmek odur.

420 Mesaj
22 Ocak 2013; 10:24:20 

panasonic lf51 ile lv61 arasında ne fark var kullananlar söyleyebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foreone -- 22 Ocak 2013; 10:24:57 >

46 Mesaj
22 Ocak 2013; 10:53:51 

quote:

Orijinalden alıntı: sempiternal

LF51 S803 mü aldınız hocam?

Bıyık bölgesini almak zor oluyor mu?

evet LF51 aldım s803ünü hatırlamıyom. bıyıklıyım hocam. deneme şansım olmadı. tek zorlandığım yer boyundaki troit çıkıntısı mı ne var ya, orada benim sakallar girdap gibi her yöne var. farklı yönlerden almak zorunda kaldığım için oyalıyor sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AytekinNet -- 22 Ocak 2013; 11:00:58 >

76 Mesaj
22 Ocak 2013; 17:14:04 

quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

nivea balsam cok iyi.

teşekkür ederim

76 Mesaj
22 Ocak 2013; 17:15:22 

quote:

BEPANTHEN PLUS

0

teşekkür ederim.

8482 Mesaj
22 Ocak 2013; 17:33:05 

quote:

teşekkür ederim.

Rica ederim, diğerleri biraz kozmetik ürün gibi kalıyor. Bepanthen hem etkili hemde eczanelerden ucuza 5-6 TL'ye temin edebilirsiniz.

Ayrıca intertten bepanthen + sivilce diye aratın çok güzel yazılar çıkıyor. Ben denemedim ama çeşitli tarifler var.

76 Mesaj
22 Ocak 2013; 17:47:27 

quote:

Rica ederim, diğerleri biraz kozmetik ürün gibi kalıyor. Bepanthen hem etkili hemde eczanelerden ucuza 5-6 TL'ye temin edebilirsiniz.

Ayrıca intertten bepanthen + sivilce diye aratın çok güzel yazılar çıkıyor. Ben denemedim ama çeşitli tarifler var.

daha öncede önerilerinizde görmüştüm bepantheyi o yüzden soruyorum farklı tavsiyeler olursa arastırıyorum.
en kısa zamanda temin edeceğim.

2397 Mesaj
24 Ocak 2013; 0:25:11 

http://www.hepsiburada....oryId=26012161#Yorumlar
http://www.tvshop.com.t...724&ref=akakce&v=1.21.7

kirli sakal için bu ürünlerden birini almayı düşünüyorum yorum yapabilecek olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Rosé Immortal -- 24 Ocak 2013; 0:41:27 >

● Studied at Cracow University of Technology , 2012 Spring semester as Erasmus exchange student
● Studied at Cracow University of Technology , 2013 Spring semester as Free Mover exchange student
PS4 PSN =whereismypudding

1342 Mesaj
24 Ocak 2013; 8:25:23 

Bepanthene konusunda; bu eskiden ssk tarafından ödenen bir ilaçtı aslında, ama herkes günlük cilt kremi gibi kullanmaya başlayıp karneye yazdırınca ödenmesi durduruldu. "Plus" kısmı içeriğindeki klorheksidin'den geliyor, bu dezenfektan bir madde ve ameliyathanelerde yer temizleyici olarak da kullanılıyor. Bepanthene'in içinde bulunmasının sebebi kirli yaraların mikrobunu öldürmek. Bildiğiniz gargaraların (kloroben gibi) içinde de bulunuyor. Bepanthene'in esas etken maddesi olan Dekspantenol ise yara iyileşmesini hızlandırmak için hücreleri bölünmeye zorluyor. Yani sık kullanımı hücreye yanlış mesaj verip " galiba kanser olmam lazım" diye düşündürtebilir.

Kısaca cildinizde traş sonrası yara-tahriş varsa kullanın, ama alışkanlık haline getirmeyin. Balsamlar her traş sonrası kullanılabilir. İyi traşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 24 Ocak 2013; 8:40:03 >

Citroën C4 Picasso

8482 Mesaj
24 Ocak 2013; 10:25:31 

quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Bepanthene konusunda; bu eskiden ssk tarafından ödenen bir ilaçtı aslında, ama herkes günlük cilt kremi gibi kullanmaya başlayıp karneye yazdırınca ödenmesi durduruldu. "Plus" kısmı içeriğindeki klorheksidin'den geliyor, bu dezenfektan bir madde ve ameliyathanelerde yer temizleyici olarak da kullanılıyor. Bepanthene'in içinde bulunmasının sebebi kirli yaraların mikrobunu öldürmek. Bildiğiniz gargaraların (kloroben gibi) içinde de bulunuyor. Bepanthene'in esas etken maddesi olan Dekspantenol ise yara iyileşmesini hızlandırmak için hücreleri bölünmeye zorluyor. Yani sık kullanımı hücreye yanlış mesaj verip " galiba kanser olmam lazım" diye düşündürtebilir.

Kısaca cildinizde traş sonrası yara-tahriş varsa kullanın, ama alışkanlık haline getirmeyin. Balsamlar her traş sonrası kullanılabilir. İyi traşlar.

O kadar ayrıntıyı bende bilmiyordum, zaten o kadar tıbbi bilgim yok.

Elbette bu tip ürünleri kullanırken her zaman ihtiyatlı olmakta fayda var. Bende kullanıcıları yanlış yönlendirmiş olmak istemem. Sorun oldukça kullanılabilir, daimi kullanımı sakınca yaratabilir.

Bende sivilce sorunu yok ama genel amaçlı olarak aşağıda resmini gördüğünüz ürünü ( Nivea ) kullanıyorum. Cilt onarıcı ve nemlendirici bir ürün.

Bu ürünü ilk önce güneş yanıklarına karşı kullandım ve inanılmaz sonuç aldım. Herkes muhakkak tatile çıktığı ilk günlerde fazla güneşte kalınca istenilmeyen bir güneş yanığı olur. Bu durum tatili zehir eder.
Bunu o gece 2 kere kullandım ertesi güne hiç bir şeyim kalmadı.

Not: Kozmetik ürün sayfasına döndü burası, kusura bakmayın

0

Ekteki dosya (1)

315 Mesaj
24 Ocak 2013; 19:23:33 

fusion proglide power hiç fena değil

€f€/\€$

46 Mesaj
26 Ocak 2013; 0:21:57 

Traş makinesi almayı düşünen arkadaşlar; şu an Morhipo'da avea'lılara 150 tl üstü alışverişlerde yüzde 20 indirim ve 15 TL BKM indirimi var. mesela Panasonic LF51'in fiyatı 399 TL. yüzde 20 indirim + 15 TL bkm inidirimiyle 305 TL gibi bi rakama geliyor. Almayı düşünenler değerlendirebilir.

38 Mesaj
26 Ocak 2013; 1:37:56 

Aldım LF51'i, hayırlısı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r10fenere -- 26 Ocak 2013; 2:06:05 >

2333 Mesaj
26 Ocak 2013; 9:57:41 

Arkadaşlar sırf sakal kesim amaçlı bir makine almak istiyorum. Favori, kirli sakal, 1-2 sakal kesim ayarı... Bunlar olmasını istediğim şeyler.

Oyun Bitince Şah da, Piyon da Aynı Kutuya Konur...

2333 Mesaj
26 Ocak 2013; 16:26:39 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceyhυn -- 26 Ocak 2013; 17:28:42 >

Oyun Bitince Şah da, Piyon da Aynı Kutuya Konur...

372 Mesaj
27 Ocak 2013; 13:06:37 

RQ1260 ile kuru traş deneyen var mı? Ben Şubat'ın ilk haftası sipariş vereceğim. LV61 ile RQ1260 arasında kaldım. Özellikle top sakal kısmında çok sık sakallarım ve 360 derece her yöne çıkıyor. Genelde ıslak olmak istiyorum ama arada kuru traş da olurum. Aslında aklımda sadece RQ1260 vardı. Şimdi LV61 de girdi. Çünkü RQ1260'ın kuru performansının pek iyi olduğunu sanmıyorum. Ancak aradaki fiyat farkı da az değil. Ekstra 100 lira. RQ1260 bile çok gelirken. RQ1260 kullanan ne yorum yapar?

DLNA için Program Arayanlar - 1
- 2 - 3

8482 Mesaj
27 Ocak 2013; 13:51:38 

quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

RQ1260 ile kuru traş deneyen var mı? Ben Şubat'ın ilk haftası sipariş vereceğim. LV61 ile RQ1260 arasında kaldım. Özellikle top sakal kısmında çok sık sakallarım ve 360 derece her yöne çıkıyor. Genelde ıslak olmak istiyorum ama arada kuru traş da olurum. Aslında aklımda sadece RQ1260 vardı. Şimdi LV61 de girdi. Çünkü RQ1260'ın kuru performansının pek iyi olduğunu sanmıyorum. Ancak aradaki fiyat farkı da az değil. Ekstra 100 lira. RQ1260 bile çok gelirken. RQ1260 kullanan ne yorum yapar?

Merhabalar,

48 yaşına kadar ilk kez eşimin sayesinde makine kullandım ( RQ1260 ) ve sonradan niye bugüne niye kullanmadım diye hayıflandım işin doğrusu. Belkide doğru makine elime geçtiği içindir.

İlk başta bir kaç kere kuru olarak denemek imkanım oldu fakat kuru kullanım bana uygun değil çünkü cildim yağlı hele ki sabah yataktan kalkınca gecede terlediysem kuru tıraş pek mümkün olmuyor. Makine cilde takılıyor ve kuru tıraşta makinenin başlığı kısa bir süre sonra ısınıp cildi yakabiliyor. Cildi kuru olanlar daha rahat tıraş olabilirler. Cildi nemli olanara köpükle tıraş olmalarını öneririm.

Liseden beri yaz olsun kış olsun her sabah duş alıp öyle güne başlarım bu nedenle ıslak tıraş yani köpük, jel vs ile tıraş olmak bana çok uygun ve konforlu geliyor.

Hele ki son 2 haftadır önce duş, sonra tıraş olarak %100 sinekkaydı ve pamuk gibi bir ciltle güne başlıyorum. Ne sivilce, ne kesik nede boyun kısmı tahrişi oluyor. Eğer kuru tıraş olsam bu saydıklarımın tersi olurdu.

Not: Belki bir çok yorumcunun abisi olacak yaştayım. Bu nedenle nacizane genç arkadaşlarıma bir tavsiyede bulunmak isterim eğer bana kızmazlarsa;
Lütfen bir engeliniz yoksa her sabah duş almaya gayret edin. Bu sizin en fazla 10 bilemediniz 15 dakikanızı alır ama size çalışma hayatınızda çok getirisi olur. Çalıştığım firmada prırl pırıl kızlı erkekli bir çok genç var ama bir çoğu maalesef ter kokuyor. Büro ortamında çalışan kişinin ter kokması hoş değil karşınızdaki kişi üzerinde iyi etki bırakmaz. Lütfen buna dikkat edin.

372 Mesaj
27 Ocak 2013; 16:07:06 

Teşekkürler celebic. Kuruda lv61in performansını beklemeyeyim O zaman. Artık kuru performansıyla fiyat arasında kalıp bir tercih yapacağım.

DLNA için Program Arayanlar - 1
- 2 - 3

8482 Mesaj
27 Ocak 2013; 21:42:42 

quote:

Teşekkürler celebic. Kuruda lv61in performansını beklemeyeyim O zaman. Artık kuru performansıyla fiyat arasında kalıp bir tercih yapacağım.

Rica ederim.

Benim cildim icin kuru tiras hangi makina olursa olsun zor ancak RQ1260 kullanicisi olupta kuru tirastan memnun olan kullanicilarin yorumlari gecmis sayfalsrda mevcut.

135 Mesaj
28 Ocak 2013; 8:49:21 

quote:

Eğer kuru traş istiyorsan bu sayfada bir önceki sayfada ve daha önceki sayfaların hepsinde Braun 790 cc geçiyor ona bak derim. Islak traş istiyorsanda ben es lv 61 kuyllanıyorum ve gayet memnunum.
EDİT::)Bu arada Celebric abimizin dediği gibi banyo artı traş oluyorum gerçekten inanılmaz güzel oluyor,tavsiyeler için teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdeniz -- 28 Ocak 2013; 8:52:57 >

12 Mesaj
28 Ocak 2013; 11:47:49 

Eğer kuru traş istiyorsan bu sayfada bir önceki sayfada ve daha önceki sayfaların hepsinde Braun 790 cc geçiyor ona bak derim. Islak traş istiyorsanda ben es lv 61 kuyllanıyorum ve gayet memnunum.

Sayın hdeniz.Bende Denizli'de oturuyorum.ES LV61 Denizli'de yok mu?İllaki netten mi almamız gerekir?