Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: drnecmionurtastan

arkadaşlar, benim yazıma da bir cevap verseniz :)

Hocam ucuza kacmayin eger butce musaitse iyi bilinen markalardan birinin ust modelini secin.
    Her gun lanet ederek kullanacagiz bir makineyi ne kadarda ucuza alirsaniz alin sonucta zarardir.
    Tabii sonucta is ne kadar ekmek o kadar kofte meselesine geliyor.

çok doğru söylüyorsunuz ancak bütçem ancak bunlara müsait ve bunlar arasında bir seçim yapmam lazım. gerçekten çok bilgisiz olduğum bir konu olduğu için bir seçim yapmanızı istedim.dediğim gibi siz hangisini tavsiye edersiniz? aynı şekilde diğer arkadaşlar hangisini tavsiye eder?

• quote:

sinek kaydı traş mı olmak istiyorsun kirli sakal top sakal vs mi? eğer şekil yapmak istiyorsan "cruzer" modeller ideal....ama sinek kaydı traş olmak istiyorsan braun'un "series" modellerini tercih etmelisin....onu dışında panasonic lf 51 yada lv 61 de üstün performanslı makinalar....bütçene ve olacağın traşa göre aralarında seçim yaparsın....philips 1260 rq modeli tavsiye ediliyor ama senin yazdığın modeller hakkında çok fazla olumlu yorum yok gibi..ben de çok araştırmıştım....bilmem yardımcı oldu mu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: opuslandia

Arkadaşlar, kendime çok iyi bir traş makinesi almak istiyorum.
    Jilet yüzeüme rahtasızlık veriyor. Özellikle çene kısmında sıkça ve sert sakalım var.
    Braun 790cc ile panasonic lv61 modeli arasında kaldım. Bu iki modelden hangisini tavsiye
    edersiniz. Braun fiyat olarak daha uygun gibi, panasonic in kafa kısmı çok büyük sanki
    sınıtı yaratacak gibi görünüyor. Siz ne dersiniz?

evet lv61 biraz pahalı...yalnız panasonicin lf51 modeli var,gayet kullanışlı, 4 bıçaklı, oynar başlıklı ,14000 devir lineer motor japon malı 350 tl fiyatı var...ben çok memnunum tavsiye ederim...ama aynı performansı braun'un vereceğini bilsem braun'u tercih ederdim çinkü temizleme kiti çok büyük kolaylık....her seferinde yeni makinayla traş olmak gibi hem de hijyenik...alerji vs riski de azalır diye düşünüyorum..ama traş performansı hakkında emin olamadağım için panasonic lf 51 aldım çok ta memnunum....

• quote:

quote:

quote:

Hocam ucuza kacmayin eger butce musaitse iyi bilinen markalardan birinin ust modelini secin.
    Her gun lanet ederek kullanacagiz bir makineyi ne kadarda ucuza alirsaniz alin sonucta zarardir.
    Tabii sonucta is ne kadar ekmek o kadar kofte meselesine geliyor.

çok doğru söylüyorsunuz ancak bütçem ancak bunlara müsait ve bunlar arasında bir seçim yapmam lazım. gerçekten çok bilgisiz olduğum bir konu olduğu için bir seçim yapmanızı istedim.dediğim gibi siz hangisini tavsiye edersiniz? aynı şekilde diğer arkadaşlar hangisini tavsiye eder?

dediğim gibi arkadaşım sinek kaydı traş olmak istiyorsan 270 tl ye kadar çıkmışsın.....80 tl daha ver panasonic lf 51 ıslak kuru...hiç düşünme derim...ama şekil de yaparım diyorsan kirlisakal vs...braun cruzer modellere bakıcaksın.....

• 2 yıldır Braun 790cc kullanıcısı olarak Panasonic LV61'i kullandım az önce. Bugün izin günümdü, biraz geç oldum tıraşı.
    İlk izlenimlerim şu şekilde, gerçi 3-4 tıraş sonunda kesin fikrimi yazmak isterim.

Tahriş sıfır (Braun ile hemen hemen aynı)
    Daha kolay tıraş olabiliyorsun (Braun tıraş olurken daha fazla zorluyordu)
    Sanki Brauna göre daha güçsüz gibi (Braun önüne sert kıl gelmiş yada boşta çalışmış motor sesi değişmezken bunda kesilen kıllara göre motorun sesi değişiyor)

Sonuç olarak ilk izlenimlerim tıraş olduğum makineler arasında Panasonic LV61 1 numara, Braun 790cc 2 numara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaf

quote:

quote:

quote:

quote:

geri iade de şöyle bir yöntem uygulayabilir miyiz. mesela aldık cihazı ama yüzümüzde aşırı tahr,ş yaptı. doktordan rapor alıp geri iade isteyebilir miyiz? sanki forumda böyle bir şey okumuştum

Bu dediğinizi Philips açık açık sayfasında yazmasada yapıyor.

Bir arkadaşımız RQ1260 almıştı. İlk zamanlar boyunda tahriş olunca müşteri hizmetlerini aramıştı. Oradan doktordan rapor alırsanız para iadesi yaparız demişlerdi. Philips Türkiye'de yerleşik bir firma diğerlerine göre daha oturaklı. Bir çok elektrikli ev eşyası satıyor sanırım bu yüzden bu konularda daha esnek davranabiliyor. Marka algı kalitesi yüksek bir firma.

benim için rapor sorun değil. bir arkadaşıma rica etsem hemen yazar bana. ama şimdi ben hepsiburada dan ürünü alıp philipse geri veremem. philipsin kendi mağazalarından almamız gerekiyor sanırım.

İsterseniz soyle bir sey yapabilirsiniz;

Philips musteri hizmetlerini arayin ve X yerden Philips'in xxxx modelini aldim ama boyun tarafinda cok tahrise sebep oldu. Aldigim bu urunu size iade edebilir miyim diye sorun bakalim ne diyecekler.

yüzümde tahriş ve kabarma yaptı diye yazdım. doktora başvurduğum zaman doktorumun kullanmamam gerektiğini söyleidm. ürünü de bir internet alışveriş sitesinden aldığımı belirttim. bakalım ne cevap verecekler.

bugün mail ile cevap geldi. benden sadece fatura numarasını istiyorlar. kesin bir cevap yok ama

• Ben öyle profesyonel bir tıraş makinası istemiyorum.Şöyle birkaç başlığı olan sakal için ayrı bıyık için ayrı Ve benim eski makinam gibi koltuk altı ve genital bölgeyide tıraş edebilecek bir şey arıyorum.Tabi bunların hepsini farklı başlıklar ile yapıyordum ve ürünü 50 tl ye almıştım.Şuan var mı piyasada böyle bir şey ?

2..Bir sorun ise arkadaşlar ben gencim daha bıyık istemiyorum kısa kısa çıktıkça makina ile hemen kesiyordum.Bu yuvarlak başlıklı makinalar bıyığı iyi keser mi ? siyah noktalar falan kalır mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yüzümde tahriş ve kabarma yaptı diye yazdım. doktora başvurduğum zaman doktorumun kullanmamam gerektiğini söyleidm. ürünü de bir internet alışveriş sitesinden aldığımı belirttim. bakalım ne cevap verecekler.

quote:

bugün mail ile cevap geldi. benden sadece fatura numarasını istiyorlar. kesin bir cevap yok ama

Hocam demek ki başvurunuzu kabul edecekler. Eğer böyle bir uygulama olmasaydı sizi direk olarak refuze ederlerdi. Sonuçta karşınızda muhatap bulabileceğiniz ve malnın arkasında duran bir firma.
    Geçmişi olan yerleşik bir firma. Bunu temin etmek kolay değil bu nedenle imajını bozmak istemez.

• Vatan computer sitesinde şimdi gördüm.
    Braun vücut bakım kiti çıkarmış, yalnız makinamıdır jiletmidir karar veremedim ikisi iç içe :)

http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bak%C4%B1m%20%C3%9Cr%C3%BCnleri/braun-cruzer-6-body-cruzer-6-body-erkek-vucut-bakim-kiti/productdetails.aspx?I_ID=63993

http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bak%C4%B1m%20%C3%9Cr%C3%BCnleri/braun-cruzer-5-body-cruzer-5-body-erkek-vucut-bakim-kiti/productdetails.aspx?I_ID=63994#allImages

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysnkrglle -- 9 Ocak 2013; 19:46:51 >

• Arkadaşlar Panasonic ES LT31 - 503 almayı düşünüyorum. Görüş ve başka makina önerileriniz neler olabilir.

http://www.sanalreyonum.com/urun/panasonic-es-lt31-k503tiras-makinasi_956077.aspx?CatId=36999&ref=akakce&v=1.87.8

sakalım çok sık ve sert değil ve günlük traş olacağım. bu makina ne derece işimi görür?

iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harley20

tam rf31 alacaktım çin malıymış lf51 de biraz pahalı gelecek bana

http://www.hepsiburada.com/liste/panasonic-es-lf51-s803-4-baslikli-islakkuru-tiras-makinesi-/productDetails.aspx?productId=sgpnsncs803&categoryId=26012156

eminönünde tahtakale ticaret merkezinde mağazada 340 tl nakit yada tek çekim fiyatı..er medikal

• quote:

Orijinalden alıntı: sempiternal

Arkadaşlar Panasonic ES LT31 - 503 almayı düşünüyorum. Görüş ve başka makina önerileriniz neler olabilir.

http://www.sanalreyonum.com/urun/panasonic-es-lt31-k503tiras-makinasi_956077.aspx?CatId=36999&ref=akakce&v=1.87.8

sakalım çok sık ve sert değil ve günlük traş olacağım. bu makina ne derece işimi görür?

iyi günler.

çin malı olup olmadığına bak, japonsa hiç düşünme al derim....

• http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-guzellik-kozmetik-tras-panasonic-es-la-93-k-en-ucuz-60-indirimli-sok-fiyata-109999973/detay satıcıyı tanımıyorum, fiyat oldukça cazip....makine almamış olsam kaçırmazdım....
  • Merhaba arkadaşlar..
    Philips AT890 ile bende tıraş makinesi kervanına katılmış bulunuyorum. Ürünüm bugün geldi ve ilk tıraşımı 3 4 günlük sakal üzerinde oldum. İzlenimlerimi sizede aktarmak istiyorum.
    Makinayı hiç şarza takmadan kullandım şarzı yetti ve güzel ufak bir vızıltı şeklinde çalışıyor.
    Sıcak su ile yüzümü yıkayıp jeli sürdüm ve tıraşıma boğaz bölgesinden başladım ve yavaşça her yeri tıraş ederek tıraşımı bitirdim.
    Tıraş bi 10 dakika kadar belki daha fazla rahat sürdü, sebebi ilk tıraşım makinaya alışmam tutuş şekli vs. ve birde ıslak tıraş eklenince süre uzuyor.
    Herkeste oldugu gibi boyun bölgesinde biraz ugrastırıyor, fakat boyun bölgemde sakal aşırı olmadıgı için ben memnun kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysnkrglle -- 13 Ocak 2013; 0:47:41 >
  • quote:

Arkadaşlar Panasonic ES LT31 - 503 almayı düşünüyorum. Görüş ve başka makina önerileriniz neler olabilir.

iyi günler.

Ben de bu makinayı araştırıyorum,
    Sanırım stoklumarkette daha ucuz ama hiç alışveriş yapmadım güvenli mi bilgim yok.

http://www.stoklumarket.com/asp/product/5302/Panasonic-ES-LT31-Tiras-Makinasi

Daha önce pana es-6003 kullanıyordum. Çok sık sakalım olmadığından yeterli geliyordu. 2 güne bir tıraş oluyorum. Kağıt üstünde lt31 üstün ama iki ürünü kullanan var mı?

• yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar bu arada benim sakallar düz döner başlıklı makine alsam (at 890) sakal bırakacak olursak görüntü kötü olur mu acaba onu merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: murocu

quote:

iyi günler.

çin malı olup olmadığına bak, japonsa hiç düşünme al derim....

Hocam heryerde bu makinayı bulamadığımız için internet üzerinden alacağım. Şeklinden renginden vs. çin ya da japon üretim olup olmadığını nasıl anlayabiliriz...

• quote:

Orijinalden alıntı: isc

quote:

iyi günler.

Ben de bu makinayı araştırıyorum,
    Sanırım stoklumarkette daha ucuz ama hiç alışveriş yapmadım güvenli mi bilgim yok.

http://www.stoklumarket.com/asp/product/5302/Panasonic-ES-LT31-Tiras-Makinasi

Daha önce pana es-6003 kullanıyordum. Çok sık sakalım olmadığından yeterli geliyordu. 2 güne bir tıraş oluyorum. Kağıt üstünde lt31 üstün ama iki ürünü kullanan var mı?

murocu arkadaş çin olup olmadığına dikkat edin, japon ise kaçırmayın diyor. siteye mail atsak üretim yerini bilirlermi yoksa başka yerden tedarik edip mi satıyorlardır. Site hakkında bilgisi olan bir arkadaşın yardımı lazım....

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.