Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wehby

esrf31 de karar kıldım... birkaç günden alıp buraya yorum yazarım...

hayırlı olsun ben de aynı üründen satın aldım 224 lira kargo dahil 9 taksitle aldım..

hangi ülke de üretilmiş?
    bir de kutusunun üstünde se rf-31s mi yazıyor?

aldığım siteden ötürü biraz kıllandım açıkcası kullananlar yardımcı olabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jorge

quote:

hayırlı olsun ben de aynı üründen satın aldım 224 lira kargo dahil 9 taksitle aldım..

hangi ülke de üretilmiş?

aldığım siteden ötürü biraz kıllandım açıkcası kullananlar yardımcı olabilirler mi?

hangi siteden aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Bu yaz sıcaklarında traş olmak çok zor, hele ki kuru traş imkansız gibi. O yüzden her ne kadar mantık olarak ıslak traşı etkisiz bulsam da, özellikle sıcak bölgelerde yaşayanların ıslak-kuru modellere bakmasını tavsiye ediyorum. Ben bile makinem (Braun 790) sadece kuru traş yaptığı halde, eskiden kalan traş jeliyle traş oldum. Bozulmadı ama, sanırım bıçakların ömrünü kısaltır. O yüzden deneyecek olanlara köpüklü traş olurken sık sık başlığı yıkamalarını ve traştan sonra önce musluk altnda iyice yıkadıktan sonra kendi ünitesinde tekrar temizlemelerini tavsie ediyorum.

Evet sıcaklarda kuru tıraş gerçekten de çok zor, zaten tıraş sırasında terleme başlarsa daha da kötü

Braun 590 kullanan tanıdıklarım köpük kullanmadan sakallı bölgeleri hafif ıslatarak tıraş olduklarında eleğin tene yapışmasını engellediklerini söylemişlerdi. Hatta Norton772'nin ekemiş olduğu videoda da aynı yöntemin kullanıldığı görülmekte

ES7101 de denedim tıraş kalitesi kuru tıraşın altına düşmekle beraber terleme sonucunda eleğin yüzünüze yapışmasını engelliyor. Köpükle tıraşla kıyaslandığında sonuç daha tatmin edici diyebilirim.

Zamanında bu yöntemi biliyor olsaydım bildiğim markadan şaşmaz 590cc yi alırdım bende

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jorge

quote:

hangi ülke de üretilmiş?

hangi siteden aldınız?

alisveris.com..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthktn
    Braun 590 kullanan tanıdıklarım köpük kullanmadan sakallı bölgeleri hafif ıslatarak tıraş olduklarında eleğin tene yapışmasını engellediklerini söylemişlerdi. Hatta Norton772'nin ekemiş olduğu videoda da aynı yöntemin kullanıldığı görülmekte

Norton772'in eklediği video derken 61. sayfanın sonundakini kastediyorsanız o cihaz Braun değil panasonic esrf31 yalnız.
  • biraz önce teknosadan esrl21 aldım... traş oldum ama boyun bölgemi tahriş etti ve ordaki kılları almadım...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fthktn

Norton772'in eklediği video derken 61. sayfanın sonundakini kastediyorsanız o cihaz Braun değil panasonic esrf31 yalnız.

Haklısınız eozen81 Panasonic ESRF 31

Kullandığı yöntem ise aynı. Köpük kullanmadan sadece yüzü ıslatarak eleğin yüzde daha iyi kaymasını sağlamak

Ben de şu an aynı yöntemi kullanıyorum (çok terlediğm için ) kuru tıraş ile aynı kalitede değil. Terleme nedeniyle tıraş makınası kullanamayıp jiletle tıraş olmaktan daha iyi olduğu söyleyebilirim.

Not:Ben Panasonic ES7101 kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthktn -- 16 Ekim 2012; 17:01:43 >

• Kardes panasonic al iş görür bence
  • Arkadaşlar RQ1260 kullandığımı yazmıştım daha önceden celebic arkadaşım sayesinde. Makina 10 numara hiçbir sorun yok. Bende sinekkaydı traş oluyor ve küçük küçük sivilceler belli oluyordu ama 1 gün içnde geçiyordu bende bu olaydan dolayı @celebic ile konuştum ve philipsi aradım. Çıkan bayan'a daha önce philips at750 kullandığımı ve sorun olmaması gerektiğini söyledim o da bana o sadece tek yöne dönüyordu ancak RQ1260 farklı traş bıçaklarına sahip ve her iki yöne de dönüyor bu yüzden 3 hafta her gün veya gün aşırı traş olun eğer sonunda sorununuz çözülmesse doktorunuza danışıp bir rapor alıp bize başvurun dedi.

Bunu philipsten başka bir marka yapar mı bilinmez ama buna karşılık alınabilir bence bu makine. Ben ve celebic tavisye etmekten biraz çekiniyorduk pahalı sonra beğenmezler falan diye ikimizinde ortak düşüncesiydi fakat artık şiddetle tavsiye edebliriz çünkü dediğim gibi yaparsanız sorun olmaz isterseniz sizde arayabilirsiniz.

• arkadaşlar bugün Braun 790 CC aldım fakat sıvı ve başlık değişimi/alımı gerektiğinde nereden temin edebilirim bilen var mı?

Vatan'da CCR2 temizlik sıvısı var ama bendeki el kitabında CCR diyor, başlık ise 70S ve internette biryerde bulamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrSilence

arkadaşlar bugün Braun 790 CC aldım fakat sıvı ve başlık değişimi/alımı gerektiğinde nereden temin edebilirim bilen var mı?

Vatan'da CCR2 temizlik sıvısı var ama bendeki el kitabında CCR diyor, başlık ise 70S ve internette biryerde bulamadım...

CCR diyen ve 2'li paket halinde satılanı 790cc için olanı zaten. Vatan, sanalreyonum bir sürü yerde mevcut.

70s elek için ben de Zengin Teknik Servis'e sormuştum ellerine ürün yokmuş bile, gerçi kullanım süresi ortalama 18 ay ve
    benim 18 ayım daha dolmadı ama büyük ihtimalle doldugu zaman ben ebay'den alırım bizde pahalıya gelebilir.
  • Philips SensoTouch RQ1150 Tıraş makinesi inceleme

http://www.teknoseyir.com/57880/philips-sensotouch-rq1150-tiras-makinesi-testte/

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MrSilence

arkadaşlar bugün Braun 790 CC aldım fakat sıvı ve başlık değişimi/alımı gerektiğinde nereden temin edebilirim bilen var mı?

CCR diyen ve 2'li paket halinde satılanı 790cc için olanı zaten. Vatan, sanalreyonum bir sürü yerde mevcut.

70s elek için ben de Zengin Teknik Servis'e sormuştum ellerine ürün yokmuş bile, gerçi kullanım süresi ortalama 18 ay ve
    benim 18 ayım daha dolmadı ama büyük ihtimalle doldugu zaman ben ebay'den alırım bizde pahalıya gelebilir.

İkili 26 TL çok iyi fiyat, ayda 13 TL sıvı, 18 ay sonra 100 TL'ye de başlık değiştirsem ayda ~19 TL gibi bir fiyata her gün tıraş olunabiliyor demektir... Benim gibi bir tıraş bıçağını bir kere kullanabilen biri için muhteşem bir şey :)

Az önce tıraş oldum herhangi bir şekilde tahriş söz konusu değil, yıllar önce Cruzer3 kullanan biri olarak Braun'un bende bırakmış olduğu kötü izlenimden geriye birşey kalmadı...

Fakat başlığın türkiye'den alınamaması rezil bir durum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSilence -- 31 Temmuz 2012; 10:07:50 >

• ense için sıfıra yakın traş yapabilen bir cihaz önerisi ?
  • Kuaforlerde 10 liralik cihazlar var gayet iyi kesiyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende forumu okuyarak edindiğim bilgilerle Morhipo'dan yüzde 25 avea indirimiyle 300 TL'ye Panasonic ES-LF51 traş makinesini aldım. İlk traşı yarı köpüklü yarı kuru dün akşam oldum. şimdilik tahriş falan da yok. bundan önce de traş bıçağının her türlüsünü denedim ama sanırım traş makinesi almaya geç bile kalmışım. Yukarıda dediğiniz gibi yüzümü köpüksüz ıslatınca sizinkinin aksine sanki elek cilde daha fazla yapışıyor. burada bilgi veren herkese teşekkür ederim.
  • 64 sayfayı okumak güç. Bu yüzden ara ara sayfalara göz attım. Çıkarılan sonuç ise, büyük oranda panasonic. Yalnız benim şöyle bir isteğim var; hem sakal hem saç kesebilen bir panasonic. Önerebileğiniz bir model var mıdır?

Edit: Esrf31 sanırım norton'nun video eklediği makina. Gayet güzel alıyor sakalları. Benim aradığım hem böyle güzel alacak sakalları, hem kirli sakal bırakabileceğim. Hem de saçımı 3 numara falan kesebileceğim bir makina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightwatchersking -- 1 Ağustos 2012; 0:33:07 >
  • Arkadaşlar aşağıdaki kampanyadan yararlanmayı düşünüyorum, sizce bu makina nasıldır ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=26012156&Productid=sgphrq1150
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

Arkadaşlar aşağıdaki kampanyadan yararlanmayı düşünüyorum, sizce bu makina nasıldır ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=26012156&Productid=sgphrq1150

Makinenin bir üst modeli olan RQ1260 ı kullanıyorum ben gayet memnunum. Size illaki philips alın demem ancak philips alacaksanız bunun yerine sanalreyonum.com dan 380 liraya en üst model olan RQ1260 ı öneririm. Arada bıçak farkı var philips'in sitesinden karşılaştırabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadistic Magician

64 sayfayı okumak güç. Bu yüzden ara ara sayfalara göz attım. Çıkarılan sonuç ise, büyük oranda panasonic. Yalnız benim şöyle bir isteğim var; hem sakal hem saç kesebilen bir panasonic. Önerebileğiniz bir model var mıdır?

Edit: Esrf31 sanırım norton'nun video eklediği makina. Gayet güzel alıyor sakalları. Benim aradığım hem böyle güzel alacak sakalları, hem kirli sakal bırakabileceğim. Hem de saçımı 3 numara falan kesebileceğim bir makina

öyle bir makine yok maalesef
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.