- x
Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?
5829 Cevap704251 Görüntüleme73 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     57 [59] 61 62 63 64 65 66      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

853 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:24:32 

Arkadaşlar daha önce Panasonic 7101 mödeli kullanıyordum ama makine bozuldu ve yeni bir makine almak zorundayım, Braun cruZer 6 nasıldır? 165TL gibi bir fiyata Amerika'da buldum. Sonra gördüm ki http://www.tumev.com.tr...spx?ref=akakce&v=1.66.5 burada 185TL bu site güvenilir midir? Ve Panasonic'den sonra memnun kalır mıyım? Panasonic'in sinekkaydı traşı bence yetersizdi, dokunduğumda hala hafif sakalım kaldığını hissediyordum, braun'da aynı sorun olur mu? 3 günlük sakalda yeterli olur mu?

3 Mesaj
6 Mayıs 2012; 22:59:57 

arkadaslar sac sakal tras makinesinden anlayan varmi ben 3 taneden birinde karar kilmam lazim wella xpert hs71
moser 1884 ve panasonic er1611 hepside iyi ve pahali bi kere para verecem ortalama fiyatlari 350 500 tl civari hata yapmak istemiyorum yardimci olursaniz sevinirim

307 Mesaj
7 Mayıs 2012; 1:38:05 

quote:

Orijinalden alıntı: river123

iyi günler arkadaşlar,
yaklaşık 6-7 aydır Panasonic Es-La63 kullanıyorum son 1,5 haftaya kadar çok memnundum. ancak 1,5 haftadır yüzümü acıtıyor ve yüzüm pul pul oluyor. anlaşılan elek ve bıçağı değiştirmem gerek. ancak internette falan araştırdım elek ve bıçağın satıldığı biryer bulamadım. nereden temin edebilirim acaba? bilen varsa lütfen yardımcı olsun arkadaşlar...

Merhaba;
Amazon'da elek, bıçak seti mevcut, fiyatı ise

Order Summary
Items: $47.91 (Set fiyatı)
Shipping & Handling: $30.29 (Kargo)
Total Before Tax: $78.20 (Toplam)
http://www.amazon.com/P...8&qid=1336343355&sr=8-2

Bir de Ankara, (kızılayda sanırım) hüseyin usta isimli bir dükkan vardı.
Panasonic yetkili servisi olduğunu bu konunun önceki mesajlarında söylemişti.
Geçmiş mesajları kurcalayıp oradanda bir fiyat alabilirsin.

Makinenin göstergesinde traş bıçağının değişmesini gösteren simge uyarı veriyor mu?
6-7 ay elek-bıçak değişimi için çok kısa bir süre sanki.
Traştan sonra cihazınızı nasıl muhafaza ettiniz acaba? Temizleme ve yağlama periyodunuz ne idi?

Yaklaşık 1 aydır bende aynı makineyi kullanıyorum (Es-La63)
https://www.box.com/s/55ia7eotaimb0lmr8bgx
Sayfa 102'deki "e" maddesindeki ışık cihazınızda uyarı veriyor mu?

4620 Mesaj
7 Mayıs 2012; 9:34:12 

Merhaba arkadaşlar.

Geçtiğimiz haftalarda Panasonic ESRF-31 modelini satın almıştım.
Yaklaşık 10 günlük kullanımın ardından ilk izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Ben kesinlikle tıraş bıçağı kullanamayan, cildi anında tepkime veren bir insanım.
Sırf bu sebepten ötürü hayatım sakal bırakmakla geçmiştir.
Fakat bu cihaz ile artık tıraş olabiliyorum. Ne bir yanma, ne de bir tahriş hissi mevcut.
1 saatlik şarjdan sonra 1 hafta boyunca tıraş olabildim. Şarj konusunda da çok başarılı bir alet.

Daha önce elektrikli tıraş makinesi kullanmadığım için eksileri konusunda bir şey diyemeyeceğim.
Çünkü daha ne olabilir bir tıraş makinesinde; bilmiyorum.
Ben bu tecribesizliğime rağmen çok memnun kaldım.
Sadece şarj cihazı fişli bir adaptör yerine sabit duran şaj istasyonu olabilirdi.

Umarım yazdıklarım yardımcı olur.

Selamlar ve de iyi tıraşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

92 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:06:19 

@sicakyuz teşekkürler

8593 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:16:15 

Philips RQ 1260 sensotouch sahipleri; yeni başlık RQ 12 için değişim zamanını 2 sene olarak önermişler.

Yeni başlık fiyatı $ 50 dolar civarı aklınızda olsun. Makine ne kadar süredir satışta bilmiyorum ama çok fazla olmamıştır. Başlık değiştirmek için daha çok erken, ben zamanla fiyatının daha düşeceğini umuyorum.

0

Ekteki dosya (1)

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

123 Mesaj
7 Mayıs 2012; 21:51:37 

quote:

Orijinalden alıntı: aydoganx

Merhaba;
Amazon'da elek, bıçak seti mevcut, fiyatı ise

Order Summary
Items: $47.91 (Set fiyatı)
Shipping & Handling: $30.29 (Kargo)
Total Before Tax: $78.20 (Toplam)
http://www.amazon.com/P...8&qid=1336343355&sr=8-2

Bir de Ankara, (kızılayda sanırım) hüseyin usta isimli bir dükkan vardı.
Panasonic yetkili servisi olduğunu bu konunun önceki mesajlarında söylemişti.
Geçmiş mesajları kurcalayıp oradanda bir fiyat alabilirsin.

Makinenin göstergesinde traş bıçağının değişmesini gösteren simge uyarı veriyor mu?
6-7 ay elek-bıçak değişimi için çok kısa bir süre sanki.
Traştan sonra cihazınızı nasıl muhafaza ettiniz acaba? Temizleme ve yağlama periyodunuz ne idi?

Yaklaşık 1 aydır bende aynı makineyi kullanıyorum (Es-La63)
https://www.box.com/s/55ia7eotaimb0lmr8bgx
Sayfa 102'deki "e" maddesindeki ışık cihazınızda uyarı veriyor mu?

hayır yanmıyor o ışık. normalde ne kadar bir süre gider bu elek ve bıçaklar?
hergün kullanıyorum ve her gün temizliyorum aleti, ancak şu ana kadar hiç yağlamadım acaba ondan mıdır? bunlara özel yağ falanmı var? yoksa normal makine yağı ile mi yağlanacak? yağlanmaması durumunda ne oluyor? satıcı bana bu konuda bilgi vermemişti.

307 Mesaj
8 Mayıs 2012; 8:41:30 

quote:

Orijinalden alıntı: river123

hayır yanmıyor o ışık. normalde ne kadar bir süre gider bu elek ve bıçaklar?
hergün kullanıyorum ve her gün temizliyorum aleti, ancak şu ana kadar hiç yağlamadım acaba ondan mıdır? bunlara özel yağ falanmı var? yoksa normal makine yağı ile mi yağlanacak? yağlanmaması durumunda ne oluyor? satıcı bana bu konuda bilgi vermemişti.

Kullanım kılavuzu linkini üst mesajda vermiştim.
Sayfa 103'de sağ kısımda yağlama bölümü mevcut.

Benim kullanımıma göre ortalama haftada yada 15 günde bir defa (genelde haftasonu vaktim müsait olduğu zaman) yağlıyorum.
Eski traş makinelerinin yanında gelen bir yağ vardı, o yağ ile yağlıyorum, ama standart makine yağı zaten.
Benim makinenin kutu içeriğinde de yağ çıkmadı. (Ekteki kullanım kılavuzunda, kutu içeriği olarak yağ gözüküyor)

Bence önce bir güzel yağlayın bıçakları ve elekleri, en dış elekten yağ damlatıp çalıştırırsanız makineyi zaten yeterince yağlanacaktır.
Yağlama sonrası tekrar traş olmayı deneyin, eğer düzgün kesmeye başlamışsa makine bıçak elek değiştirmenize gerek kalmaz.

Ama uzun süre yağsız çalıştırdığınız için belki elek, bıçaklar zarar görmüş olabilirler.

6 Mesaj
8 Mayıs 2012; 19:01:27 

arkadaşlar ben yaklaşık 6-7 senedir Philips in RQ1075 modelini kullanıyorum makinenin beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim, taa ki başlığının değişme vakti geldiğini anlayıp yetkili servisten başlığın fiyatını öğrenene kadar, makineyi 290 TL civarı bi paraya almıştım bugün müşteri temsilcisinin başlığın fiyatına 220 tl dediğinde gözlerim fal taşı gibi açıldı şok oldum resmen haliyle almadım tabi o paraya yeni makine alır insan, aslında çok sağlam bir makine ilk gün ki gibi duruyor ama neye fayda makine fiyatına başlık traş makinesi almayı düşünen arkadaşlara naçizane tavsiyem alacakları makinenin önce başlık fiyatını öğrensinler ona göre bi makine alsınlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozoryum -- 8 Mayıs 2012; 19:04:29 >

248 Mesaj
9 Mayıs 2012; 1:01:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ozoryum

arkadaşlar ben yaklaşık 6-7 senedir Philips in RQ1075 modelini kullanıyorum makinenin beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim, taa ki başlığının değişme vakti geldiğini anlayıp yetkili servisten başlığın fiyatını öğrenene kadar, makineyi 290 TL civarı bi paraya almıştım bugün müşteri temsilcisinin başlığın fiyatına 220 tl dediğinde gözlerim fal taşı gibi açıldı şok oldum resmen haliyle almadım tabi o paraya yeni makine alır insan, aslında çok sağlam bir makine ilk gün ki gibi duruyor ama neye fayda makine fiyatına başlık traş makinesi almayı düşünen arkadaşlara naçizane tavsiyem alacakları makinenin önce başlık fiyatını öğrensinler ona göre bi makine alsınlar..

RQ serisi cok yeni....6-7 sene kullanıyor olamazsınız...karıstırıyorsunuz geldi bana...

NeXuS 5

8593 Mesaj
9 Mayıs 2012; 10:52:44 

quote:

Hocam bence bir yanlışlık olmalı çünkü bahsettiğiniz makinede kullanılan başlığın tipi RQ10 ve bunu yurt dışı sitelerden $50 doların altında bir fiyatla shipping dahil kolayca satın alabilirsiniz.

Siz makinenizi 6-7 senedir kullandığınızı belirtmişsiniz ama kullanma kılavuzuna bakarsanız başlığın en geç 2 sene içinde değişmesi gerektiği önerilir.

0

Ekteki dosya (1)

644 Mesaj
9 Mayıs 2012; 17:44:57 

quote:

Orijinalden alıntı: lahit

8 sene philips cool skin traş makinesi kullandıktan sonra celebic beyin değerli görüşleri sonucu ben de rq1260 model traş makinesi aldım ürün geldi ve ilk defa bu sabah test etme şansı yakaladım, tereddüt eden arkadaşlara yardımcı olur gayesi ile ürün hakkında bir kaç düşünce de ben paylaşmak isterim;
öncelikle ürünün tasarımı çok güzel, çalıştırdığınız anda motorun gücünü elinizde hissediyorsunuz, bu durum hoşuma gitti, buna rağmen ürün çok sessiz,
zayıf olmam nedeni ile çene kemiklerim boyun bölgesinin traşı esnasında biraz sıkıntı çıkarttı ancak yanak bölgelerinde ürünün performansı mükemmel, yaklaşık 3 dakikada traşı tamamladım. Ürünü almayı düşünenlere tavsiye eder ürünle ilgili soru varsa sev seve cevaplarım,

boyun kısmı nasıl hocam. benim boynumda kıllar pek düzenli çıkmıyor, bu yüzden braun cruzer 4 ile nerdeyse hiç alamıyorum boyundaki sakalları. sizde durum nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

The quieter you become, the more you are able to hear.

6 Mesaj
9 Mayıs 2012; 18:28:15 

quote:

Orijinalden alıntı: ohendem

RQ serisi cok yeni....6-7 sene kullanıyor olamazsınız...karıstırıyorsunuz geldi bana...

haklısınız, hb den almıştım geçmiş siparişlerime baktım 11.03.2009 da 311 tl ye almışım karıştırmışım..

6 Mesaj
9 Mayıs 2012; 18:37:28 

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam bence bir yanlışlık olmalı çünkü bahsettiğiniz makinede kullanılan başlığın tipi RQ10 ve bunu yurt dışı sitelerden $50 doların altında bir fiyatla shipping dahil kolayca satın alabilirsiniz.

Siz makinenizi 6-7 senedir kullandığınızı belirtmişsiniz ama kullanma kılavuzuna bakarsanız başlığın en geç 2 sene içinde değişmesi gerektiği önerilir.

0

evet 6-7 değilde 3 sene olmuş ancak eskişehirdeki servisin verdiği fiyat 220 tl burda bir yanlışlık yok sizde takdir edersinizki herkes yurt dışı sitelerden temin edemez diye düşünüyorum..

8593 Mesaj
9 Mayıs 2012; 20:25:45 

quote:

evet 6-7 değilde 3 sene olmuş ancak eskişehirdeki servisin verdiği fiyat 220 tl burda bir yanlışlık yok sizde takdir edersinizki herkes yurt dışı sitelerden temin edemez diye düşünüyorum..

Hocam ebay'de yada amazon'da $ 50 dolarin altinda satiliyor. Arada epey fark var, paraniza yazik.

Yurt disi sitelerinden alisveris yapmak hic zor degil ve %100 guvenli. Yardim isterseniz memnuniyetle sorulariniza cevap verebilirim. Tiras makinesi almadan once tiras bicagini bile ebay'den buraya gore yari yariya ucuz aliyordum.

1328 Mesaj
10 Mayıs 2012; 20:25:56 

Ben de cruzer 4 ten sonra Panasonic Esla63 aldım. Özellikle boyun için aldım. Tıraş makinesi kullanmıyorum uzun zamandır. Alır almaz denedim. Boynum çok pürüzsüz olmadı ama diğer makineden daha iyi performansı. Boynumda yanma oldu. Sürekli kullanırsam cildim belki alışır. Islak tıraş olurken herhangi bir köpük vs kullanıyormusunuz?

8593 Mesaj
10 Mayıs 2012; 21:35:54 

quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Ben de cruzer 4 ten sonra Panasonic Esla63 aldım. Özellikle boyun için aldım. Tıraş makinesi kullanmıyorum uzun zamandır. Alır almaz denedim. Boynum çok pürüzsüz olmadı ama diğer makineden daha iyi performansı. Boynumda yanma oldu. Sürekli kullanırsam cildim belki alışır. Islak tıraş olurken herhangi bir köpük vs kullanıyormusunuz?

Hayırlı olsun, boyundaki yanmalar için Bepanthene Plus tavsiye ederim. Islak tıraşta bildiğimiz sıradan köpük kullanıyorum çok konforlu oluyor. Bu sayede ne yanma nede tahriş söz konusu olmuyor.

307 Mesaj
11 Mayıs 2012; 17:09:26 

quote:

Hayırlı olsun makineniz. Güle güle kullanın...

Bende Es-La63 ile sıradan traş köpüğü kullanıyorum.
Boyundaki yanmalar ilk başta bende de olmuştu. Şimdi neredeyse kalmadı denilebilir.
Sizin yüzünüze ve boynunuza da zamanla uyum sağlayacaktır.

1 Mesaj
14 Mayıs 2012; 17:51:32 

Uzun bir araştırma sonunda bütçeme uygun olarak Panasonic ES-RF31 modelini aldım.

Sakalım çok sert ve sık değildir ama her yöne terstir. Kuru olarak denedim yanaklarımı sinek kaydına yakın aldı. Fakat boğazımda aynı başarıyı gösteremedi, almak için biraz uğraştım. Sonuç itibariyle her traşımda Mach 3'le bile kanayan bir cildim vardı, böylece bu dertten kurtulmuş oldum.

Panasonic tercih etmekle de en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum.

Piyasada 225 TL'ye kadar bulunabiliyordu fakat satan yerler garanti noktasında net cevap veremediklerinden HB üzerinden almak zorunda kaldım. Kampanyalı olarak 277 TL'ye aldım. :(

Kurallara uymayacağını düşündüğüm için imza kullanmıyorum.

283 Mesaj
15 Mayıs 2012; 22:34:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mfkaya2001

Uzun bir araştırma sonunda bütçeme uygun olarak Panasonic ES-RF31 modelini aldım.

Sakalım çok sert ve sık değildir ama her yöne terstir. Kuru olarak denedim yanaklarımı sinek kaydına yakın aldı. Fakat boğazımda aynı başarıyı gösteremedi, almak için biraz uğraştım. Sonuç itibariyle her traşımda Mach 3'le bile kanayan bir cildim vardı, böylece bu dertten kurtulmuş oldum.

Panasonic tercih etmekle de en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum.

Piyasada 225 TL'ye kadar bulunabiliyordu fakat satan yerler garanti noktasında net cevap veremediklerinden HB üzerinden almak zorunda kaldım. Kampanyalı olarak 277 TL'ye aldım. :(

quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Merhaba arkadaşlar.

Geçtiğimiz haftalarda Panasonic ESRF-31 modelini satın almıştım.
Yaklaşık 10 günlük kullanımın ardından ilk izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Ben kesinlikle tıraş bıçağı kullanamayan, cildi anında tepkime veren bir insanım.
Sırf bu sebepten ötürü hayatım sakal bırakmakla geçmiştir.
Fakat bu cihaz ile artık tıraş olabiliyorum. Ne bir yanma, ne de bir tahriş hissi mevcut.
1 saatlik şarjdan sonra 1 hafta boyunca tıraş olabildim. Şarj konusunda da çok başarılı bir alet.

Daha önce elektrikli tıraş makinesi kullanmadığım için eksileri konusunda bir şey diyemeyeceğim.
Çünkü daha ne olabilir bir tıraş makinesinde; bilmiyorum.
Ben bu tecribesizliğime rağmen çok memnun kaldım.
Sadece şarj cihazı fişli bir adaptör yerine sabit duran şaj istasyonu olabilirdi.

Umarım yazdıklarım yardımcı olur.

Selamlar ve de iyi tıraşlar.

Marka konusunda Philipsi denedikten sonra Kesinlikle PAnasonic almaya karar vermistim zaten. Bu yorumlarınızı da gördükten sonra ESRF-31 modelini almayı düşünüyorum. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damardangiren -- 15 Mayıs 2012; 22:36:08 >

Kaybetmekten korkma! Bir şeyi kazanmak için, bazı şeyleri kaybetmelisin Ve unutma kaybettiğinde değil, VAZGEÇTİĞİNDE YENİLİRSİN

271 Mesaj
16 Mayıs 2012; 11:36:52 

merhaba arkadaşlar

traş makinası alma niyetindeyim. Panasonic es-7036 ve esrf31 arasında kaldım. 100 tl fiyat farkı var. değer mi? yorumları bekliyorum.
teşekkürler.

1328 Mesaj
17 Mayıs 2012; 21:17:57 

quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

merhaba arkadaşlar

traş makinası alma niyetindeyim. Panasonic es-7036 ve esrf31 arasında kaldım. 100 tl fiyat farkı var. değer mi? yorumları bekliyorum.
teşekkürler.

Ben de yeni es la63 aldım. Bana değmez gibi geliyor ama her ikisinide kullananlara sormak lazım.. ben esrf31 kullanmadım..

2382 Mesaj
17 Mayıs 2012; 21:29:04 

Valla dün aldım bunu artık canıma tak etti , amacım sinek kaydı değil zaten sakalları kısaltmak.Biraz daha uzasın sakallarım bakalım performansını yazarım buraya.

0

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

271 Mesaj
18 Mayıs 2012; 18:53:53 

quote:

Ben de yeni es la63 aldım. Bana değmez gibi geliyor ama her ikisinide kullananlara sormak lazım.. ben esrf31 kullanmadım..

ne kadara aldınız es la63 ü?

yok mu esrf31 ve es-7036 kullanan?

1328 Mesaj
18 Mayıs 2012; 22:42:35 

quote:

440 TL ye mal oldu..

615 Mesaj
19 Mayıs 2012; 9:10:11 

quote:

ESRF31 Kullanıyorum, güzel makinedir. 7036 da benim kuzen aldı. o 2 sene daha evvelden almıştı. ES7036 dan da çok memnun kendisi. yere göğe sığdıramıyor makinesini. bir de fiyat olarak daha makul RF31 Den. tavsiye ederim.

271 Mesaj
19 Mayıs 2012; 9:26:42 

quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

ESRF31 Kullanıyorum, güzel makinedir. 7036 da benim kuzen aldı. o 2 sene daha evvelden almıştı. ES7036 dan da çok memnun kendisi. yere göğe sığdıramıyor makinesini. bir de fiyat olarak daha makul RF31 Den. tavsiye ederim.

çok teşekkürler... :)

112 Mesaj
21 Mayıs 2012; 11:58:49 

her yöne
her türlü
mükemmel tıraş

0

Ekteki dosya (1)

HÜSEYİN USTA
PANASONİC - BRAUN - PHİLİPS - REMİNGTON
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

2005 HONDA ACCORD 2.4 EXECUTİVE FÜME

112 Mesaj
21 Mayıs 2012; 12:09:44 

ptt kargoyla ödemeli adresinize hemen gönderilir.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

112 Mesaj
21 Mayıs 2012; 12:11:07 

0

Ekteki dosya (1)

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

112 Mesaj
22 Mayıs 2012; 10:43:47 

0

Ekteki dosya (1)

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

112 Mesaj
22 Mayıs 2012; 14:32:08 

HÜSEYİN USTA
KIZILAY ANKARA
PANASONİC
YETKİLİ TEKNİK SERVİSDEN

KAMPANYA

Panasonic ES 8243

450 Lira

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

8593 Mesaj
22 Mayıs 2012; 14:35:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ersnclskn

HÜSEYİN USTA
KIZILAY ANKARA
PANASONİC
YETKİLİ TEKNİK SERVİSDEN

KAMPANYA

Panasonic ES 8243

450 Lira

Hocam burası reklam yeri değil. Madem reklam yaptın bari gözümüze sokar gibi büyük fontlarla yazmasan keşke, normal fontuda okuyabiliyoruz...

112 Mesaj
23 Mayıs 2012; 11:12:51 

kusura bakmayın. font ayarını biraz abartmışım.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

8593 Mesaj
23 Mayıs 2012; 12:06:33 

quote:

kusura bakmayın. font ayarını biraz abartmışım.

2540 Mesaj
23 Mayıs 2012; 14:08:26 

panasonicte sakal toplama haznesi var mı? Varsa başarılı mıdır? Ben 2009da o zaman philipsin en üst modelini aldım ıslak traş yapan şarj standlı ve kremi düğmeye bassrak yuzune enjekte edenlerden. Ama ne ıslk ne de kuru traşundan memnun kaldım. Islak traşım jiletten daha uzun sprüyordu snk kaydı olmk için. Boynumda arı sokması gibi şiş sivilceler yaptı. Kuru traşında ise hazne olmadığı için etraf batıyordu. Bn de 3-4ay tahammül edebldm ve koydum makineyi bi yere ve dödm tekrar mach3e. Şimdi hem kuru hem ıslak mükemmel traş yapabilen ve yukardaki sorunlarla karşılaşmayacagım b.r makine istyrm. Fiyat sınırım yok ama 1000 lira da vermk istemem. Öneri ve görüşlerinize açığım.
Not. Mümkünse philips olmasın.

Love is a force of nature...

8593 Mesaj
23 Mayıs 2012; 14:29:26 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

panasonicte sakal toplama haznesi var mı? Varsa başarılı mıdır? Ben 2009da o zaman philipsin en üst modelini aldım ıslak traş yapan şarj standlı ve kremi düğmeye bassrak yuzune enjekte edenlerden. Ama ne ıslk ne de kuru traşundan memnun kaldım. Islak traşım jiletten daha uzun sprüyordu snk kaydı olmk için. Boynumda arı sokması gibi şiş sivilceler yaptı. Kuru traşında ise hazne olmadığı için etraf batıyordu. Bn de 3-4ay tahammül edebldm ve koydum makineyi bi yere ve dödm tekrar mach3e. Şimdi hem kuru hem ıslak mükemmel traş yapabilen ve yukardaki sorunlarla karşılaşmayacagım b.r makine istyrm. Fiyat sınırım yok ama 1000 lira da vermk istemem. Öneri ve görüşlerinize açığım.

Hocam merhaba,

47 yaşından sonra tıraş makinesi kullanmaya başladım. Kadere kısmet bir şekilde Philips RQ1260 3D makine sahibi oldum. Önceki Philips makineleri bilmiyorum ama bu makine için geçmiş sayfalarda yorumlar yapmıştım, inceleyin isterseniz.

144 Mesaj
23 Mayıs 2012; 20:14:58 

Bir online alışveriş sitesinden Panasonic ESRF31 tıraş makinesi ve Panasonic ER-GY30 Islak/Kuru Şarjlı Bakım Kiti siparişi verdim. Bakım kiti tamam da tıraş makinesini ESRT31 olanından yollamışlar. Müşteri hizmetlerine mail attım şimdi uğraş dur işin yoksa Kargo şubesine tutanak imzalattım paketten şu şu ürünler çıkmıştır diye ama kargo çalışanlarının dediğine göre aynı firma başka birine de yanlış ürün yollamış ve kişiyi çok uğraştırmışlar. Bir de faturayı doğru ürünmüş gibi kesmişler. Moralim çok bozuldu o kadar para verdim yanlış ürün yollanmış. Şuan en son uğraşmak istediğim şeylerden biri de böyle saçma sapan bir durum yüznden kargo şubesine gidip gelmek, müşteri hizmetleriyle defalarca muhatap olmak zorunda kalmak. Geldimi hep üstüste gelir zaten.

Bu dunya ne sana ne de bana kalmaz.

686 Mesaj
23 Mayıs 2012; 23:39:48 

Merhaba,
Jiletle traş olmaktan zevk alıyorum aslında ama artık memur hayatına başlayacağım için her sabah traş olmam lazm...Bu nedenle evdekilerinde baskısıyla makine almaya karar verdim.

Babamda Braun 5-5900 cc modeli var,bu sabah onunla traş olayım dedim,cımbızla sakallarımı çekseler o kadar acımazdı.
Adeta yoldu sakallarımı ki benim sakallarında maşallahı var,hem sert hemde neyin nerden çıktığı belli değil karman çorman :)

300-350 liralık bir makine düşünüyorum,sabahki braun macerasından sonra o markaya sıcak baktığım söylenemez,panasonic ya da philips almayı düşünüyorum.
Herhangi bir tecrübem olmadığı için belirttiğim fiyat aralığında makinesinden memnun olanlar,makine önerebilecek olanlar var mı ?

NOT:Forumdaki konuları okumaya çalıştım ama malum çok eski tarihten başlıyor,sondan başlayınca da tecrübesiz olduğum bir konu pek bir şey anlamadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravenous -- 23 Mayıs 2012; 23:46:49 >

4038 Mesaj
25 Mayıs 2012; 8:23:08 

Arkadaşlar ben kirli sakal seviyesinde kesen bir makine almak istiyorum. Eskiden resimdeki gibi bir makinem vardı ve yüzüm mahfoluyordu. Ayrıca bunlar 0 kesiyor sanırım. Ben 0 kesmesin istiyorum
0

3 aylık sakalımı berberde kestirmiştim geçenlerde (jilete kesmek çok zor olacağı için) Adam saç kesme makinasıyla sanırım, bir daldı sakala, 30 saniye sonra kirli sakal kıvamına geldi. Daha sonra ustura ile aldı. O makine tarzı birşey çok güzel olur. Hem cildi de tahriş etmiyor. Ne tür birşey almalıyım?

DH Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

112 Mesaj
25 Mayıs 2012; 10:43:37 

Kirli sakal için bu makineyi tavsiye ederim.
65 lira
ptt kargoyla adresinize ödemeli gönderilir.

0

Ekteki dosya (1)

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

2319 Mesaj
25 Mayıs 2012; 12:13:10 

Panasonic 8243 marka makinemi satıyorum almak isteyen pm den ulasabilir

686 Mesaj
25 Mayıs 2012; 13:57:42 

Braun 790 ya da Philips 3d alacağım karar verebilirsem hangisi olacağına

25 Mesaj
26 Mayıs 2012; 1:12:05 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

sakalı içinde tutar temiz pratik ve traş makineleri içinde en güzelidir

8593 Mesaj
26 Mayıs 2012; 8:10:50 

quote:

Orijinalden alıntı: takipcisi

sakalı içinde tutar temiz pratik ve traş makineleri içinde en güzelidir

En guzeli derken...

3330 Mesaj
26 Mayıs 2012; 11:00:32 

8593 Mesaj
26 Mayıs 2012; 11:16:57 

quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

Sinek kaydı traş olmak için bir makina almak istiyorum. Şu an aklımda marka olarak Philips var.
Özellikle şu iki ürün arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz?

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-rq1150-sensotouch-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgphrq1150&categoryId=26012156#Gorseller

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-at-890-aquatouch-islak-ve-kuru-tiras-ozellikli-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgphat890&categoryId=26012156#Gorseller

RQ 1260 Sensotouch 3D

686 Mesaj
26 Mayıs 2012; 11:31:14 

quote:

Hüseyin Usta bu gün dükkanınıza uğrayacaktım,açık mı diye aradım telefonu açan olmadı :)

Braun 790-C ve Philips rq1260 fiyatları ne kadar
Uygun bir şey söylersen gelip alayım

3330 Mesaj
26 Mayıs 2012; 11:49:24 

quote:

RQ 1260 Sensotouch 3D

Fiyat çok yüksek o kadar para vermek istemiyorum.

25 Mesaj
26 Mayıs 2012; 12:47:33 

quote:

En guzeli derken...

philips braun ve panasonic sahibi olarak bu markaların içinde kesme konforu açısından işini tam anlamı ile yapma açısından panasonic derim

686 Mesaj
26 Mayıs 2012; 16:33:26 

Biraz önce Braun 790 aldım gold bilgisayardan
Türkiye garantili bir ürün olduğunu söylediler
Eve geldim inceledim bir sorun yok alette taktım şarj oluyor,ama temizleme fırçası çıkmadı içinden :) orda açtırmıştım kutusunu sanırım düştü,ya da birisi daha önceden almış içinden bilmiyorum,bir işe yaramadığı için üstünde durmadım.
Aklıma takılan bir soru var kullananlar cevaplarsa memnun olurum,bu kilitleme sistemi tek bir pozisyonda kitliyor,bu durum normal midir?Yani makina normal haldeyken lock tuşuna basınca kilitlemiyor,en geriye doğru başlığı yatırınca kilitliyor

Kendi soruma kendim cevap vereyim :)
Babamın 590a baktım onda da tek pozisyonda kilitleniyor,demekki normal olanı oymuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravenous -- 26 Mayıs 2012; 16:59:33 >

8593 Mesaj
26 Mayıs 2012; 20:50:17 

quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

Fiyat çok yüksek o kadar para vermek istemiyorum.

Bana 47 yasindan sonra tiras olmayi sevdirdi, kullaniyorum ve cok memnunum ama fiyati cok yuksek, en son 400.-TL'ye satiliyordu.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mayıs 2012; 13:25:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

Biraz önce Braun 790 aldım gold bilgisayardan
Türkiye garantili bir ürün olduğunu söylediler
Eve geldim inceledim bir sorun yok alette taktım şarj oluyor,ama temizleme fırçası çıkmadı içinden :) orda açtırmıştım kutusunu sanırım düştü,ya da birisi daha önceden almış içinden bilmiyorum,bir işe yaramadığı için üstünde durmadım.
Aklıma takılan bir soru var kullananlar cevaplarsa memnun olurum,bu kilitleme sistemi tek bir pozisyonda kitliyor,bu durum normal midir?Yani makina normal haldeyken lock tuşuna basınca kilitlemiyor,en geriye doğru başlığı yatırınca kilitliyor

Kendi soruma kendim cevap vereyim :)
Babamın 590a baktım onda da tek pozisyonda kilitleniyor,demekki normal olanı oymuş

dostum super bir secim yapmissin onu soyleyeyim basta. ben sen soyleyene kadar kilit pozisyonunu dikkate almamistim hatta kullanmadim bile ama senden sonra baktim benimki de tek pozisyonda kitliyor

uyuz oldugum bir huyu var aletin. suyu kirmizi uyari verdikten sonra 1 kere bile temizlik yapmiyor, boyle de bir kaprisli makina
ama yapandan satandan getirenden allah razi olsun. bebek poposu gibi yapiyor suratimi valla, alirken cok tereddut etmistim gerek fiyatindan dolayi gerekse diger markalarin iddali urunleri karsisinda, ama simdi cok memnunum, verdigim paranin hakkini sonuna kadar veriyor.

71 Mesaj
28 Mayıs 2012; 16:26:03 

selam değerli dostlar. Ben de memuriyet hayatının beraberinde gelen bir sorun olan hergün traş olma durumu nedeniyle bir elektrikli traş makinesi almaya karar
verdim. Araştırdığım makineler içinde dikkatimi fiyatı ve performansı ile panasonic es-rf31 modeli çekti. yorumları okudum bu model hakkında fena değil.
Her gün tıraş olan birisini sinekkaydı konusunda nasıl karşılar acaba bu makine fikri olan varsa paylaşabilir mi acaba? Şimdiden teşekkürler ilgiler için. Saygılarımla...

Canon Eos 5D Mark III/Canon 24-105mm is usm L/Canon 50mm f1.8/Samsung Note II/Clio 4 1.2 75BG Icon

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mayıs 2012; 17:00:27 

Arkadaslar benim yuzum sifir makineyle cok cabuk tahris oluyor. Can yakmayan nasil bir urun tavsiye edersiniz?

433 Mesaj
28 Mayıs 2012; 18:41:08