Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce kısa bir süre Philips 5890 kullandım ama traş olmayı pek sevmediğim için iki haftada bir incelttiriyordum sakallarımı. Artık hergün traş olma mecburiyetim olduğundan ve jilet kullanmayı hiç sevmediğimden böyle bir yola başvuruyorum. Sakallarım sert ve boyun bölgesi biraz karışık çıkıyor. Bu makine yine de uygun mudur ? (Braun 790 dikkatimi çekiyor fakat o kadar da fazla para vermek istemiyorum açıkçası)
  • ben yaklaşık 2 yıl önce philipsin ıslak kullanılabilen kendinden şarj standı olan bir modelini aldım dünyalar kadar para sayarak. işim gereği her sabah tıraş olmak durumundayım ve amacım jiletten daha pratik ve sinek kaydı olması idi. gel gör ki evdeki hesap çarşıya uymadı.
    alışması zaman alır dediler başta kızararır falan dediler ama 1 hafta geçti, 2 hafta geçti, 3 hafta geçti, 1 ay 2 ay 3 ay derken alışmak ne kelime....boynum, çenem sivilceler içinde kaldı ..hem de iltihaplı ve kıl içinde dönmüş bir şekilde...evet sinek kaydı oluyordu ama o kadar çok acı çektim ki...bıraktım kullanmayı. ayrıca hiç de pratik değildi. bşir kere kendi jeli acaip pahalı. 1 ayda bitiyor. alayım desen 17-25 lira arasındaydı (1 kutu normel traj heli en pahalı 7-8 lira ve bana en az 3 ay gidiyor). sonra yaklaşık 10 dakika falan sürüyor traş olması. traş olduktan sonra favorileri falan düzelteyim desen başlık değiştirmen lazım. ki hem hiç pratik değil hem d ejilet gibi düz alamıyor favorileri...haydaaa..tekrar normal jiletle bu sefer favorileri düzelt...sık seyahat eden biriyim bir de. ben tek makine dolamak isterken bu sefer hem elektrikli makineyi hem de jileti taşımaya başlamıştım...durrunnnn..daha bitmedi :) traş bitti ve sıra geldi temizliğe...en 2 dakka sıcak suyun içinde ya da sıcak akan suyun altında makineyi çalıştırmak lazım...etti sana 15 dakika....ayrıca 2-3 ayda 1 bıçaklarını söküp temizlemek- aras ıra da jel tahliye sistemini temizleme gerekiyordu. offf pufff....daha fazla dayanamayıp babama verdim. şimdi 3 bıçaklı ya da 5 bıçaklı mach3 ya da fusion power ne varsa elimin altında onu kullanıyorum. yaklaşık 5 dk sürüyor :) sivilcelerim minimumda. üstelik daha az maliyetli.. haa unutuyordum. bir de ylda 2 kere traş makinesinin bıçaklarını değiştirmek gerekiyoır :)

büyük heveslerle almıştım ama baktım şimdi babam bile kullanmıyor. alınıp evin bi kçşesine atıldı...içim acıdı valla.

karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 26 Haziran 2011; 2:29:06 >

• Arkadaslar bende traş makinası alacam fakat aradığım özellik istersem sinek kaydı istersem incecikte olsa sakal bırakması kirli sakal yani böyle bir makina önerisi bekliyorum cruze4 düşünüyorum fikirlerinizi yazarsanız sevinirim
  • PANASONİC ES RL21

Arkadaşlar bir haftadır her gün bu makinayı kullanıyorum. Gayet memnunum. Fiyat/kalite açısından son derece verimli. Traşı çok pürüzsüz. Her makina gibi boyun bölgesinde biraz zorlanıyor. Ona da zamanla alışılır.

Benim bir sorum olacak. Traş makinası kullanan arkadaşlar her traştan sonra yıkıyorlar mı? Sadece kılları temizleyip üç beş traşta bir yıkasak kötü mü olur? Yıkadıktan sonra kurutması vs ayrı bir iş. Paslanmasından çekiniyorum. Bir de önceki yorumlarda bakım yağından bahsedilmiş. PANASONİC ES RL21'in kutusunun içinden yağ çıkmadı. Sanırım üretici firma koymuyor. Yağlama süresi ne kadar olmalı? Ne çok soru sordum ben de ;) Yardımcı olursanız sevinirim.

• Panasonic ES-LA63-S Arc IV Multi Flex Nanotech yi amazon.com dan 134$ a almıştım şimdi 119$ ve 25$ kargosu var.3 günde ulaşıyor.gümrükte sorun olmuyor.bana 270 l maloldu.şimdi daha da ucuz.kaçırmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bella63

PANASONİC ES RL21

Arkadaşlar bir haftadır her gün bu makinayı kullanıyorum. Gayet memnunum. Fiyat/kalite açısından son derece verimli. Traşı çok pürüzsüz. Her makina gibi boyun bölgesinde biraz zorlanıyor. Ona da zamanla alışılır.

Benim bir sorum olacak. Traş makinası kullanan arkadaşlar her traştan sonra yıkıyorlar mı? Sadece kılları temizleyip üç beş traşta bir yıkasak kötü mü olur? Yıkadıktan sonra kurutması vs ayrı bir iş. Paslanmasından çekiniyorum. Bir de önceki yorumlarda bakım yağından bahsedilmiş. PANASONİC ES RL21'in kutusunun içinden yağ çıkmadı. Sanırım üretici firma koymuyor. Yağlama süresi ne kadar olmalı? Ne çok soru sordum ben de ;) Yardımcı olursanız sevinirim.

onu bende merak ediyorum bende her traştan sonra resimdeki gibi yıkıyorum ama herhalde gün aşırı yıkanmıyor galiba ersnclskn bilir sanırım.

• Siparişinizi ne zaman almıştınız?

quote:

Orijinalden alıntı: sap2000

Panasonic ES-LA63-S Arc IV Multi Flex Nanotech yi amazon.com dan 134$ a almıştım şimdi 119$ ve 25$ kargosu var.3 günde ulaşıyor.gümrükte sorun olmuyor.bana 270 l maloldu.şimdi daha da ucuz.kaçırmayın derim.
  • quote:

Panasonic ES-LA63-S Arc IV Multi Flex Nanotech yi amazon.com dan 134$ a almıştım şimdi 119$ ve 25$ kargosu var.3 günde ulaşıyor.gümrükte sorun olmuyor.bana 270 l maloldu.şimdi daha da ucuz.kaçırmayın derim.

Amazon.com'dan Türkiye'ye gönderi yapılıyo mu?

Edit : Bir sipariş denemesi yaptım, yaklaşık 160$'a geliyo kargo dahil. Gümrükte takılmasa , vergisi de ödense Türkiyedeki fiyatın çok çok altında.
    250 - 300TL nerede 500 TL nerede!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kselici -- 29 Haziran 2011; 10:26:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kselici

quote:

Amazon.com'dan Türkiye'ye gönderi yapılıyo mu?

Edit : Bir sipariş denemesi yaptım, yaklaşık 160$'a geliyo kargo dahil. Gümrükte takılmasa , vergisi de ödense Türkiyedeki fiyatın çok çok altında.
    250 - 300TL nerede 500 TL nerede!

bir ay olmadı. 3 günde ulaştı.

arkadaşlar amazon.com dan şuana kadar 10 dan fazla ürün aldım hepsi sorunsuz elime ulaştı.

zaten gönderilemeyecek ürünleri onay sırasında belirtiyorlar.rahat olabilirsiniz.

enson ayın 16 sında 160$ ürünüm geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: gsakin

quote:

PANASONİC ES RL21

onu bende merak ediyorum bende her traştan sonra resimdeki gibi yıkıyorum ama herhalde gün aşırı yıkanmıyor galiba ersnclskn bilir sanırım.

haftada 1 sefer resimdeki gibi temizleme işlemi yapılırsa yeterlidir.
    ama her tıraşdan sonra mutlaka elek çıkartılıp geçici kuru temizlik yapılmalıdır.
    tıraş makinesi elek bıçak parçaları yıkandıkdan sonra da mutlaka 15 günde bir yağlama yapılmalıdır.
    yağlarından serviimizde mevcut. almak isteyen arkadaşlara duyurulur. ÜCRETSİZDİR.

• Arkadaşlar lise yıllarımda bir makinem vardı yüzümü tahriş ettiği için kullanamamıştım. Philips in kuru çalışan makinelerinden (10 yıl önce falandı)

Sakallarım oldukça sık, sert ve yönleri belirsiz sağa sola aşağı yukarı gidip geliyorlar. Yüzüm de oldukça hassas. Ters yönde hayatta kesemiyorum sakallarımı çok acıyor ve anında kanıyor.

Genelde Braun öneriyorlar.

Arkadaşlar Braun 790 ile 760 arasında kaldım. Anladığım kadarıyla pek fark yok aralarında hangisini almalıyım sizce? Ayrıca başka önerisi olan arkadaşlar varsa onları da dikkate alabilirim. Panasonic modelleri mesela ESLA63 ve ESLA93 bu iki model de kullanışlı görünüyor.
  • Panasonic ESLA63-93 ve Braun 790-760 karşılaştırmasında hangisi ön plana çıkıyor? Ne dersiniz?
  • Merhaba;

Hep jilet kullanan biri olarak, makinadan istediğim performansı alamayacağımı düşünerek uzak duruyorum. Fiyatlar yüksek, bide olmazsa para çöpe... Bunu test edebilmek için, dün 19,90 TL ye 2 yıl garantili Sinbo ss 4031 aldım. Daha önce bir berber arkadaş benzer cihazı ustura sonrası kullanıyordu. Daha pürüzsüz traşmış amacı. Bir attariyeci de berberlerin Sinbo'yu çok aldığını, elinde kalmadığını ve ucuz olmasına rağmen iş gördüğünü anlatmıştı.

2 günlük sakal ile (2. günün öğleden sonrası) traş oldum. Bu kadarını beklemezdim açıkçası. 10-15 dk'da jiletten daha iyi aldı. Buraya açıklık getireyim. Jilet ile çıkış yönünde alıyorsunuz. Makinayı çıkış yönünün tersine sürttüğümüz için kılları daha dipten kesiyor. Sakalım sert ve yoğun olduğundan başkaları da farklılığı farketti.

Cihazı sakal çıkış yönünün tersine sürmek gerekiyor, doğal olarak. Yavaş harekette fayda var. Eğer çıkış yönünü tutturamazsanız kalıyor. Bazı kıllar diğerlerinin aksine eğimde olabiliyor. Özellikle onları kollamanız gerekiyor. Yani kalanların çıkış yönü tersine sürtmeniz gerekiyor. 20 tl lik makinadan daha fazlasını beklemek olmaz. Bilmiyorum tabi kalma oluyor mu iyi makinelerde.

Yıkanabilir yazıyor ama, ıslak traş yazmıyor. Müşteri hizmetlerine mesaj attım, cevabı bekliyorum.

Eğer ıslak / köpüklü traş mümkünse tahriş azalır diye umuyorum.

İlk traşta boynumda, sakal sonunda kızarıklıklar, yanmalar oldu. Bir saat sürdü. Sonra geçti. Bu gün daha az oldu. Bahsi geçen cilt alışması sanırım.

Boynumda almadığı, çıkış yönüne dikkat ettiğim için olmadı. Ama ilk traşlar olduğundan uğraştırdı. Tekrar tekrar sürtmeler kızarıklık yaptı...

Çok ses çıkarıyor. Traktör gibi. Kulak bölgesinde ses çok rahatsız edici oluyor. Sabahları uyuyanları uyarır...

Kestiği kılları un gibi öğütüp dışarı saçıyor.

Sonuç: Aynı tip daha iyi bir makinada sorun yaşayacağımı düşünmüyorum...

Ürün link:http://www.sinbo.com.tr/tr/urun.asp?MenuId=18

• quote:

Orijinalden alıntı: ersnclskn

quote:

Orijinalden alıntı: gsakin

quote:

PANASONİC ES RL21

haftada 1 sefer resimdeki gibi temizleme işlemi yapılırsa yeterlidir.
    ama her tıraşdan sonra mutlaka elek çıkartılıp geçici kuru temizlik yapılmalıdır.
    tıraş makinesi elek bıçak parçaları yıkandıkdan sonra da mutlaka 15 günde bir yağlama yapılmalıdır.
    yağlarından serviimizde mevcut. almak isteyen arkadaşlara duyurulur. ÜCRETSİZDİR.

Ankara'da olsam mutlaka gelirdim size. Biz normal makina yağı kullansak olur sanırım. Bilgiler için teşekkürler.

• 3 yıl önce haziran ayında panasonic es7024 traş makinesi almıştım. daha önceden de braun kullanırdım, ama düşük modellerini. hiç jilet kullanmadım. aldıktan sonra gerçekten çok memnun kaldım. hafta sonları dahil işim gereği hergün traş olmak zoundayım. kısa sürede, tahriş etmeden oldukça güzel traş ediyordu. 1 saatte şarj oluyor, 1 hafta 10 gün şarjı gidiyordu. yaklaşık 1,5 sene geçince traş olma süresi uzamaya başladı. sonra zaman geçtikçe hafif tahriş başladı, 2,5 sene olduğunda artık cihaz hiç şarj tutmaz olmuştu. ve 3 sene sonunda yani bu haziranda tamamen çalışmaz oldu. elektriğe takılıyken bile çalışmıyor artık. sadece şarj ışığı yanıp sönüyor. birsürü para verilip alınan makineden umduğum verimi alamadım doğrusu. garantisi de yok, zaten yaptırabileceğimi ve performans alabileceğimi düşünmüyoum. bugün braun 790 sipariş ettim artık 371 TL'ye. umarım o iyi çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: comoergosum

3 yıl önce haziran ayında panasonic es7024 traş makinesi almıştım. daha önceden de braun kullanırdım, ama düşük modellerini. hiç jilet kullanmadım. aldıktan sonra gerçekten çok memnun kaldım. hafta sonları dahil işim gereği hergün traş olmak zoundayım. kısa sürede, tahriş etmeden oldukça güzel traş ediyordu. 1 saatte şarj oluyor, 1 hafta 10 gün şarjı gidiyordu. yaklaşık 1,5 sene geçince traş olma süresi uzamaya başladı. sonra zaman geçtikçe hafif tahriş başladı, 2,5 sene olduğunda artık cihaz hiç şarj tutmaz olmuştu. ve 3 sene sonunda yani bu haziranda tamamen çalışmaz oldu. elektriğe takılıyken bile çalışmıyor artık. sadece şarj ışığı yanıp sönüyor. birsürü para verilip alınan makineden umduğum verimi alamadım doğrusu. garantisi de yok, zaten yaptırabileceğimi ve performans alabileceğimi düşünmüyoum. bugün braun 790 sipariş ettim artık 371 TL'ye. umarım o iyi çıkar.

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Birkaç traş sonra izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• 2005 yılından beri braun 8585 kullanıyorum çokta memnunum. pili 6 ayda bir tamamen boşaltıp tekrar doldurursanız ömrü daha uzun olacaktır
  • Sakalım orta gürlükte, sert değil, ancak cildim oldukça hassas. Boyun bölgemde de çıkış yönleri biraz karışmış durumda. Bu özellikler düşünüldüğünde Panasonic Es 8243 benim için uygun mudur? Beklentim az tahriş ve sinekkaydı traş. Ayrıca birkaç günlük sakalını Panasonic makineleriyle sıfır alan arkadaşlar var okuduğum kadarıyla. Bu durum herkes için geçerli olabilir mi? Başka model veya başka marka olarak da orta gürlükte sert olmayan sakal ve hassas cilt için tavsiyeleriniz varsa almak isterim. Şimdiden teşekkürler.
  • Panasonic ES RL21 traş makinelerinizi nereden aldınız arkadaşlar? Hangi ülkenin yapımı? internetten aldıklarımız çin malı filan çıkmasın?
  • selam arkadaşlar ben meslek gereği maalesef ergün tıraş olanlardanım yani uzamadan tıraş oluyorum ama genede çok fena tahriş oluyor cildim bu elekt. makineler hergün tıraş olanlar için uygunmudur uygunsa; hangi modeli tavsiye edersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.