- x
Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?
5850 Cevap715977 Görüntüleme71 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     39 [41] 43 44 45 46 47 48      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3 Mesaj
12 Haziran 2011; 19:23:31 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum

1039 Mesaj
12 Haziran 2011; 23:13:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Nevzat-FC INTER

ben 139 tl ye philips in traş makinasını aldım. 3 günde bir traş oluyorum. Makineden memnunum, jilet gibi yüzü kesme durumu da yok

Markası Philips,pekala modeli nedir,cihaz seri numarası ne,yazabilirmisiniz?

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

3 Mesaj
13 Haziran 2011; 19:15:13 

herkese merhaba ben bir tıraş makinesi almayı düşünüyorum ve sizlerden tavsiye almak için bu siteye üye oldum. ben 17 yaşındayım ve şimdiye kadar ne jilet kullandım ne de tıraş makinesi. Yaklaşık bir yıldır pille çalışan piyasada 10 liraya satılan tüy alma-kıl düzeltme makinelirini kullanıyorum. BU makinelerle haftada 2 kez tıraş oluyorum. Cildim hassas bir cilt. Sizce hangi makineyi almalıyım. Fiyat olarak üst sınırım 200 tl. Sitedeki çoğu yorumu okudum ama benim gibi tıraşa yeni başlayanlar için bir tavsiye göremedim. Teşekkürler.

1849 Mesaj
13 Haziran 2011; 21:43:23 

quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

Markası Philips,pekala modeli nedir,cihaz seri numarası ne,yazabilirmisiniz?

6900 serisinden 6920 adlı model. resmi de şu

0

F.C. INTERNAZIONALE MILANO 1908

●1 Handanoviç| ●2 Jonathan | ●4 Zanetti (c) |●5 Jesus | ●6 Andreolli | ●7 Belfodil | ●8 Palacio | ●9 Icardi | ●10 Kovaçiç | ●11 Ricky | ●12 Castellazi | ●13 Guarin | ●14 Campagnaro | ●16 Mudingayi | ●17 Kuzmanoviç | ●19 Cambiasso | ●20 Obi | ●22 Milito | ●23 Ranocchia | ●25 Samuel | ●26 Chivu | ●30 Carrizzo | ●31 Pereira | ●33 D'Ambrossio | ●55 Nagatomo |

●Forumdaki Inter'lilerin Buluşma Noktası -> Tıkla

494 Mesaj
13 Haziran 2011; 22:38:27 

Merhabalar,
Ben 2006 yılında Braun 8595 almıştım 400TL den fazla para vermiştim o zamanın en iyi makinesiydi,
Şimdi pili ve elekleri tamamen öldü,
ya kablolu kullanacam ve elekleri değiştireceğim veya yeni makine alsam mı diyorum?

Bu makine zamanının en iyisiydi, Braun'un en pahalı makinesiydi,
Makineden genel manada memnunum sadece yazın boyun bölgesinde uzun tutarsam cildim hafif rahatsız oluyor,
yeni makineler bundan ne kadar üstündür, yani bunun yerine yine braun un üst sınıf makinelerinden birini alsam birşey farkedermi?
Bilgisi olan varmı

a

163 Mesaj
15 Haziran 2011; 19:20:21 

Buradaki yorumlara bakarak bende Braun 7 790 aldım.Panasonic ES-LA63 ile braun arasında tercih yapmakta bayağı zorlandım.Braun almakla iyimi ettim acaba .18 yıldır jiletle tıraş oluyordum.Tıraş bıçağı (gillette fusion) ve köpük parası harcamaktan bıktım.Sakalım oldukça sık ve sert , hergün tıraş olmam gerektiğinden tıraş bıçağı ile tıraş olunca boynumda kızarıklar ve kırmızı şişkinlikler oluyordu.Makina gelince deneyimlerimi sizlerede aktarırım.Makinayı vatanbilgisayardan aldım , babalar günü kampanyası vardı.Fiyatı uygun olunca yedek temizleme sıvısını da aldım.
http://www.vatanbilgisayar.com/braun-7-790-7-790-pulsonic-tiras-makinesi-(sarjli)/productdetails.aspx?I_ID=54939#divDigerResimler
http://www.vatanbilgisayar.com/braun-ccr-2-ccr-2-temizleme-sivisi-syncro-2li/productdetails.aspx?I_ID=24766

1973 Mesaj
15 Haziran 2011; 23:21:58 

Ne zor işmiş güzel bir makine seçmek.. Hergün traş olmam lazım, sakallarım sert ve gür.. Eskiden 30 gün iade edebilme avantajı vardı sanırım traş makinelerinde, cilde uymayınca iade edebilmek için. Aklımda öyle kalmış. Şimdi o kadar para verip bir de cildi tahriş ederse yada traş sonrası alev alev yakarsa bir anlamı da kalmıyor.

Genel olarak Braun 7 790 (760 ile ne farkı var onu da göremedim) yada Philips almayı düşünüyorum. Vatan Bilg.'a baktım ordaki Philips'in en pahalı modeli Braun'dan ucuz ama HB'da da çok daha pahalı Philips modelleri de var. Hergün traş olanlar için Philips daha çok tavsiye ediliyor sanırım, PHILIPS RQ 1150 için alma diyen yoksa aslında ona daha yakınım...

1294 Mesaj
16 Haziran 2011; 7:10:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ersnclskn

Panasonic ES RL 21 modelini tavsiye ederim.
ES 7101 in yeni modelidir.
Stokda mevcut. 150 liraya adresinize ptt kargoyla gönderilir.

dostum sanırım yetkili satıcısınız bir sorum olacak es 7101 ile esrl 21 arasında bir fark varmıdır? varsa nelerdir? ayrıca atıyorum 2 sene kullandık bu cihazın değişebilir parçalarının fiyatı ne kadar dır? parça fiyatları nasıldır bilgi verirseniz almayı düşünüyorum garanti veriyormusunuz ayrıca? teşekkür ederim

9 Mesaj
16 Haziran 2011; 10:54:01 

7101 alacaklara tavsiye
sakın fiyatına aldanmayın
daha once Braun 6520 kullanıyordum
makınamı değiştirmeye karar verdım
aynı sıstem olmasına rağmen 2 haftadır yüzüm alışamadı ve mudurnu piliç butlarına döndü
üst modellerini deneme daha mantıklı olabilir ama onlarda çok pahalı

113 Mesaj
16 Haziran 2011; 14:20:10 

quote:

Orijinalden alıntı: gsakin

dostum sanırım yetkili satıcısınız bir sorum olacak es 7101 ile esrl 21 arasında bir fark varmıdır? varsa nelerdir? ayrıca atıyorum 2 sene kullandık bu cihazın değişebilir parçalarının fiyatı ne kadar dır? parça fiyatları nasıldır bilgi verirseniz almayı düşünüyorum garanti veriyormusunuz ayrıca? teşekkür ederim

iki makine arasında hiçbir fark yok. elek bıçak parça kodları dahi aynıdır.
makinenin eleği parça listemizde 49 lira.
belki 2 sene sonra elek ihtiyacın olabilir.
fakat panasonic tıraş makinelerinde elek bıçak uzun yıllar kullanılır.
bizim satmış olduğumuz makinelerde ithalatçı firma garanti belgesi bulunur. 2 yıl garantilidir.
zaten panasonik yetkili servisiyiz.

HÜSEYİN USTA
PANASONİC - BRAUN - PHİLİPS - REMİNGTON
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

2005 HONDA ACCORD 2.4 EXECUTİVE FÜME

113 Mesaj
16 Haziran 2011; 14:25:29 

quote:

Orijinalden alıntı: abdusss

Merhabalar,
Ben 2006 yılında Braun 8595 almıştım 400TL den fazla para vermiştim o zamanın en iyi makinesiydi,
Şimdi pili ve elekleri tamamen öldü,
ya kablolu kullanacam ve elekleri değiştireceğim veya yeni makine alsam mı diyorum?

Bu makine zamanının en iyisiydi, Braun'un en pahalı makinesiydi,
Makineden genel manada memnunum sadece yazın boyun bölgesinde uzun tutarsam cildim hafif rahatsız oluyor,
yeni makineler bundan ne kadar üstündür, yani bunun yerine yine braun un üst sınıf makinelerinden birini alsam birşey farkedermi?
Bilgisi olan varmı

braun 8595 çok iyi bir makinedir.
batarya elek bıçak değişimi yaklaşık 120 lira tutar.
bu işlemler yapılınca 5 sene daha sorunsuz kullanırsınız.
yedek parça fiyatında da yardımcı oluruz.
ankaradaysanız servisimiz gama iş merkezinde,
değilseniz ptt kargoyla yardımcı oluruz.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

113 Mesaj
16 Haziran 2011; 14:28:46 

quote:

Orijinalden alıntı: bulut tura

herkese merhaba ben bir tıraş makinesi almayı düşünüyorum ve sizlerden tavsiye almak için bu siteye üye oldum. ben 17 yaşındayım ve şimdiye kadar ne jilet kullandım ne de tıraş makinesi. Yaklaşık bir yıldır pille çalışan piyasada 10 liraya satılan tüy alma-kıl düzeltme makinelirini kullanıyorum. BU makinelerle haftada 2 kez tıraş oluyorum. Cildim hassas bir cilt. Sizce hangi makineyi almalıyım. Fiyat olarak üst sınırım 200 tl. Sitedeki çoğu yorumu okudum ama benim gibi tıraşa yeni başlayanlar için bir tavsiye göremedim. Teşekkürler.

Panasonic ES-RL21S
ISLAK/KURU, Yıkanabilir (100% su geçirmez ), 10000 devir/dk. motor, Üçlü oynar bıçak, batarya durum lambası , 8 saatte şarj, favori bıçağı, Dünyanın en keskin iç bıçakları…
tavsiye ederim.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

9 Mesaj
16 Haziran 2011; 16:30:45 

elek sisteminden rotary sisteme geçsem cildim alışır mı ve
deneyen var mı
phillips te model tavsiye edebilir misiniz ?

1294 Mesaj
16 Haziran 2011; 19:08:26 

quote:

iki makine arasında hiçbir fark yok. elek bıçak parça kodları dahi aynıdır.
makinenin eleği parça listemizde 49 lira.
belki 2 sene sonra elek ihtiyacın olabilir.
fakat panasonic tıraş makinelerinde elek bıçak uzun yıllar kullanılır.
bizim satmış olduğumuz makinelerde ithalatçı firma garanti belgesi bulunur. 2 yıl garantilidir.
zaten panasonik yetkili servisiyiz.

bilgiler için teşekkür ederim siz bu işi yapıyorsunuz cihazlarıda tanıyorsunuz ben sizden bir öneri istiyorum gerektiğinde sinek kaydı yapabilecek bazen uzun sakalları keserken zorlanmayacak. kademeli olan (kirli sakal bırakılabilecek ) parça değişimi uygun olan sağlam bir cihaz önerebilirmisiniz teşekkür ederim ayrıca fiyatınıda yazarsanız memnun olurum.

113 Mesaj
16 Haziran 2011; 19:18:08 

quote:

bilgiler için teşekkür ederim siz bu işi yapıyorsunuz cihazlarıda tanıyorsunuz ben sizden bir öneri istiyorum gerektiğinde sinek kaydı yapabilecek bazen uzun sakalları keserken zorlanmayacak. kademeli olan (kirli sakal bırakılabilecek ) parça değişimi uygun olan sağlam bir cihaz önerebilirmisiniz teşekkür ederim ayrıca fiyatınıda yazarsanız memnun olurum.

Braun cruzer modellerini inceleyin.
cruzer 4
cruzer 5
cruzer 6
sizin için uygundur.
şu an kampanyada cruzer 4 225 lira
stokta var.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

33 Mesaj
16 Haziran 2011; 21:53:09 

quote:

Braun cruzer modellerini inceleyin.
cruzer 4
cruzer 5
cruzer 6
sizin için uygundur.
şu an kampanyada cruzer 4 225 lira
stokta var.

sayın ersnclskn, cruzer 3 için özellikle çok fazla eleştiri var forumlarda. http://www.youtube.com/watch?v=Z61fZIPj27g linkte bununla ilgili komik bir video da var hatta. braunun diğer modellerinden de bu yüzden çekiniyorum. siz bir bayi olarak ne dersiniz bu konuda?

256 Mesaj
16 Haziran 2011; 22:48:37 

quote:

Orijinalden alıntı: hakandeniz1973

7101 alacaklara tavsiye
sakın fiyatına aldanmayın
daha once Braun 6520 kullanıyordum
makınamı değiştirmeye karar verdım
aynı sıstem olmasına rağmen 2 haftadır yüzüm alışamadı ve mudurnu piliç butlarına döndü
üst modellerini deneme daha mantıklı olabilir ama onlarda çok pahalı

Panasonic ES-7101 modelini almayı düşünüyordum yorumunuz kafamı karıştırtı.
Bazı yorumlarda cildi tahriş etmiyor denmiş.
Cildi tahriş konusundan başka bilgi verecek yok mu ?

287 Mesaj
16 Haziran 2011; 22:50:33 

quote:

sayın ersnclskn, cruzer 3 için özellikle çok fazla eleştiri var forumlarda. http://www.youtube.com/watch?v=Z61fZIPj27g linkte bununla ilgili komik bir video da var hatta. braunun diğer modellerinden de bu yüzden çekiniyorum. siz bir bayi olarak ne dersiniz bu konuda?

o sakalı normal elek ile kesebilecek makina varsa bana da söyleyin.
video tam bir saçmalık olmuş.

traş makinası alacaksanız, almayı düşünüyorsanız hergün traş olmak zorundasınız. yani hergün traş olacaksanız gidin traş makinasına para verin.
haftada bir, 4 günde bir traş olacaksanız Gilette Mach 3 size yeterde artar bile

1039 Mesaj
16 Haziran 2011; 23:14:48 

quote:

Orijinalden alıntı: austun1975

Buradaki yorumlara bakarak bende Braun 7 790 aldım.Panasonic ES-LA63 ile braun arasında tercih yapmakta bayağı zorlandım.Braun almakla iyimi ettim acaba .18 yıldır jiletle tıraş oluyordum.Tıraş bıçağı (gillette fusion) ve köpük parası harcamaktan bıktım.Sakalım oldukça sık ve sert , hergün tıraş olmam gerektiğinden tıraş bıçağı ile tıraş olunca boynumda kızarıklar ve kırmızı şişkinlikler oluyordu.Makina gelince deneyimlerimi sizlerede aktarırım.Makinayı vatanbilgisayardan aldım , babalar günü kampanyası vardı.Fiyatı uygun olunca yedek temizleme sıvısını da aldım.
http://www.vatanbilgisayar.com/braun-7-790-7-790-pulsonic-tiras-makinesi-(sarjli)/productdetails.aspx?I_ID=54939#divDigerResimler
http://www.vatanbilgisayar.com/braun-ccr-2-ccr-2-temizleme-sivisi-syncro-2li/productdetails.aspx?I_ID=24766

Benim arkadaşlara ısrarla tavsiyem,tıraş bittikten sonra kolonya krem sürmeden önce mutlaka yüzlerini sıcak yada ılık olmayan soğuk suyla iyice yıkasınlar.Kesinlikle tıraş sonrası soğuk su dışında ısıda su kullanmasınlar.Kış da olsa yaz da olsa soğuk su ile yıkayın tıraş sonrası.Bu ister jiletle olsun ister makinayla tıraş olsun farketmez.Bir kaç dakika sonra 3 dakika sonra 5 dakika sonra farketmez,yüzünüze ne sürecekseniz sürün ama soğuk suyla yıkayın yada soğuk suyla şok yapın en az 3 dakika bekleyin,kurulamayın havluyla bekleyin 3 dakika en az daha sonra bildiklerinize devam edin.

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

168 Mesaj
17 Haziran 2011; 0:22:36 

Braun 790 ile 760 arasında sadece renk ve "fast clean" düğmesi farkı var. 790'la hızlı temizleme seçeneği sunmuşlar. Çok da gerekli olmayabilir.

Arkadaşlar Braun temizleme sıvısına muhtaç bırakıyor. Ama 760-790 gillerde kalite çok iyi görünüyor. Kararsız kalmak kötü. Aklım Panasonic es la 61 ya da eko tip esrf 31 de. Sık sakal, hassas cilt ve hergün traş için hangisi tavsiye edersiniz. Şimdiye kadar hep kullan at blue 3 kullandım. Makina konforu istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...

"Takdir-i Huda kuvve-i bazu ile dönmez,
Bir şem'a ki Mevla yaka, üflemekle sönmez..."

1390 Mesaj
17 Haziran 2011; 2:37:07 

quote:

Orijinalden alıntı: urfabirecik

Braun 790 ile 760 arasında sadece renk ve "fast clean" düğmesi farkı var. 790'la hızlı temizleme seçeneği sunmuşlar. Çok da gerekli olmayabilir.

Arkadaşlar Braun temizleme sıvısına muhtaç bırakıyor. Ama 760-790 gillerde kalite çok iyi görünüyor. Kararsız kalmak kötü. Aklım Panasonic es la 61 ya da eko tip esrf 31 de. Sık sakal, hassas cilt ve hergün traş için hangisi tavsiye edersiniz. Şimdiye kadar hep kullan at blue 3 kullandım. Makina konforu istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...

Renk, fast clean bir de temizlik göstergesi(760'da sadece şarj göstergesi var). Yani çok büyük farklar yok aslında traş açısından. Yalnız temizlik sıvısına muhtaç bıraktığı doğru değil. İsterseniz musluk altında sıcak suyla da yıkayabilirsiniz -arada dikiş makinesi yağıyla yağlamak şartıyla-.

Citroën C4 Picasso

618 Mesaj
17 Haziran 2011; 12:11:34 

Bütçe müsaitse ki sanırım üst modellerle ilgileniyorsun. Bir kere al, en iyisini al, olsun bitsin. ESLA63
quote:

Orijinalden alıntı: urfabirecik

168 Mesaj
17 Haziran 2011; 13:45:30 

quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Bütçe müsaitse ki sanırım üst modellerle ilgileniyorsun. Bir kere al, en iyisini al, olsun bitsin. ESLA63

Doğru tespit. "Bir kere al, en iyisini al" düşüncesiyle hareket ediyorum. Yani bütçeyi zorluyorum. Bu kadar para verip memnun kalmamak çok kötü koyar.
Jilete devam diye düşünüyorum. Keşke deneme imkanı olsa.

"Takdir-i Huda kuvve-i bazu ile dönmez,
Bir şem'a ki Mevla yaka, üflemekle sönmez..."

1390 Mesaj
17 Haziran 2011; 13:49:59 

quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

MACH25 gene panasonic fanatikliğini gösterdi. Sataşma var, braun ve philips'cilere cevap hakkı doğuruyosunuz

Citroën C4 Picasso

33 Mesaj
17 Haziran 2011; 19:12:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ogunduz06

o sakalı normal elek ile kesebilecek makina varsa bana da söyleyin.
video tam bir saçmalık olmuş.

traş makinası alacaksanız, almayı düşünüyorsanız hergün traş olmak zorundasınız. yani hergün traş olacaksanız gidin traş makinasına para verin.
haftada bir, 4 günde bir traş olacaksanız Gilette Mach 3 size yeterde artar bile

Videonun saçmalığına katılıyorum. Zaten komik diye yazmıştım. Ama cruzer 3ün sabıkası var. Forumları okursan görürsün. Ben de bu konuda bilgili arkadaşa fikrini sordum. Eğer senin bilgin varsa buyur tavsiyelerini alayım.

33 Mesaj
17 Haziran 2011; 19:30:07 

Arkadaşlar, okudukça kafa karışıyor. Artık sipariş vermeyi düşünüyorum. Son olarak Panasonic ES RL 21 kullanan var mı? Cevaplarınıza dayanarak karar vericem. Günaşırı traş olan biri için uygun mu? Sakalları iyi alıyor mu? (Artık sinekkaydı diye sormak abes olur ;))) Yorum bekliyorum.

113 Mesaj
17 Haziran 2011; 19:51:48 

quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Renk, fast clean bir de temizlik göstergesi(760'da sadece şarj göstergesi var). Yani çok büyük farklar yok aslında traş açısından. Yalnız temizlik sıvısına muhtaç bıraktığı doğru değil. İsterseniz musluk altında sıcak suyla da yıkayabilirsiniz -arada dikiş makinesi yağıyla yağlamak şartıyla-.

isterseniz SOĞUK veya ILIK suyla (sıcak suyla kesinlikle değil)
özel tıraş makinesi elek bıçak yağlarıyla (dikiş makinesi yağı değil)

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

113 Mesaj
17 Haziran 2011; 19:57:48 

quote:

Orijinalden alıntı: bella63

eleştiriler makine kullanımını bilmeyen veya makineyi yanlış kullanan arkadaşlar tarafından yazılmıştır.
videoda görüldüğü üzere arkadaş makineyle oyun oynuyor. amaç tıraş değil gevezelik.
burada benim amacım sizleri en doğru bilgilere ulaşmanızı sağlamak.
alırsanızda tıraş makinesi ve yedek parça satmak.
sizin kullanım amacınıza göre bir model önerdim.
isterseniz alırsınız. sonucuna beraber bakarız.
%90 olumlu olacağını düşünüyorum.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

33 Mesaj
17 Haziran 2011; 20:06:27 

Sayın ersnclskn, gerçekten çok faydalı bilgiler veriyorsunuz. O yüzden sizden tavsiye istedim. Üst üste alıntılar olunca sanırım gsakin isimli üye ile karıştırdınız beni. Ona cruzer 4 cruzer 5 cruzer 6 makinelerini önermişsiniz. Ben braun cruzer 4 ile Panasonic ESRL21 arasında kaldım ve Panasonic ESRL21 kullananlardan veya bilgisi olanlardan yorum bekliyorum. Siz de bu makineyi önermişsiniz. Kullananlar da olumlu yorum yaparsa sipariş vermeyi düşünüyorum. İlginiz için teşekkürler.

1390 Mesaj
18 Haziran 2011; 9:51:19 

quote:

isterseniz SOĞUK veya ILIK suyla (sıcak suyla kesinlikle değil)
özel tıraş makinesi elek bıçak yağlarıyla (dikiş makinesi yağı değil)

Bakın bu Braun'un internet sitesindeki kullanım kılavuzu: Yani sıcak su ve ince makine yağı kelimeleri burda geçiyor. Yalnız sıcak su musluktan akan sıcak su olacak, kettleda kaynatılmış su olmaz(en fazla 50'C ).Hatta isterseniz sıvı sabunlada yıkayabilirsiniz diyor. Eğer makinenin kendi ünitesinde değil de sürekli musluk altında temizliyorsanız haftada 1 Dikiş makinesi yağı (ince makine yağı da denir) ile eleği yağlayın diyor. Kendi satılan yağı da var isteyen onu alır.

http://www.service.brau...H/S5692/S5692_15_MN.pdf

Citroën C4 Picasso

113 Mesaj
18 Haziran 2011; 10:32:28 

quote:

Bakın bu Braun'un internet sitesindeki kullanım kılavuzu: Yani sıcak su ve ince makine yağı kelimeleri burda geçiyor. Yalnız sıcak su musluktan akan sıcak su olacak, kettleda kaynatılmış su olmaz(en fazla 50'C ).Hatta isterseniz sıvı sabunlada yıkayabilirsiniz diyor. Eğer makinenin kendi ünitesinde değil de sürekli musluk altında temizliyorsanız haftada 1 Dikiş makinesi yağı (ince makine yağı da denir) ile eleği yağlayın diyor. Kendi satılan yağı da var isteyen onu alır.

http://www.service.brau...H/S5692/S5692_15_MN.pdf

arkadaşım aynı şeylerden bahsediyoruz, ama farklı kelimeler kullanıyoruz.
ben tıraş makinesi yetkili servisiyim.
tse belgeli olarak bu işi profesyonel yapıyorum.
kelime kalabalığı yapmayalım. diğer arkadaşlarında kafası karışmasın.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

113 Mesaj
18 Haziran 2011; 10:37:48 

quote:

Orijinalden alıntı: bella63

Sayın ersnclskn, gerçekten çok faydalı bilgiler veriyorsunuz. O yüzden sizden tavsiye istedim. Üst üste alıntılar olunca sanırım gsakin isimli üye ile karıştırdınız beni. Ona cruzer 4 cruzer 5 cruzer 6 makinelerini önermişsiniz. Ben braun cruzer 4 ile Panasonic ESRL21 arasında kaldım ve Panasonic ESRL21 kullananlardan veya bilgisi olanlardan yorum bekliyorum. Siz de bu makineyi önermişsiniz. Kullananlar da olumlu yorum yaparsa sipariş vermeyi düşünüyorum. İlginiz için teşekkürler.

ewet msjlar üst üste gelince karışmış olabilir. pardon.
cruzer tıraş makinesi sinek kaydı tıraş için biraz yavaş kalıyor. nedeni ise tek elek tek bıçak olması. devri düşük olması.
cruzer makinelerin içinde sakal ataçmanı var. bu da uzun sakal kullanan veya top sakal kullananlar için çok uygun.
es rl 21 sinek kaydı tıraş için ideal. çünkü dakikada 10.000 devir yapıyor. ve çift elek çift bıçak.
şimdi siz değerlendirmeyi yapabilirsiniz sanırım.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

33 Mesaj
18 Haziran 2011; 12:53:56 

quote:

ewet msjlar üst üste gelince karışmış olabilir. pardon.
cruzer tıraş makinesi sinek kaydı tıraş için biraz yavaş kalıyor. nedeni ise tek elek tek bıçak olması. devri düşük olması.
cruzer makinelerin içinde sakal ataçmanı var. bu da uzun sakal kullanan veya top sakal kullananlar için çok uygun.
es rl 21 sinek kaydı tıraş için ideal. çünkü dakikada 10.000 devir yapıyor. ve çift elek çift bıçak.
şimdi siz değerlendirmeyi yapabilirsiniz sanırım.

Çok teşekkür ederim bilgiler için. Kazancınız bol olsun!

618 Mesaj
18 Haziran 2011; 18:39:09 

quote:

MACH25 gene panasonic fanatikliğini gösterdi. Sataşma var, braun ve philips'cilere cevap hakkı doğuruyosunuz

ben, daima objektif veriler ve birebir tıraş deneyimini yan yana koyarak değerlendirme yaparım.
ne yapayım ? Panasonic kalite olarak hep ağır basıyor. Aynı evde, en iyisi olduğuna inandığım Braunun el blenderi, philips in ütüsü ve Panasonic tıraş ve saç kesme makinelerini kullanıyorum. Her marka her ürünü en iyi yapamıyor...

8049 Mesaj
18 Haziran 2011; 22:13:07 

Panasonic ES-7101 makinemin bıçağı kırılmış. nasıl olmuş bilmiyorum ama olmuş. yeni bıçağa ihtiyacım var. sitesine girdim hiç bir şey göremedim, makine de dahil olmak üzere. nereden bulacağım ben bunun bıçaklarını?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

33 Mesaj
18 Haziran 2011; 23:51:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Panasonic ES-7101 makinemin bıçağı kırılmış. nasıl olmuş bilmiyorum ama olmuş. yeni bıçağa ihtiyacım var. sitesine girdim hiç bir şey göremedim, makine de dahil olmak üzere. nereden bulacağım ben bunun bıçaklarını?

ersnclskn isimli arkadaşa PM atın. o size yardımcı olacaktır

1973 Mesaj
19 Haziran 2011; 0:33:30 

Biraz okuyup araştırdıktan sonra almak istediğim makinenin Braun 790 olduğunu anladım. Temizleme sıvısına ihtiyaç duymadan su ile temizleme yapılabilmesi de benim için önemli bir özellik çünkü sürekli temizleme sıvısına para vermek cazip değil.. Bir kaç web sitesine baktım ve 370-380 TL civarında bulunabiliyor, Doğubank'a da bakma fırsatım olacak bu hafta.

Diğer seçeneğim de PHILIPS RQ 1150. Aynı sınıftaki ürünler değil sanırım ama ürün güzele benziyor, fiyat olarakta 230TL civarında olması aklımı kurcalıyor açıkçası...

2166 Mesaj
19 Haziran 2011; 7:02:45 

Herkese merhaba;

Ben de traş makinesi almak istiyorum ama karar veremedim. Daha önce Sinbo almıştım 3 yılda kendi kendine bozuldu. Uygun fiyatlı Philipsler var Teknosa'da ama çin malı ve elektrikli, ben ise şarjlı istiyorum. Linkteki Arzum traş makinesi hakkında fikri olan var mı? Kullanım kılavuzuna baktım Macar malıymış.

http://www.hepsiburada....529&categoryId=26012156

0

Ekteki dosya (1)

866 Mesaj
19 Haziran 2011; 21:55:44 

Arkadaşlar ben bir traş makinası alıcam ve şöyle bir ürün buldum. Fiyat/Verimlilik olarak nasıldır? Bu indirim varken almaya değer bir makina mıdır? Panasonic ES-7101 Tıraş Makinesi

2392 Mesaj
19 Haziran 2011; 22:27:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Herkese merhaba;

Ben de traş makinesi almak istiyorum ama karar veremedim. Daha önce Sinbo almıştım 3 yılda kendi kendine bozuldu. Uygun fiyatlı Philipsler var Teknosa'da ama çin malı ve elektrikli, ben ise şarjlı istiyorum. Linkteki Arzum traş makinesi hakkında fikri olan var mı? Kullanım kılavuzuna baktım Macar malıymış.

http://www.hepsiburada....529&categoryId=26012156

0

paraya yazık bence traş eziyet olur.

2392 Mesaj
19 Haziran 2011; 22:29:35 

quote:

Orijinalden alıntı: tolga226

Arkadaşlar ben bir traş makinası alıcam ve şöyle bir ürün buldum. Fiyat/Verimlilik olarak nasıldır? Bu indirim varken almaya değer bir makina mıdır? Panasonic ES-7101 Tıraş Makinesi

bu makina ile ilgili çok yorum var 1-2 sayfa öncesinde.

6 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:52:13 

Üç yıldır PANASONİC ES8807 kullanıyorum çok memnunum fakat artık bıçak ve elek değiştirme zamanı geldi
izmir de bir firmada buldum biraz fazla fiyat çektiler internetten veya izmir de panasonic ES8807 yedek parça
bulabileceğim yer var mı? ]bilen cevaplarsa sevinirim

113 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:51:46 

quote:

Orijinalden alıntı: oğuz-ksk

Üç yıldır PANASONİC ES8807 kullanıyorum çok memnunum fakat artık bıçak ve elek değiştirme zamanı geldi
izmir de bir firmada buldum biraz fazla fiyat çektiler internetten veya izmir de panasonic ES8807 yedek parça
bulabileceğim yer var mı? ]bilen cevaplarsa sevinirim

panasonic tıraş makinelerinin yetkili servisiyim.
yedek parça fiyat listesinden net fiyatlarını yazıyım.
almak istersen ptt kargoyla adresine ödemeli gönderebilirim.

panasonic es 8807 elek 85 lira
panasonic es 8807 bıçak 45 lira
yedek parçalar orjinadir.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

1294 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:51:57 

Panasonic ESRL21 Pro Curve 3 Başlıklı Islak Kuru Traş Makinesi

0

yukarıdaki ürünü aldım sağolsun ersnclskn arkadaşımız önermişti. 7101'in yeni makinesiymiş iyikide almışım şimdi traş oldum ilk defa makine kullandım bunca sene boşuna traş bıçaklarına para vermişim ilk kullanmama rağmen sinek kaydı traş oldum az bi yanma var oda normal olduğu yazıyor zamanla yüz alışınca geçecektir umarım.gerçi ben 4 günlük sakalımı kestim 10 dk sürdü ilk traşım ilk önce kuru denedim sonra birde köpük kullanarak denedim jilet gibi oldu suratım harika bu makine harika bir ürün tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsakin -- 20 Haziran 2011; 21:37:23 >

113 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:58:22 

quote:

panasonic-esrl21-pro-curve-3-baslikli-islak-kuru-tiras-makinesi

yukarıdaki ürünü aldım sağolsun ersnclskn arkadaşımız önermişti. 7101'in yeni makinesiymiş iyikide almışım şimdi traş oldum ilk defa makine kullandım bunca sene boşuna traş bıçaklarına para vermişim ilk kullanmama rağmen sinek kaydı traş oldum az bi yanma var oda normal olduğu yazıyor zamanla yüz alışınca geçecektir umarım.gerçi ben 4 günlük sakalımı kestim 10 dk sürdü ilk traşım ilk önce kuru denedim sonra birde köpük kullanarak denedim jilet gibi oldu suratım harika bu makine harika bir ürün tavsiye ederim.

sizi de panasonic tıraş makinesi kullananlara dahil ettik.
hayırlı olsun.
iyi günlerde kullanın.

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

113 Mesaj
20 Haziran 2011; 19:06:07 

Tıraş makinesi almak isteyen arkadaşlar aklınıza takılan ayrıntıları sorabilirsiniz.

Tıraş makinelerinin orjinal elek bıçakları bulunur.

Yedek parçaları, tamiri onarımı bakımı yapılır.

Panasonic
Braun
Phılıps
Remington

Hüseyin Usta
Gama İşmerkezi
1. Kat No : 50
Kızılay Ankara

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA

96 Mesaj
20 Haziran 2011; 22:39:13 

BRAUN 7 790 Pulsonic makinesi nasıldır arkadaşlar bilgisi olan var mı? 400 TL gibi bir fiyat verilir mi? daha ucuz bulabilir miyiz? daha iyi ve sinek kaydı yapacak traş makineleri var mıdır?

2006 yılından beri donanimhaber...

1390 Mesaj
21 Haziran 2011; 4:39:30 

quote:

Orijinalden alıntı: TheSerial

BRAUN 7 790 Pulsonic makinesi nasıldır arkadaşlar bilgisi olan var mı? 400 TL gibi bir fiyat verilir mi? daha ucuz bulabilir miyiz? daha iyi ve sinek kaydı yapacak traş makineleri var mıdır?

Daha iyisini bilmem de 375 TL'ye bulunur: http://www.sanalreyonum...730321.aspx?CatID=27617

Önceki sayfalarda ben de dahil bu makinenin kullanıcılarının yorumları var; özetle memnunuz. Sinek kaydı traş, aynı jilette olduğu gibi sizin cildi ne kadar iyi gerdirebildiğinize bağlı. Sonuçta bu cihazlar eleğin içine giren kılı kesiyorlar, kılı eleğin içine siz sokucaksınız. 3 markanın üst modelleri gördüğüm kadarıyla bu işi yapabilecekleri kadar iyi yapıyorlar. Önce lineer mi(Braun 790 veya panasonic es-la 63 gibi) rotary mi(Philips RQ1260 gibi) almak istediğinize karar verin.

Citroën C4 Picasso

15 Mesaj
21 Haziran 2011; 10:19:45 

quote:

panasonic tıraş makinelerinin yetkili servisiyim.
yedek parça fiyat listesinden net fiyatlarını yazıyım.
almak istersen ptt kargoyla adresine ödemeli gönderebilirim.

panasonic es 8807 elek 85 lira
panasonic es 8807 bıçak 45 lira
yedek parçalar orjinadir.

Çok pahalı.
Makineyi 200 tl almıştım.
Bu iki parçanın toplam fiyatı dışarıda 45 dolar .
Doğru siteyi bulduğum anda yurt dışından sipariş vereceğim.
Bu konuda yardımcı olan olursa sevinirim.

Brenna MacCrimmon - Şemsiyemin Kafası

3116 Mesaj
21 Haziran 2011; 12:22:21 

quote:

Orijinalden alıntı: kofmaniac

Çok pahalı.
Makineyi 200 tl almıştım.
Bu iki parçanın toplam fiyatı dışarıda 45 dolar .
Doğru siteyi bulduğum anda yurt dışından sipariş vereceğim.
Bu konuda yardımcı olan olursa sevinirim.

Ben de Türkiye fiyatları pahalı olunca ebaydan walhab adlı satıcıdan 50$ a almıştım(WES 9011PC).Ancak araştırdım.Şu an satış yapmıyor.Gördüğüm kadarıyla kargo dahil en uygun 56$ a şu satıcıda var.Feedback i de fena görünmüyor:

http://cgi.ebay.com/Pan...556fea60#ht_1883wt_1139

2153 Mesaj
21 Haziran 2011; 13:01:49 

Ben de elektrikli/şarjlı bi tane almak istiyorum. Ancak yıllarca kullanabileceğim,temizlemesi kolay ve temiz-sinek kaydıya yakın bir sonuç çıkarabilen bir alet arıyorum. Sakallarım serttir. normal jiletler bile 1-2 kullanımda körleşiyor. fiyatı da max 100-150 arasında olmalı. 40 sayfa okuyacak kadar zamanım olmadığı için direk sorayım. böyle bir makine bilen var mıdır...

1294 Mesaj
21 Haziran 2011; 18:53:01 

Panasonic ESRL21 Pro Curve 3 Başlıklı Islak Kuru Traş Makinesi dostum ben bu makineyi aldım gayette memnunum tavsiye ederim. yukarıda yorumuda yazdım

2392 Mesaj
21 Haziran 2011; 19:16:20 

Panasonic ES-7101

quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Ben de elektrikli/şarjlı bi tane almak istiyorum. Ancak yıllarca kullanabileceğim,temizlemesi kolay ve temiz-sinek kaydıya yakın bir sonuç çıkarabilen bir alet arıyorum. Sakallarım serttir. normal jiletler bile 1-2 kullanımda körleşiyor. fiyatı da max 100-150 arasında olmalı. 40 sayfa okuyacak kadar zamanım olmadığı için direk sorayım. böyle bir makine bilen var mıdır...

1294 Mesaj
21 Haziran 2011; 19:25:28 

arkadaşlar Panasonic ES-7101'in yeni çıkan Panasonic ESRL21 aslında aynı modelmiş burada satış ve bizlere yardımcı olan ersnclskn arkadaşımız Panasonic yetkili servisi. kendisi dedi yukarıdaki yazıda okuyabilirsiniz. diyorki iki makine arasında hiçbir fark yok. elek bıçak parça kodları dahi aynıymış sadece tek fark 7101 1 saatte sarj oluyor ESRL21 8 saatte sarj oluyor. bir sarjla ilk zamanlar ESRL21 ile 5 traş yapabilirsiniz. ama alışınca 10 traş yapabilirsiniz. buda neredeyse 2 haftada bir sarj etmek gerektiği ortaya çıkıyor benim gibi pek sorun olmayacağını düşünüyorsanız ESRL21 almalısınız. tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsakin -- 21 Haziran 2011; 21:27:54 >

2153 Mesaj
21 Haziran 2011; 19:56:58 

Panasonic ESRL21 kulananlar memnunlar mı peki? pürüzsüz kesiyor mu, ne kadar zamandır kullanıyorsunuz, temizleme olayı nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 21 Haziran 2011; 19:58:07 >

1973 Mesaj
21 Haziran 2011; 22:33:22 

Panasonic ESRL21 fiyat olarak oldukça uygun, 10000 devir ki sanırım bu önemli bir özellik.. Belki Braun 790'ın dengi değil ama ikisi de sorunsuz şekilde traşa uygunsa (temizleme ünitesi, dijital ekran vs. pek önemli değil benim açımdan) o kadar para vermek yerine bunu tercih etmemek için bir sebep var mı ?

113 Mesaj
22 Haziran 2011; 14:02:48 

PANASONİC ES RL21
ISLAK/KURU tıraş
Güçlü motor (Dakikada 10.000 devir)
Dünyanın en keskin açılı iç bıçakları (30 Derece )
Üçlü oynar başlık sistemi
Batarya durum göstergesi
Yıkanabilir
Pro Curve ergonomik tasarım
Likit el sabunu ile kolay ve hijyenik temizlik
8 saatte şarj olma
Uzun ömürlü Ni-Mh (Nikel-Metal Hidrit) batarya
Taşıma çantası

tıraş oldukdan sonra bu şekilde temizleme yapabilirsiniz.

0

0

Ekteki dosya (2)

HÜSEYİN USTA
TEKNİK SERVİS - SATIŞ
KIZILAY ANKARA