- x
BİTMEYEN KARTUŞ Nedir?Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri
128 Cevap36547 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2727 Mesaj
5 Mart 2012; 14:21:56 

BİTMEYEN KARTUŞLU YAZICI NEDİR?
0

İnkjet mürekkep püskürtmeli yazıcılar, ince nozüllerinden kağıda direk olarak küçük mürekkep damlaları fışkırtma ilkesine göre çalışır. Bu işlem için püskürtme kartuşu kullanılmaktadır. Bitmeyen Kartuş Sistemi dediğimiz sistem; yazıcının baskı görevini gören baskı kartuşlarına; tank sistemi bağlanarak takılan bir sistemdir. Tank sistemi, hortumlar ve kartuş bağlantıları yazıcıya zarar vermeyecek şekilde monte edilmiştir.

Bitmeyen Kartuş Sistemi dediğimiz tanklı sistem yazıcının dışında durur. Bu tanklar hortumlar vasıtasıyla yazıcı içindeki kartuşlara bağlanır. Her tankta yaklaşık 80 ile 100 ml arası değişen mürekkep bulunur. 4 tanklı bir bitmeyen kartuş sisteminde yaklaşık 400 ml mürekkep bulunmaktadır. Toplam 400 ml mürekkeple (%5 doluluk oranı ve Economy baskıya göre) ortalama 3000-5000 sayfa arası çıktı alınabilir. Bu sayede 1 sayfa a4 baskının mürekkep maliyeti 1 kuruş olmaktadır. (100 sayfa 1 TL)

Bitmeyen Kartuş sistemindeki mürekkep tankları şeffaftır. Kullanıcı tanklardaki mürekkep miktarını çok rahat takip edebilir ve mürekkep azaldıkça tekrar tekrar ve kolayca mürekkep doldurulabilir. Mürekkep doldurmak su doldurmak kadar, çay doldurmak kadar çok basittir. Çok uzun süre mürekkep doldurmak zorunda kalmazsınız.

Bitmeyen kartuş sistemiyle baskı kalitesinde bir bozulma olmadan, %90’a varan oranlarda tasarruf sağlanmaktadır. Düşük maliyetlerle binlerce sayfa baskı alınabilir.

Yazıcı içindeki püskürtme kartuşları; mürekkep bittikçe hortumlar vasıtasıyla bu tanklardan mürekkep çeker. Bu sayede kartuşları mürekkeple besler. Bitmeyen Kartuş Sistemi dediğimiz bu sisteme; Sürekli Besleme Sistemi de denilmektedir.

--------------------------------------------------------------------------------

DİKKAT EDİLMESİ GELEKENLER NELERDİR?

1- Mürekkep depoları yazıcı ile aynı seviyede durmalıdır. Yazıcıdan yüksek seviyeye konulursa tüm mürekkep yazıcı içindeki “atık haznesine” dolacaktır. Yazıcıdan daha aşağı seviyeye konursa mürekkep çekmez ve yazdırmaz.

2- Mürekkep doldurma işlemini tanklardaki büyük tıpayı açarak yapınız. (İki tıpalı tanklarda dolum yaparken, küçük tıpa kapalı, büyük tıpa açık olmalı, Yazdırma yaparken ise ; küçükler açık büyük tıpalar kapalı olmalı)

3- Yazıcının üstüne ataç, iğne, bozuk para gibi; yazıcının içine kaçabilecek cisimler koymayınız. Bu cisimler kağıt alma haznesine kaçarsa, kağıt almaz ve çıkarmak da çok kolay olmaz.

4- Yazıcı içindeki baskı kartuşlarının ağız kısmı çok hassastır. Bu kısma sert cisimlerle dokunmayınız. Aksi taktirde bozulabilir ve yazdırma yapmaz.

5- Mürekkep seviyeleri bilgisayar yada yazıcı üzerinden takip edilemez. Tankların dışından mürekkep seviyelerini gözlemleyebilirsiniz. Mürekkeplerin tamamen bitmemesine dikkat etmelisiniz. Mürekkep tamamen biterse hortumlarda çok fazla hava boşluğu oluşur ve mürekkep akışını keser. Mürekkepler tamamen bitmeden mürekkep doldurmaya dikkat ediniz.

6- Yazıcının baskı yoğunluğuna göre yaklaşık 50 ile 150 sayfa arasında çıktı aldıktan sonra “B” ve “C” ışıkları yanacak ve ekrana “Mürekkep Bitti” uyarısı gelecektir. Bu uyarı; yazıcı içerisinde bulunan kartuşların içindeki mürekkebin bittiği anlamına gelmektedir. Yapmanız gereken; yazıcı üzerinde bulunan kırmızı renkli (daire içindeki ters üçgen) tuşa 10 sn. basılı tutmaktır. “B” ve “C” ışıkları yanmaya devam etse bile, yazıcınız eskisi gibi yazdırmaya devam edecektir.

7- Bitmeyen kartuşlu yazıcılarınızda Mümkün Olduğu sürece En kaliteli Mürekkepi Tercih edin.Piyasada tutulan ve bilinen mürekkep markalarını kullanmaya dikkat ediniz. Kötü mürekkep kullanmanız yazıcı kartuşlarınıza yada yazıcınıza zarar verir ve ömrünü kızaltır.

8- Yazıcınızın kutusunu, kitapçığını, driver cd’sini ve beraberinde gelen aparatları saklayınız. Arıza durumunda kargo için bunlar gerekecektir. Kendi kutusunda kargolanmayan yazıcılarda hasar oluşabilir. Buna dikkat ediniz.

9- Yazıcınızı açıp kapatırken direkt fişten çıkarmayınız. Mutlaka ON düğmesine basarak kapatıp açmalısınız.

10- Yazıcınızı arıza durumunda almış olduğunuz firmaya kendi kutusuna koyarak ve tanklardaki tüm tıpaları kapatarak göndermelisiniz.

11- Tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılarda “mürekkep atık haznesi” vardır. Bu hazne çok fazla çıktı alındığında, yada çok fazla kafa temizleme yaptığınızda dolacak ve “Emici Dolu” yada “Pad Hatası” verecektir. Bitmeyen kartuş sistemindeki mürekkep tanklarını yazıcıdan daha yüksek yere konursa da, mürekkep bu bölmeye dolacaktır. Bu hatayı verdiğinde yazıcı çıktı almanıza engel olacaktır. Lütfen bunlara dikkat ediniz

GENEL OLARAK BASKI KAFASI ÖMRÜ

Canon IP yazıcılarda 3.000 sayfa

MP “ 3.000 sayfa

MG “ 3.000 sayfa

MX “ 3.000 sayfa

Epson SX “ 1.000 sayfa

BX “ 5.000 sayfa

PX “ 10.000 sayfa

B “ 15.000 sayfa

HP Pro “ 10.000 sayfa

Baskı kafa ömrü nedir?

Tüm yazıcılarda belli bir baskı ömrü vardır. Bu baskı sayısına ulaşıldığına kafalar tamamen tıkanır ve kesinlikle baskı yapmaz. Yazıcı modeline göre bu sayı değişiklik gösterir. Uygun mürekkep ve sağlıklı kullanımla bu süreyi çok daha fazla uzatmak mümkündür. Yazıcı; belirtilen baskı sayısını geçmişse baskı kafası garantisi sona ermiş olur. Tekrar baskı alınabilmesi için; yeni bir baskı kafası ya da baskı kartuşu satın alınmalıdır. Bu şekilde tekrar çıktı alınmaya devam edilebilir.

Baskı kafa ömürleri ile ilgili bu açıklamalar, Firmaların garanti süresi için belirlediği tahmini sürelerdir. Belirtilen baskı sayısı aşılmışsa, baskı kafa ya da kartuşunun garantisi bitmiş olur.

--------------------------------------------------------------------------------
CANON HATA KODLARI VE ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ

Hata Kodu Açıklama Çözüm

5100 Yazıcı içindeki hortumun sıkışması hatasını ifade eder. Yazıcı içine giren hortum ayarı yapınız.

5200 Kartuş hatası Yazıcı içindeki kartuşa bakım yapılması gerekmektedir.

6000 Yazıcının iç kısmında yabancı cisim olduğunu ifade eder. Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, kağıt dışında başka cisim olabilir, teknik servisi görüşünüz.

5B00 Emici Dolu Hatası Reset programı ile resetlenmesi için teknik servisi ile görüşülmeli

E, 0, 2 Kağıt yok hatası Yazıcının kağıt haznesine kağıt koyun

E, 0, 3 Kağıt sıkışması hatası Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, yada yazıcı içine giren hortum ayarı yapınız.
E, 0, 4 Yazıcı içindeki kartuş çipinde sorun var. Kartuşu çıkarıp çip yerleri kuru peçeteyle temizlenmeli, düzelmezse kartuş değiştirilmeli.

E, 0, 5 Yazıcı içindeki kartuş çipinde sorun var. Kartuşu çıkarıp çip yerleri kuru peçeteyle temizlenmeli, düzelmezse kartuş değiştirilmeli.

E, 0, 8 Emici Dolu Hatası Reset programı ile resetlenmesi için teknik servis ile görüşülmeli

E, 1, 5 Yazıcı içindeki kartuş çipinde sorun var. Kartuşu çıkarıp çip yerleri temizlenmeli, düzelmezse kartuş değiştirilmeli.

E, 1, 6 Kartuş bitti uyarısı; Yazıcı içindeki orijinal kartuşların bittiğini ifade eder. Yazıcı üzerindeki KIRMIZI TERS ÜÇGEN tuşa 10 saniye kadar basılı tutarsanız, sorun çözülür, çıktı almaya devam edebilirsiniz.

E, 2, 7 Emici Dolu Hatası Reset programı ile resetlenmesi için teknik servisi ile görüşülmeli

P, 0, 2 Kağıt sıkışmasını yada hortum sıkışması hatasını ifade eder. Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, yada yazıcı içine giren hortum ayarı yapınız.

P, 0, 3 Yazıcının iç kısmında yabancı cisim olduğunu ifade eder. Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, kağıt dışında başka cisim olabilir, teknik servisi ile görüşünüz.

P, 0, 6 Servis hatası Servis gerekli

P, 0, 7 Emici Dolu Hatası Reset programı ile resetlenmesi için teknik servisi ile görüşülmeli

P, 0, 8 Kartuş hatası Yazıcı içindeki kartuşa bakım yapılması için servisi ile görüşülmeli

P, 1, 0 Servis hatası Servis gerekli

P, 2, 2 Scanner arızası Teknik servisi ile görüşülmeli

U051 Yazıcı içindeki kartuş çipinde sorun var. Kartuşu çıkarıp çip yerleri temizlenmeli, düzelmezse kartuş değiştirilmeli.

U053 Kağıt sıkışmasını yada hortum sıkışması hatasını ifade eder. Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, yada yazıcı içine giren hortum ayarı yapınız. (

U162 Kartuş bitti uyarısı; Yazıcı içindeki orijinal kartuşların bittiğini ifade eder. Yazıcı üzerindeki KIRMIZI TERS ÜÇGEN tuşa 10 saniye kadar basılı tutarsanız, sorun çözülür, çıktı almaya devam edebilirsiniz.

U163 Kartuş bitti uyarısı; Yazıcı içindeki orijinal kartuşların bittiğini ifade eder. Yazıcı üzerindeki KIRMIZI TERS ÜÇGEN tuşa 10 saniye kadar basılı tutarsanız, sorun çözülür, çıktı almaya devam edebilirsiniz.

DİĞER SORUNLAR VE ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ

Birinci kağıdı çıkartıyor, ikinci kağıdı yarım alıp, kağıt sıkıştırıyorsa, Yazıcı içine giren hortum ayarı yapınız.
ADF'den taranamıyor ise, Teknik servisinden destek alınız

Hortumlar boş ve mürekkep ilerlemiyor ise, yada; Tanklardaki vana yada küçük tıpaları açıp, derin temizleme yapınız. Canon MP serisi için temizleme; Yazıcı üzerinde, tornavida-penseye benzeyen tuşa 3 kere basarsanız yazıcı ekranında Y harfi çıkar,
Y harfi çıkınca COLOR tuşuna basarsanız,
renkli hortumları mürekkeple dolduracaktır.
Bu işlemi BLACK tuşuna basarak, siyah hortum için de yapabilirsiniz.
Bu işleme yoğun temizleme diyoruz. Yoğun temizleme sayesinde, hortumlar mürekkeple dolacaktır. Sorun kalmayacaktır
Canon MX serisi için Temizleme yöntemi; Yazıcı üzerindeki MENÜ tuşuna 4 kez basın, BAKIM menüsünde DERİN TEMİZLEMEYİ bulup OKEY tuşuna basın.

Fax gönderemiyor yada alamıyorsanız, Teknik servisinden destek alınız

Fotokopi normal, bilgisayar çıktısı soluk çıkıyor ise, Win7 ayarı yapınız. CTRL+P tuşlarına basarak YAZDIR dediğinizde;
sağ altta seçenekler,
Renk yönetimi,
Gelişmiş
sol en altta, SİSTEM VARSAYILANINI DEĞİŞTİR
EKRAN Yazan yere tıklayın
Yazıcıyı seç, otomatik olan yere tıklayın, ELLE olanı işaretleyin
ICC profilleri 2005 olanı seçin,
Varsayılan profil ayarla'yı tıklayın
KAPAT, KAPAT,, yazdırma ekranına geri dönecek
sonra,,
Seçenekler, Yazıcı özellikleri, Sayfa Yapısı,
en altta Varsayılanları Tıklayın
tamam deyip yazdırın
bunu 1 defa yapıyoruz.. Renkler fotoğraf kalitesinde çıkacaktır.

Yazıcı üzerindeki C ve B ışıkları devamlı yanmaya devam ediyorsa Bu bir hata değildir, Bitmeyen kartuş sistemi bu şekilde çalışır. "Mürekkep seviyesi bilinmiyor" dese bile çıktı almaya devam edebilirsiniz.

Fotokopi çekebiliyor fakat bilgisayardan çıktı alamıyorsanız, USB kablosu yada bilgisayardaki USB girişi sorunlu, değiştirilmesi gerekir.

Çıktıların kalitesi kötü yada çizik çizik ise, Yazıcı üzerinden yada Bilgisayar üzerinden ; Denetim Masası > Yazıcılar > Yazıcı özellikleri > Bakım Menüsünden > Yoğun temizlemeyi 3-4 kez yapmalısınız. Sorun düzelmezse kartuşlar bozulmuş olabilir, yenisi alınması gerekebilir.

Depolardaki tanklar tamamen bitmiş, hortumlarda tamamen hava oluşmuş ve yazdırmıyorsa, Yazıcı içindeki kartuşlarda mürekkep bittiği için, tanklara mürekkep doldursanız bile yazdırma yapamayacaksınız. Teknik servisiyle irtibata geçmelisiniz.

NOT:
Diğer tüm hatalar için; bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz ekran el kitabına bakınız.

Diğer tüm soru ve sorunlarınız için bize kolayca ulaşabilirsiniz

kadirekinci&Yaşar ASA

local://upfiles/1020139/3721E48F96CF4F6688B12305CD329B0F.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 5 Mart 2012; 20:38:05 >

2351 Mesaj
5 Mart 2012; 16:01:55 

Hocalar bir araya gelmişler arşivlik makale yayınlamışlar üst konu olmalı

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

666 Mesaj
6 Mart 2012; 1:04:29 

quote:

GENEL OLARAK BASKI KAFASI ÖMRÜ

MP “ 3.000 sayfa

MG “ 3.000 sayfa

MX “ 3.000 sayfa

Epson SX “ 1.000 sayfa

BX “ 5.000 sayfa

PX “ 10.000 sayfa

B “ 15.000 sayfa

bu bilgileri nereden buldunuz? kaynak nedir?

790 Mesaj
6 Mart 2012; 11:43:17 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Baskı kafa ömrü nedir?
Yazıcı; belirtilen baskı sayısını geçmişse baskı kafası garantisi sona ermiş olur. Tekrar baskı alınabilmesi için; yeni bir baskı kafası ya da baskı kartuşu satın alınmalıdır. Bu şekilde tekrar çıktı alınmaya devam edilebilir.

Baskı kafa ömürleri ile ilgili bu açıklamalar, Firmaların garanti süresi için belirlediği tahmini sürelerdir. Belirtilen baskı sayısı aşılmışsa, baskı kafa ya da kartuşunun garantisi bitmiş olur.

verdiğiniz değerli bilgiler pek çok kullanıcıyı gerçekten aydınlatacak nitelikte.öncelikle teşekkür ederim.

amacım tartışma oluşturmak değil sadece tecrübelerimi paylaşmak.umarım yanlış anlamazsınız.şu an kullandığım canon İP 1000 model ile kendim şu ana kadar 9.000 civarında baskı aldım.en az 8300 sayfasını ise orjinal kartuşa dolum yaparak aldım.yazıcıyı aldığımda yanında bir takımda muadil kartuş hediye etmişlerdi.bir takım bittikçe enjektörle doldurup yedekliyordum,kenardaki diğer kartuşu takıyordum.yaklaşık 8400 sayfa sonrası bildiğiniz gibi sürekli besleme sitemi monte ettim yazıcıya.bundan sonrada geçen kısa zaman içinde bir top daha kağıt bitirdim.şu anda 9000 e yaklaştığımdan eminim.rakamları service toll dan foto alarak eklemek isterdim ama benim hatamdan dolayı EEPROM kendini kilitlediği için resetlemek zorunda kalmıştım 8300 lerde.nedeni ise sarı renk mürekkep o zaman kartuşta bitmişti ve bitti uyarısı veriyordu ben ise hala renkli çıktı almaya devam ettim (renkler sarı olmadığından farklı çıksada tabii) bunu için yazıcıda EEPROM dan sarı rengi kilitlemişti.bir süre sarı rengi doldurduğum halde ve printhead nozzla larını kontrol ettiğimde peçeteye sarı renk geldiği halde yani tıkalı olmadığı halde yazdır dediğimde sarı renk yazmıyordu.hatta paintte hazırladığım sarı renk tam boy A4 resmi yazdır dediğimde boş çıkarıyor yazmıyordu sarı.en sonunda EEPROM resetledim bir baktım sarı renk kendiliğinden yazmaya başladı.bundan sonra tecrübe edindim EEPROM kilidini.

sonra foruma yurtdışından katılan başka bir arkadaşta bu tecrübeden yararlanarak aynı yöntemi denedi.benzer bir sorun vardı ondada.yakın zamanda oldu.servis bile printhead değişecek demiş kendisine
forumda meço ile birlikte ilgilenmiştik kendisi ile.onun sorunuda bu şekilde çözülünce bu işlem teyit altına alınmış oldu.

İP serisi prenthead kullanan modellerde 3000 rakamı bence çok düşük.çünkü fabrika verilerinde bile printheadlı en eski modellere bile printhead ömrü olarak en az 12.000 sayfa ömür verilmiş.tabii bu 12.000 de bozulacak diye bir kaide yok ama nedeninide biliyorum çünkü bu rakamlara gelindiğinde yazıcı kendini EEPROM dan kilitliyor.

bence yeni bir baskı kafası almadan önce ilk yapılması gereken iş eğer tıkanıklık yok ise EEPROM reset denenmeli.

edit;imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 8 Mart 2012; 9:53:50 >

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.

2727 Mesaj
6 Mart 2012; 13:53:00 

quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

verdiğiniz değerli bilgiler pek çok kullanıcıyı gerçekten aydınlatacak nitelikte.öncelikle teşekkür ederim.

amacım tartışma yaratmak değil sadece tecrübelerimi paylaşmak.umarım yanlış anlamazsınız.şu an kullandığım canon İP 1000 model ile kendim şu ana kadar 9.000 civarında baskı aldım.en az 8300 sayfasını ise orjinal kartuşa dolum yaparak aldım.yazıcıyı aldığımda yanında bir takımda muadil kartuş hediye etmişlerdi.bir takım bittikçe enjektörle doldurup yedekliyordum,kenardaki diğer kartuşu takıyordum.yaklaşık 8400 sayfa sonrası bildiğiniz gibi sürekli besleme sitemi monte ettim yazıcıya.bundan sonrada geçen kısa zaman içinde bir top daha kağıt bitirdim.şu anda 9000 e yaklaştığımdan eminim.rakamları service toll dan foto alarak eklemek isterdim ama benim hatamdan dolayı EEPROM kendini kilitlediği için resetlemek zorunda kalmıştım 8300 lerde.nedeni ise sarı renk mürekkep o zaman kartuşta bitmişti ve bitti uyarısı veriyordu ben ise hala renkli çıktı almaya devam ettim (renkler sarı olmadığından farklı çıksada tabii) bunu için yazıcıda EEPROM dan sarı rengi kilitlemişti.bir süre sarı rengi doldurduğum halde ve printhead nozzla larını kontrol ettiğimde peçeteye sarı renk geldiği halde yani tıkalı olmadığı halde yazdır dediğimde sarı renk yazmıyordu.hatta paintte hazırladığım sarı renk tam boy A4 resmi yazdır dediğimde boş çıkarıyor yazmıyordu sarı.en sonunda EEPROM resetledim bir baktım sarı ren kendiliğinden yazmaya başladı.bundan sonra tecrübe edindim EEPROM kilidini.

sonra foruma yurtdışından katılan başka bir arkadaşta bu tecrübeden yararlanarak aynı yöntemi denedi.benzer bir sorun vardı ondada.yakın zamanda oldu.servis bile printhead değişecek demiş kendisine
forumda meço ile birlikte ilgilenmiştik kendisi ile.onun sorunuda bu şekilde çözülünce bu işlem teyit altına alınmış oldu.

İP serisi prenthead kullanan modellerde 3000 rakamı bence çok düşük.çünkü fabrika verilerinde bile printheadlı en eski modellere bile printhead ömrü olarak en az 12.000 sayfa ömür verilmiş.tabii bu 12.000 de bozulacak diye bir kaide yok ama nedeninide biliyorum çünkü bu rakamlara gelindiğinde yazıcı kendini EEPROM dan kilitliyor.

bence yeni bir baskı kafası almadan önce ilk yapılması gereken iş eğer tıkanıklık yok ise EEPROM reset denenmeli.

çok doğru diyorsunuz fakat bunlar ortalama rakamlar yani en az alınabilecek rakamlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 6 Mart 2012; 14:00:06 >

2727 Mesaj
6 Mart 2012; 14:00:35 

quote:

Orijinalden alıntı: civalı sokak lambası

bu bilgileri nereden buldunuz? kaynak nedir?

Mesajın sonunu okumadınız herhalde?
Yaşar ASA ile yaptğım belli oluyor zaten

2040 Mesaj
6 Mart 2012; 22:11:36 

bir Canon kartus 220 sayfa baskı veriyor sonra mürekkep bitiyor :) ama bu kartusun nozzle teknolojisi fiziki olarak incelendiginde ortalama 3-5 bin sayfa baskı verebilecek yapıda oldugu görülebilir (hatta daha fazla)..
baskı sayısını uzatmak veya kısaltmak sizin elinizde.. Mürekkep beslemesi kötü ise kartus asırı ısınır ve bozulur böylece baskı sayısı bin sayfaya düsebilir ama mürekkep beslemesi iyidir kartus iyi sogutuluyordur asırı ısınma olmuyordur bu 8bin 10bin hatta 15bin rakamına kadar bile cıkabilir..

printhead modellerde ise firma bu kafalara 15bin 20bin baskı ömrü veriyor. Sebebi ise seramik sogutma kısmının bulunması ayrıca mürekkeplerinin sürekli yukarıdan geliyor olması. tabiki bosta calıstırılmadıkca.. bundaki rakamları daha gercekci buluyorum acıkcası cünkü test edilebilirligi var, kartuslar gibi degil..

Nihat ile Sivrisinek 24 saat Full Muhabbet
winamp kanalı http://31.3.230.122:9934

2727 Mesaj
8 Mart 2012; 15:11:46 

quote:

Orijinalden alıntı: meco

bir Canon kartus 220 sayfa baskı veriyor sonra mürekkep bitiyor :) ama bu kartusun nozzle teknolojisi fiziki olarak incelendiginde ortalama 3-5 bin sayfa baskı verebilecek yapıda oldugu görülebilir (hatta daha fazla)..
baskı sayısını uzatmak veya kısaltmak sizin elinizde.. Mürekkep beslemesi kötü ise kartus asırı ısınır ve bozulur böylece baskı sayısı bin sayfaya düsebilir ama mürekkep beslemesi iyidir kartus iyi sogutuluyordur asırı ısınma olmuyordur bu 8bin 10bin hatta 15bin rakamına kadar bile cıkabilir..

printhead modellerde ise firma bu kafalara 15bin 20bin baskı ömrü veriyor. Sebebi ise seramik sogutma kısmının bulunması ayrıca mürekkeplerinin sürekli yukarıdan geliyor olması. tabiki bosta calıstırılmadıkca.. bundaki rakamları daha gercekci buluyorum acıkcası cünkü test edilebilirligi var, kartuslar gibi degil..

meco nozzlelar kartuşların olduğu modellerde eğer bitmeyenkartuşla kullanılırsa ve sistemde kurcalanmassa 20,000 rahat alınır.

bakalım bende ıp4950 aldım dolan kartuşları ile kullanıyorum ve herşeyinden oldukca memnunum.eksisi scanner olmaması

2040 Mesaj
8 Mart 2012; 17:27:03 

quote:

meco nozzlelar kartuşların olduğu modellerde eğer bitmeyenkartuşla kullanılırsa ve sistemde kurcalanmassa 20,000 rahat alınır.

bakalım bende ıp4950 aldım dolan kartuşları ile kullanıyorum ve herşeyinden oldukca memnunum.eksisi scanner olmaması

evet ciss takılarak 10bin üzerine rahat cıkılır ki buna bende sahitim..

bu arada isleriniz hafifleyince ip4950 fotolarından örnekler verirseniz seviniriz :)

2727 Mesaj
8 Mart 2012; 20:17:18 

quote:

evet ciss takılarak 10bin üzerine rahat cıkılır ki buna bende sahitim..

bu arada isleriniz hafifleyince ip4950 fotolarından örnekler verirseniz seviniriz :)

scanner yok suan .ama birşekilde inceleme konusu acacağım emin olun.

790 Mesaj
9 Mart 2012; 10:02:34 

bence scanner yazıcı ile birlikte olmaması gerekir.çünkü ayrı yani tek scannerlar satılmakta piyasada.kullanım gerekiyorsa bunlardan bir tane almak lazım.çünkü benim brother da scanner vardı fakat arızası olmadığı halde yazıcı arızalandı diye çöp oldu çalışan scannerda.

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.

790 Mesaj
10 Mart 2012; 14:32:42 

sürekli besleme sistemi montajı yaptığım benim emektar canon İP 1000 ile az önce yine yaklaşık 50 sayfalık bir sunu kitabı bastırdım.mini matbaa gibi çalışıyor maşallah

15 Mesaj
27 Mart 2012; 12:10:13 

canon ip2700 yazıcım var. Sadece kartuşu alıp yazıcıya monte edebiliyormuyuz yoksa bu sisteme uygun bir ip2700 modeli de mi var?

2351 Mesaj
27 Mart 2012; 12:19:15 

sürekli besleme sisteminden bahsediyorsanız canon uyumlu tank seti alıp mevcut olan kartuşlarınız üzerinde işlem yaparak montajı gerçekleştiriyorsunuz makinanız cıss uyumludur 2702 montajı yaptığım yazıcı hiç sorun çıkarmadı

15 Mesaj
27 Mart 2012; 12:47:40 

quote:

Orijinalden alıntı: semih37

sürekli besleme sisteminden bahsediyorsanız canon uyumlu tank seti alıp mevcut olan kartuşlarınız üzerinde işlem yaparak montajı gerçekleştiriyorsunuz makinanız cıss uyumludur 2702 montajı yaptığım yazıcı hiç sorun çıkarmadı

cevabı bana verdiğinizi varsayarak;
1. mevcut kartuşlarımın boş veya dolu olması önemli mi?
2. montaj işlemini bilgisayardan az çok anlayan biri yapabilir mi?
3. montaj için sürekli besleme sistemiyle beraber kılavuzgeliyor mu?
4. cıss nedir?
5. 2702 dediğiniz ip2702 mi?

ilginize teşekkürler

2727 Mesaj
27 Mart 2012; 14:13:38 

quote:

Orijinalden alıntı: yated

cevabı bana verdiğinizi varsayarak;
1. mevcut kartuşlarımın boş veya dolu olması önemli mi?
2. montaj işlemini bilgisayardan az çok anlayan biri yapabilir mi?
3. montaj için sürekli besleme sistemiyle beraber kılavuzgeliyor mu?
4. cıss nedir?
5. 2702 dediğiniz ip2702 mi?

ilginize teşekkürler

kartuşlarınızın boş olması önemli değil fakat dolum görmemiş ve yazıcıya takıldğında sorunsuz çalışması gerekmektedir.

yotubeda bu model yazıcıyla ilgili onlarca video bulabilirsiniz. bitmeyen kartuş montajında bilgisayardan anlamanız birşey teşkil etmemektedir. biraz eliniz kücük tamirat işlerine yatkınsa kolayca yaparsınız.

ciss (contionus ink supply system)bitmeyen kartuş (devamlı mürekep besleme sisteminin ingilizce adıdır.

semih37nicli arkadaşımız bu makineye tank takarkenki birkac resimi paylaşmıştı sanırım kolayca bulabilirsiniz.

klavuz konusu ise bazı tanklarda klavuz geliyor bazılarında gelmiyor ama sonucta her makinenin montajı farklı

2351 Mesaj
27 Mart 2012; 14:30:11 

evet kadir bey bütün cevapları vermiş işlem kolay zor değil

http://www.youtube.com/...reen&NR=1&v=DERV1qcdK8M

video ip2700 montaj detayı sunuyor

2727 Mesaj
27 Mart 2012; 14:34:21 

quote:

evet kadir bey bütün cevapları vermiş işlem kolay zor değil

http://www.youtube.com/...reen&NR=1&v=DERV1qcdK8M

video ip2700 montaj detayı sunuyor

Teşekkür ederim semih37 konuyu bu şekilde zenginleştirelim inşaAlllah

15 Mesaj
27 Mart 2012; 15:06:32 

her ikinize de yardımlarınız için teşekkürler. Böyle bir sistemi kurmak için yazıcı kullanım sıklığı ne olmalıdır? Daha doğrusu ben çok yoğun çıktı alan birisi değilim. Sistemin verimli çalışması için (Tıkanma, hava yapma, mürekkep akıcılğının devamı vs.) hangi sıklıkla kullanılıyor olması gerekir? Anladığım kadarıyla kurulum sırasında besleme sisteminin niteliğide önemli (yükseklik, tip vs.)
tekrar teşekür eder iyi çalışmalar dilerim.

2727 Mesaj
27 Mart 2012; 15:26:39 

quote:

her ikinize de yardımlarınız için teşekkürler. Böyle bir sistemi kurmak için yazıcı kullanım sıklığı ne olmalıdır? Daha doğrusu ben çok yoğun çıktı alan birisi değilim. Sistemin verimli çalışması için (Tıkanma, hava yapma, mürekkep akıcılğının devamı vs.) hangi sıklıkla kullanılıyor olması gerekir? Anladığım kadarıyla kurulum sırasında besleme sisteminin niteliğide önemli (yükseklik, tip vs.)

bazı kişiler günde bir iki cıktı alanlar kullanmasın diyor ...bana göre sistem doğru monte edildikten sonra haftada bir cıktı alsan bile tık demez makine.ben bunu kendimde denedim.sorun yok yani....tıkanma v.s de mürekkep ile alakalı iyi bir mürekkep seçerseniz sorun olmaz...

2040 Mesaj
27 Mart 2012; 16:24:42 

quote:

sürekli besleme sisteminde eger bir kac gün yazıcıyı kullanmazsanız mürekkep geriye dogru gidebiliyor, hortumda hava olusabiliyor ama her gün bir sekilde kullanılan makinada bu pek olmuyor onun icin öyle diyorlar...

2727 Mesaj
27 Mart 2012; 16:29:16 

quote:

sürekli besleme sisteminde eger bir kac gün yazıcıyı kullanmazsanız mürekkep geriye dogru gidebiliyor, hortumda hava olusabiliyor ama her gün bir sekilde kullanılan makinada bu pek olmuyor onun icin öyle diyorlar...

meco daha önce vanalı kullandın mı bilmiyorum ama ben hem seffaf hemde vanalı kullandım dediğin gibi şeffaf tanklarda hep mürekkep geri gidiyor ama vanalı tanklarda bu sorun yok ben bunu kendim denedim gördüm . istersen bir ay daha cıktı alma gel hemen yazdırma işlemi yap daha yeni kapatmış gibi yazdırısın dökümanlarını....

2351 Mesaj
27 Mart 2012; 19:23:52 

peki kullanmadığınız zaman vanayı kapatıyormusunuz

790 Mesaj
27 Mart 2012; 20:12:16 

bence bu işlem montaj ile alakalı yani devrenin bağlantı elemanlarından hiç hava almaması gerekiyor.bendeki şeffaf tank sistemi ve küçük delikler açık ve buralara hava filtreleri takılı.yaklaşık 12 gündür çıktı almadım az önce tekrar inceledim hiçbir hortumda 1 mm lik dahi hava boşluğu görünmüyor.

daha önce yazdığım gibi ilk siyah kartuşun üst kapağını keserek açıp daha sonra uhu ile yapıştırmıştım ve bu kartuş takılı iken bir günde siyah hortum tamamen tanka kadar boşalıyordu.kartuşu diğer elimdeki muadil ile değiştirdiğimden beri en ufak hava yapmadı hortumlar.

dediğim gibi bence ilk montaj ile alakalı diye düşünüyorum.

2040 Mesaj
27 Mart 2012; 20:25:36 

quote:

meco daha önce vanalı kullandın mı bilmiyorum ama ben hem seffaf hemde vanalı kullandım dediğin gibi şeffaf tanklarda hep mürekkep geri gidiyor ama vanalı tanklarda bu sorun yok ben bunu kendim denedim gördüm . istersen bir ay daha cıktı alma gel hemen yazdırma işlemi yap daha yeni kapatmış gibi yazdırısın dökümanlarını....

evet vanalı var suan elimde nispeten vana sistem bu sorunu ortadan kaldırıyor..
yalnız bu seferde söyle bir olayla karsılastım bir hafta vana kapalı kaldıktan sonra vanayı actıgımda mavi renk yazmıyordu kartusları cıkartmak zorunda kaldım sonra düzeldi.. acaba dedim vana acılmasına ragmen acaba borular yapıstı ve o sebeple mi hic mavi gelmedi bilemedim.. eger bir daha aynı durumla karsılasırsam arastırıcam sebebini..

bence makinaya giden hortuma portatif bir vana sistemi yapılmalı.. kontrolu daha kolay olur böylece..

2351 Mesaj
28 Mart 2012; 0:02:23 

bk dan aldığım vanalı sistemde hava sorunu yaşamıyorum evde vanayı hiç kapatmamama rağmen1 hafta yazdırmadığım oluyor yazıcıya teknopi den aldığım yazıcıda her gün kullanılıyor işyerinde sabahları dikkatimi çekti 3-4 cm hava boşluğu oluşuyor bunun zatarı yok bence bu makinaya hiç yoğun temizleme yapmadım sorunsuz çıktı almaya devam ediyorum vana sistemi boruları ezdiği için sık kullanılmamalı diye düşünüyorum hatta gerek bile yok vanaları kapatmaya

268 Mesaj
31 Mart 2012; 22:45:15 

bence vanalı sistemli yazıcınızın vanasını kullanmadığınızda kapamanıza gerek yok sadece yazıcıyı taşırken olası bir kaza sırasında mürekkebin tamamen dökülmesini engellemek için kullanmalısınız sadece

www.ocpturkiye.net

623 Mesaj
3 Nisan 2012; 11:35:48 

Teşekkürler ben de merak ediyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

The Last Day | Geliştirmekte Olduğum Oyun |

HillHold | T.C. khanjui | Silent Lucidity | -Pisagor- | ksk_kaan | gunaydinmert | Teecem | ZigZag | PeerNet* | PwaGG | Vilemaw |

11 Mesaj
29 Mayıs 2012; 12:14:02 

İYİ GÜNLER, ÖNCELİKLE YAZDIĞINIZ YAZI ÇOK AÇIKLAYICI OLDU ONU BELİRTEYİM.
BENİM MP495 MODEL YAZICIM BİR HAFTA ÖNCE İÇİNDE KAGIT SIKIŞTI VE TÜM SORUN BUNDAN SONRA BAŞLADI. KAĞITI KOLAYCA ÇIKARDIM YENİDEN YAZDIR DEDİĞİMDE ARTIK HATA VERİYORDU... HATA KODU:5200 ; YAZICIYI KAPATIP AÇMAMI HATANIN SİLİNECEGİNİ SÖYLÜYORDU,EĞER HATA SİLİNMEZSE KULLANICI KILAVUZUNA BAKMAMI SÖYLÜYORDU. KULLANICI KILAVUZU PEK YARDIMCI OLMADI. ŞUANDA YAZICININ EKRANINDA P 0 8 KODLU HATAYI VERİYOR. BİLGİSAYARDAN YAZDIR DEDİGİMDE BİLGİSAYARIN EKRANINDA ERROR5200 HATASINI VERİYOR.
ANLADIGIM KADARIYLA KARTUŞLARLA İLGİLİ BİR SORUN.
YAZICIMI ALDIGIMDAN BU YANA (1 SENEDİR) BAZEN ORİJİNAL KARTUŞ BAZEN DE DOLDURTTUĞUM KARTUŞLARLA KULLANDIM. (AYDA HEMEN HEMEN 2 KARTUŞ (SİYAH KARTUŞ) HARCIYORUM.). BEN DE BU 5200 HATASINI VERİNCE HERHANGİBİR TEKNİK SERVİSE GÖTÜRDÜM YAZICIYI, ONLAR DA BAKIP HATANIN ORGİNAL KARTUŞ TAKINCA DÜZELECEGİNİ SÖYLEDİLER. ORGİNAL KARTUŞ ALDIM TAKTIM(SADECE SİYAH OLAN, (RENKLİ HALA DOLDURTTUGUM KARTUŞ) )) FAKAT HATA VERMEYE DEVAM EDİYOR. YAŞADIGIM ŞEHİRDE ORİJİNAL CANON SERVİSİ YOK VE ANLAYACAGINIZ ÜZERE YAZICI OLMADAN ÇALIŞAMIYORUM. SORUNUMDA BENİ YÖNLENDİRİRSENİZ ÇOK MÜTEŞEKKİR OLACAĞIM.

2727 Mesaj
29 Mayıs 2012; 12:21:34 

quote:

Orijinalden alıntı: gzdemir

İYİ GÜNLER, ÖNCELİKLE YAZDIĞINIZ YAZI ÇOK AÇIKLAYICI OLDU ONU BELİRTEYİM.
BENİM MP495 MODEL YAZICIM BİR HAFTA ÖNCE İÇİNDE KAGIT SIKIŞTI VE TÜM SORUN BUNDAN SONRA BAŞLADI. KAĞITI KOLAYCA ÇIKARDIM YENİDEN YAZDIR DEDİĞİMDE ARTIK HATA VERİYORDU... HATA KODU:5200 ; YAZICIYI KAPATIP AÇMAMI HATANIN SİLİNECEGİNİ SÖYLÜYORDU,EĞER HATA SİLİNMEZSE KULLANICI KILAVUZUNA BAKMAMI SÖYLÜYORDU. KULLANICI KILAVUZU PEK YARDIMCI OLMADI. ŞUANDA YAZICININ EKRANINDA P 0 8 KODLU HATAYI VERİYOR. BİLGİSAYARDAN YAZDIR DEDİGİMDE BİLGİSAYARIN EKRANINDA ERROR5200 HATASINI VERİYOR.
ANLADIGIM KADARIYLA KARTUŞLARLA İLGİLİ BİR SORUN.
YAZICIMI ALDIGIMDAN BU YANA (1 SENEDİR) BAZEN ORİJİNAL KARTUŞ BAZEN DE DOLDURTTUĞUM KARTUŞLARLA KULLANDIM. (AYDA HEMEN HEMEN 2 KARTUŞ (SİYAH KARTUŞ) HARCIYORUM.). BEN DE BU 5200 HATASINI VERİNCE HERHANGİBİR TEKNİK SERVİSE GÖTÜRDÜM YAZICIYI, ONLAR DA BAKIP HATANIN ORGİNAL KARTUŞ TAKINCA DÜZELECEGİNİ SÖYLEDİLER. ORGİNAL KARTUŞ ALDIM TAKTIM(SADECE SİYAH OLAN, (RENKLİ HALA DOLDURTTUGUM KARTUŞ) )) FAKAT HATA VERMEYE DEVAM EDİYOR. YAŞADIGIM ŞEHİRDE ORİJİNAL CANON SERVİSİ YOK VE ANLAYACAGINIZ ÜZERE YAZICI OLMADAN ÇALIŞAMIYORUM. SORUNUMDA BENİ YÖNLENDİRİRSENİZ ÇOK MÜTEŞEKKİR OLACAĞIM.

Kagit alma mekanizmasina birsey kacmistir. Tespit edip cikartin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2727 Mesaj
30 Temmuz 2012; 13:21:37 

quote:

Hocalar bir araya gelmişler arşivlik makale yayınlamışlar üst konu olmalı

Bundan sonra konuda yararlı bilgiler paylaşılacağını umut ediyorum, konu sayesinde çoğu açılan konuyuda önlemiş olup genel bir bilgi vermiş oluruz forumdaşlarımıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 30 Temmuz 2012; 13:33:21 >

871 Mesaj
1 Ağustos 2012; 18:11:43 

arkadaşlar birşey sorucam canon pg510 cl511 kartuşlara ciss tankı bağlayacağım. İnternette videolara falan baktım renkli kartuşun üst ortadaki deliği(kırmızı) biraz altından deliyorlar. Normal deliğin olduğu yeride silikonla kapatıyorlar. Bunu neden böyle yapıyorlar. ben dolum için normal deliklerden delmiştim hortumları burdan tuttursam sorun olurmu bide dolum görmüş kartuşlara ciss bağlanırmı eğer bağlanmazsa muadil alsam onlara ciss bağlasam olurmu yardımcı olacak arkadaşlar olursa çok teşekkür ederim

2727 Mesaj
1 Ağustos 2012; 21:29:57 

quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

arkadaşlar birşey sorucam canon pg510 cl511 kartuşlara ciss tankı bağlayacağım. İnternette videolara falan baktım renkli kartuşun üst ortadaki deliği(kırmızı) biraz altından deliyorlar. Normal deliğin olduğu yeride silikonla kapatıyorlar. Bunu neden böyle yapıyorlar. ben dolum için normal deliklerden delmiştim hortumları burdan tuttursam sorun olurmu bide dolum görmüş kartuşlara ciss bağlanırmı eğer bağlanmazsa muadil alsam onlara ciss bağlasam olurmu yardımcı olacak arkadaşlar olursa çok teşekkür ederim

Delmiş olduğunuz kartuşların deliğinin çapı kaç mm?

EĞer 3,5 mm geçmediyse deliklere silikon yüzük takarak bitmeyen kartuş montajını bu şekilde yapabilirsiniz.

871 Mesaj
1 Ağustos 2012; 21:39:52 

3,5 mmLik matkap ucuyla deldim zaten ama normal deliklerin olduğu yerden videolarda ciss takarken ortada ki deliği biraz alttan deliyorlar ben kartuşu normal deliklerin olduğu yerden delmiş bulundum sıkıntı olurmu anlatamadım sanki :(

2727 Mesaj
2 Ağustos 2012; 0:49:48 

quote:

3,5 mmLik matkap ucuyla deldim zaten ama normal deliklerin olduğu yerden videolarda ciss takarken ortada ki deliği biraz alttan deliyorlar ben kartuşu normal deliklerin olduğu yerden delmiş bulundum sıkıntı olurmu anlatamadım sanki :(

Resim çekerek koyabilirmisiniz buraya?

2727 Mesaj
2 Ağustos 2012; 3:54:26 

quote:

Yeni dolan kartuş alarak yapmanızı tavsiye ederim, bu sayede çip sorununuda engellemiş olursunuz.

Montaj aynen şu şekilde olacak.

0

871 Mesaj
2 Ağustos 2012; 10:34:05 

Hocam pg510-511 kartuş kullanan mx360'a takıcam ciss'i. Bildiğim kadarıyla bu 2 kartuşlu yazıcıların dolan kartuşları yok, orjinal kartuşları dolum için delmiştim zaten şimdi o deliklere yüzükleri yerleştirip hortumları geçirmeyi planlıyorum. Bakalım bu tarz denemeler yapmak için aldım bu yazıcıyı zaten. Beceremezsem muadil alıp gene denicem şansımı yılmak yok :)

2727 Mesaj
2 Ağustos 2012; 16:21:40 

quote:

Hocam pg510-511 kartuş kullanan mx360'a takıcam ciss'i. Bildiğim kadarıyla bu 2 kartuşlu yazıcıların dolan kartuşları yok, orjinal kartuşları dolum için delmiştim zaten şimdi o deliklere yüzükleri yerleştirip hortumları geçirmeyi planlıyorum. Bakalım bu tarz denemeler yapmak için aldım bu yazıcıyı zaten. Beceremezsem muadil alıp gene denicem şansımı yılmak yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 2 Ağustos 2012; 16:22:46 >

3 Mesaj
5 Ağustos 2012; 15:53:48 

Değerli bilgiler için tşk.

2727 Mesaj
7 Ağustos 2012; 12:29:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetaslan22

Değerli bilgiler için tşk.

55 Mesaj
10 Ağustos 2012; 1:08:13 

Ne kadar temizleme de yapsam bir türlü yazıcıdan dogru durust cıktı alamıyorum.Eger yanlıs gozlemlemedıysem hortumlarda murekkepler hareket etmıyor.yazıcı modelım mg3150
Sorunu çözmek için baska ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim

2727 Mesaj
10 Ağustos 2012; 1:26:36 

quote:

Orijinalden alıntı: akjed

Ne kadar temizleme de yapsam bir türlü yazıcıdan dogru durust cıktı alamıyorum.Eger yanlıs gozlemlemedıysem hortumlarda murekkepler hareket etmıyor.yazıcı modelım mg3150
Sorunu çözmek için baska ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim

Kullandığınız tank şekli nedir?

Ek olarak,

Vanalı veya Şeffaf tanklarda hava tıpalarını açık bırakıyorsunuz değil mi?(vanalı tanklarda vanayıda açık bırakmanız gerek)

Yoğun temizleme işlemini denediniz mi?

55 Mesaj
10 Ağustos 2012; 1:35:17 

Kullandıgım model orjinal tanklıydı vana acıktı hiç kapatmadım yaklasık 20 kez yogun temızleme yaptım tıpalar acık ve kapalı vazıyette ama sonuc hıc degısmedı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akjed -- 10 Ağustos 2012; 1:40:30 >

1 Mesaj
11 Ağustos 2012; 14:18:05 

saol

23 Mesaj
16 Ağustos 2012; 0:42:11 

güzel bir sayfaa...

DH Solaklar Grubu

•••░║★★★ HTC Desire HD Kullanıcılar Kulübü
[ Destek | Bilgi ] ★★★║░•••

18 Mesaj
16 Ağustos 2012; 0:56:59 

Bu ciss sistemlerinde bitmez bu hava hikayesi bir zamanlar hangi "medya player " lakırdısına döndü,
Hava yapıyor neden?
Bunun nedeni sistemin yani ciss sisteminin oturmaması.Bekliyecez çinliler yeni bir şey bulana kadar....

2727 Mesaj
16 Ağustos 2012; 1:07:59 

quote:

Orijinalden alıntı: maximusz

Bu ciss sistemlerinde bitmez bu hava hikayesi bir zamanlar hangi "medya player " lakırdısına döndü,
Hava yapıyor neden?
Bunun nedeni sistemin yani ciss sisteminin oturmaması.Bekliyecez çinliler yeni bir şey bulana kadar....

Ciss sistemini tecrübesiz biri taktı ise bu sorunla karşılaşılabiliyor.

Bir firmadan aldı iseniz bu sorunun olmaması gerekir! Eğer durum böyle ise aldığınız yer ile iletişime geçin.

Genel olarak nedenleri:
Silikon borular ile kartuşlar veya ciss tankının bağlantı uçları sağlam birleştirilmemiştir.
Veya Silikon yerine plastik aparatlar kullanılmıştır.

643 Mesaj
24 Ağustos 2012; 14:33:17 

quote:

Ciss sistemini tecrübesiz biri taktı ise bu sorunla karşılaşılabiliyor.

Bir firmadan aldı iseniz bu sorunun olmaması gerekir! Eğer durum böyle ise aldığınız yer ile iletişime geçin.

Genel olarak nedenleri:
Silikon borular ile kartuşlar veya ciss tankının bağlantı uçları sağlam birleştirilmemiştir.
Veya Silikon yerine plastik aparatlar kullanılmıştır.

Kadir Hocam, Canon MG 3150 yazıcı hakkında bazı sorularım olacaktı. bu HP 2060 yazıcılarında sayfa kenarlarında boşluk bırakma ve tarayıcısındada sorunlar vardı bu modelde buna benzer sorunlar var mı? birde kartuş bittikten sonra yazıcıya reset atabiliyor muyuz? istediğim renkteki kartuşu aktif hale getirip yazdırma imkanım var mı? şimdiden bilgilendirme için teşekkürler

2727 Mesaj
24 Ağustos 2012; 14:36:29 

quote:

Orijinalden alıntı: effect68

Kadir Hocam, Canon MG 3150 yazıcı hakkında bazı sorularım olacaktı. bu HP 2060 yazıcılarında sayfa kenarlarında boşluk bırakma ve tarayıcısındada sorunlar vardı bu modelde buna benzer sorunlar var mı? birde kartuş bittikten sonra yazıcıya reset atabiliyor muyuz? istediğim renkteki kartuşu aktif hale getirip yazdırma imkanım var mı? şimdiden bilgilendirme için teşekkürler

Mg3150de kenarlıksız yazdırma yapabiliyorsunuz.

Sadece iki şekilde renk belirleyebiliyorsunuz, ya renkli ya siyah olarak yazdırma yapar.

Kartuş bitti uyarısı veriyor belli bir zamandan sonnra reset tuşuna basarak ilk ve son defa yaparak kullanıyorsunuz.

643 Mesaj
24 Ağustos 2012; 15:47:49 

quote:

Mg3150de kenarlıksız yazdırma yapabiliyorsunuz.

Sadece iki şekilde renk belirleyebiliyorsunuz, ya renkli ya siyah olarak yazdırma yapar.

Kartuş bitti uyarısı veriyor belli bir zamandan sonnra reset tuşuna basarak ilk ve son defa yaparak kullanıyorsunuz.

Çok Teşekkürler sağolasın

2727 Mesaj
27 Ağustos 2012; 23:55:07 

quote:

Orijinalden alıntı: effect68