Şimdi Ara

BİTMEYEN KARTUŞ Nedir?Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
20
Favori
100.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: v_efecan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: effect68

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maximusz

Bu ciss sistemlerinde bitmez bu hava hikayesi bir zamanlar hangi "medya player " lakırdısına döndü,
    Hava yapıyor neden?
    Bunun nedeni sistemin yani ciss sisteminin oturmaması.Bekliyecez çinliler yeni bir şey bulana kadar....

Ciss sistemini tecrübesiz biri taktı ise bu sorunla karşılaşılabiliyor.

Bir firmadan aldı iseniz bu sorunun olmaması gerekir! Eğer durum böyle ise aldığınız yer ile iletişime geçin.

Genel olarak nedenleri:
    Silikon borular ile kartuşlar veya ciss tankının bağlantı uçları sağlam birleştirilmemiştir.
    Veya Silikon yerine plastik aparatlar kullanılmıştır.

Kadir Hocam, Canon MG 3150 yazıcı hakkında bazı sorularım olacaktı. bu HP 2060 yazıcılarında sayfa kenarlarında boşluk bırakma ve tarayıcısındada sorunlar vardı bu modelde buna benzer sorunlar var mı? birde kartuş bittikten sonra yazıcıya reset atabiliyor muyuz? istediğim renkteki kartuşu aktif hale getirip yazdırma imkanım var mı? şimdiden bilgilendirme için teşekkürler

Mg3150de kenarlıksız yazdırma yapabiliyorsunuz.

Sadece iki şekilde renk belirleyebiliyorsunuz, ya renkli ya siyah olarak yazdırma yapar.

Kartuş bitti uyarısı veriyor belli bir zamandan sonnra reset tuşuna basarak ilk ve son defa yaparak kullanıyorsunuz.

Çok Teşekkürler sağolasın

Ben Teşekkür ederim.

bitmeyen kartuş doğrusu hiç duymamıştım acaba ofisde kullanımı çısından baskı kalitesi yeterli olabilirmi ?

Üst seviye cihazlarla kullanırsanız Ofis için gayet yeterli ve performanslı olacaktır;
    Canon mx515
    HP OFFICEJET 7510 v.s v.s

peki bu kartuşlar gerçekten bir kere alınıp bir daha alınmıyormu acaba ? birde fiyatlarını merak ettim doğrusu sonuçta bir kere alaıcaksak bu ürünü fiyatıda yüksek olmalı sanırım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu ciss sistemlerinde bitmez bu hava hikayesi bir zamanlar hangi "medya player " lakırdısına döndü,
    Hava yapıyor neden?
    Bunun nedeni sistemin yani ciss sisteminin oturmaması.Bekliyecez çinliler yeni bir şey bulana kadar....

Bir firmadan aldı iseniz bu sorunun olmaması gerekir! Eğer durum böyle ise aldığınız yer ile iletişime geçin.

Genel olarak nedenleri:
    Silikon borular ile kartuşlar veya ciss tankının bağlantı uçları sağlam birleştirilmemiştir.

Kadir Hocam, Canon MG 3150 yazıcı hakkında bazı sorularım olacaktı. bu HP 2060 yazıcılarında sayfa kenarlarında boşluk bırakma ve tarayıcısındada sorunlar vardı bu modelde buna benzer sorunlar var mı? birde kartuş bittikten sonra yazıcıya reset atabiliyor muyuz? istediğim renkteki kartuşu aktif hale getirip yazdırma imkanım var mı? şimdiden bilgilendirme için teşekkürler

Sadece iki şekilde renk belirleyebiliyorsunuz, ya renkli ya siyah olarak yazdırma yapar.

Kartuş bitti uyarısı veriyor belli bir zamandan sonnra reset tuşuna basarak ilk ve son defa yaparak kullanıyorsunuz.

Ben Teşekkür ederim.

bitmeyen kartuş doğrusu hiç duymamıştım acaba ofisde kullanımı çısından baskı kalitesi yeterli olabilirmi ?

Üst seviye cihazlarla kullanırsanız Ofis için gayet yeterli ve performanslı olacaktır;
    Canon mx515

peki bu kartuşlar gerçekten bir kere alınıp bir daha alınmıyormu acaba ? birde fiyatlarını merak ettim doğrusu sonuçta bir kere alaıcaksak bu ürünü fiyatıda yüksek olmalı sanırım

Bazen bir kere alınıp Onbinlerce çıktı alınabiliyor ama illa kartuş'ların Püskürtme nozzle'ları aşınacağı için er geç değiştireceksiniz.

Bursa Kartuş Yetkilisi Yaşar bey Cihazın Servis raporunu göstermişti, Bir matbaa, düşük düzeyli olan MP280'den kartuş v.s değişikliği olmadan 65.000 civarı baskı almıştı.

Yazcının fiyatına ek olarak genelde +100 TL Bitmeyen kartuş sistemi+montaj hizmeti bedeli ekleniyor.

Büyük firmalar olan, Bursa kartuş, Cescesor'u tercih etmenizi tavsiye ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hava yapıyor neden?

Genel olarak nedenleri:

Ben Teşekkür ederim.

Canon mx515

Bazen bir kere alınıp Onbinlerce çıktı alınabiliyor ama illa kartuş'ların Püskürtme nozzle'ları aşınacağı için er geç değiştireceksiniz.

Bursa Kartuş Yetkilisi Yaşar bey Cihazın Servis raporunu göstermişti, Bir matbaa, düşük düzeyli olan MP280'den kartuş v.s değişikliği olmadan 65.000 civarı baskı almıştı.

Yazcının fiyatına ek olarak genelde +100 TL Bitmeyen kartuş sistemi+montaj hizmeti bedeli ekleniyor.

Büyük firmalar olan, Bursa kartuş, Cescesor'u tercih etmenizi tavsiye ederim.

çok teşekkürler

• Rica ederim.
  • Böyle bir sistem yazıcısıyla birlikte minimum ne kadara kurulabilir ve bunu nerede bulabilirim.
  • Benim yazıcıya aparatı taktırıcaktım dolum olmaz dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talha1481

canon mp230 bitmeyen kartuslu mu?

ucuz bir tarayici-yazici ozellikli fax a gerek yok, bitmeyen kartuslu yazici onerebilirmisiniz

bitmeyen kartuşlu yazıcıların kartuşları çok uzun sürelimi kullanılıyor yoksa bitmiyormu gerçekten bu kartuşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

Canon mx 360 ve mg 3150 inin Atık mürekkep haznesi var mı?
    kafa temizlemelerde atık mürekkep nereye gidiyor?
    Eğer Atık mürekkep haznesi varsa yazıcının neresinde ?

sünger var içinde

hp laserjet yazıcıya ihtiyacım var çok model seçenekleri var nasıl bir model alıcağımda kararsızım
  • Arkadaşlar Canon Pixma Mg2150 sürekli beslemeli yazıcımdan aldığım çıktıların siyah kısımları çizik çizik çıkıyor. Kafa hizalama, temizleme ve yoğun temizleme işlemlerini forumda izh edildiği gibi yaptım. Fiziksel olarakta ıslak mendille siyah kartuş üzerine hafif bastırıp mürekkep getirme dahil işlemleri yaptım. ama sonuç ekteki resim gibi. . Şimdiye kadar 6000 çıktı almışız;
    1- Baskı kafa ömrü doldu o yüzden böyle;
    2-Az da olsa tıkanıklık var o yüzden yapıyor,
    3- Diğer sebebler( Açıklama)
    Biliyorum arkadaşlar forumda araştır bulursunuz diyeceksiniz, araştırdım, okudum ama teşhisi koyamadım. Baskı kafası ömrü dolmuşsa uğraşmayayım, yok biraz tıkalı açarız derseniz Allah razı olsun.
    Çıktı alırken profili yüksek kaliteye alırsam çizikler belirli belirsiz oluyor, ama hızlı profiline alırsam çizikten okunmuyor.
    yor

BİTMEYEN KARTUŞ Nedir?Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri

• vay be
  • Arkadaşlar toneri üreten firmalar baskı ömürlerini kağıdın % 5 doluluk oranına göre veriyorlar.Kağıdın doluluk oranına göre değişiyor baskı ömürleri.
  • Bitmeyen kartuşlu canon mg3150 yazıcımın test çıkışlarında magenta renginde sorun var gibi gözüküyor.. Şu ana kadar 400 baskı almışım. Yoğun temizleme yapmama rağmen (siyah bu şekilde düzeldi.) magenta rengi düzelmiyor. Mürekkep düzeylerine baktığım da magenta diğerlerine oranla daha yukarı seviyede. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil-111 -- 27 Mayıs 2013; 15:20:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Bitmeyen kartuşlu canon mg3150 yazıcımın test çıkışlarında magenta renginde sorun var gibi gözüküyor.. Şu ana kadar 400 baskı almışım. Yoğun temizleme yapmama rağmen (siyah bu şekilde düzeldi.) magenta rengi düzelmiyor. Mürekkep düzeylerine baktığım da magenta diğerlerine oranla daha yukarı seviyede. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Kafa temizleme ile çözülmüyorsa en mantıklı yolu, vakum aparatı ile kartuşun havasını almak.

Hortumlar'da mürekkepler dolu mu, yoksa kesik kesik mi?

• iyi ya forumda bu konununda olamsı güzel. Şimdi tavsiye bekliyorum ben kartuşu canon pıxma mp230 uma kurdum hatta bk bu yazıcıyla örnek sistemelr yapıp satıyor biliyorsunuzdur. Sorunum güzelce montajını falan yaptım yazıcının da yanına yapıştırdım fakat bir süre sonra yazıcı önce kağıt sıkıştı hatası veriyordu halbukı sıkısmıyordu sonra ise cıerde yabancı madde var hatası verdi. Kartuşlarımın alt kısmından mürekkepler meğerse yazıcının içine akmış. Bunun sebebi nedir?
    Ve Lüks tank ın ust kısmındakı hangı hava kanalları acık bırakılması gerekıyor yazdırırken??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Bitmeyen kartuşlu canon mg3150 yazıcımın test çıkışlarında magenta renginde sorun var gibi gözüküyor.. Şu ana kadar 400 baskı almışım. Yoğun temizleme yapmama rağmen (siyah bu şekilde düzeldi.) magenta rengi düzelmiyor. Mürekkep düzeylerine baktığım da magenta diğerlerine oranla daha yukarı seviyede. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Kafa temizleme ile çözülmüyorsa en mantıklı yolu, vakum aparatı ile kartuşun havasını almak.

Hortumlar'da mürekkepler dolu mu, yoksa kesik kesik mi?

Hortumlarda mürekkepler kesik kesikdi. Yoğun temizleme yapınca düzeldi. Vakum aparatını boş vaktim olunca bir deneyeyim.

• Benim de düzeltemediğim sorunum var. Yazdırdığım kağıtlar boş çıkıyor. Hortumdaki mürekkepler kesik kesik. canon mp280
    Çok fazla sayıda ters kırmızı üçgen+ y - black ve y- color tuşlarıyla düzeltmeye çalıştım. Hortumlardaki boşluklar dolmadı bir türlü. Bilgisayardaki denetim masasındaki menüden de temizleme ve yoğun temizleme yaptım çok defa. Değişiklik yok. Mürekkep tankını havaya kaldırınca doluyor , sonra yere koyunca geri boşalıyor borular.
    Yukarıdaki "yesil-111" kod adlı arkadaşın paylaştığı resmin yarısı kadar bile değil çıkan test kağıdı. Yazıcıyı aldığım yere de götürmüştüm ama artık satmadıkları için ilgilenemeyeceklerini söylediler.
    Vakum aparatı demişsiniz, o ne ola ki?
  • valla hacılar ben kırtasiyeden mürekkep aldım bittikçe şırıngayla sıkıyom kartuşa hiç bişeyde olmuyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmustafa95

valla hacılar ben kırtasiyeden mürekkep aldım bittikçe şırıngayla sıkıyom kartuşa hiç bişeyde olmuyo

Mürekkebin fiyatı ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmustafa95

valla hacılar ben kırtasiyeden mürekkep aldım bittikçe şırıngayla sıkıyom kartuşa hiç bişeyde olmuyo

Şırınga da hava yapmıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajım bulunsun
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.