Şimdi Ara

The Gathering 2012 dünyanın en hızlı internet bağlantısı için hazırlık yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
7.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Gathering 2012 dünyanın en hızlı internet bağlantısı için hazırlık yapıyor

Standart bir kullanımda Mb seviyesinde hızlarla tüketiciye sunulan internet bağlantısı bunun yanında devasa boyutlarda hız rekoru denemelerine de sahne oluyor. Geçtiğimiz yıl İsveç'te gerçekleştirilen Dreamhack etkinliğinde fiber kablo üzerinden 120Gbps, ardından ABD'de yine fiber kablo üzerinden 186Gbps hızında veri aktarımı mümkün olmuştu.

Bu kez Norveç'te yıllık LAN partileri yapan The Gathering topluluğu evrendeki en hızlı internet bağlantısı ünvanını elde etmek için hazırlık yaptıklarını duyurdu. Ulaşılması hedeflenen hız ise 200Gbps olarak açıklandı. Genelde bu tür etkinlikler artık hız rekor denemelerinin yapıldığı yerler haline geldi.

Etkinlik esnasında kırılması planlanan rekor için biletler şimdiden tükendi. Norveçli ağ altyapıları uzmanı Altibox ve Cisco topluluk ile işbirliği halinde. Ancak Norveç'in altyapısı bu hızı kaldıramadığı için Huawei ve Level 3 firmaları yurtdışından bant genişliği ile destek olacak.

Hedeflenen bağlantı hızının Tayland ülkesinin kullandığı toplam bant genişliğinden bile fazla olduğu, saniyede 5120 Mp3 formatında dosya indirilebileceği belirtiliyor.

Etkinlik 8 Mart tarihinde başlayacak.

• ttnet 16mbiti daha sağlıyamıyor şikayette ediyorum arayanda yok bu nasıl bir hizmettir 16mbit almam gerekirken modem ayarlarımda 14335 cıkıyor hız testinde 12 cıkıyor yani 16 almam için en az 20000 vermeleri lazım ama vermiyorlar ne yapmam lazım arkadaşlar millet 2000gbps deniyor biz 16 alamıyoruz
  • neden Allahım neden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz daha bırak hızı adam akıllı kopmayan internet hizmeti bile alamıyoruz
  • Ben de 99 kbit ile Türkiyenin en düşük hız rekorunu elimde bulunduruyorum. Zaten Digiprotect firması millete musallat olmuş, internet artık korkulur oldu.
  • Türkiye'nin hız rekorunu merak ediyorum
  • millet 200gb saniyeden bahsediyo biz daha 8mb i verimli kullanamıyoruz kafasına göre hız veriyo ttnet sağ olsun :D
  • Şu haberleri yayınlamıyn Allah aşkına insanların ruh sağlığı etkileniyor.

İyiki varsın TTnet net.
  • hızlıdan hızlı internet eskiden yavaş olan internetten ttnet
  • reklama harcadığı parayı argeye harcasa muhterem ttnet hadi geç argeyi herşey kabak gibi ortada teknoloji bilgiside var hmm geriye tüketici pskolojisi kalıyor sindire sindire telefon bağlantısından verdiği interneti kullandırarak bizim millet faceden twitten öteye geçmiyor zati adamlarda dayıyor küflenmiş bağlantıları kalın faturaları
  • quote:

Orijinalden alıntı: tribal_dns

reklama harcadığı parayı argeye harcasa muhterem ttnet hadi geç argeyi herşey kabak gibi ortada teknoloji bilgiside var hmm geriye tüketici pskolojisi kalıyor sindire sindire telefon bağlantısından verdiği interneti kullandırarak bizim millet faceden twitten öteye geçmiyor zati adamlarda dayıyor küflenmiş bağlantıları kalın faturaları

Sonuna kadar katılıyorum size telefon bağlantısından internet çekiyoruz.
    Modeme 2 telli bir kablo giriyor. Modemden 8 pin olarak çıkış alıyoruz
    Yan komşu İDM ile dosya indirmeye başlıyor 16 MB/S lik internet hızım ile DH'e bile zar zor giriyorum

• SANKİ ADAMLAR 200GB veri transferi yapıyor diye bütün ülke bu hızı kullanıyor, hayret sizin tepkilerinizde direk şikayete odaklanmış.
  • Her eve fiber kablo döşemek kolaymı sanıyorsunuz bunun için bütçe yetmez yetse bile zaman yetmez koskoca türkiye kusura bakmayın ama durum böyleyken halimize şükretmek gerekir hiç kullanayamıyabilirdik
  • Adamlar 200GB veri hızına ulaşmaya çalışıyor, bizimkiler daha 16MB interneti vermekte zorlanıyor !
  • quote:

Orijinalden alıntı: demo11

Her eve fiber kablo döşemek kolaymı sanıyorsunuz bunun için bütçe yetmez yetse bile zaman yetmez koskoca türkiye kusura bakmayın ama durum böyleyken halimize şükretmek gerekir hiç kullanayamıyabilirdik

Kusura bakmasın kimse en pahalı interneti kullanıyoruz bari hizmet adam gibi olsun bizden aldıkları paraların üzerine yatmak yerine biraz çalışsınlar. !
  • Tabikide temennimiz iyi hizmet ama yapacak birşey yok bu türkiye tüketicilerin yasal olarakda kaderi ancak avrupa birliğine girebilirsek görebilirsek ancak öyle başka bir çözüm yada seçenek yok
  • Ulan dakikada kaç zorno indirirdim kim bilir
  • turktelekom ve ttnet e duyrulur 16mps lik baglantım var 12 mps baglanıyor 8 mps olarak kullanabilsem ne mutlu bana.
  • Her eve fiber kablo döşemek kolaymı sanıyorsunuz bunun için bütçe yetmez yetse bile zaman yetmez koskoca türkiye kusura bakmayın ama durum böyleyken halimize şükretmek gerekir hiç kullanayamıyabilirdik
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.