- x
Refleks güçlendirmek.
30 Cevap23524 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2160 Mesaj
4 Mart 2012; 3:14:50 

Merhaba arkadaşlar,

Refleks arttırmak için teknik ya da bi' uygulama var mı ?

Anime ListManga List
3DS FC: 0001 - 3679 - 0813
アレン・ウォーカー

1393 Mesaj
4 Mart 2012; 3:18:19 

boksör ol, ya da masa tenisi oyna ama çinliler gibi olman lazım

"Nasıl istersen öyle yaşa fakat bil ki bir gün mutlaka öleceksin. Kimi seversen sev ama unutma ki bir gün ondan ayrılacaksın. Dilediğin gibi davran lâkin şu da her zaman hatırında olsun ki her yaptığının karşılığını mutlaka göreceksin."

2160 Mesaj
4 Mart 2012; 3:29:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

boksör ol, ya da masa tenisi oyna ama çinliler gibi olman lazım

Hocam fikirlerin için sağ ol ama öyle uygulamalar ile değilde, evde basit yapılacak şeyler olsa daha iyi olur.

Anime ListManga List
アレン・ウォーカー

1393 Mesaj
4 Mart 2012; 3:33:12 

Tam olarak ne amaçlı bir refleks geliştirmek istiyorsun? Evde yapılacak basit birşey istersen bir tenis topu al bi duvara biraz hızlı şekilde atıp yakalamaya çalış, değişik yönlere doğru fırlatıp geri gelirken yakala.Bu şekilde refleks ve çeviklik kazanırsın.

"Nasıl istersen öyle yaşa fakat bil ki bir gün mutlaka öleceksin. Kimi seversen sev ama unutma ki bir gün ondan ayrılacaksın. Dilediğin gibi davran lâkin şu da her zaman hatırında olsun ki her yaptığının karşılığını mutlaka göreceksin."

2619 Mesaj
4 Mart 2012; 6:24:50 

Refleks Nedir?

Düşünülmeden, kendiliğinden herhangi bir uyarıcıya karşı verilen tepkiye refleks denir.Refleks merkezi omuriliktir.
ÖRNEK
Limon dendiğinde veya limon gördüğümüzde ağzımızın sulanması, dizimize çekiçle vurduğumuzda dizimizin yukarıya kalkması, yüksek ışıkta göz bebeğinin küçülmesi, hapşırma vb.

Refleks İkiye Ayrılır

Doğuştan (Kalıtsal) Refleks
• Doğuştan gelir, sonradan kazanılmaz.
• Öksürme, hapşırma, iğne batan elin çekilmesi, göz
kapağının kırpılması, çocuktaki emme davranışı.

Sonradan (Şartlı) Refleks
• Sonradan öğrenmeyle oluşur.
• Araba sürme, örgü örme, limon görüldüğünde ağzın sulanması.

ALINTI
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bendeki kalıtsal refleks.

Bunu geliştirmek için teakvandoya gitmiştim bilirsiniz belki beyaz kuşak olan çaylak birinin karşısına siyah kuşağı çıkartırlar seni duman eder. Dayak yiye yiye vücut kendini savunma moduna sokuyor ve bu her yerde çalışır vaziyette bende ki ileri düzeyde hemen her şeyde refleksler inanılmaz çalışıyor. Orta okulda hoca vuracakken hocanın elini tutmuştum.

Forumu bir daha girmemek üzere bırakmış bulunmaktayım.

1370 Mesaj
4 Mart 2012; 9:30:49 

el tipi küçük atari yada psp tarzı aletlerde oyun oynamak ta refleks leri geliştiriyor

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT

198 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
FtnBttL
4 Mart 2012; 9:36:55 

Kavgalarda hizli hareket etmek reflekslere mi baglidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

667 Mesaj
4 Mart 2012; 9:47:04 

FPS oyna özellikle de COD gibi aşırı aksiyonlu olanları

617 Mesaj
4 Mart 2012; 9:48:29 

Biyokinezi Teknikleri var refleks arttırmak için internette araştır belki bulabilirsin

2619 Mesaj
4 Mart 2012; 10:56:17 

quote:

Orijinalden alıntı: FtnBttL

Kavgalarda hizli hareket etmek reflekslere mi baglidir?

Evet reflekslere bağlıdır rakibin kolunu veya bacağını haraket ettirdiği zaman vücut kendini savunma moduna sokuyor. Bendeki olay bu bir kere darbe almam lazım gerisi kendiliğinden geliyor.

Forumu bir daha girmemek üzere bırakmış bulunmaktayım.

166 Mesaj
4 Mart 2012; 11:04:53 

Ben sana şöyle söyleyim.ben önceden kaleciydim.kaleciliye ilk başladığımda sünger gibiydim,gelen geçen gol.sonra bir anda toplara karşı bir refleks oluşmaya başladı.sonra zaman geçtikcede toplara uçmaya başladım.ama tamamen iyi kaleci olmam üç yılımı almıştı ve her gün top oynuyordum.
Yani sana söyliyeceğim sık sık tekrar ettikten sonra refleks oluyor.

Shakira anne oluyormuş...

10349 Mesaj
4 Mart 2012; 11:08:04 

Herhangibir sporu yaparsan zaten reflekslerin çok hızlı ve iyi bir biçimde gelişir. Ama düzenli olarak yapacaksın. Eğer çok geliştirmek istiyorsan arkadaşların dediği gibi boks yapabilirsin baya yararlı olur. Ama basketbol, tenis gibi ellerin kullanıldığı sporlarıda yaparsan çok iyi bir biçimde reflekslerin gelişir.

2227 Mesaj
30 Aralık 2012; 16:26:29 

up

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
4 gün 20 sa. 11 dk. kadarı kaldı.
30 Aralık 2012; 16:33:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Koios

FPS oyna özellikle de COD gibi aşırı aksiyonlu olanları

+1 4 yıldır cod4 oynarım. gerçekten çok faydası oldu. basit bir örnek olarak, arkadaşlarımdan şaka amaçlı gelen yumrukları çok kolay savuşturabiliyorum.

156 Mesaj
30 Aralık 2012; 16:44:25 

quote:

Orijinalden alıntı: bladeGny

+1 4 yıldır cod4 oynarım. gerçekten çok faydası oldu. basit bir örnek olarak, arkadaşlarımdan şaka amaçlı gelen yumrukları çok kolay savuşturabiliyorum.

Aynen bende rush yaptıktan sonra duvar arkasında ki milleti hemen bıçaklıyabiliyorum

1690 Mesaj
30 Aralık 2012; 16:48:37 

Ben de 7 senedir cod oynuyorum geçen 28 kişiyi rahat bi şekilde dövdüm

2227 Mesaj
2 Ocak 2013; 21:07:35 

up

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Ocak 2013; 21:19:22 

quote:

Orijinalden alıntı: bladeGny

Serdar tamam ifşa etmek kendini

2457 Mesaj
2 Ocak 2013; 21:28:37 

Go Kart'a git zor pistlerde sür,refleksler gelişir.Yada evde bir direksiyon seti al Driving Force Gt olabilir ucuz ve kaliteli onla birşeyler yap.

Ama bunun için vucudu uyaran sporlar da yapman lazım.Doğuştan ağır bir tipsen zaten işin yaş azcık zıpır olmakla alakalı.

Akıldan büyük nimet, zekadan da ağır yük tanımıyorum.

2457 Mesaj
2 Ocak 2013; 21:31:08 

quote:

Orijinalden alıntı: -Pisagor-

Evet reflekslere bağlıdır rakibin kolunu veya bacağını haraket ettirdiği zaman vücut kendini savunma moduna sokuyor. Bendeki olay bu bir kere darbe almam lazım gerisi kendiliğinden geliyor.

Ya kalkamazsan

Akıldan büyük nimet, zekadan da ağır yük tanımıyorum.

155 Mesaj
2 Ocak 2013; 22:20:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Allen Walker

Merhaba arkadaşlar,

Refleks arttırmak için teknik ya da bi' uygulama var mı ?

karete kid deki ceket sahnesini izle ....

Intel®Core i52450M 2,50 GHz Intel® Turbo Boost ile 3,1 GHz 15,6 "1366 x 768 px6 GB SATA500 GB 2 GB 5400 rpm 1333 MHz Nvidia GT540M3w

62 Mesaj
15 Mart 2013; 23:26:29 

Konuyu hortlatmış gibi mi olurum bilmiyorum fakat şunu söyleyeyim,doğuştan hantal bir tipsen bile çok çalışarak kendini geliştirebilirsin.Lise zamanına kadar ben hantaldım baya,şişmandım,hala şişmanım orası ayrı ama kendimi geliştirmiştim ve bana gelen darbeleri kolaylıkla savuşturabiliyordum.Konuyu hala okuyan arkadaşlar varsa,benim gibi bu yorum da onlara faydalı olabilir :)

185 Mesaj
2 Aralık 2013; 22:12:35 

bende biraz hortlatmış oldum ama yorumlar çok saçma geldi refleks geliştirmek için 2 yöntem söyliyim 1i veirlmiş üstte

Tenis topu al yada zıplayan top gibi duvara at tut hızlı at yavaş at değişik yönlere at

Futbol topuyla kaleye geç bi arkadaşın şut çeksin sürekli aynı yere kalecilik antremanı gibi sonra farklı yerlere buda refleksleri geliştirir ve çeviklik kazandıırr en basit 2 yöntem cidden yorumalr saçma gelmesedi hortlatmazdım k.b yın arkadaş daha çok evde veya basitçe yapılabilcek şeyler işstemiş bence en uygunları bunlar ama tenis topu özellikle tavsiyem en basiti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batugunner -- 2 Aralık 2013; 22:14:32 >

Ati Radeon HD 7870 - İntel core i5-3470 Cpu 3.20ghz-8gb Corsair ram-Coller Master Haf 917 Kasa-500gb-WD 500GB Caviar Black Hdd- 150gb Hdd ve yanında tabikide ttnet 8 mbps ye kadar

516 Mesaj

[30 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

24 Ağustos 2014; 1:20:46 

quote:

Orijinalden alıntı: [Raist]

Ben de 7 senedir cod oynuyorum geçen 28 kişiyi rahat bi şekilde dövdüm

Hocam güldürdün

Sempoz34 güvenilir satıcı, güvenebilirsiniz :D

170 Mesaj
24 Ağustos 2014; 2:00:57 

Çok fazla dikkat ve hız ve ani karar gerektiren pc oyunları oynuyorum reflekslerim aşırı kuvvetli

773 Mesaj
24 Ağustos 2014; 2:12:51 

Refleks geliştiren bir kaç oyun var burda küçük

http://www.reddit.com/r...ction_games_to_improve/

Steam ID:flakelorens

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
7 gün 21 sa. 47 dk. kadarı kaldı.
24 Ağustos 2014; 2:15:32 

Agility ve Dexterye ver.

2160 Mesaj
24 Ağustos 2014; 12:12:15 

Niye hort yapıyorsunuz.

Anime ListManga List
アレン・ウォーカー

1648 Mesaj

[28 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

24 Ağustos 2014; 12:15:42 

Biz bi elimizle basket topu sektiriyoruz diğer elimizle duvara sürekli tenis topu fırlatıp tutmaya çalışıyoruz çok etkisi oluyor

1589 Mesaj
24 Ağustos 2014; 12:20:45 

1169 Mesaj
24 Ağustos 2014; 12:24:30 

Wing Chun. Çevren kurs falan varsa git yoksa bir arkadaşınla birlikte kendinizi geliştebilirsiniz (Bir ustadan aldığın eğitim kadar olmasa da)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Refleks güçlendirmek.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.309