- x
Bitmeyen kartuşlu yazıcı tavsiyesi
26 Cevap5078 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2084 Mesaj
3 Mart 2012; 22:56:10 

Arkadaşlar bu yazıcılardan almak şart oldu artık.2-3 ayda bir kartuş bozulup duruyor.Bana 150 lira civari bir yazıcı tavsiye eder misiniz?.Genelde okuldaki derslerin slaytlarını çıkarıcam ama arada duvara yapıştırmak amaçlı resim de çıkarabilirim.

2084 Mesaj
4 Mart 2012; 20:57:33 

Arkadaşlar bu ürünü kullanan var mı?.Daha doğrusu bu siteden alışveriş yapan var mı?Çoğu siteden daha ucuz satmalarına rağmen çok fazla daha baskı filan yazmışlar.Pek inanasım gelmedi o baskı olayına ama fiyat iyi gibi.
http://www.teknopi.com/...EYEN-KARTUs_3522.html#0

2351 Mesaj
5 Mart 2012; 0:15:08 

canon yazıcılar sorunsuz çalışıyor bitmeyen sistemlerde dikkat edilecek tek şey mürekkep teknopiden almış olduğum mp495 canon yazıcının mürekkeplerini değiştirmek zorunda kalmıştım ocp ile 2 yazıcımda sorunsuz yazdırmaya devam ediyorum mp280 ile aralarında sadece wifi farkı var bursa kartuşun sistemini mürekkebi ve yazıcı yanına tankın takılabilmesi ayrıca tank üzerinde bulunan vana sebebiyle tavsiye ederim kadir ekinci bu konuda arkadaşlara yardımcı oluyor diye biliyorum pm at istesen

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

2084 Mesaj
5 Mart 2012; 1:31:25 

pm attı sağolsun konuştuk.Almakla almamak arasında kararsızım o yüzden herşeyi araştırıyorum yaşanılan sorunlara bakıyorum.Yazıcıdan yana hiç şansım gülmedi.Evde hp c4580 var geçen kartuş bozuk dedi gittim yenisini aldım 2 hafta kullandım yine kartuş bozuk diyor.Bi de kağıt sıkışması hatası başladı artık illallah ettirdi.Biraz daha araştırıp almayı düşünüyorum.Teknopiyi forumda çoğu kişi kötülemiş en ucuz da ora satıyor hani aklımı çeliyor.İnternetten almak istemiyorum aslında en ufak hatada kargoyla uğraşmak istemem.

344 Mesaj
5 Mart 2012; 3:53:34 

bulunduğunuz il ilçe dolan kartuş satan bir bayii varsa onlardan almanız daha mantıklı olur tabi ama yoksa..

CGG

2084 Mesaj
5 Mart 2012; 9:57:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ziper_gazi_

bulunduğunuz il ilçe dolan kartuş satan bir bayii varsa onlardan almanız daha mantıklı olur tabi ama yoksa..

var tabi boş olduğumda gidip sorucam fiyatını.Kesin internetteki fiyatların +50 TL yüksek halini söyliycekler.Adamlar 2 katı kar koyuyo nerdeyse nerde kaldı o eski esnaflar.

1326 Mesaj
5 Mart 2012; 10:56:47 

quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

var tabi boş olduğumda gidip sorucam fiyatını.Kesin internetteki fiyatların +50 TL yüksek halini söyliycekler.Adamlar 2 katı kar koyuyo nerdeyse nerde kaldı o eski esnaflar.

https://www.hanoglubili...ay-35-canon-mp-280.html

ocp mürekep kunılmak tatadır

783 Mesaj
5 Mart 2012; 11:15:20 

quote:

bu linkten kendi bulunduğunuz yerde bayii olup olmadığını öğrenebilirsiniz.illa elden almak istiyorsanız tabiiki.

fiyatlar değişmemesi lazım yinede emin değilim.ama internet sitelerindeki alışverişindede sorun yaşamazsınız.satış sonrasındada tam destek verilmekte.benim aldığım bir ürün kargoda kullanıma engel olmayan ufak bir hasar görmüştü hiçbir ücret talep etmeden ve eskisinide geri istemeden aynı üründen bir adet daha yolladılar hemen.

yinede karar sizin tabiiki.

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.

2084 Mesaj
5 Mart 2012; 12:49:34 

quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

bu linkten kendi bulunduğunuz yerde bayii olup olmadığını öğrenebilirsiniz.illa elden almak istiyorsanız tabiiki.

fiyatlar değişmemesi lazım yinede emin değilim.ama internet sitelerindeki alışverişindede sorun yaşamazsınız.satış sonrasındada tam destek verilmekte.benim aldığım bir ürün kargoda kullanıma engel olmayan ufak bir hasar görmüştü hiçbir ücret talep etmeden ve eskisinide geri istemeden aynı üründen bir adet daha yolladılar hemen.

yinede karar sizin tabiiki.

evet bizim mahalledeki bilgisayarcı da listede var.Fiyatları da pahalı hani 200 liraymış mp 280..Belli bir baskıdan sonra kartuşlar deforme oluyormuş galiba bu sistemlerde.Kartuş fiyatlarına baktım bi hayli pahalı.Şu yazıcı işinde kartuştan çekeceğimiz var anlaşılan.Kartuş bozuldu mu at sistemi çöpe

1326 Mesaj
5 Mart 2012; 13:46:35 

quote:

evet bizim mahalledeki bilgisayarcı da listede var.Fiyatları da pahalı hani 200 liraymış mp 280..Belli bir baskıdan sonra kartuşlar deforme oluyormuş galiba bu sistemlerde.Kartuş fiyatlarına baktım bi hayli pahalı.Şu yazıcı işinde kartuştan çekeceğimiz var anlaşılan.Kartuş bozuldu mu at sistemi çöpe

ozaman epson modeli bi yazıcı bakacak sın onalrın kartuşalrına garanti veriyoruz

2351 Mesaj
5 Mart 2012; 13:50:19 

kartuş şansa bağlı birazda ama ne olursa olsun cıss setle kullanmak avantajlı siteden almayı tercih ederdim yerinizde olsam 6tl kargo masrafı var kapıda ödeme olduğunda burada 5-6 arkadaşa aldık siteden bazısı kredi kartı bazısı kapıda ödeme şeklinde sorun yok gelen ürünlerde şimdiye kadar memnunlar

2084 Mesaj
5 Mart 2012; 15:20:05 

son 1 soru o zaman .Bu 6 depolular ile 4 depoluların farkı ne?

2727 Mesaj
5 Mart 2012; 15:28:26 

quote:

son 1 soru o zaman .Bu 6 depolular ile 4 depoluların farkı ne?

eğer canonun 2 kartuşlu modellerinden bahsediyorsanız bunlar 3 depo siyah 3 depo ana renkler olmaktadır.bu sayede siyah ile ortalama 7500 sayfa baskı alıyorsunuz.

birde 6 kartuşlu epsonlar var.bunlarda mavi light mavi kırmızı light kırmızı sarı ve siyah bulunmakta.

1007 Mesaj
5 Mart 2012; 21:16:14 

sonuç olarak ne alıyorsunuz.. ben de alacağım da.. linkini verir misiniz.. veya bunlar nasıl ..

http://www.teknopi.com/...kkep-hediye_3573.html#0

http://www.teknopi.com/...EYEN-KARTUs_3512.html#0

SİGARA yı bırakmak çok kolay - hem sigaradan kurtulun hem de ayda 300 tl tasarruf edin ---tüm esigara ürünleri ---ve likit vs için ÖM atınız.

2084 Mesaj
5 Mart 2012; 21:33:15 

ben canon mp280 alıcam galiba.teknopi.com hakkında iyi konuşmuyolar pek.şu para sıkıntısını çözer çözmez düşünüyorum (altının yükselmesini bekliyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2351 Mesaj
5 Mart 2012; 21:41:55 

teknopi mp 495 canon yazıcıyı gebze samsung servisindeb 240 tl ye almıştım birde pazarlık ederek
sonra birtanede eve aldım bursa bitmeyen kartuş yaşar beylerden 229 liraya
bir süre sonra teknopi makina soluk yazdırmaya başladı siyah yerine de gri yazdırıyordu
bursa bitmeyen kartuştan canon ocp mürekkep seti siparişi verdim ve tanklardaki siyah mürekkebi değiştirdim kartuşun içerisindeki kalan mürekkebide arkadaşlara sınav soruları çekerek bitirdim ocp siyah
mürekkep kağıtlara ulaştığında renk normale döndü grilik kayboldu renklileri de değişeçeğim vaktim olduğunda
teknopi makina ve sistemin mürekkepleri haricinde bir sorunu yok

2084 Mesaj
5 Mart 2012; 22:20:46 

bi de sitelerinde en kaliteli mürekkep bizde yazmışlar yok başka firmalarda 3000 baskı bizde 10000 diyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2351 Mesaj
5 Mart 2012; 22:26:53 

quote:

bi de sitelerinde en kaliteli mürekkep bizde yazmışlar yok başka firmalarda 3000 baskı bizde 10000 diyolar

belkide doğrudur ama renkler düzgün çıkmadıktan sonra ne anlamı var 10000 baskının illustrator den silk print çıktısı alıyorum gri renkli resim yazıyorum soluk
anlamsız benim için çok çıktı değil kaliteli çıktı önemli hoş 10 000 ad basacağınıda zannetmiyorum ya neyse

783 Mesaj
6 Mart 2012; 10:50:20 

quote:

Orijinalden alıntı: semih37
10 000 ad basacağınıda zannetmiyorum ya neyse

semih bey biz burada oldukça ve kartuşlar veya printhead bozulmadıkça suyunu sıkıp sıkıp kullanacağız bu yazıcıları. yani kartuş üzerindeki veri yolları yanmadıkça yada kartuş nozzle larının hemen yanındaki silikonlar kopmadıkça canon yazıcı sorun çıkartmaz.kartuş üzerindeki veri yollarının yanmasının nedeni ise kartuşta mürekkep yokken yazıcı yazmaya çalışmasından kaynaklanıyor.çünkü mürekkep nozzle lardan geçerken aynı zamanda soğutma görevi görmekte.bizde sürekli besleme sistemi kullandığımız için böyle bir sorun yaşayacağımızı sanmıyorum.

kartuştan nozzle lı modellerde en fazla kartuş bozulur yeni kartuş ile yine aynı sisteme devam edilir.

EEPROM a girilen ilk verilere göre belli bir baskı adedine geldiğinde yada belli adette kafa temizliği sonrası yazıcı kendisine hasar vermemek için EEPROM dan kendini kilitleyerek emniyete alır.bizde arıza veya gereken bakımı yaparak EEPROM resetleyip yazıcımız yeni almış gibi kullanmaya devam ederiz.

printheadlı modellerde ise en az 15.000 ile 20.000 arası baskıyı sorunsuz vereceğinden eminim.sonrasında EEPROM reset istiyor makine.yeterki kullandığımız mürekkep tıkanma yapmasın.benim yazıcı 9000 civarında baskı yaptı şu ana kadar printheadda en ufak bir aşınmayı göz ile göremedim.çünkü printheadlarda nozzle kısmındaki bakırlar normal kartuşlara göre daha kalın ve sağlam olarak üretilmiş benim gözlemlediğim.

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.

783 Mesaj
6 Mart 2012; 10:56:47 

çocukların arkadaşları büyükleri kızacak kartuş çabuk bitiyor çok önemli olmayan şeyleri yazdırma diye söylenirken bizim emektar yazıcı matbaa gibi çalışıyor

az önce çocuğun 50 sayfaya yakın ödevini çıkarttım.ufaklığa da sayıları iyice öğrensin diye 1 den 100 e kadar sayıların olduğu kart şeklinde word belgesi buldum netten onu çıkarttım.kart şeklinde kestik sayıları okuyarak oynuyor onlarla hemde matematik öğreniyor daha okula başlamadan

2351 Mesaj
6 Mart 2012; 11:14:20 

evet sorun yok yazıcılarımda ikisinede maşallah allah uzun ömür versin evde de işte de deli gibi çıktı alınıyor bu arada bende iki çocuk var

2084 Mesaj
6 Mart 2012; 16:42:10 

Ben ağustos veya aralıkta askere gidicem.Yazıcı alırsam 5 ay bir süre boş duracak.Yaşar beye pm attım sordum.Kartuşlar donar dedi.Kartuş fiyatı da 105 TL imiş.Ben zaten kartuşlar pahalı diye bu sistemi alacaktım şimdi napacam bilemedim.Evde de bilgisayardan anlayan yok ki kurumasın diye arada çıkartın diyim

2351 Mesaj
6 Mart 2012; 17:06:43 

yazıcıyı gelice almak mantıklı bence

2084 Mesaj
6 Mart 2012; 17:13:22 

quote:

Orijinalden alıntı: semih37

yazıcıyı gelice almak mantıklı bence

ama bana en çok bu dönem lazımdı .Zaten okul olmasa almazdım :).Bilgisayarı açmadan bir tuşa basarak çıktı alma yeri var mı anneme öğretirim o yapar :D fotokopi filan olabilir.

2039 Mesaj
6 Mart 2012; 21:55:34 

quote:

Ben ağustos veya aralıkta askere gidicem.Yazıcı alırsam 5 ay bir süre boş duracak.Yaşar beye pm attım sordum.Kartuşlar donar dedi.Kartuş fiyatı da 105 TL imiş.Ben zaten kartuşlar pahalı diye bu sistemi alacaktım şimdi napacam bilemedim.Evde de bilgisayardan anlayan yok ki kurumasın diye arada çıkartın diyim

eger yazıcı cok acil ise ve almak durumunda iseniz askere giderken
kartuslu yazıcı ise kartusları bir kavanozun icine koyun ve kavanozun kapagını sıkıca kapatın, buzdolabının sebzelik yerine bırakın. (yalnız püskürtme ucu herhangi bir yüzeye temas ederse icindeki mürekkep akabilir buna dikkat etmek gerekir)
printhead yazıcı kafası var ise bu sefer sadece kafayı söküp bir kavanoza koyup agzını kapatın ve buzdolabına koyun. böylece püskürtme delikleri kurumamıs olur.

tabiki bu sadece bir fikir.. ise yarayıp yaramadıgını ancak sizin sayenizde ögrenmis oluruz bizde :)

Nihat ile Sivrisinek 24 saat Full Muhabbet
winamp kanalı http://31.3.230.122:9934

2351 Mesaj
7 Mart 2012; 9:58:39 

quote:

ama bana en çok bu dönem lazımdı .Zaten okul olmasa almazdım :).Bilgisayarı açmadan bir tuşa basarak çıktı alma yeri var mı anneme öğretirim o yapar :D fotokopi filan olabilir.

evet sadece fişi takarak siyah veya renkli fotokopi çıkarılabilir basit bir şekilde

6 Mesaj
9 Ocak 2014; 12:22:17 

iyi günler teknopiden canon mp235 aldım 1 senedir tık yok tankları doldurup doldurup yazdırıyom iyi yani a3 sormaya başladılar alırsam onuda teknopiden alacam a3 sadece yazıcı kullanan varsa nasıl bişe alayım tşkler

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » Yazıcı/Tarayıcı » Bitmeyen kartuşlu yazıcı tavsiyesi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422