Şimdi Ara

Canon EF-S To EF

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ef-s objektifleri FF makinada kullanabilmek için bu işlemi yapmak yeterli.

Canon EF-S To EF

Fotoğrafçının Kütüphanesi bölümü hata verdiği için konuyu buraya açtım. Gerekli bölüme taşınırsa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 3 Mart 2016; 20:36:13 >

• Aga konuyla alakasız ama o ilk resimde parlayan sarı ışık thorium ise vay halimize..
    Çocuğumun adını alfa koyacağım, torunumun da gama..
  • Çok faydalı bir konu.Kütüphaneye eklendi
  • FF de kullanılmamasının sebebi vignet atıyor olması...Yoksa illaki adaptör ya da yukarıdaki teknikle yapılır ama sonuç? Lensin arka elemanları FF de sensoru tam kapatamıyor sıkıntı o ...
  • @Sh@rKs-PoWeR

Sağol hocam.

@BLoWeR

17mm ve sonrası vignetting yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 3 Mart 2016; 20:41:04 >
  • Eger zoom halkasinda 13 mm civarinda durdurucu birsey konmazsa yada bu noktayi surekli hatirlayamaz iseniz en arka lens aynaya carpiyor. 13-14mm de gozle gorulur vignetting yok gibi gozukuyor fakat herhangi bir fotograf duzenleme programi ile biraz oynarsaniz vignetting belli ediyor kendini.
  • Ayna carpmasi olursa onemli bir sorun. Ornegin Pentax 50mm f1.7M de 5DMarkII'ye takiliyor ama ayna surekli arka elemana carpiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Ayna carpmasi olursa onemli bir sorun. Ornegin Pentax 50mm f1.7M de 5DMarkII'ye takiliyor ama ayna surekli arka elemana carpiyor.

Sonra güzelim lenslerin arkasındaki diyafram çubuğunu törpülüyorlar...
    Şimdi o lensi arıyorum ya bulamıyorum yada çok yüksek fiyatlı satılıyor piyasada az olduğu için
    Keşke çipli adaptörler sadece M42 lensler için yapılsaydı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Ayna carpmasi olursa onemli bir sorun. Ornegin Pentax 50mm f1.7M de 5DMarkII'ye takiliyor ama ayna surekli arka elemana carpiyor.

Sonra güzelim lenslerin arkasındaki diyafram çubuğunu törpülüyorlar...
    Şimdi o lensi arıyorum ya bulamıyorum yada çok yüksek fiyatlı satılıyor piyasada az olduğu için
    Keşke çipli adaptörler sadece M42 lensler için yapılsaydı :(

5D'lerde aynasini kestirenler de var.
  • internette her gördüğünüze inanmayın.
  • Denemek lazım. Ben 18-55 lens alıp deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephistopheless

Aga konuyla alakasız ama o ilk resimde parlayan sarı ışık thorium ise vay halimize..

Biraz alakasız bir konu ile hortlatıyorum ama, o görünen sarı yansıma benim Efs 18-55 II (is değil) lensimde de var. Bu toryum kaplama günümüzde de kullanılıyor mu bu konuyu araştıran var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozalakanon

quote:

Aga konuyla alakasız ama o ilk resimde parlayan sarı ışık thorium ise vay halimize..

Biraz alakasız bir konu ile hortlatıyorum ama, o görünen sarı yansıma benim Efs 18-55 II (is değil) lensimde de var. Bu toryum kaplama günümüzde de kullanılıyor mu bu konuyu araştıran var mı?

Ben epey araştırdım,
    lensler coating işleminden geçerken, radyoaktiviteye maruz kalıyor.
    fakat bu seviyenin önemsenmeyecek düzeyde olduğu söyleniyor.
    paniğe gerek yok (umarım!)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kozalakanon

quote:

Ben epey araştırdım,
    lensler coating işleminden geçerken, radyoaktiviteye maruz kalıyor.
    fakat bu seviyenin önemsenmeyecek düzeyde olduğu söyleniyor.
    paniğe gerek yok (umarım!)

Önemsenmeyecek düzeyde ise iyi, lenslerden soğudum bu mf lensler yüzünden

• 5D III / 10-22

Canon EF-S To EF  Canon EF-S To EF  Canon EF-S To EF  Canon EF-S To EF

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.