Şimdi Ara

Centilmen Lig?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk duyduğumda pek önemsememiştim fakat araştırınca azımsanmayacak bir para ödülü verildiğini öğrendim. Bence önemli bir uygulama. Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama bilmeyen arkadaşlar varsa öğrenmiş olur.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısında uygulanmaya başlanılan Süper Centilmen Lig'de, 28. hafta tamamlanırken, son 4 haftayı zirvede tamamlayan Gençlerbirliği liderliğini sürdürdü. Süper Centilmen Lig'de Galatasaray ikinci sırada yer alırken, Trabzonspor da üçüncü oldu.

Süper CentilmenLig'de, Spor Toto Süper Lig'in 18-34. hafta müsabakaları ile Spor Toto Süper Lig Play-off grubu maçları birlikte hesaplanacak. Bu periyotta her kulübün toplam ceza puanı, oynadığı maç sayısına bölünecek. Elde edilecek ortalamanın sıralanması sonrasında, en az ceza puanına sahip olan kulüp 2011-2012 sezonu Süper Centilmen Lig Şampiyonu olacak. Süper Centilmen Lig Şampiyonu, buna ilişkin bayrağı bir sezon boyunca stadyumunda takma hakkını elde edecek.

Süper Centilmen Lig Şampiyonu 4 milyon TL'lik para ödülünü de kazanırken, ikincisi 2 milyon TL, üçüncüsü de 1 milyon TL'lik para ödülünün sahibi olacak.

BANK ASYA 1. LİG'DE LİDER KAYSERİ ERCİYESSPOR

Tüm profesyonel liglerde başlatılan Centilmen Lig, Bank Asya 1. Lig'de de "1. Lig Centilmen Lig" adıyla uygulanıyor. Kayseri Erciyesspor 23. haftayı da lider olarak kapattı. Centilmen Lig'de Bank Asya 1. Lig Şampiyonu olan kulüp 1 milyon liralık para ödülünü kazanacak.

2. LİGDE FETHİYESPOR

Spor Toto 2. Lig'de de "2. Lig Centilmen Lig" adıyla yapılan uygulamada Fethiyespor haftayı lider olarak tamamladı. Centilmen Lig'de Spor Toto 2. Lig Şampiyonu olan kulüp 500 bin liralık para ödülünün sahibi olacak

3. LİGDE NAZİLLİ BELEDİYESPOR LİDER

Spor Toto 3.Lig'de ise 26. haftayı Nazilli Belediyespor lider olarak tamamladı. Centilmen Lig'de, Spor Toto 3. Lig Şampiyonu olan kulüp 250 bin liralık para ödülünü kazanacak.

• Bence çok saçma Anadolu klüpleri küme düşmemeyi garantiler kart görmeden oynar bütün maçlarını veya tam tersi küme düşen takım daha kart görmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mizuhara

Bence çok saçma Anadolu klüpleri küme düşmemeyi garantiler kart görmeden oynar bütün maçlarını veya tam tersi küme düşen takım daha kart görmez

Aslında bu zırvalıkların seneye olacağını zannetmiyorum fakat bedavadan 4 milyon tl de az para değil.
  • Eğer yanlış hatırlamıyorsam bu ligde de en son biz birinci sıradaydık, durum değişmiş olabilir tabii.
  • uefa her sene fairplay puanı en yüksek 3 takımı da uefa avrupa ligine alıyor.stoke city ya da birmingham o kontenjandan katılmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.J.93

uefa her sene fairplay puanı en yüksek 3 takımı da uefa avrupa ligine alıyor.stoke city ya da birmingham o kontenjandan katılmıştı

Stoke City kupada final oynadı diye katıldı birmingham katıldı mı bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caccia

Eğer yanlış hatırlamıyorsam bu ligde de en son biz birinci sıradaydık, durum değişmiş olabilir tabii.

o bayağı önceydi.
  • bu arada fulham katılmış o kontenjandan
  • Galatasaray 4 kırmızı ve onlarca sarı kartına rağmen 2. sıradaysa diğer takımlar ne yapmış öyle yahu

Ama bu uygulamada saha kapatma cezaları da dahil diye biliyorum. Eğer öyleyse bjk büyük bir ihtimal son sıradadır. Yok mu bunun puan tablosu falan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krj1c2

quote:

uefa her sene fairplay puanı en yüksek 3 takımı da uefa avrupa ligine alıyor.stoke city ya da birmingham o kontenjandan katılmıştı

Stoke City kupada final oynadı diye katıldı birmingham katıldı mı bilmiyorum.

Aynen ben de öyle hatırlıyorum. Stoke City kupa finalinden ötürü katıldı Avrupa Ligi'ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: «WhiSKy»

quote:

Orijinalden alıntı: Mizuhara

Bence çok saçma Anadolu klüpleri küme düşmemeyi garantiler kart görmeden oynar bütün maçlarını veya tam tersi küme düşen takım daha kart görmez

Aslında bu zırvalıkların seneye olacağını zannetmiyorum fakat bedavadan 4 milyon tl de az para değil.

avrupada sponsorlardan en fazla gelir elde eden 6. fedarasyon tff
    para harcamaya yer bulamıyorlar desek yeridir,seyircisiz maçlara bayan ve çocukların alınması gibi yöntemlerle elde ettikleri parayı klüplere aktarmayı hedefledi maa
    Türk futbol tarihinin en rezil yönetiminin 2 başarılı uygulamasından biridir centilmen lig

• Pardon ya, Elmander ve Engin'i unutmuşum 6 kırmızı kart var ve 2. sıradayız gerçekten ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gök-han

Galatasaray 4 kırmızı ve onlarca sarı kartına rağmen 2. sıradaysa diğer takımlar ne yapmış öyle yahu

Ama bu uygulamada saha kapatma cezaları da dahil diye biliyorum. Eğer öyleyse bjk büyük bir ihtimal son sıradadır. Yok mu bunun puan tablosu falan?

hakemlere olan tutumun,yöneticilerin açıklamaları bile fairplay puanını etkiliyor ama puanlaması nasıldır onu bilemeyeceğm
  • quote:

allahaşkına böyle birşey olabilir mi ? gerçekse dünyanın en saçma uygulaması, o 3 takım için hakederek gidemeyen klüplerin günahı ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

quote:

allahaşkına böyle birşey olabilir mi ? gerçekse dünyanın en saçma uygulaması, o 3 takım için hakederek gidemeyen klüplerin günahı ne ?

Benim bildiğim ilk 3'e giren federasyonlar fazladan birer takım gönderebiliyor.
  • Bu sene biraz daha sessiz geçiyo kart yönünden
  • quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

quote:

diğer kulüpler hakettiği gibi gidiyor.fairplay kontenjanında 3 takım fazladan dahil ediliyor
  • quote:

Galatasaray 4 kırmızı ve onlarca sarı kartına rağmen 2. sıradaysa diğer takımlar ne yapmış öyle yahu

6 kırmızı 4 değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü2012

quote:

6 kırmızı 4 değil

Sonradan düzelttim Elmander ve Engin'i saymamışım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.