- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
PARK HALİNDEKİ ARACIMA ÇARPTILAR SUÇLU KİM?
68 Cevap5386 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : patojenyc

Giriş

55 Mesaj
3 Mart 2012; 4:20:54 

Merhaba arkadaşlar..
Geçen hafta her zamanki gibi nöbet tuttuğum hastanenin ara sokaktaki kapısının karşısına aracımı bıraktım..aracımın yanında başka bir aracın rahat geçeceği kadar yol vardı..
Sabah 6:30 sularında aracıma binip evime gidecektim.şöför koltuğuna oturdum ve hastanede bişey unuttuğumu farkedip gayri ihtiyari aynaya bakıp kimseyi göremeyince kapıyı açtım..açmaz olaydım...
Ne olduğunu anlamadan güm diye bir ses...evet yanımdan geçen bir araç ben kapıyı açınca hızla aracımın kapısına düz bir şekilde çarptı..sol kapı ve sol çamurluk kullanılmaz hale geldi..hatta o basınçla el freni çekilmiş aracın sağ tarafı kaldırıma çıktı.vurma şiddetini siz hesaplayın..
İlk etapta hata benimmiş gibi duruyor ama lütfen devamınıda okuyun..
araçtan inip hemen 155 i arayıp kaza haberini verdim ve ekip istedim..bu arada diğer araçtakilerde araçlarından indi.
Aman Allahım o da ne !! adamlar zil zurna sarhoş...ayakta bile zor duruyorlar..belliki onlarda kazanın şaşkınlığını yaşıyor.
Aracımı 2012 model Chewrolet Cruze marka ve daha alalı da 3 ay olmuştu..doğal olarak kaskoluydu..
Tabi çok üzüldüm ama yapacak bişey yok ki..başımada ilk defa böyle bir şey geliyor. (yanlıs anlasılmasın 12 senelik ehliyetim var ve bu ilk aracım değil.. )Ben sakin olmaya çalışarak hemen bir kaç açıdan telefonla kazanın fotograflarını felan çektim.adamlarla iletişime geçmeye çalısıyorum ama hiçte iletişime geçilecek tipler değil..derken adamlar araçlarına biniyorlar..anladıgım kadarıyla hafiften sıvışalım modundalar..
Ben ''hemşerim nereye gidiyorsunuz az bekleyin bak polis çağırdık'' felan dememe kalmadan adamlar küfrederek üstüme yürüdüler..hemde sorgusuz sualsiz..
biri 1.90 diğeri benim gibi orta boylu biri..biz tekme tokat birbirimize girdik ama allahtan pek hasarımız yok :)
hastaneden diğer çalışan arkadaşlar felan müdahale edip ayırmaya kalktılar ..sonradan polisten öğrendiğime göre adamlar ganyan bayisi işleten gece gündüz alkollü dolaşan tiplermiş..yani kavga ve arızalık konusunda benden daha deneyimli tipler :)
kavga iyice büyüynce arabadan sopa felan çıkarıp onunla üstümüze saldırdılar.Allahtan kimseye vurmaya cesaret edemediler.ve ben kafamın gözümün yarıldıgıyla kalır adamlarıda iki saat sonra serbest bırakırlardı..bundan adım gıbı eminim...ama vurabılırlerdi de...
Hatta biz pasif kalınca adamlar hastanenin içine kadar girip aciil serviside karıştırdılar..hepsi kamera kayıtlarında mevcut..
derken adamlar araçlarına binip basıp gittiler.Hemen ardından trafik polisi ve ardından da asayiş geldi.ama trafik polisi olayda darp ve kavga oldugunu görünce araçlarından bile inmeden basıp gittiler..
Ben şikayetçi oldugumu söyledim ve adamların eşkallerini ve plaka bilgilerini verdim..benım korkum adamların ayıldıktan sonra yakalanmasıydı.bu durumda bırakın haklı olmayı belkı haksız bıle cıkabılırdım.nede olsa burası Türkiye..! Allahtan adamları bır saat sonra park halınde yakalamıslar ve hala sarhoş durumdaydılar..alkol muayenesınde ıkısınde alkollü oldukları anlasılıp araçlarına ve ehlıyetıne el konulup ceza kesilmiş..
Arkadaşlar benim derdim daha çok araçtaki hasar..sonucta sıradan bır devlet memuruyum ve borç harç krediyle bir araç aldım..daha bir sürü taksidi var.elin sarhoşu sabaha kadar içip benım park halindeki aracıma carpıyor üstüne birde bana saldırıp darp ediyor..ben aracımı kaskodan yaptırdım ama doğal olarak araç nerden baksanız 3-4 bin tl değer kaybetti..
1-ben bu değer kaybını tazmin edebilirmiyim?
2-beni darp ettikleri için ayrıca maddi manevi tazminat davası açabilirmiyim?
ben Allahın ıznıyle elimden geldiğince hakkımı aramak ıstıyorum..
başına buna benzer bir olay gelen arkadaş varsa yada hukuki konularda deneyimli bir arkadaş bana yardımcı olabilir mi??teşkler...

6353 Mesaj
3 Mart 2012; 4:29:39 

Genelde hastane cevrelerinde park yasagi oluyor, araci biraktiginiz yerde bu tur bir yasak mevcut mu ? Mevcut ise deger kaybini almaniz zor...

Darp icin ise elinizde rapor olmasi lazim, bunuda umarim calistiginiz hastaneden almamis olmaniz ve polisin tutanaga yazmis olmasi, rapor yoksa oda zor...

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

1516 Mesaj
3 Mart 2012; 4:30:19 

kapıyı siz açtığınız için suçlu olabilme gibi bir durum söz konusu ancak karşı taraf sarhoş sürücü olduğu için %100 suçlu darp içinde bilemem ama çok uğraştırır

55 Mesaj
3 Mart 2012; 4:59:42 

elimde darp raporu var evet..polisin yönlendirdiği baska bır hastaneden aldım..ciddi bir yaralanma yok ama sonuçta darp edildiğim kamera kayıtlarında da mevcut..
park yasağı olan bır yer değildi..ben araba bırakırken diğer araçların arkasına bıraktım.sıra halindeydik yanii.

1422 Mesaj
3 Mart 2012; 5:03:35 

elinden geleni ardına koyma bu tarz adamları süründürebildiğin kadar süründür hocam

proton 415 glsi '99 [12 valve 1.5 90 hp]
renault laguna rxt '99 [16 valve 2.0 140 hp]
volvo s70 t5 '98 [20 valve 2.3 241 hp] incelemesi ---> http://forum.donanimhaber.com/m_62283468/tm.htm
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-muayneli-lpg-li-4-lastik-0-klimali-airbagli-101650004/detay/

55 Mesaj
3 Mart 2012; 5:10:39 

Olaydan iki gün sonra ben yine nöbetteyken benim davaya bakan polisler geldi güya bana akıl verecekler yönlendırecekler..
Bana bosver ugraşma! ,bu adamlar böyle naparsın !, senın olay cok uzun sürer bir sonucta çıkmaz ! vs vs seklinde yçnlendirmeye ugrastılar.ben o an uyanamadım ama onlar gittikten sonra dank etti..
polis ve bu adamlar aynı muhitin insanları.ve adamında ganyan bayisi oldugunu gözönüne alırsak muhtemelen bırbırlerını daha önceden de tanıyorlar..hal böyle olunca benım agzımı arayıp vazgecmemi ugrasmamamı , ugraşırsamda bir netice alamayacagımı felan empoze etmeye kalktıklarına göre ,aklımda ciddi şüpheler uyandı.
yinede günahları boynuna..siz ne düşünürsünüz ki.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patojenyc -- 3 Mart 2012; 5:13:08 >

7865 Mesaj
3 Mart 2012; 6:04:28 

adamların alkollü olması başka, kazaya alkollü olmalarının sebep vermesi başka.

bu kazada kusurlu olan sensin, mağdur olan onlar.

alkollü olmaları bir şeyi değiştirmez.

84 Mesaj
3 Mart 2012; 8:14:04 

Öncelikle çok geçmiş olsun,

Ancak; kusur senin kusurun. Kapıyı bakmadan açıp adamın aracına hasar vermişsin.
Ayrıca "alkollü araç kullanmak" kazada suç oranını tamamen karşı tarafa yıkmaz... Onun cezası ayrıdır.
"Elin sarhoşu da sabah sabah senin arabana çarpmamış", sen adamın arabasına çarpmışsın.
Hatayı yapan sen olmana rağmen bütün durumu adamların sarhoşluğu üzerine kurup mağdur gibi davranıyorsun.
Neyse, umarım mümkün olduğunca az kayıpla atlatırsın bu durumu.

Darp olayına girmiyorum, orası zaten yoruma pek açık değil,net olarak yazmışsın, ortada herşey

2688 Mesaj
3 Mart 2012; 8:20:40 

geçmiş olsun...
hakkınızı alın,elinizden geleni yapın

631 Mesaj
3 Mart 2012; 8:26:12 

Çok geçmiş olsun hocam,yukarda bahsettiğin gibi çekip vurabilirlerdi de Allah korusun..
Mesajım bulunsun,olayın akıbetini merak ediyorum.

2012 Seat İbiza 1,2 Tsi Copa Plus Metalik Siyah

10521 Mesaj
3 Mart 2012; 8:41:33 

quote:

Orijinalden alıntı: demonizer

Öncelikle çok geçmiş olsun,

Ancak; kusur senin kusurun. Kapıyı bakmadan açıp adamın aracına hasar vermişsin.
Ayrıca "alkollü araç kullanmak" kazada suç oranını tamamen karşı tarafa yıkmaz... Onun cezası ayrıdır.
"Elin sarhoşu da sabah sabah senin arabana çarpmamış", sen adamın arabasına çarpmışsın.
Hatayı yapan sen olmana rağmen bütün durumu adamların sarhoşluğu üzerine kurup mağdur gibi davranıyorsun.
Neyse, umarım mümkün olduğunca az kayıpla atlatırsın bu durumu.

Darp olayına girmiyorum, orası zaten yoruma pek açık değil,net olarak yazmışsın, ortada herşey

Alkollü araç sürmek asli kusurdur. Sen alkollüyken bana arkadan vursan da sen suçlu oluyorsun. Fakat olaya mantıken bakarsak arkadaşın da suçu var, çünkü bakmadan açmış.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

4899 Mesaj
3 Mart 2012; 8:54:05 

Geçmiş olsun olaylar birbirine bağlı olarak görünsede iki farklı olay olmuş

Bildigim kadariyla Kazada iki adet asli kusuru oldugu takdirde hasar %50 olarak bolunur. Yani adamlarin kaportasi cizildi ve sizin kapiniz camurlugunuz ve saseniz yamuldu ise toplam hasarin %50'sini taraflar karsilar. Kapı açarak karşı tarafın aracına zarar veriyorsunuz. Tabiki burada düz mantık ile ben kapı açmasaydımda o sıradan benim arabamın önünden bir çocuk sokaktan karşıya geçmek isteseydi ve ona araç çarpsaydı o zaman da her türlü adamlar suçlu olurdu uzunca bir sürede içeriden çıkamazlardı diyebilirsiniz.

İkinci olay ise darp edilme olayı Bu durumda siz haklısınız adamlar bildiğiniz serseri gibi dalmışlar tabi ortamın hastane kamu hizmeti veren kurum olması belki olayı farklı bir boyuta tasıyabilir. Bu tip durumlarda madem doktorsunuz en iyi korunma adamlara acı verebilecek ama kalıcı hasar bırakmayacak şekilde kendinizi savunmak. Ancak olayın salt darp edilme olduğunu düşünürsek bu işten birşey çıkmaz.

Benimde başıma benzer bir olay geldi ancak yaya olarak. Araç Bana sokaktan çıkarak çarptı Tramer adama %100 kusur oranı verdi. Ancak devamında adam beni darp etmek isterken bazı tramva ve komplikasyonlara baglı kaldı adama tazminat odemek durumunda kaldım.

Geçmiş olsun.

Edit: Eger kaza tespit tutanagi tuttuysaniz, Tramere adamlarin alkollu olduguna dair belgenin bir fotokopisini (ceza varsa cezanin) de gondermeniz gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLLyC -- 3 Mart 2012; 8:59:25 >

Little Less Conversation, Little More Action Please...

650 Mesaj
3 Mart 2012; 9:03:30 

maalesef suçlu kapıyı açtığınız için sizsiniz.Alkollü olan ise alkollü araç kullanmaktan gerekli prosüdür uygulanır.hoş bir olay değil ama olay bu şekilde

2840 Mesaj
3 Mart 2012; 9:11:08 

quote:

Orijinalden alıntı: patojenyc

Merhaba arkadaşlar..
Geçen hafta her zamanki gibi nöbet tuttuğum hastanenin ara sokaktaki kapısının karşısına aracımı bıraktım..aracımın yanında başka bir aracın rahat geçeceği kadar yol vardı..

Eğer park ettiğiniz yerde park yasağı varsa bu sizin elinizi daha da zayıflatır. Park etmiş araçlarda kusur dağıtılırken park etmiş aracın kurallara uygun olarak park edip etmediği de değerlendirilir. Bir park yasağı levhasının hükmü - aksine bir işaret yok ise- gidiş yönü istikametinde ilk kavşağa kadar geçerlidir.

Kapıyı açarken de geçen trafiği zora düşürmeyecek gerekli özenin gösterilmesi gerekirdi.

Aynada çirkinliğini görünce aynaya kızma! Mevlana
"G" truly well and alive and kicking.
Aklın güvenilir olmadığını savunan bir adamın aklına da güvenilmez"

84 Mesaj
3 Mart 2012; 9:33:45 

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Alkollü araç sürmek asli kusurdur. Sen alkollüyken bana arkadan vursan da sen suçlu oluyorsun. Fakat olaya mantıken bakarsak arkadaşın da suçu var, çünkü bakmadan açmış.

Çok emin olmamakla birlikte alkollü araç kullanmak asli kusur değil diye biliyorum.
Ben ehliyetimi aldığımda (yaklaşık 10 yıl) değildi...Yasalar değişmediyse hala değildir.

Ayrıca ben alkollüyken sana arkadan vurursam tabi ben suçlu olurum çünkü arkadan vurup takip mesafesini korumamış oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonizer -- 3 Mart 2012; 9:35:27 >

6511 Mesaj
3 Mart 2012; 9:40:02 

Adamlar sarhos oldugu icin mi kaza oldu yoksa sen kapiyi actigin icin mi? Benim fikrim: trafik kazasi acisindan sen suclusun, darp acisindan adamlar suclu. Alkol meselesinde polis zaten gerekeni yapmis heriflere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5744 Mesaj
3 Mart 2012; 9:40:25 

Kazada kusurlu sizsiniz. O araçtakiler sarhoş olmasalardı da o esnada geçen bir araç sizin bakmadan açtığınız kapınıza çarpardı. Siz kapınızı bakmadan açmasaydınz bu kaza gerçekleşecek miydi? Yoksa adamlar aracınızın yanından geçip gidecekler miydi? Sakin sakin bunu düşünün.

Alkollu olmaları onların şanssızlığı olmuş. Kazada haklı iken haksız duruma düşmüşler. Alkollü olarak araç kullandıkları için asli kusurlu olmuşlar.

Darp olayına hiç girmiyorum, o konuda tamamen haklısınız.. Ama kaza sonrasında araçtan inip, "ne çarptınız arabama, dikkat etsenize", şeklinde konuştuysanız tartışma ve alkolün yardımıyla kavga kaçınılmaz olmuş olabilir...

Değer kaybı? Niye değer kaybı? Siz kapınızı bakmadan açtınız diye mi???

Gidin darp için haklı tazminat davanızı açın. Ama hırpalandınız diye aracın hasarını bahane ederek değer kaybı davası açmak???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2300 Mesaj
3 Mart 2012; 10:02:38 

bana saçma geldi kusurlu olan ayyaş takımı, zaten kafadan yanlış yapıyorlar ayyaş kafayla direksiyona geçmekle

3892 Mesaj
3 Mart 2012; 10:25:25 

Kusur ne kadar sizde de olsa, alköllü araç kullandıkları için haklı/haksız olmalarına bakılmaksızın tüm kusur karşı tarafa verilir.

Darp olayına gelince mağdur taraf olarak dava açma hakkınız tabi var, ama adalet sisteminin hızı ve ceza miktarı düşünüldüğünde bu yola girip girmemek kararı size ait...

2011 Renault Megane III 1.5 Dci 85 HP Expression (KP)
Megane III detaylı incelemem

4760 Mesaj
3 Mart 2012; 12:07:15 

hocam deger kaybı davasıda acarsın darptan dolayıda dava açarsın. Yanlız darptan dolayı olanı sen deger kaybından olanıda sigorta şirketi senin adına tahsil edecek yani sigortanı yapan sahısla goruşeceksin.

Geçmiş olsun

içkili araba kullanan hanzolarada bu olay ders olur.

5298 Mesaj
3 Mart 2012; 12:08:37 

Kusur sizde alkol olmasada normal bir sürücü bile çarpabilirdi her şeyi alkole yıkmamak lazım ama darp ve kaçmaları hata bana kalırsa elinizden geleni ardınıza koymayınız alkol alıpte trafige çıkmak neymiş ögrensinler ...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1812 Mesaj
3 Mart 2012; 16:26:46 

Öncelikle geçmiş olsun. Anlattıklarınıza göre kontrolsüz şekilde kapıyı açıp kazaya sebebiyet vermiş olduğunuz için büyük oranda suç sizde oluyor, size çarpan araç eğer aşırı hızlı değilse pek bir şuçları yokmuş gibi görünüyor, bu arada kişilerin alkollü olmaları ve darp etmeleri ayrı bir konudur, yanlış anlaşılmasın alkollü olmalarını ve size yapılanları hiçbir şekilde tasvip etmiyorum, olayı sadece trafik kazası sınırları içinde değerlendiriyorum yani size çarpan araçtakiler alkolsüz olsalardı da siz kapıyı kontrolsüz açtığınız için yine kaza olacaktı. Bu olayda avukat arkadaşlar daha fazla yardımcı olacaklardır ama bana göre darp olayı sebebiyle dava açabilirsiniz fakat aracınızın değer kaybı konusunda birşey yapabileceğinizi sanmıyorum ama en azından karşı taraf ile konuşup anlaşma yoluyla değer kaybınızı isteyebilirsiniz, karşı taraf işin içinde alkol ve darp olduğu için tatlıya bağlamak isteyebilirler.

donanımhaber

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Mart 2012; 16:33:59 

geçmiş olsun apartmanın otoparkında duran araca bile çarpanlar var vereceksin böylelerini mahkemeler de sürüm sürüm süründüreceksin nasıl olsa 10 sene den aşağı dava yok gitsin gelsin dursun işi ne

kemal sunal ın bir filmi vardı köyde yaşayan iki komşudan biri sen benim tarlama girdin diye mahkemeye veriyordu birini bunlarda eşşek le adliyeye gidiyorlardı senelerce böyle sürünüyorlardı böyleleri büyük şehirlere gelmiş istanbul olmuş mega köy en iyisi yıkıcaksın hepsini topyekun yeniden yapıcaksın

10734 Mesaj
3 Mart 2012; 16:52:10 

Arkadaşlardan birisi '' alkollü olmaları bişey değiştirmez.'' demiş...

Hala düşünüyorum bu yoruma... Az alkol almaları bişey değiştirmez dese idi belki anlarım ama...

Adamlar kör kütük sarhoş ve kaza sonrası saldırıyorlar, nasıl bişey değiştirmez anlamıyorum.

Kaza ayrı bir olay, kimin kusurlu olduğuna trafik karar verir, raporu almaya gidince kusur oranını öğrenirsiniz.
Ancak alkol alıp kaza sonrası kavga çıkarmaları ve bir arkadaşımızın ''alkollü olmaları bişey değiştirmez'' demesi.

Belki bende problem var,anlamakta güçlük çekiyorum. Alkol alıp kaza sonrası kavga çıkarmayı aklım almıyor,bu bana normal gelmiyor.

Alkol olmasa idi taraflar kavga etmeden trafiği çağıracaklardı, rapor tutulup olay çözülecekti. Bu kadar basit... Ama alkol olayı olunca durum bu kadar basit olmamış.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

1100 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
zaferaltug
3 Mart 2012; 17:01:26 

Herifler alkollü olmasa bile, bence sizin kapıyı açmanız sizi suçlu duruma düşürmüyor. Fotolardan gördüğüm kadarıyla adamlar çamurluğu da almışlar.
Sadece sizin kapıyı açmanızla alakalı bişe olsaydı çarpıp kapınızı kapatırlardı ancak bunlar kapı yanında çamurluğa kadar girmişler.
Panikle direksiyonu kırıp çamurluğa girdiler diyecem de kapı açan birini görünce panikle araca doğru değil diğer tarafa direksiyon kırılır.
Yani bunlar kapı açsanız da açmasanız da her halükarda sizin arabaya gireceklermiş gibi duruyor.

Heriflerin alkollü olduğunu hesaba katınca zaten %100 kusurlular.
Bence üşenmeyin elinizdeki tüm belgelerle mahkemeye verin, tanıdık bir avukat falan varsa danışın.
Değer kaybı ve darp için dava açın, yaptıklarını yanlarına bırakmayın..

9560 Mesaj
3 Mart 2012; 17:10:12 

normal şartlar altında kapıyı akan trafiğe doğru açmanızdan dolayı siz suçlusunuz

Kaza Senaryoları - Durum 35
http://www.traport.com.tr/kaza_tespit.php (iyi bir doküman, paylaşmak istedim sadece)

Ancak burada "alkol" var, işte bu her şeyi değiştirir, aşırı hızla geldikleri belli, çarpışma da şiddetli olmuş, sizin canınıza bile zarar gelebilirdi eğer araç 1-2 sn sonra gelseydi...

ayrıca olaydan sonraki her şeyin kayıt altında olduğunu söylüyorsunuz, burada da darp var, tehdit var...

sonradan gelen şerefli türk polisinin de amacı ortada...

ben olsam önce cumhuriyet savcıysıyla, sonra da bir avukatla görüşürdüm, her türlü tazminatı alırsınız...

ancak bu süreçte adamların pislik oldukları belli, bulaşmaya çalışırlar, tehdit edebilirler, aracınıza veya size daha fazla zarar verebilirler... maalesef burası Türkiye

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

2133 Mesaj
3 Mart 2012; 17:39:16 

hızlı ve alkollü olduğu için mantıken o suçlu orada park yasağı yoksa mahkemeyi kazanırsın

7865 Mesaj
3 Mart 2012; 18:14:04 

quote:

Orijinalden alıntı: set

Hala düşünüyorum bu yoruma... Az alkol almaları bişey değiştirmez dese idi belki anlarım ama...

Adamlar kör kütük sarhoş ve kaza sonrası saldırıyorlar, nasıl bişey değiştirmez anlamıyorum.

Kaza ayrı bir olay, kimin kusurlu olduğuna trafik karar verir, raporu almaya gidince kusur oranını öğrenirsiniz.
Ancak alkol alıp kaza sonrası kavga çıkarmaları ve bir arkadaşımızın ''alkollü olmaları bişey değiştirmez'' demesi.

Belki bende problem var,anlamakta güçlük çekiyorum. Alkol alıp kaza sonrası kavga çıkarmayı aklım almıyor,bu bana normal gelmiyor.

Alkol olmasa idi taraflar kavga etmeden trafiği çağıracaklardı, rapor tutulup olay çözülecekti. Bu kadar basit... Ama alkol olayı olunca durum bu kadar basit olmamış.

quote:

şu üç cümleyi yukarıdan aşağı mantık silsilesi kurarak okuyup bu neticeye mi varıyorsunuz?
benim orada yazdıklarımın darp olayı ile ilgisi yok, tamamen kazayı değerlendirdim. Kazada da kusurlu olanın kapıyı açan arkadaş olduğunu zaten arkadaşın kendisi de kabul etmiş.

tekrar söylüyorum, eğer kazanın oluşumunda alkollü olmanın etkisi yoksa , taraflardan birinin alköllü olması bir şeyi değiştirmez, bununla ilgili sigorta şirketlerine açılmış davalarda alınan yargıtay kararları var.

diyelim ki trafik ışığında bekleyen zil zurna alköllü sürücüye alkölsüz olarak arkadan bindirdiniz. Ne olacağını umuyorsunuz, ışıkta duran alköllü diye suçlu, kırmızıda arkadan vuran suçsuz çünkü, alkolsüz. öyle mi?

demek ki alkollü olmaları bir şeyi değiştirmez.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

1100 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
zaferaltug
3 Mart 2012; 18:46:58 

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84
diyelim ki trafik ışığında bekleyen zil zurna alköllü sürücüye alkölsüz olarak arkadan bindirdiniz. Ne olacağını umuyorsunuz, ışıkta duran alköllü diye suçlu, kırmızıda arkadan vuran suçsuz çünkü, alkolsüz. öyle mi?

demek ki alkollü olmaları bir şeyi değiştirmez.

Mükemmel bir düz mantık, ama arkadaşın durumuyla alakası nedir kuramadım.
Burada arabanın çamurluğuna kadar girmişler. Sadece kapıya vurmamışlar.
Kapı açılınca çamurlukta dışarı açılsaydı anlardım da şimdi pek mantıklı gelmedi açıkçası.

7865 Mesaj
3 Mart 2012; 19:12:10 

quote:

Orijinalden alıntı: zaferaltug

Mükemmel bir düz mantık, ama arkadaşın durumuyla alakası nedir kuramadım.
Burada arabanın çamurluğuna kadar girmişler. Sadece kapıya vurmamışlar.
Kapı açılınca çamurlukta dışarı açılsaydı anlardım da şimdi pek mantıklı gelmedi açıkçası.

kapı çamurluk arası 3 mm, kapının bir tarafından araba vurunca, kapının diğer tarafı ve çamurluk birbirini ezmişler.

1 ve 3. resimlerden net şekilde anlaşılıyor.

zaten yazıyı yazan arkadaş da "aman allahım o ne" kısmına kadar kusurlu olduğunu açık şekilde itiraf etmiş, adamların alkollü olmalarından faydalanarak üste çıkmaya çalışmış...

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

1100 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
zaferaltug
3 Mart 2012; 19:25:30 

quote:

kapı çamurluk arası 3 mm, kapının bir tarafından araba vurunca, kapının diğer tarafı ve çamurluk birbirini ezmişler.

1 ve 3. resimlerden net şekilde anlaşılıyor.

zaten yazıyı yazan arkadaş da "aman allahım o ne" kısmına kadar kusurlu olduğunu açık şekilde itiraf etmiş, adamların alkollü olmalarından faydalanarak üste çıkmaya çalışmış...

Anladım vakayı, ben kazayı yanlış düşünmüşüm. Kapının iteklemesiyle kasılmış çamurluk..
Evet arkadaş hatalı, alkollü olmayan biri de pek ala çarpabilirmiş aynı şekilde.

Ancak alkollü şekilde direksiyon başına geçtiği için, bu riski aldığı için, %100 kusurlu diyorum ben o elemanlara.
Belki alkollü olmasalardı kapı açıldığını daha erken algılayacaklardı kurtarabileceklerdi gibi ihtimaller geliyor aklıma.

6353 Mesaj
4 Mart 2012; 2:39:52 

quote:

Belki bende problem var,anlamakta güçlük çekiyorum . Alkol alıp kaza sonrası kavga çıkarmayı aklım almıyor,bu bana normal gelmiyor.

Ozaman suclu alkol...

Sanki ayik kafa ile trafikte kavga olmuyor...

Ki

Alkolsuz ve bu durumda %100 hakli ganyan bayisi'nin bu kaza sonrasinda kavga cikarmayacagini dusunmek ? Delilik bence...

Alkollu yani suclu iken bunu yapan, hakli olsa neler yapardi acaba

Bu arada cogu insanda rahipleri anlamaz, adam neden elini etegini ceker bu dunyada ? Manastirin birinde yillarini curutur diye, herkez herkezi anlayacak diye birsey yok, her muhitin insani kendini anlar, ama her muhitin adetide kendincedir, yani sizin yaptiginiz cogu seyide baskasinin akli almiyor...

Ki kisinin suclulugu kanitlanana kadar sucsuz oldugu bir hukuk sisteminde, suclu olup olmamaniz degil, sucunuzun kanitlanir olup olmamasi onemli;

Yani alkollu sekilde araba kullanmak suc degil, boyle olsa her arabaya detektor konur cezalar otomatik yazilirdi, suc olan alkollu sekilde cevirmeye girmek veya kaza yapmak....

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

2428 Mesaj
4 Mart 2012; 10:58:04 

Bakmadan kapityi ne aciyosun, alkollu diye suclu anlamina gelmez, ariza sende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1411 Mesaj
4 Mart 2012; 11:34:15 

quote:

yok ya.
Karşı taraf alkollü oldumu yüzde yüz suçlu olur ,elinden geldiğince süründür arkadaşım.
Alkol olmasaydı,sen suçluydun.Hem park yasağına uymama hemde trafikte kontrolsüz hareketten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekoya81 -- 4 Mart 2012; 11:37:25 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

21701 Mesaj
4 Mart 2012; 12:16:07 

Benzer kazayı 11 yıl önce yaşadım:
Anadolu Hisarı' nda daracık sahil yolunda parkedecek yer bulmak çok zor. Otobüs durağının 10 metre kadar önünde nihayet bir boşluk bulunca hemen parkettim Corolla model aracımı. Araçtan inmeden dikizden yolu kontrol ettim. Arkamda sadece durakta yolcu indiren belediye otobüsü vardı. Otobüs gelmeden araçtan hızlı bir şekilde çıkmaya çalıştım. Diğer araçlarla aynı hizada parketmiştim ancak yol çok dardı. Tam arabamın kapısını kapatacakken başımı sola çevirdiğimde üzerime doğru gelen otobüsü son anda farkettim. Reflex olarak kendimi araca yapıştırdım. Ancak kapı açık kaldığından otobüs açık kapıya vurdu. Ben şok geçirir bir halde ön kapısı açık olan otobüsün yanına gidip şoföre "Görmedin mi?" dedim o da bıyıkaltı sırıtır bir şekilde "Görmedim" deyince ben "Polisi çağıracağım, tutanak tutulacak" dedim.
Bunun üzerine şoför "Belediyenin otobosunu alı koyduğun için belediye avukatları tazminat davası açar, borçlu çıkarsın" dedi. Ben "Boşver ne çıkarsa çıksın, tutanak tutulacak" diye ısrar ettim. Bunun üzerine şoför yolcuları indirdi. Yaklaşık yarım saat yolun tek şeridini trafiğe kapattıktan sonra polis gelip tutanak tanzim etti ve olay yerinden ayrıldık.
Hiçbir tazminat davası açılmadı. Ancak araç şirket aracı olduğundan ve Toyota servisi de yamulan kapıyı düzeltmek yerine yeni kapı siparişi geçtiğinden 3 ay boyunca kapı yamuk bir vaziyette gezdim. Dışarıdan açılmadığı için önce arka kapıyı açıp ön kapıyı ancak açabiliyordum. Soğuk havada yamuk kapıdan giren o soğuk hava da cabası...

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

10835 Mesaj
4 Mart 2012; 12:20:50 

foruma, bir kaç trafik polisi üye lazım.

arkadaşım geçmiş olsun...

trafik kazası için; sigorta şirketi ile.
darp için; avukata.

danışıp bilgi almanızda fayda görüyorum.

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>HOT WHEELS Car/Motorcycle
>Simon's Cat

2840 Mesaj
4 Mart 2012; 12:26:15 

quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

yok ya.
Karşı taraf alkollü oldumu yüzde yüz suçlu olur ,elinden geldiğince süründür arkadaşım.
Alkol olmasaydı,sen suçluydun.Hem park yasağına uymama hemde trafikte kontrolsüz hareketten.

Yargıtay öyle demiyor

alkol ve ehliyetin kusura etkisi

--------------------------------------------------------------------------------

herkese iyi çalışmalar dilerim
ölümlü trafik kazası sebebi ile taksirle adam öldürme suçundan yargılanan kişi olayın oluş şekline göre kusurlu olmamasına rağmen ehliyetsiz ve alkollü olduğu için asli kusurlu gösterilmiştir.Detaya girmeyeceğim ancak şahıs ehliyeti de olsa ve alkollü olmasa dahi kaza aynı şekilde meydana gelirdi. Kazanın oluş şekline göre kusur yüklenemeyecek kişiye alkol sebebi ile kusur yüklenilebilir mi?Bu hususta bilgisi olan elinde yargıtay kararları mevcut olan meslektaşların paylaşımlarını diliyorum.Şimdiden teşekkürler

Av.Hülya Büyükoğlu

Merhaba,
Maalesef yüklenemiyor..Ben Yargıtay'ın bu konudaki görüşüne katılmasam da..

http://www.turkhukuksit.../showthread.php?t=44676

10734 Mesaj
4 Mart 2012; 14:33:24 

Belirli miktarın üzerinde alkol alarak direksiyona çıkmak yasalarımıza göre suç teşkil eder. Bu insanlar alkolü fazla kaçırmışlar... Bu normal değil bana göre.

6013 Mesaj
4 Mart 2012; 14:49:08 

Geçmiş olsun. bence hakkınızı arayın böyle tiplerde cezasını çeksin

O ŞİMDİ ASKER 356. KISA DÖNEM ER AMASYA/KIBRIS LEFKOŞA

6353 Mesaj
4 Mart 2012; 18:51:33 

quote:

Belirli miktarın üzerinde alkol alarak direksiyona çıkmak yasalarımıza göre suç teşkil eder. Bu insanlar alkolü fazla kaçırmışlar... Bu normal değil bana göre.

Bu adamlar birileri kapiyi acaba kadar epey yol gitmis gozukuyorlar...

Okadar ki, yol dar iyi bile kurtarmislar, fark edersinizki arabayi epey sola atmislar, belki ayik kafali bazi soforler panik yapip doktorumuzu yaralayabilirdi...

Alkol'u ne kadar fazla kacirmislar acaba ? "kanunlarimiz 0.5 Promil cart curt" demeyin, bir kere de hipokrasi yapmayin....

Alkol almis ralli pilotu mu toplum icin daha tehlikeli 85 yasindaki gozleri gormeyen Adnan amca mi ? Yoksa aynasina bakmadan kapisini acan nobet yorgunu doktor mu ? Onune kapi acilana kadar gayet yapiri yapiri arabasini kullanan alkollu sofor mu ?

Bu kelami eden siz, ayik halde olsaniz dahi, ki en kolay savunmaniz ben bu saatte disarda olmam, park halindeki bir arac sizin onunuze kapi acsa kurtarabilirmisiniz ? Forumdan kim kurtarir ?

2840 Mesaj
4 Mart 2012; 23:25:22 

quote:

Neden-sonuç ilişkisi. Eğer sonuça yol açan alkol değilde başka bir eylem yahut eylemsizlik ise alkol irrelevant.

2350 Mesaj
4 Mart 2012; 23:57:30 

quote:

hatta o basınçla el freni çekilmiş aracın sağ tarafı kaldırıma çıktı.vurma şiddetini siz hesaplayın..

Bu cümleniz bence önemli atlamayalım

Bahsettiğiniz kadar dar bir yol ise fikir yürütüyorum

El freni çekili bir aracı kaldırıma çıkardığına göre dar bir sokak için çok fazla hız bu bahsettiğiniz

Hem sarhoş hem de yolun müsaade ettiğinden hızlı giden bir araçtan bahsediyoruz sanırım

Ayrıca kapınıza düz bir şekilde vurulduğundan bahsetmişsiniz yani tam olarak açamadan mı vurdular bunu bilmek gerekir

Eğer öyle ise aracınıza bayağı bir yakından gitmişki benim görebildiğim dar ama size yapışarak gitmesinede gerek yokmuş

Tam olarak bilemem ama kusurun ağırı karşı tarafta

Hem sarhoş,hem hızlı,hem darp

Özellikle darp kısmı haklıyı haksız düşürebilir

Buna dikkat etmek lazım

Geçmiş olsun

Şükredin ki kolunuza,bacağınıza darbe almamışsınız...

SSANGYONG ACTYON SPORTS 4X2 6/AT

LUXURY HARD TOP

55 Mesaj
5 Mart 2012; 4:06:40 

Yorumlarınız için tesk ederim arkadaşlar.Henüz bir avukat ile görüşmüş değilim..böyle bir olayıda ılk defa yasadıgım için (ki inşallah son olur )prosedürü pek bilmiyorum..
O yüzden size sorma gereği duydum ama maşallah arkadasların çoğu fikrini benım suçlu oldugum yönde netleştirmişler..
Olayı oldugu gibi, hiçbir şey katıp çıkarmadan izah etmeye çalıştım..Bu işte benim kusurum yok demiyorum ama karşı taraf alkollü olmayıp refleksleri zayıflamasaydı ve ben yine kapıyı açmış bulunsaydım bile ani bir manevrayla kurtarırdı diye düşünüyorum..kaldı ki aklı başında konusulabılecek tipler olsaydı ve adamlar sıvışalım moduna girip kaçmasalardı, kasdi bir sey sözkonusu olmadıgı için oturur konusur tutanagımızı tutar gerekırse çay bile ikram ederdim..sonuçta onların aracıda zarar gördü ve kırılan aynaları hala bagajımda duruyor (polisin ''herhangi bir eşleştirme ihtimaline karşı koy bagajına sende dursun'' tavsiyesine binaen ) ama konuşmak ne mümkün..!
-yol, tali bir yol ve park yasagı tabelası varmıydı hıc hatırlamıyorum..ama sokak tek yöndü ve aracların gidiş istikametine doğru, diğer park eden araçların sırasına, sağ tarafa parketmiştim.
-karşı taraf ben kapıyı açmasaydım dogrudan basıp gidecekti bu doğru..ama tali bir yol için o kadar hızlı gelmişlerdiki geldıklerını bıle farkedemedim.çunkü aynaya baktıgımda kımseyı göremedım.görsem zaten kapıyı açmazdımki..darbeleri aracın tekerını kaldırıma çıkaracak kadar şiddetliydi..bunu birde yola fırlayan bir çocuk için düşünün.onları aracı da zarar görecekti ama asıl magdur kım olacaktı? çocuk mu yoksa alkollü oldugu için refleksleri zayıflayıp karar alma mekanızmasını zayıflatıp duramayan bu şahıslar mı?
Değer kaybıyla ılgılı yargıtayın örnek kararları var diye biliyorum.şimdi onları arastırıyorum. ama en temizi bir avukatla görüştükten sonra kararımızı belırlemek..
Darp olayında ise tek magdur benim..sayet elindeki sopayı vurabılmiş olsaydı bu satırları yogunbakımdan yazıyor olacaktım ama o adamlar aynı sekılde devam ediyor olacaklardı..Allahtan kı üç bes sıyrıkla atlattık..

267 Mesaj
5 Mart 2012; 4:47:24 

Siz kontrolsuz kapiyi actiginiz icin, karsi tarafta alkollu arac kullandigi icin suçlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdyy06 -- 5 Mart 2012; 4:49:39 >

3339 Mesaj
5 Mart 2012; 12:06:58 

bu şerefs..z, karakters...z sorumsuz insan müsveddelerine karşı lütfen dava açın.
bu bir vatandaşlık görevidir.
hatta vatan borcudur.
bu şerefsizlerin burnundan fitil fitil getirmek lazım.
davayı açın, açmakla yetinmeyin.
çok sıkı takip edin.
gerekirse iyi bir avukat tutun.
hatta avukat ücerti konusunda bu forumdan yardım etmek isteyenler bile çıkabilir.
ben avukat ücreti konusunda sana yardım etmek isterim mesela.
eşkıya ya fırsat vermemek lazım.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

55 Mesaj
6 Mart 2012; 3:37:23 

quote:

Orijinalden alıntı: derememo

bu şerefs..z, karakters...z sorumsuz insan müsveddelerine karşı lütfen dava açın.
bu bir vatandaşlık görevidir.
hatta vatan borcudur.
bu şerefsizlerin burnundan fitil fitil getirmek lazım.
davayı açın, açmakla yetinmeyin.
çok sıkı takip edin.
gerekirse iyi bir avukat tutun.
hatta avukat ücerti konusunda bu forumdan yardım etmek isteyenler bile çıkabilir.
ben avukat ücreti konusunda sana yardım etmek isterim mesela.
eşkıya ya fırsat vermemek lazım.

Sayın ''derememo'' kardeşim teşekkür ederim ama avukatlık ücretinden önce bu işlerde deneyim sahibi bir avukat bulmak lazım :)
Sakin yapıda işinde gücünde bir adamım..benim derdim onla bunla uğraşmak, fırsatçılık yaparak tazminat koparmak felan değil..keşke bunlar hiç olmasaydı ve bende uğraşmak zorunda kalmasaydım...

3339 Mesaj
6 Mart 2012; 10:49:50 

quote:

Sayın ''derememo'' kardeşim teşekkür ederim ama avukatlık ücretinden önce bu işlerde deneyim sahibi bir avukat bulmak lazım :)
Sakin yapıda işinde gücünde bir adamım..benim derdim onla bunla uğraşmak, fırsatçılık yaparak tazminat koparmak felan değil..keşke bunlar hiç olmasaydı ve bende uğraşmak zorunda kalmasaydım...

elbetteki amaç para koparmak değil.
amaç bunlara ceza ve ders olsun.
eğer ceza lamazlarsa, yaptıkları yanına kar kalırsa,
bu hareketleri abartarak başkalarına da yapmaya devam ederler.
o yüzden kesinlikle bir ceza almaları için güzel bir avukat tut.
sen hiç ilgilenme, kendini yıpratma.
onları yıpratmaya çalış
mutlaka ceza almalarını sağla.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

55 Mesaj
7 Mart 2012; 13:53:39 

inşallah adalet yerini bulur..

531 Mesaj
7 Mart 2012; 15:46:13 

Bir çoğumuz park yerinin yanlışından, dikkatsiz kapı açmaktan dolayı arkadaşımızı eleştiriyoruz. Nasrettin Hocanın söylediği gibi hırsızın hiç kabahati yokmu? Açılan kapı olmayıp, okula giden bir çocuk veya hastaneye gelen bir hastada olabilirdi. Hepimiz araç kullanıyoruz ve hergün bir çok hatalı sürücüyle karşılaşıyor, kendimiz de hatalar yapıyoruz. Bir sürücünün yaptığı hatayı , diğerinin dikkati kazasız atlatmamızı sağlar. Kişi alkol almış, dar yolda dikkatsiz ve hasarın şeklinden anlaşılacağı gibi süratli araç kullanmış, üstüne üstlük alkollü ve saldırgan. Yasalar ne önerirse önersin forum katılımcılarının farklı yorumları çok düşündürücü doğrusu. Arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum.

9560 Mesaj
7 Mart 2012; 16:03:03 

çarpan taraf alkollü olmayabilirdi, hızlı gelmeyebilirdi ve o kaza yine olabilirdi... zaten inip efendi efendi geçmiş olsun denilse iki taraf da dalgın olduğunu belirtse tutanak tutulur ve olay kapanırdı...

burada kaza esnasında olanlardan çok sonrasında olanlar sinir bozucu...

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

4577 Mesaj
7 Mart 2012; 16:32:55 

quote:

Size daha ilginc bir olay anlatayim arkadasim sirket arabasi ile ise giderken birisi gelip carpiyor ve kusurlu kesinlikle karsi taraf. Arkadas bakiyor kendi arabasinda az hasar var, hem de sirket arabasi, ise gec kalacak, adam da yasli diyor ki amca bosver sen hadi gidelim. Amca delleniyor olur mu diyor benim aracimda hasar var sen suclusun polis cagircas. Iste arkadas anlatmaya calisiyor ama adam anlamiyor. Neyse yarim saat sonra polis geliyor, alkol kontrolu ve adam alkollu, ceza yiyor ehliyet gidiyor, butun suc ona yaziliyor veeee adamin sigortasi olmadigi da ortaya cikiyor.

Sirket arabasi, kendi arabasi, ceza hepsi adamin ustune kaliyor dogal olarak ben bunlari nasil odeyecem diye uzulerek olay yerinden ayriliyor.

Ha bir de arada adamin kizi geliyor tamam baba hadi polis gelmeden gidelim diyecegine o da bekliyor orda.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

55 Mesaj
8 Mart 2012; 6:28:48