Şimdi Ara

Canon, EOS 5D Mark III modelini resmi olarak duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
7.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canon, EOS 5D Mark III modelini resmi olarak duyurdu

EOS serisi SLR makinelerinin ilk piyasaya çıkışının 25. yılını kutlayan Canon firması tam kare DSLR serisine de EOS 5D Mark III modelini eklediğini resmi olarak duyurdu.

EOS 5D Mark III modeli Mark II modeli ve EOS-1D X modelinin arasına konumlanıyor. Mark II modelinden ise görünüş olarak farklı olmayan Mark III modelinin konfigürasyon olarak önemli değişiklikleri mevcut.

EOS 5D Mark III modeli; 1040000 noktalı 3.2 inçlik arka Clear View II LCD ekran, 14 bit Digic 5+ görüntü işlemcisi, 22.3 MP çözünürlükte CMOS sensör, 41 çapraz tipli 61 Nokta Yüksek Yoğunluklu Retiküler otomatik odaklama, SD ve Compact Flash kart girişi, 50-102400 arası genişletilmiş ISO (100-25600 yerleşik), yüzde 100 kapsamalı OVF, maksimum 6fps çekim hızı, RAW düzenleme ve ön ayarlı HDR fotoğraf çekimi özelliklerine sahip. 

EOS 5D Mark III video çekimi konusunda da oldukça iddialı. 100-128,000 efektif ISO aralığında, 1080p çözünürlükte 24/25/30fps ve 720p çözünürlükte 50/60fps h.264 video çekimi yapabilen EOS 5D Mark III modeli stereo mikrofon girişine de sahip. Çekim esnasında ses seviyelerini gerçek zamanlı kontrol edebilirken kulaklık jakı ile aynı zamanda sesi takip etmenizi de sağlıyor. EOS 5D Mark III, kulaklık jakı ile gelen ilk EOS serisi DSLR ünvanına da sahip.

Canon EOS 5D Mark III ay sonunda piyasaya sürülmüş olacak. Sadece gövde olarak 3500$ etiketine sahip. Ayrıca EF24-105mm f/4L IS USM dahil olan paketi ise 4300$.

Bunun yanında Speedlite 600EX-RT aksesuarı 630$'dan, Speedlite Transmitter ST-E3-RT aksesuarı 470$'dan Mart ayında, GP-E2 GPS alıcı 390$'dan, WFT-E7A kablosuz verici 850$'dan, WFT-E7A batarya kiti ise 490$'dan Nisan ayında piyasaya çıkacak.

• Çok başarılı bir model olduğunu düşünüyorum umarım mark 3 beklentileri karşılar ayrıca mark 2 nin de fiyatının aşağı düşeceğini umuyorum
  • gerçekten harika bir makine iso değeri artınca oluşan gren(kumlanma) değerinide minimuma indirmişler.teknik olarak rakipsiz.ama ülkemizde 7000-8000 tl olacak aksesuarlarla beraberde bi hayli ulaşılmaz.her fotoğrafçının hayalini süsleyen bir makine.fotoğraf çekmek nedir bilmeyeni bile fotoğraf tutkunu yapar.
  • Taş gibi taş!!!
  • http://www.youtube.com/watch?v=WrDHEi3z-sY

mutlaka izleyin muhteşem.
  • onca özelliği görünce, insan keşke GPS'ide dahil etselermiş demeden edemiyor.
  • Mark III - 950 gr
    D800 - 900 gr
    Mark II - 810 gr
  • bununla sinema filimi bile çekilir he ! :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

bununla sinema filimi bile çekilir he ! :)

Behzat ç
    Episode

dünyanın en iyi kısa film ödüllerini almış %90 film cogu sey bunla cekılıyor zaten ama bir 7d değil
  • güzel makine kasa 7d den alınma olmuş
  • umarım 7D çift digic 5+ ile gelir. ama full frame bir makineye koymadılar apsc bir makineye beklemek biraz hayal olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B6C467102 -- 3 Mart 2012; 15:07:26 >
  • Arkadaslar karistiyorsunuz Galiba, bi kere bu full frame, 7d ASC-P, yani iki kamerayi karsilastirmak bile yanlis
  • iPhone 6 nın çıkmasına en az 6-7 ay var ama haberlerin arkası kesilmiyor "Apple ... yapacak, ... edecek"

SIII ün çıkmasına aylar varken "SIII şöyle olacak, böeyle olacak"

Canon 5D Mark III ü anons edeli 1 gün geçmiş donanım haber lütfedip haberini yapıyor.

Önce 20 dedikodu sonra 1 haber. 20dedikodu1haber.com damıyız donanımhaber.com damı bir türlü çözemiyorum.
  • 7D ye atıfta bulunanlara gülmeden geçemiyorum. 5D serisini 7D ile kıyaslamanın değil elma ile armudu, elma ile patatesi kıyaslamakdan farkı yoktur. Bir laf vardır bilende konuşuyor bilmeyende diye durum aynen bu.
  • 5d mark ii ucuzlasada bize yarasa .
  • YENİ KRAL
  • Kullanıcılar daha fazlasını bekliyorlardı Mark III'den...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oceanco
    http://www.youtube.com/watch?v=WrDHEi3z-sYmutlaka izleyin muhteşem.

bu güzel paylaşımın için tşkler kardesm,yalnız ipleri yukardan neyle kontrol etmişler bi fikri olan varmı? ben cözemedim acıkcası
  • Vay be 25 yıl, uzun bir süreç doğrusu ama bugüne kadar çkardıkları ürünler birbirinden etkileyici ve güzel ilk tanıdığım marka bu sektörde doğrusu bu 25. ylın hatrınada bu çıkarılan ürün çok iyi baya iyi hemde..:):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

7D ye atıfta bulunanlara gülmeden geçemiyorum. 5D serisini 7D ile kıyaslamanın değil elma ile armudu, elma ile patatesi kıyaslamakdan farkı yoktur. Bir laf vardır bilende konuşuyor bilmeyende diye durum aynen bu.

eline bir 7d al da kasanın benzerliğine bak kasa benziyor dedik tabiki ff makine farklı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.