Şimdi Ara

Ses Sorunu (Çalma Aygıtı Yok.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
10.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Geçen günlerde Bilgisayarım için 2 Gb DDR2 Kingston ram aldım. Pc kapalı şekildeyken rami taktım. Pc açıldığında ne kulaklıktan ne hoparlörden ses gelmiyordu. Yaklaşık 1 haftadır bu konu üzerinde bir çok döküman ve forumu inceledikten sonra bugün format atmaya karar verdim Pc ye. Lakin yine ses alamadım.

Winampta 888780078 Kod hatası alıyorum.
    Ses sürücülerini yüklüyorum. Denetim Masasındaki Ses efektleri ve Ses Aygıtlarında "Ses Aygıtı Yok" ve ""Çalma Aygıtı Yok" yazısını görüyorum.
    Hizmetlerden "Windows Ses" Hizmeti Yeniden Başlat'a ayarladım oda olmadı.
    Aygıt Yöneticisinden "Realtek High Defination" da ünlem işareti görüyorum. Bu Aygıt Başlatılamıyor (Kod 10) Hatasını alıyorum.
    Masaüstü çubuğunda ses simgesi yok.

Anakartım Foxconn P4M9007MB
    Ses kartım yok. Onboard Anakartla bütünleşik.

Bu sorunu çözmeyi başarmış arkadaşlar muhakkak vardır.
    Yardımlarınızı bekliyorum..

• Merhaba,

İşletim sisteminiz ve Bit bilginiz nedir?

Ses kartının Donanım Kimliğini yazarmısınız?

Buradaki! driverların hepsini denedin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProbLem! -- 2 Mart 2012; 21:17:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Merhaba,

İşletim sisteminiz ve Bit bilginiz nedir?

Ses kartının Donanım Kimliğini yazarmısınız?

Buradaki! driverların hepsini denedin mi?

Windows Xp SP3 32Bit
    Ses kartı Realtek olması gerek Everest ile bakıyorum ama Çoklu Ortam Bilgisinde başka bir bilgi görünmüyor.
    Foxconn resmi sitesindeki driveları indirdim ve kurdum.
    FOxconn sitesinde V RAID harici hepsini kurdum gerekli olanları. V RAID Sisteminizde Desteklenen Donanımı Bulamadı diyor.
    Acaba donanımsal bir sorun olabilir mi kasada bakmam gereken bir yer varmı ?

• Buradaki! driveri indirip kur bakalım.
  • Eğer oda olmazsa, eski sürüm olan Buradaki! driveri indirip kurarsın. Olmazsa, aygıt yöneticisinden kendin elle tanıtırsın bunu.
  • Eğer olmazsa,

Buradaki! konuya göz at. Konun en alt kısmında bir Driver Pack yazılımı linki mevcut, dilersen birde onunla dene bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.