Şimdi Ara

Windows 8 Tüketici Önizleme Sürümü 1 milyon indirme barajını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
9.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 8 Tüketici Önizleme Sürümü 1 milyon indirme barajını geçti

Microsoft'un, uzun süredir merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8'in tüketici önizleme sürümünü dün öğleden sonra yayınlamasının ardından firmanın resmi indirme sayfalarında büyük bir yoğunluk yaşanmıştı.

2.5GB ve 3.3GB boyutunda olan sürümler büyük ilgi gördü ve Windows 8 resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre de 1 milyon indirme barajını geçti. 24 saat içinde gerçekleşen bu rakamla birlikte ortalama olarak yaklaşık 3000 TB veri indirilmiş oldu.

Bu sayının ilerleyen günlerde katlanacak artacağı tahmin ediliyor. Metro arayüzü, Live Tiles, Internet Explorer 10, Xbox Live gibi farklı yenilikler sunan Windows 8 işletim sistemi yılın sonlarına doğru piyasaya çıkacak.

• bu windowsun sağlam olacağını düşünüyorum güzel olmuş kurdum baktım
  • zaman içinde feedbackler ile dahada güzelleşecektir şuan bile bence yeterli sadece skystar 2 tv kartı gibi çevre birimlerinde sürücü sorunlarına bağlı olarak problemler çıkabiliyor onun haricinde bir sorunla karşılaşmadım diyebilirım.
  • AMD ve NVidia'dan sürücü istemeleri lazım.ya da onların yayınlaması lazım.kurduğum bir kaç oyunda benim pc de sorun çıkardı.(Tam Ekran olmama vs...)AMD'nin yayınladığı preview sürümü için olan sürücü yüklenmiyor.''ekran sürücüsü yüklenemedi''diyor.Bi de Wireless Gamepad te sorun çıkardı.sürücü kendinde var ama cihazı görmüyor.(Logitech F710)
  • quote:

Orijinalden alıntı: miracsu

AMD ve NVidiadan sürücü istemeleri lazım.ya da onların yayınlaması lazım.kurduğum bir kaç oyunda benim pc de sorun çıkardı.(Tam Ekran olmama vs...)AMDnin yayınladığı preview sürümü için olan sürücü yüklenmiyor.ekran sürücüsü yüklenemedidiyor.Bi de Wireless Gamepad te sorun çıkardı.sürücü kendinde var ama cihazı görmüyor.(Logitech F710)

AMD nin sürücüsü HD 5000 ve sonraki kartlar için problemde orda bi çok kişide hala HD 4000 ve altı kartlar hatta HD 4200 gibi onboard kartlar mevcut umarım en geç 2 haftaya kadar AMD tüm kartlar için sürücü yayımlarda HD 4650 mi prblemsiz kullanırım
  • nerden indiriliyor bu win 8??????
  • İşte Nvidea nın farkı ;) daha ilk gün sürücü geldi ve sorunsuz(gt425m)
  • Senenin sonuna doğru çıkacakmış daha çok var :(:( rc ye
  • benimde bugün deneme imkanım oldu ama wireless driver ı çalışmadığı için geri silmek zorunda kaldım. Driver sorunu aşılınca çok güzel bir işletim sistemi olacağından eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makarov06

İşte Nvidea nın farkı ;) daha ilk gün sürücü geldi ve sorunsuz(gt425m)

GT 425 snçta yeni bir kart amd de HD 5000 ve HD 6000 e zaten veriyor ve apu serilerine nvidia ya anca 8600GT ye birebir windows 8 sürücüsü destekliyorsa helal olsun derim. çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ama muhtemelen desteklemiyordur çünkü AMD HD 5000 altını şimdilik vermiyorsa Nvidia da 400 serisi ve üstünü destekler diye düşünüyorum
  • iyi geceler arkadaslar
    windows 8 ile birlikte direct sound geri geliyormu ? bilginiz varmi ? yani eax gibi desteklenen oyunlarda bunlari hardware olarak kullanabilcekmiyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

GT 425 snçta yeni bir kart amd de HD 5000 ve HD 6000 e zaten veriyor ve apu serilerine nvidia ya anca 8600GT ye birebir windows 8 sürücüsü destekliyorsa helal olsun derim. çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ama muhtemelen desteklemiyordur çünkü AMD HD 5000 altını şimdilik vermiyorsa Nvidia da 400 serisi ve üstünü destekler diye düşünüyorum

8500 Gt harika çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutreis

quote:

quote:

8500 Gt harika çalışıyor.

HD 4650 de harika çalışıyor ama WDDM 1.1 windowsun içinde bulunan sürücü ile normalde zaten tüm kartları destekliyor prblemsiz sadece ek özellkler ve contol panel olayı şimdilik yok ama zamanla oda aşılacaktır.

asıl prblem skystar 2 tv kartında driver ı görüyor ( win 7 ) pc yi kapatıp açınca skystar network kartı ünleme düşüyor çalışmıyor hiç bi şekilde ama restart yapınca kart normale dönüyor tv izlenebiliyor şuanlık çözümü olmayabilir malum driver ama yakın zamanda bi çok driver çıkacaktır windows 8 ile ilgili

bazı wireless kartlarınıda tanımamış ama usb wifi var elimde ralink problemsiz onuda gördü

• Indirmesine indirdikte virtualbox a kurulmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

8600gt yi geçtim Geforce 6000 serisini bile destekliyor :)http://www.nvidia.com/object/win7-winvista-64bit-295.73-whql-driver-all.html

• Adamlarda dünyanın en iyi server'ları var abi. Bu yoğunlukta 4MB/S !
  • win 7 ye firmalar win 8 güncellemesi verecek mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. TahacKer

Adamlarda dünyanın en iyi serverları var abi. Bu yoğunlukta 4MB/S !

aynen, 1 milyon kisi indirmis. ayni anda 100000 kisi indirmis olsa manyak bir veri trafigi demek ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueTR

Indirmesine indirdikte virtualbox a kurulmuyor

bende çok uğraştım sürekli siyah ekran hatası aldım, ama bi türlü kuramadım...
  • indirdim kurdum miğdem bulandı, Microsoft çoklu arayüz işine girmiş android telefonlar gibi ve tek kelimeyle batırmış!
    Girişteki live id zorunluluğu, nasıl kapatacağımı bulmamın çok zaman alması 1 saat sonra silmem... Tam anlamıyla Zaman kaybı.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.