Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE 2 (GT-I8160) [ANA KONU] ★★ (1426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.671
Cevap
112
Favori
1.348.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14241425142614271428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: midmid

quote:

Orijinalden alıntı: HeavenLife

quote:

Orijinalden alıntı: midmid

cpu hızını en yüksek kaça çıkarabiliriz sorunsuz olarak?

1200mhz

siz uzun süre 1200 mhz olarak denediniz mi hocam bir sıkıntı oluştu mu?

10-15 dk çalıştırdım da şarj sorunu var zaten iyice bittiği için kullanmıyorum 1200de falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musab

bu telefonun kamerası iyimidir?
    iphone 4s kadar varmı?

Kameralarından pek birşey beklemeyin. iPhone 4S'e yaklaşamaz.
  • Kamerası gayet iyidir testlere bakarsanız görürsünüz. Ayrıca ben de kula diim süre içinde memnundum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinemaker

quote:

Orijinalden alıntı: muamman1

Hocam bir kaç sorum var bende şuanda cm11-20141118 sürümü yüklü kernel olarakda ace2nutzer sanırım o kurulu, şimdi direk üzerine sizin verdiğiniz crono kerneli ve cm 11 sizin attığınız sürümü kurabilir miyim yoksa jellybean stock rom kurup üzerine mi kurmam gerekir?

Aslında biliyordum bunları zamanında epey uğraşmıştım ama unutmuşum :)

Bu durumda iken wipe data ve cache yap sonra crono kernel kur ardından verdiğim cm11 i yukle ardından tekrar kernel kurmaya gerek yok google apps kurma sakın play hizmetler telefonu sömürüyor resmen telefon açılınca uygulamalara novathor setting gelecek oradan ayarları yap özellikle gpu u 600mhz yap işlemciyi de 1200ghz yap süper hızlı telefon

hocam sizin verdiğiniz dosyayı bilemiyorum ama xda daki en son cm11'i (http://forum.xda-developers.com/galaxy-ace/ace-2-develop/cyanogenmod-11-28-04-2015-t3095047) yükledim cronokernelle beraber ancak novathor settings gelmedi. o ayara nerden ulaşailirim acaba. Bir de gapps kurdum. kurmayın demişsiniz gerçi ama google uygulamaları da lazım oluyor en basitinden play vs. google apps olmadan nasıl kullanabiliriz? şimdiden teşekkürler

• merhaba ;bu telefonu kullanan kaldımı bilmem ama her şekilde denedim ve en sonda en verimli şekilde nasıl kullanılır buldum.telefondan bazı şeyleri devredışı yaparak telefonu jet gibi yapma mümkün.önce telefonu sıfırlayın sonra resimdeki gibi devre dışı yaptıklarımı sizde yapın ardından apk4fun adlı siteden cherome greenify mx player whatsapp ve transparent weather clock programlarını indirin apk olarak çünkü telefon için bunlar gerekecek size diğer siteleri facebook twitter instagram vs cherome a kaydetip ordan kullanın programları kurduktan sonra greenify ile arka planda çalışanları tuş kilidine geçmeden durdurun.aksi taktirde google play facebook vs bu telefonda çalışırsa telefon zamanla kasıp kullanılamaz hale geliyor youtube ta videolar kasıyor ben 4.1.2 jelly bean kullanıyorum deneyin kesinlikle mükemmel olacak. ortalama 250 300 mb arası boş ram kalıyor buda telefonun kasmamasını sağlyor umarım işinize yarar.rom felan yüklemekle uğraşmayın hiçbiri işe yaramıyor telefonu 2.3.6 da kullanmayın en iyisi bu şekilde kullanmak en uzun pil ömrü oyunlarda kasmaz sadece google playi kullanmayıp apk olarak pc de indirip o şekilde yükleyin facebook kesinlikle yüklemeyin kasar.

• quote:

Orijinalden alıntı: meleklerinincarlisi

quote:

Orijinalden alıntı: cinemaker

quote:

Orijinalden alıntı: muamman1

Hocam bir kaç sorum var bende şuanda cm11-20141118 sürümü yüklü kernel olarakda ace2nutzer sanırım o kurulu, şimdi direk üzerine sizin verdiğiniz crono kerneli ve cm 11 sizin attığınız sürümü kurabilir miyim yoksa jellybean stock rom kurup üzerine mi kurmam gerekir?

Aslında biliyordum bunları zamanında epey uğraşmıştım ama unutmuşum :)

Bu durumda iken wipe data ve cache yap sonra crono kernel kur ardından verdiğim cm11 i yukle ardından tekrar kernel kurmaya gerek yok google apps kurma sakın play hizmetler telefonu sömürüyor resmen telefon açılınca uygulamalara novathor setting gelecek oradan ayarları yap özellikle gpu u 600mhz yap işlemciyi de 1200ghz yap süper hızlı telefon

hocam sizin verdiğiniz dosyayı bilemiyorum ama xda daki en son cm11'i (http://forum.xda-developers.com/galaxy-ace/ace-2-develop/cyanogenmod-11-28-04-2015-t3095047) yükledim cronokernelle beraber ancak novathor settings gelmedi. o ayara nerden ulaşailirim acaba. Bir de gapps kurdum. kurmayın demişsiniz gerçi ama google uygulamaları da lazım oluyor en basitinden play vs. google apps olmadan nasıl kullanabiliriz? şimdiden teşekkürler

Benim verdiğim cm11 de nova ayarları var diğerlerinde sorunlar yaşadım periscope falan görüntü gelmedi falan benim verdiğimi yüklemeni tavsiye ederim her şey çalışıyor google apps yükleyebilirsin tabi seçim senin ama yuklemeyince telefon baya hafifliyor tabi

• beyler telefonda cm11 yüklü sorunsuz kullanıyodum. son 1 saattir nolduysa telefon açılma ekranında takılıp kalıyor açılmıyo bi türlü. yardımcı olur musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: galatasaraysmpyn

beyler telefonda cm11 yüklü sorunsuz kullanıyodum. son 1 saattir nolduysa telefon açılma ekranında takılıp kalıyor açılmıyo bi türlü. yardımcı olur musunuz?

recovery modda wipe data yapıp dener misiniz
  • HeavenLife H kullanıcısına yanıt
    en son çare olarak onu yaptım bende. vatsap resimleri silinir diye tereddüt ediyodum ama sorun olmadı eyvallah

• Selam arkadaşlar. Samsung Ace 2 için Liquid smooth romun 3.1 versiyonunu heryerde aradım ama bulamadım. Bulduklarımın linkleri de ölü. Elinde bu sürüm olan varsa yada çalışan link bilen varsa yardımcı olabilir mi?
  • sa
    bugün ace 2 cihazıma birşey oldu ve cihaza hiçbir şekilde rom yüklenmiyor ne yapabilirim
    sorun şöyle cihazı recovery moddan sıfırlıyom ancak cihaz sıfırlanmıyo rom atıyom yükleme başarılı ancak cihazı açınca eski rom geliyo rom içinden uygulama siliyorum yeniden başlatınca silinen uygulama geri geliyor lütfen yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByBlaCk4

sa
    bugün ace 2 cihazıma birşey oldu ve cihaza hiçbir şekilde rom yüklenmiyor ne yapabilirim
    sorun şöyle cihazı recovery moddan sıfırlıyom ancak cihaz sıfırlanmıyo rom atıyom yükleme başarılı ancak cihazı açınca eski rom geliyo rom içinden uygulama siliyorum yeniden başlatınca silinen uygulama geri geliyor lütfen yardım

Dualboot rom yuklemis olmayasiniz ?

• Ustalara sorum olacak.
    Samsung Ace 2'de mobil veriyi (Avea cepten internet paketim var) 2.3.6 ve 4.1.2 stok romlarıyla (rootlu) sorunsuz kullanırken, custom rom cm-11-12 cyanogenmod 4.4.4 romlarını (rootlu) sırasıyla yükledim. cm-11-12'de mobil veriyi ne yaptıysam çalıştıramadım. Çözüm olarak "Odinle stok rom atınca çalışır" diye bir çözüm buldum. 2.3.6 (I8160XXLK6_I8160OXXLK1_HOME.tar.zip) ve 4.1.2'nin (I8160XXMH1_I8160OJVMH1_HOME.tar.zip) romlarını (bu romlar stok rom mu bilemiyorum) atınca telefon brick oldu. Tekrar 2.3.6 roma dönünce mobil veri yine sorunsuz çalıştı. Fakat 4.1.2 romu yükledikten sonra daha önce çalışan mobil veri bu romda çalışmadı. 2.3.6 romda kalmak istemiyorum. Çünkü kullandığım programların çoğu bu romda çalışmıyor. 4.1.2 romda telefonu habire kasıp duruyor. Sizce sorunu nasıl çözebilirim? Mobil veri sorunu olmayan rom kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 30 Ocak 2016; 17:30:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ettu

Ustalara sorum olacak.
    Samsung Ace 2'de mobil veriyi (Avea cepten internet paketim var) 2.3.6 ve 4.1.2 stok romlarıyla (rootlu) sorunsuz kullanırken, custom rom cm-11-12 cyanogenmod 4.4.4 romlarını (rootlu) sırasıyla yükledim. cm-11-12'de mobil veriyi ne yaptıysam çalıştıramadım. Çözüm olarak "Odinle stok rom atınca çalışır" diye bir çözüm buldum. 2.3.6 (I8160XXLK6_I8160OXXLK1_HOME.tar.zip) ve 4.1.2'nin (I8160XXMH1_I8160OJVMH1_HOME.tar.zip) romlarını (bu romlar stok rom mu bilemiyorum) atınca telefon brick oldu. Tekrar 2.3.6 roma dönünce mobil veri yine sorunsuz çalıştı. Fakat 4.1.2 romu yükledikten sonra daha önce çalışan mobil veri bu romda çalışmadı. 2.3.6 romda kalmak istemiyorum. Çünkü kullandığım programların çoğu bu romda çalışmıyor. 4.1.2 romda telefonu habire kasıp duruyor. Sizce sorunu nasıl çözebilirim? Mobil veri sorunu olmayan rom kullanan var mı?
    quote:

Orijinalden alynty: ettu

Ustalara sorum olacak.
    Mobil veriyi (Avea cepten internet paketim var) 2.3.6 ve 4.1.2 stok romlaryyla (rootlu) sorunsuz kullanyrken, custom rom cm-11-12 cyanogenmod 4.4.4 romlaryny (rootlu) syrasyyla yükledim. cm-11-12'de mobil veriyi ne yaptyysam çaly?tyramadym. Çözüm olarak "Odinle stok rom atynca çaly?yr" diye bir çözüm buldum. 2.3.6 (I8160XXLK6_I8160OXXLK1_HOME.tar.zip) ve 4.1.2'nin (I8160XXMH1_I8160OJVMH1_HOME.tar.zip) romlaryny (bu romlar stok rom mu bilemiyorum) atynca telefon brick oldu. Tekrar 2.3.6 roma dönünce mobil veri yine sorunsuz çaly?ty. Fakat 4.1.2 romu yükledikten sonra daha önce çaly?an mobil veri bu romda çaly?mady. 2.3.6 romda kalmak istemiyorum. Çünkü kullandy?ym programlaryn ço?u bu romda çaly?myyor. 4.1.2 romda telefonu habire kasyp duruyor. Sizce sorunu nasyl çözebilirim? Mobil veri sorunu olmayan rom kullanan var my?

hocam valla ta 1 sene evvel kullanyyodum bu telefonu cm11 ile. hakky rahmetine kavuştumu çözemedim.soruna gelicek olursak bende tıkır tıkır çaly?yyordu. belki bilirsin ace 2 min durumu şöyle: kuzen bana telefonu vermeden önce tuvalete düşürmüş malesef. sonra pirince koymuş çalyşmyş bi 6 ay kullanmış. sonra bana verdi ben tabi bilmiyorum öyle olduğunu. 6 ayda ben kullandım telefon nette gezinirken dondu batarya çıkar tak yaptım açılmadı telefon hiç tepki vermedi. sonra telefoncu dedi oksitlenmiı anakart değişicek 150 tl sonra düzgün çalışır dedi. sonra babam dedi benim tanıdığym telci var ona verelim diye. verdik adam dedi anakart değişsem bile sonra sarj yeri bozulur falan demiş babama babamda tabi yapmadı. sizce telefoncu yapabilirmi cidden para çöpe gidermi yada bu sorunu halledicek telefoncu varmı istanbulda çok uğraşmak istemiyorum ama. çok istiyorum kullanmak telefonumu cm11 le çok çok stabildi herşeyi oynuyordum 0 kasma. şimdi elimde galaxy y var bi kitkat romu yükledim aynı ace 2 nin stabilitesi gibi oldu ama galaxy y ye. ama çok kötü telefon ya :( herhangi bir ace 2 bilen yardım ederse süper olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaimaN -- 29 Ocak 2016; 23:06:33 >

• CaimaN
    Telefonunun ana kartı değişse dahi diğer bölümlerinde oksitlenme varsa o telefonu tamir ettirmek, paranı boşa harcamak demektir. Telefon suya düşürüldüğü an hemen bataryasının çıkarılıp birkaç gün kurumaya bırakılması gerekirdi. Bu yöntemle telefon kurtarılabilirdi.
    Benim telefon canavar gibi çalışıyor ama mobil veri çalışmayınca hiçbir işe yaramıyor.

HeavenLife
    Sorunumu çözmek için önerin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 30 Ocak 2016; 13:46:51 >
  • quote:

CaimaN
    Telefonunun ana kartı değişse dahi diğer bölümlerinde oksitlenme varsa o telefonu tamir ettirmek, paranı boşa harcamak demektir. Telefon suya düşürüldüğü an hemen bataryasının çıkarılıp birkaç gün kurumaya bırakılması gerekirdi. Bu yöntemle telefon kurtarılabilirdi.
    Benim telefon canavar gibi çalışıyor ama mobil veri çalışmayınca hiçbir işe yaramıyor.

HeavenLife
    Sorunumu çözmek için önerin var mı?

Cm11 4.4.4 rom ve chrono kernel yuklu cihazda sorun yok

• Mobil veri sorununu çözdüm.
    Tekrar baştan 2.3.6 GB romunu kurdum. Daha önce bu romda sorunsuz çalışan mobil veri çalışmaz olunca telefonu ayarlar bölümünden "fabrika ayarlarını sıfırla" seçince telefon kendini yeniden başlattı. Tekrar kurulum yaptım. Mobil veri hemen çalıştı. Aynı şekilde üstüne 4.1.2 JB ve onunda üstüne 4.4.4 cm-11 kurdum. Hepsinde mobil veri çalıştı. Üç gündür sorunu çözmeye çalışıyordum. Forumlarda hiç kimseden de kesin çözüm önerisi gelmemişti. Sorunu çözemeseydim yeni telefon almak zorunda kalacaktım. Mobil veri sorunu olanlara duyurulur. Konu adminler tarafından sabitlenirse memnun olurum.
  • quote:

Mobil veri sorununu çözdüm.
    Tekrar baştan 2.3.6 GB romunu kurdum. Daha önce bu romda sorunsuz çalışan mobil veri çalışmaz olunca telefonu ayarlar bölümünden "fabrika ayarlarını sıfırla" seçince telefon kendini yeniden başlattı. Tekrar kurulum yaptım. Mobil veri hemen çalıştı. Aynı şekilde üstüne 4.1.2 JB ve onunda üstüne 4.4.4 cm-11 kurdum. Hepsinde mobil veri çalıştı. Üç gündür sorunu çözmeye çalışıyordum. Forumlarda hiç kimseden de kesin çözüm önerisi gelmemişti. Sorunu çözemeseydim yeni telefon almak zorunda kalacaktım. Mobil veri sorunu olanlara duyurulur. Konu adminler tarafından sabitlenirse memnun olurum.

Herhangi bir rom veya kernel'de mobil verinin bozulması şeklinde bir durum yaşayan görmemiştim 3 yıldır Sizinki biraz da denk gelmiş sanırım,geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihmaniabjk

merhaba ;bu telefonu kullanan kaldımı bilmem ama her şekilde denedim ve en sonda en verimli şekilde nasıl kullanılır buldum.telefondan bazı şeyleri devredışı yaparak telefonu jet gibi yapma mümkün.önce telefonu sıfırlayın sonra resimdeki gibi devre dışı yaptıklarımı sizde yapın ardından apk4fun adlı siteden cherome greenify mx player whatsapp ve transparent weather clock programlarını indirin apk olarak çünkü telefon için bunlar gerekecek size diğer siteleri facebook twitter instagram vs cherome a kaydetip ordan kullanın programları kurduktan sonra greenify ile arka planda çalışanları tuş kilidine geçmeden durdurun.aksi taktirde google play facebook vs bu telefonda çalışırsa telefon zamanla kasıp kullanılamaz hale geliyor youtube ta videolar kasıyor ben 4.1.2 jelly bean kullanıyorum deneyin kesinlikle mükemmel olacak. ortalama 250 300 mb arası boş ram kalıyor buda telefonun kasmamasını sağlyor umarım işinize yarar.rom felan yüklemekle uğraşmayın hiçbiri işe yaramıyor telefonu 2.3.6 da kullanmayın en iyisi bu şekilde kullanmak en uzun pil ömrü oyunlarda kasmaz sadece google playi kullanmayıp apk olarak pc de indirip o şekilde yükleyin facebook kesinlikle yüklemeyin kasar.

bu şekilde de en fazla 2-3 hafta sorunsuz kullanırsınız.cache biriktikçe telefon çekilmez bir hal alıyor,yapacak bir şey yok.

• Sağolun. Mobil veri sorunuyla 3 gün uğraştım ama uğraştığıma da değdi.
    Arka planda çalışan uygulamaları kapatma işlemini cm-11 romunu kurarak hallettim. Gapps'ı kurmadım. Samsung'un ve Google'nin gereksiz çok fazla uygulaması var. Google Play Store yerine Blackmart'ı kurdum. Bu nedenle arka planda çalışan çok az uygulamam var. Onları da Greenify ile uyutuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 31 Ocak 2016; 3:44:18 >
  • 
Sayfa: önceki 14241425142614271428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.