- x
USB Bellek Multiboot Hazırlama (Win7, Rescue) - SARDU Programı (Anlatım)
64 Cevap47079 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1949 Mesaj
1 Mart 2012; 3:24:00 

USB Bellek Multiboot Hazırlama (Win7, Rescue) - SARDU Programı (Anlatım)

Windows 7’yi USB Flash Bellekler yoluyla kurmak için piyasada oldukça fazla sayıda yazılım ve yöntem var.
Ama benim denediğim yazılımlar içinde en pratik ve en geniş özellikler sunan yazılım SARDU oldu.

Program sadece İşletim sistemi kurulumu için değil Antivirüs ve Kurtarma CD/DVD’lerini USB belleklere entegre etmek için kullanılmakta.
Tek bir menü altında belleğinizin boyutuna bağlı olarak onlarca programdan oluşan bir çoklu açılış belleği oluşturabilirsiniz.

* NOT: Bu iş için en az 4 GB Flash belleğe ihtiyacınız var. Ben 8 GB’lik bir belleği sadece kurtarma ve Win7 kurulumu işleri için kullanmaktayım. USB belleklerin epeyce ucuz olduğu şu günlerde size de tavsiye ederim.

Gerekli Programlar

* HP USB Disk Storage Format Tool

http://www.softpedia.co...orage-Format-Tool.shtml

* SARDU - Multiboot USB Creator

http://www.sarducd.it/

http://www.pendrivelinu...ot-usb-creator-windows/

******UYARI: SARDU 2.0.6.x sürümlerine dikkat.******

Bu sürümlerde can sıkıcı bir şekilde Babylon Toolbar eklenmiş. Yüklerken dikkat edin derim. Eski versiyonların linklerini bulursam ekleyeceğim.

* MultiBoot işlemini yapabilmek için SARDU, ISO dosyalarına ihtiyaç duymakta.
Elinizde Windows 7’nin DVD’si var fakat ISO formatında imaj dosyası yoksa bunu ISO formatında imaj alabilen bir CD/DVD Burning ya da PowerISO tarzı imaj yazılımlarını kullanarak yapabilirsiniz.

Ben bu iş için ImgBurn’ü tavsiye ederim.

ImgBurn

http://www.softpedia.co...D-Burning/ImgBurn.shtml

Programın ana menüsünde "Create Image File From Disc" e basın.

0

Gelen ekranda imajı alınacak DVD’nin bilgileri ve kaydedileceği konum seçimi yer almakta.

0

"Destination" altında kaydedilecek bölümü belirleyebilirsiniz.
Sonrasında hemen altında yer alan "Read" butonuna basınca işlem birkaç dakikada tamamlanacaktır.

ISO dosyamız hazır. Elimizdeki ISO dosyasının ismini InstallWin7 olarak değiştirin. Bunu yapmazsanız SARDU dosyayı tanımaz.

Şimdi HP USB Disk Storage Format Tool programı yardımıyla Flash Belleği formatlayacağız.
Kimi zaman format konusunda bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu konuda piyasanın en iyi yazılımıdır.

Formatlamada iki şeye dikkat edeceğiz;

- Belleği FAT32 olarak formatlayacağız,
- Quick Format seçili olacak. Yoksa uzun bir süre beklemek durumunda kalırsınız.

0

Artık SARDU’yu çalıştırabiliriz.

İndirdiğiniz ZIP dosyasını açtıktan sonra herhangi bir kurulum gerekmiyor.
Yer sıkıntısı varsa SARDU klasörünü başka bir bölüme ya da diske taşıyabilirsiniz. Entegre edilecek dosyalar için yere ihtiyacımız olacak.

Türkçe dil desteği mevcut. Otomatik olarak Türkçe olmazsa menüden değiştirebilirsiniz.

Program altında yapılacak ilk iş Win7 başta olmak üzere belleğe entegre etmek istediğimiz tüm boot CD/DVD’lerin ISO dosyalarını attığımız klasörü seçmek.
Program menüsündeki ISO butonu yardımıyla klasör seçimini yapın.
Örneğin D: bölümü altında ISO isimli klasör.

0

Menüde "Windows" altında "Windows Installer / Windows Seven AIO" seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz.
Eğer pasif durumdaysa InstallWin7 ismini vermemişsiniz demektir.

0

Şimdi hemen sağda "Search USB" butonuna basıyoruz, belleğimiz otomatik olarak görünecektir. Report bölümünde belleğinizin bilgileri yer alacaktır. Kontrol etmenizde fayda var.

0

Bellekte sadece Windows 7 değil örneğin bir tane de Antivirüs olsun diyorsanız Antivirüs menüsü altında istediğimiz programa tıkladığımızda gerekli olan ISO dosyasını ya doğrudan download edecektir ya da download sayfasına yönlendirecektir.

İndirilen ISO dosyasının adı, SARDU’nun veritabanına kayıtlı haliyle olmalı yani örneğin "Avira AntiVir Rescue System" üstüne geldiğinizde rescue_system-common-en.iso yazısının belirdiğini göreceksiniz. Entegre etmek istediğiniz tüm boot cd/dvd’lerde mantık aynı.

0

Antivirüslerin büyük bir çoğunluğunu denedim. Kimilerinde bazı sıkıntılar yaşadım. Tavsiyem Avira AntiVir Rescue System ve GDATA olacak.
Herhangi bir sıkıntı yaşamadım bu iki yazılımda. Bitdefender de fena değildir.
Bu konuda zamanla ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağım.

Artık belleğe entegre işlemine başlayabiliriz. Yapmanız gereken sadece sağdaki USB Bellek butonuna basmak.

Belleğinizin yazma hızına bağlı olarak dosyaların transfer süresi farklılık gösterektir. Bu nedenle yazma hızı 2-3 mb/sn değil de en azından 6-7 mb/sn olanlardan edinin derim. Okuma hızı da 20’lerde olursa açılış ve kurulum işlemleriniz çok daha kısa sürede bitecektir.

Her şey yolunda gittiyse Report kısmında işlemin başarılı bir şekilde tamamlandığına dair raporu göreceksiniz.

Programdan çıkıp sistemi yeniden başlattıktan sonra BIOS’tan Boot sıralamasını değiştireceğiz.

Karşımıza SARDU’nun menüsü gelecek.

0

Burada Windows Live altında "Install Windows 7" yi seçeceğiz.

Bundan sonra tıpkı Windows 7 kurulum DVD’sinde olduğu gibi yükleme için bir tuşa basın ibaresi belirecek ve yolumuza devam edeceğiz.
Gerekli ayarlar yapıldıktan sonra dosyaların kopyalanması ve açılması işlemi belleğinizin performansına göre 5-10 dakika alacaktır.

Sistemin yeniden başlatılması aşamasında artık belleğe ihtiyacınız kalmayacak ve diske kopyalanan dosyalarla kurulum kaldığı yerden devam edecektir.

SARDU menüsünde yer almasını tavsiye ettiğim bir diğer araç da Hiren’s BootCD:

http://www.hirensbootcd.org/download/

Özellikle de içerisinde bulunan Mini WindowsXP sayesinde kablosuz ağa bile rahatlıkla bağlanıp bellek üzerinden Opera ile internette sörf, TeamViewer ile uzak bağlantı, ComboFix ile casus temizleme, diskleriniz üzerinde bölümleme ,veri kurtarma, backup alma gibi daha onlarca işi halledebilirsiniz.
İndirdiğiniz zip dosyasını açtıktan sonra dosya adını SARDU’nun kabul edeceği formatta yani hiren.iso adıyla ISO klasörünüze atın. Entegre işlemi başarılı olursa SARDU menüsünde Menu Utilitiy altında Hiren’s BootCD görünecektir.

Belleğe entegre etmek istediğiniz boot cd/dvd formatındaki program SARDU menülerinde görünmüyorsa;

Extra / Add Extra ISO (GRUB) yoluyla şansınızı deneyebilirsiniz.

Gelen alanda program adı girilecek. Boşluk yerine _ işaretini kullanın.

Ben EASEUS Partition Master'ın boot cd'sini entegre ettim;

0

Şimdilik aklıma gelen detaylar bu şekilde. Konuyu geliştirmeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timurlénk -- 4 Şubat 2013; 0:20:37 >

1369 Mesaj
1 Mart 2012; 3:52:51 

Microsoftun kendi yazılımı var. İki tık ile win 7 usbsi oluşturuyor.

http://www.microsoftsto...Tool#ms_help_topics_at3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Söylev -- 1 Mart 2012; 3:53:31 >

1949 Mesaj
1 Mart 2012; 13:09:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Söylev

Microsoftun kendi yazılımı var. İki tık ile win 7 usbsi oluşturuyor.

http://www.microsoftsto...Tool#ms_help_topics_at3

Bahsettiğiniz yazılım sadece win7 entegresi için.
Konuyu aktarmaktaki asıl amacım sadece win7 kurulumu değil beraberinde antivirüs, kurtarma cd'lerini de flash belleğe entegre edebilmek.
Hani en azından bir tane de antivirüs bulunsa iyi olur. Windows altında müdahale edilemeyecek durumlarda temizlik için boot cd'lere ihtiyaç duyulabiliyor.

3585 Mesaj
3 Mart 2012; 3:45:39 

Elinize sağlık güzel çalışma olmuş. Konu üst konu yapılmıştır, bilginize.

İyi forumlar.

245 Mesaj
14 Mart 2012; 16:25:14 

arkadaşlar bir kaç sorun olacak;
-Aynı anda XP pro nun farklı sürümlerini atınca kafasına göre isim veriyor bunları nasıl düzeltebilirim ?
-Ayrıca arka fon değiştirme imkanı var mı ?
-Bazı eski makinelerde boot olarak başlamıyor (daha doğrusu başlıyor ama linux ile ilgili bir hata veriyor)
-Ekstradan menüden yer almayan iso dosyalarını nasıl ekleye bilirim (detaylı olarak örneğin acronis erdcommander hddregenaratör)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C28_ -- 14 Mart 2012; 16:27:49 >

AMD PHENOM X4 955 / 2* 4GB Kingston Hyperx 1600 / Gigabyte 990FXA-UD3 / Zotac GTX465 / 2*1 TB samsung + 1TB Segate + 2 TB WD /OCZ Fatal1ty 550W / Acer 24" Full HD H243HB

86 Mesaj
17 Mart 2012; 21:26:23 

teşekkür ederim @Timurlénk

faydalı derli toplu bir anlatım olmuş

i am eXiTUS

1949 Mesaj
18 Mart 2012; 1:57:21 

quote:

Orijinalden alıntı: C28_

arkadaşlar bir kaç sorun olacak;
-Aynı anda XP pro nun farklı sürümlerini atınca kafasına göre isim veriyor bunları nasıl düzeltebilirim ?
-Ayrıca arka fon değiştirme imkanı var mı ?
-Bazı eski makinelerde boot olarak başlamıyor (daha doğrusu başlıyor ama linux ile ilgili bir hata veriyor)
-Ekstradan menüden yer almayan iso dosyalarını nasıl ekleye bilirim (detaylı olarak örneğin acronis erdcommander hddregenaratör)

- açıkçası xp entegresinde epeyce sıkıntı yaşadım. hatta birkaç kez denedim ama xp kurulumu yapamadım.
- program arayüzünden arkaplan değiştirilemiyor ama cfg dosyalarına müdahale edilebiliyor sanırım. pek uğraşmadım.
- evet bazı eski sistemlerde sıkıntı çıkabiliyor. kimi rescue cd'lerde de rastladım. hazırlanan usb bellek ya da cd'lerde kullanılan boot yöntemi syslinux ya da grub4dos olması da bazen farkedebiliyor. kimi sistemlerde grub4dos kimilerinde syslinux başarılı olmakta.
- ekstradan iso dosyası eklemeyi konunun sonlarında bulabilirsiniz. yalnız her iso dosyası çalışmayabiliyor. denemekte fayda var. örneğin ben ekstradan easeus partition master'ı eklemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timurlénk -- 18 Mart 2012; 1:58:20 >

1949 Mesaj
18 Mart 2012; 1:58:24 

quote:

Orijinalden alıntı: kanber

teşekkür ederim @Timurlénk

faydalı derli toplu bir anlatım olmuş

umarım faydası olmuştur.

245 Mesaj
19 Mart 2012; 1:10:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

- açıkçası xp entegresinde epeyce sıkıntı yaşadım. hatta birkaç kez denedim ama xp kurulumu yapamadım.
- program arayüzünden arkaplan değiştirilemiyor ama cfg dosyalarına müdahale edilebiliyor sanırım. pek uğraşmadım.
- evet bazı eski sistemlerde sıkıntı çıkabiliyor. kimi rescue cd'lerde de rastladım. hazırlanan usb bellek ya da cd'lerde kullanılan boot yöntemi syslinux ya da grub4dos olması da bazen farkedebiliyor. kimi sistemlerde grub4dos kimilerinde syslinux başarılı olmakta.
- ekstradan iso dosyası eklemeyi konunun sonlarında bulabilirsiniz. yalnız her iso dosyası çalışmayabiliyor. denemekte fayda var. örneğin ben ekstradan easeus partition master'ı eklemiştim.

Cevapladığın için sağol kardeş,

- Eski pc ler için programın usb menüsünde isolinux sürümünü 4x den 3x indirince sorun çıkarmadı.
- Artık xp isimlerini değiştirmeden kullanıcam çalışsın yeter. bende xp auto kurul olanlarda sorun çıkardı ancak müdahale edilmemiş (sata driver çakılı olanlar hariç ) diğerlerinde sorun çıkarmadı.
Şu anda XPSP2 org ve XPSP3 VLk olanı var
-Iso eklemek dediğin gibi bazılarında direk çalışıyor bazılarındada extra kod eklemek gerekiyor cfg dosyasına Acronis için orjinal sitesinde yayınlanı ekledim çalıştı.
ERDcommander , HDD regenerator direk ekledim çalıştı. Zaten Hiren boot cd ekleyince başka bir şeye ihtiyaç kalmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C28_ -- 19 Mart 2012; 1:14:42 >

AMD PHENOM X4 955 / 2* 4GB Kingston Hyperx 1600 / Gigabyte 990FXA-UD3 / Zotac GTX465 / 2*1 TB samsung + 1TB Segate + 2 TB WD /OCZ Fatal1ty 550W / Acer 24" Full HD H243HB

138 Mesaj
24 Nisan 2012; 9:42:05 

usb hazırladım kurmayı denemedim ama süper oldu.
Yanlız ilerde biz buna seçenek ekleyebiliyomuyuz? yoksa tekrar hepsini baştan mı hazırlayacağız? bilgisi olan var mı?

1949 Mesaj
5 Mayıs 2012; 16:45:34 

quote:

Orijinalden alıntı: truntola

usb hazırladım kurmayı denemedim ama süper oldu.
Yanlız ilerde biz buna seçenek ekleyebiliyomuyuz? yoksa tekrar hepsini baştan mı hazırlayacağız? bilgisi olan var mı?

Ekleme yapılabiliyor. USB / USB'yi güncelleştir seçeneği ile menüde yer alan linux dağıtımı, antivirüs ya da hdd programları entegre edilebiliyor.

Bununla ilgili açıklamayı hazırlayıp konuya ekleyeceğim.

9 Mesaj
17 Mayıs 2012; 1:34:38 

Saol

357 Mesaj
20 Haziran 2012; 23:28:10 

Vistayı usb belleğe boot olarak entegre edebilmek için bir program veya basit bir yöntem var mı?

keremozcan27@hotmail.com

37 Mesaj
25 Haziran 2012; 14:52:57 

quote:

Merhabalar arkadaşlar benm kendi hazırlayıp sattığım bir sistem var UMDisk adı google da ararsanız gerekli açıklamayı bulursunuz. İçinde win 7 tüm sürümler , xp, sanal win 7, sanal linux , ghost , acronis ve daha fazlası var

357 Mesaj
21 Temmuz 2012; 22:30:23 

Peki bu programları usb'ye entegre edilip oradan boot ile kullanılabiliyor mu? fiyatı nedir?

keremozcan27@hotmail.com

728 Mesaj
12 Ağustos 2012; 19:28:43 

quote:

Kardeşim Allah senden razı olsun.Tam istediğim gibi bir program.Hemen arşivime ekliyorum.

Benden de yapamayan olursa bikaç bişey anlatayım;

1) Elinizde bulunan windows 7,xp,live cd,image programı yada boot edilebilen başka bir yazılım.Usb ye bunları eklemek için ilk önce bunları .iso uzantılı kalıp dosyası haline getirmeniz gerekir. .iso kalıp dosyasını cd den hazırlamak için nero, ashampoo gibi programlar kullanabilirsiniz.

2) Listede bulunan programlar elinizde varsa listeden tik işaretini seçebilmek için .iso uzantılı dosyalara sardunun kendi listesindeki programlar için tanımladığı varsayılan isimleri vermeniz gerekir.Örneğin elinizde windows 7 tüm sürümlerin tek dvdsi varsa programda Windows 7 AIO kısmını seçebilmek için windows 7 .iso dosyasına "Install_Win7.iso" ismini vermek zorundasınız.Diğer uygulamalarda da aynı mantıkla hareket edeceksiniz.Listedeki programlar dışında kullanmak istediğiniz boot programlar varsa.Sardu menüsünden Extra --> Add_ISO_Extra yolunu izleyerek istediğiniz bir iso dosyasını usb ye aktarabilirsiniz.Bu şekilde her program doğru çalışmayabilir.Şansınızı deneyin !.

Aşağıda benim kullandığım 5 program ve ne şekilde attıklarım yazıyor.

quote:

Kendi kullandığım programlar;

Windows 7 AIO --> Install-Win7.iso (Windows 7 Tüm sürümleri SP1)
Windows XP Professional --> Install_XP_Pro.iso ( Windows Xp Pro Sp3 Tr)
Windows7PE --> Win7Rescue.iso ( Windows 7 Live CD Tr)
Kaspersky Rescue --> kav_rescue_10.iso ( Kaspersky Rescue Disk 10 )

Bunlar dışında kullandığım extra .iso dosyaları;

nortonghost15recovery.iso

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 17 Ağustos 2012; 18:34:15 >

http://hatasizwindows.blogspot.com

18 Mesaj
23 Ağustos 2012; 12:17:53 

Bu programı kullanarak şu an kendi hazırlamış olduğum bir windows XP paketini kuruyorum sadee flash disk'e kopyalama sırasında çok zaman harcadı haricinde bir sorun yok şimdilik. Emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Edepsizliğin Başladığı Yerde, Edebiyat Biter...

28067 Mesaj
4 Eylül 2012; 15:32:00 

Çok güzel bir paylaşım, kısa zamanda güzel bir USB Multiboot yapacağım bendeç

Corsair Obsidian Serisi Kullanıcıları
Corsair Güç Kaynağı Kullanıcıları Kulübü

728 Mesaj
4 Eylül 2012; 18:25:16 

quote:

Orijinalden alıntı: niTRos001

Bu programı kullanarak şu an kendi hazırlamış olduğum bir windows XP paketini kuruyorum sadee flash disk'e kopyalama sırasında çok zaman harcadı haricinde bir sorun yok şimdilik. Emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Şuan için normal kullanılan usblerin max yazma hızı 5-10 mb/sn yedir.Ancak bu hıza erişebilmek için büyük boyutlu tek bir dosya gerekir.Eğer sardu flash diske dosyaları atarken dikkat ettiyseniz çoğunlukla dosyaları saniyede 1 mb ın bile altında hızlarla atıyor.Çünkü kurulum dosyalarının içinde küçük boyutlu çok dosya var

2906 Mesaj
9 Eylül 2012; 22:08:02 

sayfayı okudum , şimdi uğraşıyorum.umarım bende becerirsem artık usb devam diyeceğim..beceremezsem sizden yardım isteyeceğim,hazırlıklı olun

donanım haber bana çok şey öğretti katkıda bulunan
herkesinyüreğine-beynine-emeğine sağlık
bilgiyle-bilimle kalınız

18 Mesaj
11 Eylül 2012; 9:25:02 

quote:

Orijinalden alıntı: starex_01

Şuan için normal kullanılan usblerin max yazma hızı 5-10 mb/sn yedir.Ancak bu hıza erişebilmek için büyük boyutlu tek bir dosya gerekir.Eğer sardu flash diske dosyaları atarken dikkat ettiyseniz çoğunlukla dosyaları saniyede 1 mb ın bile altında hızlarla atıyor.Çünkü kurulum dosyalarının içinde küçük boyutlu çok dosya var

Bilgilendirme için teşekkür ederim kendinize iyi bakın emeğinize sağlık :)

Edepsizliğin Başladığı Yerde, Edebiyat Biter...

102 Mesaj
6 Ekim 2012; 16:48:36 

PEKİ BEN HAZIR MULTİBOOT DVD LERİ(ONLARDA İSO HALİNDE ) USB DEN NASIL ÇALIŞTIRIRIM BU PROGRAMLA YAPMAK MÜMKÜNMÜ.ÖRNEĞİN:http://www.tnctr.com/topic/205307-antiochia-multiboot-2012/ deki hazır çalışmayı usb çalışır duruma getirmek mümkün mü dvd den çalışır gibi

10 Mesaj
12 Ekim 2012; 0:31:55 

ben bu işlemi yaptım ancak dosyaları flash a yazarken windows isolarına geldiğinde boyutla ilgili bi hata veriyo 16 gb flash belleğim var daha yeni sıfır içide boş yerde var anladıığım kadarıyla fat32 4 gb kopyalanmaz gibi bişey diyor atarken farklı b komut veya başka bişeymi var yardımcı olursanız çok sevinirim

375 Mesaj
13 Ekim 2012; 3:47:43 

fat 32 max 4 gb lık dosya boyutunu destekler 4 gb dan büyük dosyanız var ise flash bellğe atamazsınız. ayrıca hazırlanan flash belleğe virüs bulastığında formatlayıp tekrardan mı dosyaları atacağız çünkü flash bellek yazma koruması yok programsal bir engeli varmı ?

728 Mesaj
13 Ekim 2012; 11:58:12 

quote:

Orijinalden alıntı: xtasarimci

ben bu işlemi yaptım ancak dosyaları flash a yazarken windows isolarına geldiğinde boyutla ilgili bi hata veriyo 16 gb flash belleğim var daha yeni sıfır içide boş yerde var anladıığım kadarıyla fat32 4 gb kopyalanmaz gibi bişey diyor atarken farklı b komut veya başka bişeymi var yardımcı olursanız çok sevinirim

Windows isolarını atarken direk .iso şeklinde atmayacaksın.Programın menüsünde gerekli windows sürümünü seçersen program .isodan dosyaları çıkartıp gerektiği gibi flasha atacaktır.

3 Mesaj
13 Ekim 2012; 17:34:57 

kolay gelsin acep acronis true imajı entegre edebiliyormuyuz ben baya uğraştım ama beceremedim. elimde cdsi var devamlı kullandığım cdnin isosunu aldım fakat ekledim olmadı diğer windows7 ve acronis antimalware çalışıo ama asıl bana lazım olan acronis true imaj ında içinde olması. yardımcı olursanız sevinirim.

10 Mesaj
13 Ekim 2012; 23:44:26 

quote:

Orijinalden alıntı: europa82

kolay gelsin acep acronis true imajı entegre edebiliyormuyuz ben baya uğraştım ama beceremedim. elimde cdsi var devamlı kullandığım cdnin isosunu aldım fakat ekledim olmadı diğer windows7 ve acronis antimalware çalışıo ama asıl bana lazım olan acronis true imaj ında içinde olması. yardımcı olursanız sevinirim.

programdan derken tam olarak nereden anlayamadım açıklarsanız çok sevinirim

1 Mesaj
7 Kasım 2012; 0:33:02 

Selamün Aleyküm. Ben programı dediğiniz gibi kullanmaya çalıştım diğer arkadaşların tavsiyelerine de baktım fakat Windows sürümlerinden herhangi birini attığımızda dosyayı tanımayıp yüklemiyor. Şu hatayı veriyor.

"Vista PE : InstallWin7.iso
--------------------------------------------------------------------------------

7-Zip 9.20 Copyright (c) 1999-2010 Igor Pavlov 2010-11-18

Processing archive: D:\SARDU_~1.5\ISO\InstallWin7.iso

No files to process

Files: 0
Size: 0
Compressed: 4227289088

'BOOTSECT.EXE' i‡ ya da dŸ komut, ‡alŸtrlabilir
program ya da toplu iŸ dosyas olarak tannmyor.

--------------------------------------------------------------------------------
Install Windows XP : Install_XP_pro.iso

Processing archive: D:\SARDU_~1.5\ISO\Install_XP_pro.iso

No files to process

Compressed: 663715840

No files to process

No files to process

İptal edilecek çıkartma konumu --> Install Windows Windows XP"

Xp ve W7'yi İSO dosyasına çevirip belirtilen konuma attım. Programa girdiğimde onlar otomatik olarak seçili duruyor fakat USB'yi hazırla dediğimde sadece Hiren's BootCD 14.1 'i ve ek olarak eklediğim 15.1 'yi yüklüyor. Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim. Şimdiden Teşekkürler İyi Çalışmalar...

12 Mesaj
10 Kasım 2012; 15:05:24 

Valentin What’s Your Status Parti’ye Çift Kişilik Davetiye Ödüllü Yarışma mrmaana.com

Sony Playstation 3 320 GB Slim Konsol Ödüllü Yarışma mrmaana.com

Asus Netbook Ödüllü Yarışma mrmaana.com

Mr. Maana şimdi de Asus Netbook hediye ediyor. Yarışmaya katılın, soruları doğru cevaplayın, Win7 yüklü Asus N2600 netbook kazanma şansı yakalayın.
http://www.mrmaana.com/Preview.aspx?id=93

37 Mesaj
5 Ocak 2013; 21:51:31 

acemiler için zor ve teferruatlı bir prog -1 benden

1 Mesaj
9 Ocak 2013; 20:04:08 

elimdeki flash belleği iki bölüm yapıp multiboot olarak ayarladım bir bölümünü sıkıntısız çalışıyor. Yapmak istediğim multiboot olarak ayarladığım bölümün gizli olması F ve K sürücüsü olarak iki bölümüm var usb de. F sürücüsünde Multiboot kurulu bunu gizlemek istiyorum. Bilen varsa anlatırsa çok sevinirim.

2772 Mesaj
31 Ocak 2013; 11:56:50 

program güzelde fat32 olayı kötü elimdeki win7 4,37gb o yüzden hata veriyor

tamam hallettim bakalım boot edip işe yarayacak mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Arslan -- 31 Ocak 2013; 13:11:55 >

"INSANIN INSANA VERBILECEĞI EN ÖLÜMSÜZ HEDIYEDIR SEVGI"

SIZ IZIN VERMEDIKÇE, HIÇ KIMSE, KENDINIZI DEĞERSIZ HISSETTIREMEZ!

73 Mesaj
1 Şubat 2013; 14:21:16 

herşeyi sıkıntısız yaptım boot ediyorum xp mavi ekranda işlem yaptıktan sonra 0x0000007b hatası verıyo bu hata da sata ide modundan kaynaklanıyor ama ne varkı biosda bu modu ac kapa yaptıgım halde aynı hatayı tekrar tekrar veriyor. son deneme daha yapıyorum heralde olmayacak .

73 Mesaj
1 Şubat 2013; 14:32:10 

işe yaramıyor 3 defa denedım xp kuramadım win7 kuramadım boşa gecen zaman sadece

728 Mesaj
1 Şubat 2013; 15:14:33 

quote:

Orijinalden alıntı: turgayilhan

işe yaramıyor 3 defa denedım xp kuramadım win7 kuramadım boşa gecen zaman sadece

Yapamayanlar için video hazırladım -->

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 12 Mart 2014; 1:35:50 >

2772 Mesaj
1 Şubat 2013; 15:30:59 

video varsa bende görünmüyor bide 2 tane xp ekleyebiliyormuyuz ? ikitane eklememdeki amaç birinde ie7 birinde ie8 olmasından dolayı

728 Mesaj
1 Şubat 2013; 15:40:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

video varsa bende görünmüyor bide 2 tane xp ekleyebiliyormuyuz ? ikitane eklememdeki amaç birinde ie7 birinde ie8 olmasından dolayı

Video görünmemesi sorununu düzelttim şimdi.

Soruna gelince 2 tane xp eklersin ama Home , professional , 64-bit yani 3 farklı xp ekleyebilirsin.2 tane pro sp2 ekleyemessin.Diğerinin üzerine yazar.

2772 Mesaj
1 Şubat 2013; 15:58:18 

quote:

Video görünmemesi sorununu düzelttim şimdi.

Soruna gelince 2 tane xp eklersin ama Home , professional , 64-bit yani 3 farklı xp ekleyebilirsin.2 tane pro sp2 ekleyemessin.Diğerinin üzerine yazar.

evet denemiştim tek bir xp yazmıştı hangisini yazdıgını anlayamadım kimsi xp kurulmuyor demiş kimisi kuruluyor acaba siz xpyi kurabildinizmi

benim usbde bulunanlar

1. kaspersks rescue
2.ophcrack (ophcrack-vista-livecd-3.4.0 ve ophcrack-xp-livecd-3.4.0)
3. hiren 15.2
4.ubuntu-12.10-desktop-amd64
5. win7 ve xp

xp nin kurulacagında şüpheliyim ;)

program tanıması xp ve win 7 nin isimleri düzeltildi digerlerini direk tanıdı isimlerini değiştirmediğim için

728 Mesaj
1 Şubat 2013; 16:24:00 

quote:

evet denemiştim tek bir xp yazmıştı hangisini yazdıgını anlayamadım kimsi xp kurulmuyor demiş kimisi kuruluyor acaba siz xpyi kurabildinizmi

benim usbde bulunanlar

1. kaspersks rescue
2.ophcrack (ophcrack-vista-livecd-3.4.0 ve ophcrack-xp-livecd-3.4.0)
3. hiren 15.2
4.ubuntu-12.10-desktop-amd64
5. win7 ve xp

xp nin kurulacagında şüpheliyim ;)

program tanıması xp ve win 7 nin isimleri düzeltildi digerlerini direk tanıdı isimlerini değiştirmediğim için

Ben birkaç kere kurdum xp farklı bilgisayarlara herhangi bir problem olmadı.

XP kurarken büyük ihtimalle sata modunu AHCI den IDE 'ye çevirmeyi unutmuş olabilirsiniz.AHCI de xp driver olmadan kurulmaz ve mavi ekran verir.

2772 Mesaj
1 Şubat 2013; 16:35:23 

quote:

Ben birkaç kere kurdum xp farklı bilgisayarlara herhangi bir problem olmadı.

XP kurarken büyük ihtimalle sata modunu AHCI den IDE 'ye çevirmeyi unutmuş olabilirsiniz.AHCI de xp driver olmadan kurulmaz ve mavi ekran verir.

nlite ile katılımsız ve donanım driverlarını entegre edebiliyorum ve ben bu şekilde kurulum yapıyorum kurulum bittiğinde driver yükleme derdim yok ve bu yaptıgım xp birçok bilgisayarda sorunsuz bir şekilde kurulup bir cok donanımı tanıyor şimdi deneme yapacam kurulum için

VMware Workstation da kurulum hatasız tamamlandı ve entegre ettiklerim yüklenmiş daha sonra flash bellek üzerinden kurulum denedim 13. dakikada hata verdi ve kurulumu tamamladı acılan oturumda admin yetkisindeydi herşeyde hata veriyordu şimdi dvdye cekip bide ondan deneyeceğim eger dvd den kurulum olumlu olursa yaptıgım xp de sorun yok flasbellekti xp nasıl kaldıracagım ? format atıp sardu ile digerlerini eklemeye kalktıgımda 20 küsür dakika sürüyor xp yüzünden bida multiboot yapmayayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Arslan -- 1 Şubat 2013; 17:41:58 >

728 Mesaj
1 Şubat 2013; 18:34:33 

quote:

nlite ile katılımsız ve donanım driverlarını entegre edebiliyorum ve ben bu şekilde kurulum yapıyorum kurulum bittiğinde driver yükleme derdim yok ve bu yaptıgım xp birçok bilgisayarda sorunsuz bir şekilde kurulup bir cok donanımı tanıyor şimdi deneme yapacam kurulum için

VMware Workstation da kurulum hatasız tamamlandı ve entegre ettiklerim yüklenmiş daha sonra flash bellek üzerinden kurulum denedim 13. dakikada hata verdi ve kurulumu tamamladı acılan oturumda admin yetkisindeydi herşeyde hata veriyordu şimdi dvdye cekip bide ondan deneyeceğim eger dvd den kurulum olumlu olursa yaptıgım xp de sorun yok flasbellekti xp nasıl kaldıracagım ? format atıp sardu ile digerlerini eklemeye kalktıgımda 20 küsür dakika sürüyor xp yüzünden bida multiboot yapmayayım ?

Ben boyle bir sorun olmamisti.Kullandigin flash disk diger progrqwmlarda sorun vermiyor sadece xp kurarken mi sorun yapiyor? eger boyleyse flas diskten winxp yi silip tekrar atmayi dene.Ya da varsa baska flash disklede deneyebilirsin.

soruna gelirsek zaten varolan sardu multiboot usb yi format atmana gerek yok.Flas bellege girdiginde yanlis hatirlamiyorsam WINSETUP klasoru altinda tutuluyor xp kurulumlari sadece bu klasoru silip tekrar yeni bir xp yazmayi deneyebilirsin.

Ayrica klasor olarak sildikten sonra sardu flash diskin icindeki txt dosyalarinin birinde text editoru ile actiginda sardu menusunde gorunen isimleri de duzenleyip silebilirsin.suanda sardu yanimda olmadigindan tam bilgi veremiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

981 Mesaj
3 Şubat 2013; 22:06:50 

kardeş ben buna windows 7 ekledim ama windows 8 eklenmiyor 2 sinden illaki biri mi olcak 2 si bir arada olmuyor mu

Samsung NPRF510S04TR Corei7 720Q 2.7 GHZ 6 GB DDR3 1600 MHZ RAM Nvidia GeForce GT420M 2gb Harici WD 750 Gb 7200rpm Sata 3 Samsung 640 gb 5400rpm Sata 2 Harddisk Windows 8.1 Pro X64 Lg 47 LA 640s 3d Led Smart Tv Lg G2 16gb Beyaz Samsung Galaxy Tab 3 T110 Lite Renault Fluence 2011 1.6 Extreme

1949 Mesaj
4 Şubat 2013; 0:00:20 

Sıkıntı yaşayan arkadaşlar alternatif olarak YUMI deneyebilirler.

http://www.pendrivelinu...-multiboot-usb-creator/

SARDU 2.0.6.3 sürümüne dikkat.

SARDU'yu uzun süredir kullanmıyordum. Güncel sürümü indirip deneyeyim dedim. Can sıkıcı bir şekilde Babylon Toolbar eklenmiş. Yüklerken dikkat edin derim. Gerçi dikkat etmeme rağmen toolbarı kurdu.

2772 Mesaj
4 Şubat 2013; 0:06:15 

quote:

Sıkıntı yaşayan arkadaşlar alternatif olarak YUMI deneyebilirler.

http://www.pendrivelinu...-multiboot-usb-creator/

SARDU 2.0.6.3 sürümüne dikkat.

SARDU'yu uzun süredir kullanmıyordum. Güncel sürümü indirip deneyeyim dedim. Can sıkıcı bir şekilde Babylon Toolbar eklenmiş. Yüklerken dikkat edin derim. Gerçi dikkat etmeme rağmen toolbarı kurdu.

iyi geceler hiren boot ile boot edip içindeki progmralmarı calıştırmak istediğimde calışmadı anladım ki flash bellek ntfs oladugu için calışmadıgına kanaat getirdim bende onda muzdaribiim ama ne yapalım köprüden gecene kadar ayıya dayı diyecegiz ;) win 7yi deneyemedim ama calışacagından eminim çünkü flash bellek ntfs formatlı iken yüklenebiliyordu cünkü diger progragrama bakamdım ama bir ara bakıp deneyecem sagol ilgin için

1949 Mesaj
4 Şubat 2013; 0:12:22 

quote:

iyi geceler hiren boot ile boot edip içindeki progmralmarı calıştırmak istediğimde calışmadı anladım ki flash bellek ntfs oladugu için calışmadıgına kanaat getirdim bende onda muzdaribiim ama ne yapalım köprüden gecene kadar ayıya dayı diyecegiz ;) win 7yi deneyemedim ama calışacagından eminim çünkü flash bellek ntfs formatlı iken yüklenebiliyordu cünkü diger progragrama bakamdım ama bir ara bakıp deneyecem sagol ilgin için

Evet malesef NTFS konusunda tam anlamıyla bir destek verememişler. SARDU forumlarında da NTFS desteği hakkında şikayetlerin iletildiği konular gördüm. Win7 konusunda sıkıntı çıkması zor, şu ana kadar hazırladığım hiçbir bellekte sıkıntı yaşamadım. Önerdiğim YUMI de bu konuda çok başarılı. SARDU ile çalıştıramadığım bazı ISO'ları sorunsuz bir şekilde çalıştırabildim.

2772 Mesaj
4 Şubat 2013; 0:20:35 

quote:

Evet malesef NTFS konusunda tam anlamıyla bir destek verememişler. SARDU forumlarında da NTFS desteği hakkında şikayetlerin iletildiği konular gördüm. Win7 konusunda sıkıntı çıkması zor, şu ana kadar hazırladığım hiçbir bellekte sıkıntı yaşamadım. Önerdiğim YUMI de bu konuda çok başarılı. SARDU ile çalıştıramadığım bazı ISO'ları sorunsuz bir şekilde çalıştırabildim.

yumide ntfs formatlı flahs bellekte hiren boot edip de içindeki programlar calışıyormu ? saat geç oldu uyku vakti malum iş var yarın kontrol ederim artık

1949 Mesaj
4 Şubat 2013; 0:27:28 

quote:

yumide ntfs formatlı flahs bellekte hiren boot edip de içindeki programlar calışıyormu ? saat geç oldu uyku vakti malum iş var yarın kontrol ederim artık

YUMI'de NTFS formatlı bellek ile Hirens BootCD kullandığım yazılımlarda bir sıkıntı yaşamamıştım. Belki kullanılan yazılıma göre sıkıntı yaşanıyor olabilir.

2772 Mesaj
4 Şubat 2013; 8:28:04 

quote:

YUMI'de NTFS formatlı bellek ile Hirens BootCD kullandığım yazılımlarda bir sıkıntı yaşamamıştım. Belki kullanılan yazılıma göre sıkıntı yaşanıyor olabilir.

iyi günler yumide xp yi entegre ediyor ama fat32/ntfs farketmeksizin kurulmuyor işletim sistemini secip entere basınca birşey bulunamadı diyor, hiren boot için flash bellek fat32 olmalı diger isolar ntfsde sorun cıkarmadan calışıyor sonra flash belleği exfat ile biçimlendirdim yumi desteklemedi kıacası fkash bellekten xp kurulamıyor hiren içinse fat32 gerekiyor kısacası bazı isolardan ödün vermek gerekiyor xpyi geçtim hirenide geçtim artık ntfs olara tekrardan multiboot oluşturdum yumi ile sardu da hoşuma gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Arslan -- 4 Şubat 2013; 15:54:03 >

217 Mesaj
22 Mart 2013; 19:14:14 

Hocam bu yolla win7 live yani cd den acilan ram disk win 7 yapilabilirmi

1949 Mesaj
22 Mart 2013; 21:42:50 

quote:

Orijinalden alıntı: ensatech

Hocam bu yolla win7 live yani cd den acilan ram disk win 7 yapilabilirmi

win7pe se'nin çalışması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timurlénk -- 22 Mart 2013; 21:44:13 >

24 Mesaj
5 Nisan 2013; 13:04:07 

Sardu ile xp kurulumunu hatasız yapabilmeniz için (kesinlikle nlite programını kullanmayın)

mesaj 2 defa yayınlanmış bu mesaj silinebilir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendfb -- 5 Nisan 2013; 13:11:05 >

24 Mesaj
5 Nisan 2013; 13:08:50 

Sardu ile XP kurulumunu hatasız bitirmek için kesinlikle Nlite programını kullanmayın) temiz oynanmamış bir XP dosyası bulup, indirip kurulumu yapabilirsiniz, unutmayın Nlite ile modifiye edilen XP Sardu ile çalışmıyor....

2772 Mesaj
5 Nisan 2013; 18:35:27 

nlite ile update,driver ve katilimsiz ayarlari yaptigim icin kullanmak zorundayim maalesef dvd ye devam yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

728 Mesaj
5 Nisan 2013; 23:53:21 

quote:

nlite ile update,driver ve katilimsiz ayarlari yaptigim icin kullanmak zorundayim maalesef dvd ye devam yani

Ben denemedim ama siz eminmisiniz denediniz mi?

Ben Hazır SP3 günlleme, driver, sata indirmiştim netten ve sorunsuz çalışmıştı ?

24 Mesaj
6 Nisan 2013; 12:04:16 

Arkadaşlar daha önceki denemelerimde xp kuramamıştım fakat dün gece farklı bir xp ile (nlite modifiyesi yapılmış) başarılı bir şekilde kurulumu yaptım hiç bir sorun çıkmadı, sanırım çok fazla bileşen yada gerekli olan bileşenleri çıkarmazsak hangileri olduğunu deneme yöntemi ile bulunabilir sorun çıkmayacaktır, fakat fat32 sistemi ntfs sisteminden daha yavaş olduğundan 1 saatte format atabildim buda bayağı uzun benim için...

2155 Mesaj
6 Nisan 2013; 22:19:18 

Güzel bir programış teşekkürler

Bende RMPrepUSB Kullanıyorum Ntsf destegi var aşagıdaki #43 nolu anlatım en iyisidir.

http://www.rmprepusb.com/tutorials/firawiniso

Tabii programın Sardu kadar güzel bir arayüzü yok