Şimdi Ara

Ehliyet Alma Süresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
9.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ehliyet alma tam olarak ne kadar sürüyor?
    15 kasım 1994 doğumluyum yani 15 kasım 2012de ehliyet için başvuru hakkım olacak ama bazı yerlerden duyduğuma göre 18 olmadan yani atıyorum eylül ekim 2012de ehliyete başvurabilirmişim ehliyet hazır olduğunda da 18 olunmuş oluyor. Böyle birşey var mı ? yani 18 olmadan başvurup yaşımı ehliyet alırken doldurabilirmiyim? Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Grider

öncelikle merhaba arkadaşlar
    ehliyet alma tam olarak ne kadar sürüyor?
    15 kasım 1994 doğumluyum yani 15 kasım 2012de ehliyet için başvuru hakkım olacak ama bazı yerlerden duyduğuma göre 18 olmadan yani atıyorum eylül ekim 2012de ehliyete başvurabilirmişim ehliyet hazır olduğunda da 18 olunmuş oluyor. Böyle birşey var mı ? yani 18 olmadan başvurup yaşımı ehliyet alırken doldurabilirmiyim? Teşekkür ederim.

O eskidendi. 15 kasıma 2012 ye girmeden kursa yazılamazsın bile..
  • teşekkürler.
    peki ne kadar sürer ehliyeti almam?
  • Kursa kayıt yaptırdıktan 2 ay sonra yazılı sınava giriyorsunuz.
    20 gün kadar sınav sonucunu bekliyorsunuz; başarılı olursanız 10 gün daha bekleyip direksiyon sınavına giriyorsunuz.
    15 gün de onun sonucunun açıklanması sürüyor.

Onadan da geçerseniz ehliyetinizi 2 gün içinde alabilirsiiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynal -- 1 Mart 2012; 8:46:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drnynl

Kursa kayıt yaptırdıktan 2 ay sonra yazılı sınava giriyorsunuz.
    20 gün kadar sınav sonucunu bekliyorsunuz; başarılı olursanız 10 gün daha bekleyip direksiyon sınavına giriyorsunuz.
    15 gün de onun sonucunun açıklanması sürüyor.

Onadan da geçerseniz ehliyetinizi 2 gün içinde alabilirsiiniz

En az 3.5 ay yani.
    Peki Derslere katılma zorunluluğu var mı? kayıt yaptırıp derslere girmesek kitaplardan çalışsak öyle bir imkanımız var mı? yoksa belli bir katılma zorunluluğu mu var?
    Ayrıca çok teşekkür ederim cevap için.
  • Derslere hiç gitmenize gerek yok, devam zorunluluğuda.
    Ayrıca kitap falanda almayın hiç, son 5 sınavı indirin 2 defa çözün geçeceğinize garanti verebilirm.
  • Kitap neden almasın ki, ücret talep edilmiyor kurs veriyor. Kitaptan da çalışmanız gereken yerler olucaktır.
  • Ben satın almasına gerek yok dedim ayrıca her kurs kitap vermiyor.

Kitaptan çalışmaya hiç gerek yok önceki sınavlara birebir benzer sorular geliyor.
  • herkese teşekkür ederim. kesin olarak devam zorunluluğu yok değil mi ? böyleyse çok iyi.
  • Hayir devam zorunlulugu yok kurs ile irtibata gecin size yardimci olurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynal -- 3 Mart 2012; 16:00:44 >
  • quote:

Hayir devam zorunlulugu yok kurs ile irtibata gecin size yardimci olurlar

teşekkür ederim
  • Rica Ederim
  • quote:

Derslere hiç gitmenize gerek yok, devam zorunluluğuda.
    Ayrıca kitap falanda almayın hiç, son 5 sınavı indirin 2 defa çözün geçeceğinize garanti verebilirm.

evet böyle; sınavı geçmek için geçmiş sorulara çalışın yeter,ama yine de trafik hakkında bilgi sahibi olmak için kitaptan çalışmak gerekir...
  • youtubede ehliyet videoları yazarsanız karşınıza çıkacak zaten kurs dersleri bunlara 1 kere bakıp test cözün . zaten testlerin hepsi aynı ben 5-6 derse gittim bu videolardaki ile aynı derslerde sıkılıyorumda. test cözuyorum ve son 3 senenin soruları fazlasıyla aynı. tas catlasa 5 tane degişio.
  • Merhabalar, ben a2 sınavına grdım, kazandım dıreksıyon sınavını da, ıs ehlıyetın cıkmasına kaldı, bı gun verdıler dosyanı alıcaksın dedıler, 180 lıraya edıyomus cıkartması, sımdı ben ehlıyet almak için bekleyebiliyo muyum? yanı ıstediğim zaman alabiliyo muyum? yoksa bellı bı tarıhı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkmncvi

Merhabalar, ben a2 sınavına grdım, kazandım dıreksıyon sınavını da, ıs ehlıyetın cıkmasına kaldı, bı gun verdıler dosyanı alıcaksın dedıler, 180 lıraya edıyomus cıkartması, sımdı ben ehlıyet almak için bekleyebiliyo muyum? yanı ıstediğim zaman alabiliyo muyum? yoksa bellı bı tarıhı var mı?

İstediğiniz zaman ehliyetinizi alabilirsiniz. Dosyanızla beraber Maliyeye harç yatiracak oradan sonra İl Emniyet Müd. gidip kart paranizi yatiracaksiniz ve ehliyetinizi ertesi gun alacaksınız. Tabi bunları istediğiniz bir tarihte yapabilirsiniz.

Tek sorun şu: Sağlık raporunun ve Adli sicil kaydının geçerlilik süreleri 6 aydır. Bu 6 ay dolduktan sonra bu iki belgeyi tekrar almak zorundasınız.
  • Cevapladığınız için teşekkür ederim..
  • quote:

Ben satın almasına gerek yok dedim ayrıca her kurs kitap vermiyor.

Kitaptan çalışmaya hiç gerek yok önceki sınavlara birebir benzer sorular geliyor.

Ayıp yaptığınız bu nedemek oluyor? Kitap alma çalışma kolay sınav gerçekten insanlarımız bukadarmı düşmüş diye merak ediyorum ama şaşırmıyorum sonra gelip park yapma yasağı olan lehvanın olduğu yere park edersin,30m ilerde kavis var der yine gaza basarsın,engelli park yeri der park edersin kısacası sizin dar görüşlü ve levha okumayan bir insan olduğunuz açık ve net bir biçimde ortada sizin gibiler yüzünden şehir içi kazalar uçmuş durumda şehir içi aracın sehir hızı en fazla 40km bizimkiler 100km hızla 2 trafik lambası arası 30m adam 3sn'de 100 km hıza ulaşmaya çalışıyor.Yazık 21.yüzyılda bile hala insanımız kendini geliştirememiş ona üzülüyorum.Lütfen bütün yazıyı üstünüze alınız.Zaten laf çeviriceğinizden %100 eminim sizin neler yapabiliceğiniz açık,net bir şekilde ortada.;

Edit=Ehliyet almak bukadar kolay olabilir ama bir insanı ezip kaçmakta bukadar kolay.Sağlık dersinde adam sana ilkyardımı gösteriyor sen gitmezsen işte bu arkadaş gibi bir insana 2 ışık arasında (30mlik arada) 100 km yapcam diye çarparsın sonrada kaçıp gidersin.Ne yaptım diye ama bilinci bir vatandaş kaldıki 40km aşmaz 30m lik yerde 20 ile gider zaten böyle bir olay yaşanmaz yaşanırsada ilk yardımını yapar hastaneye taşır.Siz şu anda bir araçta ilk yardım çantası ve kaç kg lık yangın tüpü olucağını bile bilicek durumda değilsinizdir işte sizede yakınlarınız söylüyor sizde alıyorsunuz.Nekadar trajedik bir olay kursa para veriyorsun gitmiyorsun adam sana en ayrıntılı şekilde anlatıyor üstüne sınavda yapıyor seni.

• quote:

Orijinalden alıntı: EXios6

quote:

Ayıp yaptığınız bu nedemek oluyor? Kitap alma çalışma kolay sınav gerçekten insanlarımız bukadarmı düşmüş diye merak ediyorum ama şaşırmıyorum sonra gelip park yapma yasağı olan lehvanın olduğu yere park edersin,30m ilerde kavis var der yine gaza basarsın,engelli park yeri der park edersin kısacası sizin dar görüşlü ve levha okumayan bir insan olduğunuz açık ve net bir biçimde ortada sizin gibiler yüzünden şehir içi kazalar uçmuş durumda şehir içi aracın sehir hızı en fazla 40km bizimkiler 100km hızla 2 trafik lambası arası 30m adam 3sn'de 100 km hıza ulaşmaya çalışıyor.Yazık 21.yüzyılda bile hala insanımız kendini geliştirememiş ona üzülüyorum.Lütfen bütün yazıyı üstünüze alınız.Zaten laf çeviriceğinizden %100 eminim sizin neler yapabiliceğiniz açık,net bir şekilde ortada.;

Edit=Ehliyet almak bukadar kolay olabilir ama bir insanı ezip kaçmakta bukadar kolay.Sağlık dersinde adam sana ilkyardımı gösteriyor sen gitmezsen işte bu arkadaş gibi bir insana 2 ışık arasında (30mlik arada) 100 km yapcam diye çarparsın sonrada kaçıp gidersin.Ne yaptım diye ama bilinci bir vatandaş kaldıki 40km aşmaz 30m lik yerde 20 ile gider zaten böyle bir olay yaşanmaz yaşanırsada ilk yardımını yapar hastaneye taşır.Siz şu anda bir araçta ilk yardım çantası ve kaç kg lık yangın tüpü olucağını bile bilicek durumda değilsinizdir işte sizede yakınlarınız söylüyor sizde alıyorsunuz.Nekadar trajedik bir olay kursa para veriyorsun gitmiyorsun adam sana en ayrıntılı şekilde anlatıyor üstüne sınavda yapıyor seni.

Nerelere park yapılmayacağını, kırmızıda durulacağını, Trafik levhalarının ne anlama geldiğini kısaca Trafik Kurallarını birileri sana anlatmadan ve kursa gitmeden kavrayamıyorsan kapasiteni sorgula bir;

İnsanlar okullarını okurken, işlerinde çlışırken ehliyetlerini alıyor. Herkes senin gibi, formaliteden ders anlatılan sürücü kurslarına gidecek kadar boş beleş değil iki;

"Eğitim sisteminin" her geçen gün öğrencileri ve gençleri sorgulamadan ezbere yönelttiği, yaratıcılıklarını körelttiği, cehalletten kıvranan bir hale getirdiğ, eline bir kitap alıp okumaktan aciz bıraktığı, gazetelerin magazin sayfaları için alındığı Türkiyemizde sen ve senin gibiler bir gün olsun hakkını aramak sorgulamak bir tarafa dursun içi boş teneke gibi ses çıkarırsınız.

Eğitim sistemimizin her ama her alanda ne hallerde olduğunu görebilecek seviyedemisin onu merak ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EXios6

quote:

Nerelere park yapılmayacağını, kırmızıda durulacağını, Trafik levhalarının ne anlama geldiğini kısaca Trafik Kurallarını birileri sana anlatmadan ve kursa gitmeden kavrayamıyorsan kapasiteni sorgula bir;

İnsanlar okullarını okurken, işlerinde çlışırken ehliyetlerini alıyor. Herkes senin gibi, formaliteden ders anlatılan sürücü kurslarına gidecek kadar boş beleş değil iki;

"Eğitim sisteminin" her geçen gün öğrencileri ve gençleri sorgulamadan ezbere yönelttiği, yaratıcılıklarını körelttiği, cehalletten kıvranan bir hale getirdiğ, eline bir kitap alıp okumaktan aciz bıraktığı, gazetelerin magazin sayfaları için alındığı Türkiyemizde sen ve senin gibiler bir gün olsun hakkını aramak sorgulamak bir tarafa dursun içi boş teneke gibi ses çıkarırsınız.

Eğitim sistemimizin her ama her alanda ne hallerde olduğunu görebilecek seviyedemisin onu merak ederim.

Belliydi böyle bir cevap vereceğin sen demek istediğimi öncelikle anla ayritten ben sana şunuda vereyem ben yeterince tartıştım eğitim sistemi hakkında 1 kişi gidince adamlar sana diyorki bunda insan var sende onlar gibi düşün niye onlar gelip şikayet etmiyor.

Formaliteden dediğin ders sistemi bence çok güncel ilerliyor sana trafikte nasıl davranıcağını öğretiyorlar örnekler veriyorlar kitaptan ilerliyorlar sen gitmediğin için bilmiyorsun ben bu sınavı senin gibi ezberle girmedim adam akıllı oturdum levhaları ezberledim sen kesinlik 70-75 puanlı geçtin sınavları lehvalardan gitse bile diyorsundur olsunya geçtim ya 1 levhadan birşey olmaz.Trafikte kırmızı ışıkta durucağını bilmeyen adama ehliyet vermezler zaten ben sana mecaz anlamda diyorum ama anlamıyorsun ne yapabilirim.Sen millete laf atıcağına önce kendi kapasiteni sorgula.Senin işin olabilir şirket yönetiyor olabilirsin gitmezsin ama başkasına kötü örnek olma adam diyorki gidicem sende gitme,kitap alma 2-3 test çöz geçersin bebe bile geçer o sınavdan ben daha kursa kayıt olmadan bir test çözdüğümde 85 üzeriydi notlarım ama gittikten sonra çözdüğümde bütün sınavlarda yanlışsız çözdüm ancak bir kaç okuma hatası olursa sorun oluyor.Kapasitem nemi 120 soruyu ben 15dk bitiriyorum sana sormalı ve trafiğe çıktığımda şehir içi 30 ile gidiyorum önümde araçlar var adamlar beni geçmek için bir yerlerini vericekler.Sen önce kendini sorgulamayı öğren insanlara kötü örnek olma sen kesin daha 18 girmeden araçta sürmüşsündür babadan gelen birşey olsa gerek daha doğrusu aileden tabi kursa gidince adam sana araba sürüyormusun diye özürlü bir soru soruyor aslında senin evet demende sana ceza vermeleri lazım kanunlara aykırı sen 18ini geçsen bile sokağa çıkıp araç sürme denemesi yapamazsın ha hali hazırda hiç araba sürmeden kurs yerinde öğrendiğim toplamda bir buçuk saatlik(günlük olarak kimi zaman 10dklık 1tur kimi zaman 20dk sürüş 2 tur) sürüşümden 100 tam puan ile geçtim sınavı.Sen 70 ile yetinenlerdensin.Birde notu kim verdi diye sorarsan ben oraya biliyorum diyip gelip süren adamlarıda gördüm hoca aferin diyordu özel derste aldılar sınav notları kaç 80-85.Komik olma milleti yanlış yönlere sevk etme hadi iyi günler kolay gelsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.