Şimdi Ara

Superonline 20 Mbps Limitsiz (AKH 100GB) fiber internet 49 TL (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
3
Favori
33.672
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sessiz_avci

arkadaşım ilgin için çok saol bende 49 tl ye 20 mb 25 gb lık paketten baglattım ev teline de taşıdım 5 tl de ordan indiler aktivasyon ucreti ile toplam 45.2 ye geldi bakalım. 24 ay tahutte bulundum. bakalım kota yetmezse sonra arttırabilirmisim

hocam keşke 100 gb alsaydın

aynı fiyat :S
  • Arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Peder bey ben yokken eve superonline fiber bağlatmış aylık 45 liraya 25 gb adil kullanıma 24 ay taahhüt vermiş. Bunu bu bahsedilen 100 gblık adil kullanım kotalı tarifeye geçirme imkanımız var mıdır?
  • bir üst paket ise geçme durumu var diye biliyorum ama siz yinede müşteri hizmetlerini arayın derim
  • Arkadaşlar, şuan uydunet 1mb sınırsız paket abonesiyim. Taahhütümün dolmasına daha 1 yıl var. Bir ara superonline'a gecişte cayma bedelini karşılama durumu olduğunu duymuştum. Sitesinde bir açıklama göremedim. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba? 100gb 20mbit pakete geçmek isterim.
  • walla superonlıne ıyı guzelde Istanbulun toplasan %2 sınde yok..sehrın gobegındeyım yok..arıyorum ılla sıte olacak..bız 14 daırelı apartmanız kardesım...kalkıp sıteyemı tasınalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmrkartal

walla superonlıne ıyı guzelde Istanbulun toplasan %2 sınde yok..sehrın gobegındeyım yok..arıyorum ılla sıte olacak..bız 14 daırelı apartmanız kardesım...kalkıp sıteyemı tasınalım..

Hocam belki cayma bedelini karşıladıkları gibi taşınma masraflarını da karşılıyorsa neden olmasın

Şaka bir yana bu stabil ping değerleri ne durumda supercilerde ? Antalyada bir çok şikayet vardı kullanıcılarda. On line oyunlarda sürekli kopmLr var diye uzak durun deniyordu. Açıkcası bu konu ne durumda kullanıcılarda son zamanlarda ?
  • Kiyisindan kosesinden bir sey varda soyle herseyi kapsayan uygun fiyatli bir internet yok. Olursada biz gormeyiz. Bu isi hakkiyla yapacak patron bu isten anlayacak. Microsoft, Apple, Sony vs. gibi. Bu isi ek kazanc olarak gorenlerin yaptigi bu kadar oluyor. Cekirdekten yetismeyen adama sen istedigin kadar ben soyle internet isstiyorum de. O bildiginden sasmiyor. Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim bu tarafa daha gelmedi gelsin hemen superonline fibere geçeceğim
  • HORT
  • HORT 2 :D

arkadaşlar bu superonline ın telekom hattınızı bize geçirin sabit ücretten kurtulun olayı nedir?

ayrıca sınırsız kampanyalarında en avantajlı hangisi.sınırsızdan kastım 8 mbit ten sonra 3 mbit e düşen ve asla 3 mbit hız alınmayan adsl hizmetleri!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewent20

HORT 2 :D

arkadaşlar bu superonline ın telekom hattınızı bize geçirin sabit ücretten kurtulun olayı nedir?

ayrıca sınırsız kampanyalarında en avantajlı hangisi.sınırsızdan kastım 8 mbit ten sonra 3 mbit e düşen ve asla 3 mbit hız alınmayan adsl hizmetleri!!!

vallahi hocam bende 8 megabit tarifesindeyim normalde hızım 11-12 mps akk ye girince 3.45 ile 4.10 arasında oluyor downloadda 400 kb in altına düşmedi daha idm de torrente 320-350 arası (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: Core2han

quote:

vallahi hocam bende 8 megabit tarifesindeyim normalde hızım 11-12 mps akk ye girince 3.45 ile 4.10 arasında oluyor downloadda 400 kb in altına düşmedi daha idm de torrente 320-350 arası (:

doğrudur kardeşte ben bodrumdayım ve buranın bırak hızı normal bağlantısı bile berbat ötesi.sürekli kesilme kopma.onun için fiyata odaklanmış durumdayım.yeni tlf hattı ve yeni adsl bağlatacağım ve en uygun fiyat neyse o işime gelecek açıkcası.engelli üzerine yaptıracağım aboneliği zaten ucuz olacak ama sıcak birşeyler varsa görmediğim ona yönelmek isterim...

• quote:

quote:

quote:

doğrudur kardeşte ben bodrumdayım ve buranın bırak hızı normal bağlantısı bile berbat ötesi.sürekli kesilme kopma.onun için fiyata odaklanmış durumdayım.yeni tlf hattı ve yeni adsl bağlatacağım ve en uygun fiyat neyse o işime gelecek açıkcası.engelli üzerine yaptıracağım aboneliği zaten ucuz olacak ama sıcak birşeyler varsa görmediğim ona yönelmek isterim...

hocam vallahi muğlada olduğunu pek sanmıyorum superonline in sanırım yine ttnet e bağlı kalacaksın istanbul hariç bütün şirketler ttnetin alt yapısını kullanıyor smile biri vs :s

• quote:

quote:

4.10 derken?
    3 Mbps'de 384 KB/s indirme hızı gayet normaldir.

http://edoceo.com/utilitas/bandwidth-calculator?f=3+Mb&cmd=Calculate
    Bits:.......... 3145728.0000
    Kilobits:...... 3072.0000
    Megabits:...... 3.0000
    Gigabits:...... 0.0029
    Bytes:......... 393216.0000
    Kilobytes:..... 384.0000
    Megabytes:..... 0.3750
    Gigabytes:..... 0.0004

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sonurakar

quote:

quote:

4.10 derken?

Superonline 20 Mbps Limitsiz (AKH 100GB) fiber internet 49 TL

ortalamada böyle geceleri 4.10 a kadar çıkıyor 400 kb ın altına düşmüyor dedim farkındaysanız 400 kb demedim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

4.10 derken?

ortalamada böyle geceleri 4.10 a kadar çıkıyor 400 kb ın altına düşmüyor dedim farkındaysanız 400 kb demedim :)

altyapı fiber de mi ya la???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

4.10 derken?

altyapı fiber de mi ya la???

Kütahya merkezdeyiz 2 yıl önce döşendi fiber hatlar sanırım alt yapıyı fiberden alıyoruz :)

• Beyler 2 yıldır 8 mb e kadar sınırsız ttnet tahaahutlu internet kullanıyorduk. Bu sure içinde hız 1 mb den yukarı çıkmadı. Idm de hız 110 kb idi. En Son btk nın aldığı kararda akk sonrası hızın 3 mb e düşürülmesi kararıyla bizim hız 3 mbit e çıktı. 15-20 gün sonra hız tekrar 1 Mbit e düştü. Dh üzerinden Ttnet desteğe başvurdum. Bulunduğunuz bölgeye o kadar verilebiliyor, ben bunu 2 mbite çıkartırım ama yine düşecektir 1 e vs. dedi arayan görevli. Sinirlendim kapattım. Çok fazla üstüne düşmedik. 2-3 defa arıza kaydı açtık hız yavaş diye 2 yıl içinde. Halletik denildi, değişen bir şey olmadı. Bu sure icinde 55-60 lira internet+20 lira telefon ücreti ödendi. En Son 1 yıl taahhut verip 9 ay boyunca 8 mbit internet+telefon 39 tl olarak ayarladık. Orada da sordum yine şu santral saçmalığından bahsettiler. Santrale 5 km uzaklıktayım. Bu hızda download da yapılmıyor, online oyun da oynanmıyor, videolar bile doğru düzgün açılmıyor. Hız yüksek olmadığı için aylık Kullanımımız 30-40 gb. BTK ya şikayet etmeyi düşünüyorum. BTK bir şey yapabilir mi? Alınan karar sonrası bizim hız 3 mbit e çıktıgına göre demek ki verilebiliyormus. Siz ne öneriyorsunuz? Yardımcı olabilecek kimse var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TaRanTuLa_MY

Beyler 2 yıldır 8 mb e kadar sınırsız ttnet tahaahutlu internet kullanıyorduk. Bu sure içinde hız 1 mb den yukarı çıkmadı. Idm de hız 110 kb idi. En Son btk nın aldığı kararda akk sonrası hızın 3 mb e düşürülmesi kararıyla bizim hız 3 mbit e çıktı. 15-20 gün sonra hız tekrar 1 Mbit e düştü. Dh üzerinden Ttnet desteğe başvurdum. Bulunduğunuz bölgeye o kadar verilebiliyor, ben bunu 2 mbite çıkartırım ama yine düşecektir 1 e vs. dedi arayan görevli. Sinirlendim kapattım. Çok fazla üstüne düşmedik. 2-3 defa arıza kaydı açtık hız yavaş diye 2 yıl içinde. Halletik denildi, değişen bir şey olmadı. Bu sure icinde 55-60 lira internet+20 lira telefon ücreti ödendi. En Son 1 yıl taahhut verip 9 ay boyunca 8 mbit internet+telefon 39 tl olarak ayarladık. Orada da sordum yine şu santral saçmalığından bahsettiler. Santrale 5 km uzaklıktayım. Bu hızda download da yapılmıyor, online oyun da oynanmıyor, videolar bile doğru düzgün açılmıyor. Hız yüksek olmadığı için aylık Kullanımımız 30-40 gb. BTK ya şikayet etmeyi düşünüyorum. BTK bir şey yapabilir mi? Alınan karar sonrası bizim hız 3 mbit e çıktıgına göre demek ki verilebiliyormus. Siz ne öneriyorsunuz? Yardımcı olabilecek kimse var mı?

Modem arayüzünde hattınızın line attenuation değerlerine bakarsanız, alabileceğiniz maksimum download hızını hesaplayabilirsiniz (google'da ararsınız).

Ben Haziran 2012'ye kadar uzun süre TTNET 8 mbit kullandım ve hızım tamamen sorunsuzdu. Sonra 5-6 ay uydunet kullandım ve tekrar TTNET'e döndüm, 8 Mbit'e kadar Netlimitsiz paket seçtim.

Bana 4 mbit hız verildi. Kaç kere telefonda görüştüm. Yok hattınız bu kadar destekliyor, yok sistemden maksimuma getirdik daha fazla alamıyorsunuz vs. vs. Kaç kere ben daha önce 8 mbit alabiliyordum ve line attenuation değerim 28-29, yani 8 Mbit gayet rahat alabilirim dedim ama nafile. Sonunda beni doğrudan santralden birisi aradı ve "ben şu an 8 mbit'e getirdim, eğer siz 6 mbit alıyorsanız üyeliğiniz ile ilgili bir sınırlama yapılmıştır" dedi. Tekrar çağrı merkezini aradım, bu bilgiyi verdim. Sonunda 8 mbit'e çıkardılar.

TTNET çalışanlarına işlem yaptırabilmek için hem bilgili hem sabırlı olmak gerekiyor. Yoksa "hızınız 1 ile 8 arasında olabilir, 4 almanız gayet normal" diyip adamı çileden çıkaracak kadar yardım etme isteğinden uzak çalışanlar var.

Sonuç olarak, önce hattınızın destekleyeceği hızı tespit edin. Sonra başlarının etini yiyin, gerekirse Telekom Müdürlüğü'ne gidin, doğrudan santrale ulaşın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 11 Ocak 2013; 0:23:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Orijinalden alıntı: TaRanTuLa_MY

Beyler 2 yıldır 8 mb e kadar sınırsız ttnet tahaahutlu internet kullanıyorduk. Bu sure içinde hız 1 mb den yukarı çıkmadı. Idm de hız 110 kb idi. En Son btk nın aldığı kararda akk sonrası hızın 3 mb e düşürülmesi kararıyla bizim hız 3 mbit e çıktı. 15-20 gün sonra hız tekrar 1 Mbit e düştü. Dh üzerinden Ttnet desteğe başvurdum. Bulunduğunuz bölgeye o kadar verilebiliyor, ben bunu 2 mbite çıkartırım ama yine düşecektir 1 e vs. dedi arayan görevli. Sinirlendim kapattım. Çok fazla üstüne düşmedik. 2-3 defa arıza kaydı açtık hız yavaş diye 2 yıl içinde. Halletik denildi, değişen bir şey olmadı. Bu sure icinde 55-60 lira internet+20 lira telefon ücreti ödendi. En Son 1 yıl taahhut verip 9 ay boyunca 8 mbit internet+telefon 39 tl olarak ayarladık. Orada da sordum yine şu santral saçmalığından bahsettiler. Santrale 5 km uzaklıktayım. Bu hızda download da yapılmıyor, online oyun da oynanmıyor, videolar bile doğru düzgün açılmıyor. Hız yüksek olmadığı için aylık Kullanımımız 30-40 gb. BTK ya şikayet etmeyi düşünüyorum. BTK bir şey yapabilir mi? Alınan karar sonrası bizim hız 3 mbit e çıktıgına göre demek ki verilebiliyormus. Siz ne öneriyorsunuz? Yardımcı olabilecek kimse var mı?

Modem arayüzünde hattınızın line attenuation değerlerine bakarsanız, alabileceğiniz maksimum download hızını hesaplayabilirsiniz (google'da ararsınız).

Ben Haziran 2012'ye kadar uzun süre TTNET 8 mbit kullandım ve hızım tamamen sorunsuzdu. Sonra 5-6 ay uydunet kullandım ve tekrar TTNET'e döndüm, 8 Mbit'e kadar Netlimitsiz paket seçtim.

Bana 4 mbit hız verildi. Kaç kere telefonda görüştüm. Yok hattınız bu kadar destekliyor, yok sistemden maksimuma getirdik daha fazla alamıyorsunuz vs. vs. Kaç kere ben daha önce 8 mbit alabiliyordum ve line attenuation değerim 28-29, yani 8 Mbit gayet rahat alabilirim dedim ama nafile. Sonunda beni doğrudan santralden birisi aradı ve "ben şu an 8 mbit'e getirdim, eğer siz 6 mbit alıyorsanız üyeliğiniz ile ilgili bir sınırlama yapılmıştır" dedi. Tekrar çağrı merkezini aradım, bu bilgiyi verdim. Sonunda 8 mbit'e çıkardılar.

TTNET çalışanlarına işlem yaptırabilmek için hem bilgili hem sabırlı olmak gerekiyor. Yoksa "hızınız 1 ile 8 arasında olabilir, 4 almanız gayet normal" diyip adamı çileden çıkaracak kadar yardım etme isteğinden uzak çalışanlar var.

Sonuç olarak, önce hattınızın destekleyeceği hızı tespit edin. Sonra başlarının etini yiyin, gerekirse Telekom Müdürlüğü'ne gidin, doğrudan santrale ulaşın.

Bilgi için sağol. Hat hız değerlerime göre en az 3,5 - 4 mbit hız almam gerekiyor, yanlış mıyım? Ayrıca santrale 4-5 km uzaklıktayım. Bu değerlerin düzeltilmesi için ne yapılabilir. Telefon için gelen kablo 2 telli, ve 20 sene önce ev yapılırken bağlanan kablolar. Kabloların eski sistem vs. olması da hat zayıflama değerlerimin kötü olmasını etkiler diye düşünüyorum. Arayanlar müşteri hizmetlerinden arıyor ve dedikleri aynen senin söylediğin gibi "bu hızlar gayet normal". Santralle doğrudan nasıl görüşebilirim acaba? Ayrıca değerleri düzeltmek için ne yapmam gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaRan7uLaTV -- 11 Ocak 2013; 10:37:00 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.