Şimdi Ara

A4 Tech KD-600L İNCELEME [Mavi Led Aydınlatmalı]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
5
Favori
12.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. bir süredir hem led aydınlatması olan hemde uygun fiyatlı bir klavye arıyordum. Dün akşam nette rastgele a4 tech in resmi sitesini incelerken dikkatimi bu model çekti ve hemen nette araştırdım, fakat hakkında doğru düzgün bir bilgi veya inceleme bulamadım. bir kaç alışveriş sitesinde satıldığını görünce bugün KD-600 L modelini satın aldım.

bu seride 2 model var; KD-600 L ve KD-800L. bu iki klavyenin anladığım kadarıyla birbirinden özellik olarak pek farkı yok, multimedya tuşlarının konumlandırılması farklı. 600L 'de mm tuşları sağ ve sol hizada dik olarak konumlandırılmış, 800L modelinde ise fonksiyon tuşlarının üst tarafında paralel olarak konumlandırılmış.

Tasarım

Bu ürünün elbette en önemli özelliği mavi renkteki led aydınlatmaya sahip olması.Şu anda çok karanlık olmayan bir ortamda kullanıyorum ürünü ve aydınlatma çok iyi. Gece karanlığında da daha iyi olacağını düşünüyorum. Nümerik klavyenin üzerinde aydınlatmayı kapatıp açmaya yarayan bir düğme de mevcut.

Klavye sade ve kibar bir görünüme sahip. Üzerinde herhangi bir ekstra yazı vs. yok, sadece markanın logosu var. Klavye ince kasalı ve tuşlar düz. yani laptoplarda bulunan klavyeler gibi. Yükseltme mandalı çok yüksek değil bu pek hoşuma gitmedi ancak alışılabilecek bir durum.

Üründe 10 adet multimedya tuşu mevcut. Sol taraftaki tuşlar sırasıyla tarayıcı(anasayfa), e posta programı, zoom, ileri ve geri tuşları (tarayıcı için). Sol taraftaki tuşlar sırasıyla; media player, play/pause, mute, ses azaltma ve artırma tuşları.

Malzeme, kullanım, konfor

Hemen hemen herkesin bildiği gibi a4 tech ürünleri genelde malzeme kalitesi olarak vasattır. Bu ürün de öyle aman aman bir malzeme kalitesine sahip değil ancak hissiyat olarak çok da kötü değil.

Malzeme mat görünümde, ancak zamanla ellerin terlemesinden dolayı bu matlık muhtemelen gidecektir.

Tuşların basma seviyesi bana uygun geldi. ne çok hassas ne de çok içeri gömülüyor. yaklaşık yarım saattir kullanıyorum klavyeyi ve hemen hemen alışmaya başladığımı söyleyebilirim.

Tuş gürültüsü de nispeten az. Microsoftun hantal bir multimedya klavyesini kullanmaktaydım, ondan biraz daha sessiz. Eğer düz klavyelere alışıksanız kesinlikle memnun kalırsınız.

Özet

Eğer ince kasalı, kibar ve sade görünümlü,düz tuşlu ve de aydınlatması olan bir klavye arıyorsanız bu ürün size uygundur.

Artılar; Mavi led aydınlatma, az yer kaplaması ve sadelik,uygun fiyat (ben 51 liraya aldım Exa'dan)
    Eksiler; Ortalama malzeme kalitesi, yükseklik mandalının kısalığı.

Ürünün fotoğrafları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi what_tha -- 2 Mart 2012; 15:29:17 >

• geceleri yazı yazmak için ideal :) bu arada teşekkürler inceleme için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bullet Ride.

geceleri yazı yazmak için ideal :) bu arada teşekkürler inceleme için.

teşekkürler. az önce battlefield 3 te de denedim gayet başarılı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

quote:

hayırlı olsun arkadasım oyunlarda sorun oalcagını sanmıyorum hafif , basit ve seri bir klavye tam aksine ben hantal oyun kavyelerinde oynayamıyorum.. Tek bir sorum olacak gece karanlıkta ledler goz alıyormu yani abartılı bir aydınlatma mı söz konusu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hykr0

quote:

quote:

hayırlı olsun arkadasım oyunlarda sorun oalcagını sanmıyorum hafif , basit ve seri bir klavye tam aksine ben hantal oyun kavyelerinde oynayamıyorum.. Tek bir sorum olacak gece karanlıkta ledler goz alıyormu yani abartılı bir aydınlatma mı söz konusu ?

yok okadar göz alma durumu yok

• İnceleme için teşekkür ederim, ellerinize sağlık. Alışması biraz zaman alır gibi ama karanlıkta yazı yazmak için çok ideal.
  • acaba o ledleri beyaz ledler ile çevirmek ne kadar zor olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

acaba o ledleri beyaz ledler ile çevirmek ne kadar zor olur?

hocam beyaz ledli şöyle bir model var ilgini çekermi bilmiyorumhttp://www.exa.com.tr/a4tech/klavyeler/a4_tech-337-16286.html
  • Oyun oynarken mesela aynı anda 2 den fazla tuşa(3, 4) tepki veriyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

Oyun oynarken mesela aynı anda 2 den fazla tuşa(3, 4) tepki veriyor mu?

denemedim açıkcası, genelde fps oyunları oynuyorum pek ihtiyacım olmadı ama denerim bakayım.
  • FPS de 3 tuş kullanılmıyor mu hiç? Sağa sola dön mermi değiştir atla zıpla vs derken 2den fazla tuşa basılıyordur heralde.

Bir de ayakları nasıl yaylanma yapıyor mu sağlam mı?
  • quote:

quote:

denemedim açıkcası, genelde fps oyunları oynuyorum pek ihtiyacım olmadı ama denerim bakayım.

Evet bu durum benim için de önemli, denediniz mi acaba görüşlerinizi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitmachine16

quote:

quote:

Evet bu durum benim için de önemli, denediniz mi acaba görüşlerinizi alabilir miyim?

evet denedim 4 tuş aynı anda çalışıyor.
  • Sağolun bana da ışıklı ucuz yollu bir klavye lazımdı işimi görecek. Oyun oynamadığım için de ışıklı oyun klavyeleri pahalı ve gereksiz benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitmachine16

Sağolun bana da ışıklı ucuz yollu bir klavye lazımdı işimi görecek. Oyun oynamadığım için de ışıklı oyun klavyeleri pahalı ve gereksiz benim için.

bende aynı bu sebepten tercih ettim.pişman olmazsınız.
  • Kardeşim sana çok önemli bir soru sorucam.... Dün eksen bilgisayarın mağazasında denk geldim bu klavyeye.. açıp içini bakamadim tabi ki..

şimdi sana sormak istediğim şey, multimedia tuslariyla windows media player da çalan şarkıyı durdurup oynatmanin dışında önceki şarkı sonraki şarkı tuşu var mi klavye üzerinde... masa ustunde ellesmeden sadece klavye üzerinden sonraki veya önceki şarkıya geçiş yapabiliyomusun, Sesini kisip acabiliyomusun...

Birde kd 800'e denk geldin mi hiç..

Mobildeyim fotolari göremiyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Kardeşim sana çok önemli bir soru sorucam.... Dün eksen bilgisayarın mağazasında denk geldim bu klavyeye.. açıp içini bakamadim tabi ki..

şimdi sana sormak istediğim şey, multimedia tuslariyla windows media player da çalan şarkıyı durdurup oynatmanin dışında önceki şarkı sonraki şarkı tuşu var mi klavye üzerinde... masa ustunde ellesmeden sadece klavye üzerinden sonraki veya önceki şarkıya geçiş yapabiliyomusun, Sesini kisip acabiliyomusun...

Birde kd 800'e denk geldin mi hiç..

Mobildeyim fotolari göremiyorum...

media playerı açan tuş var, play/pause var ama önceki sonraki şarkı yok malesef. ses kısma açma ve tamamen susturma(mute) var.

k800 de bunun aynısı sadece bu tuşlar F tuşlarının üzerinde konumlanmış, k600 da ise sağ ve sol yanlarda tuşlar.

• peki bu KD-800L 'yi internet üzerinden alabileceğimiz güvenilir bir site varmıdır ? minik çaplı araştırmalarımda hiç bulamadımda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marool

peki bu KD-800L 'yi internet üzerinden alabileceğimiz güvenilir bir site varmıdır ? minik çaplı araştırmalarımda hiç bulamadımda :)

inventusta vardır ama onlarda da kalmamış.
  • Dostum eminmisin kd 800 L'nin üzerinde önceki-sonraki şarkı tuşu olmadığına.. Sen öyle dedin diye siparisi iptal ettim valla..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.