Şimdi Ara

Nokia ve Symbian analizlere göre halen mobil internet erişiminde lider

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
6.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia ve Symbian analizlere göre halen mobil internet erişiminde lider

Nokia, Microsoft ile yaptığı ortaklık gereği Windows Phone cihazlarının üretimine ağırlık verirken Symbian cihazlarının üretimini düşürdü ve bir süre sonra da desteğini kesecek. Buna rağmen Android ve iOS işletim sistemleri de dahil mobil internete erişimde Symbian cihazları halen lider durumda.

Pingdom tarafından yapılan analiz 2011 yılı genelinde mobil işletim sistemleri arasında mobil internet trafiğinin yüzde 30'una Symbian işletim sisteminin hakim olduğunu ortaya koydu. Yılın son aylarında mobil işletim sistemi pazarındaki hakimiyeti yüzde 34 olarak ölçülen Symbian'ın buna rağmen mobil internet trafiği yüzdesinde önceki yıla göre düşüş yaşandı.

Symbian işletim sisteminin ardından iOS yüzde 25.35 ile gelirken Android işletim sistemi onları yüzde 24.72 ile takip etti. BlackBerry işletim sistemi yüzde 6.8, Samsung'un Java tabanlı işletim sistemi yüzde 5.06, Bada işletim sistemi yüzde 0.52 ve Windows Phone işletim sistemi de yüzde 0.4 olarak kaydedildi.

Cihaz kategorisinde ise Nokia yüzde 36.09, Apple yüzde 30.41, Samsung yüzde 14.82, RIM yüzde 8.19, Sony yüzde 3.54 ve HTC yüzde 3.52 şeklinde sıralandı. Symbian işletim sisteminin liderliği Nokia'yı da zirvede tutmayı başardı. Ayrıca listedeki firmaların farklı işletim sistemine sahip modelleri ile mobil internete yapılan erişimin de hesaba katıldığını belirtelim.

Windows Phone işletim sistemine geçmesine rağmen Nokia'nın Symbian'lı cihazlarının internete erişim için oldukça sık kullanıldığı görülüyor. iOS ve Android cihazlarının sayısı yüz milyonlarla ifade edilse bile Symbian'ı henüz geçemedi.

Ancak bu yıl itibariyle tablonun tersine dönmesi söz konusu. Giderek artan iOS ve Android cihazlarına karşın Symbian düşüşüne devam edecek. Yıl bitiminde listede üçüncü sıraya gerilemesi muhtemel.

• Zamanında nokia Herkeze hakimdi, haliyle telefonlar piyasada olduğu için çok normal, 5 sene sonra tam tersi ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Symbianın Gücü!
  • 2011 yılında hala 0.facebook.com vardı ve liselilerin %80inde de nokia telefon.. bu iki unsurun birleşimi symbian ı zirveye taşımaya yeter.. 2012 yılında yaptıklarında aynı analizi büyük hüsrana uğrayacaktır symbian..

çünkü 2012 yılında olmayan iki unsur tüm istatistikleri alabora edecek..
    1 - 0.facebook (artık yok)
    2 - liselilerde internet paketine verecek para ( internet paketi olanlar atlamasın hemen " yok yeaa " diye, biliyorum %90ınız internet paketi kullanmıyor )
  • İlginç.
  • Açıkçası sürekli farklı şirketlerden gelen analiz raporlarının güvenilirliğinin tartışmalı olduğunu düşünüyorum. Öncelikle ne kadar büyük bir örneklemden yola çıkarak bu kadar genel bir sonucu çıkartıyorlar.

Symbian yaygın bile olsa mobil internet kullanımın artması ios ile başladı ve android ile birlikte devam ediyor.

Bence bu sonuçlar şüpheli, tüm dünyayı kapsayacak nitelikte değil!
  • windows phone 2 yıl sonra 3. olur sonra da liderliğe oturur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

2011 yılında hala 0.facebook.com vardı ve liselilerin %80inde de nokia telefon.. bu iki unsurun birleşimi symbian ı zirveye taşımaya yeter.. 2012 yılında yaptıklarında aynı analizi büyük hüsrana uğrayacaktır symbian..

2 - liselilerde internet paketine verecek para ( internet paketi olanlar atlamasın hemen " yok yeaa " diye, biliyorum %90ınız internet paketi kullanmıyor )

0.facebookta bütün ülkeler için gecerliydi zaten

• reklam amaçlı haber olabilir. nokıa atağa kalkmaya çalışıyor ama tırt
  • quote:

Orijinalden alıntı: MK*

quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

2011 yılında hala 0.facebook.com vardı ve liselilerin %80inde de nokia telefon.. bu iki unsurun birleşimi symbian ı zirveye taşımaya yeter.. 2012 yılında yaptıklarında aynı analizi büyük hüsrana uğrayacaktır symbian..

0.facebookta bütün ülkeler için gecerliydi zaten

facebook sadece Türkiye'de mi var ?

• nokia fenaa :))
  • nokıa her keseye hizmet için çalışıyor
    bence çokda iyi yapıyorlar doğrusuda budur zaten pazar ekonomisinde
    eğer ben bir tek ürün elit tarzı zırva bir şey yapıcam hepsi bana bağlı olucak diyorsan gün gelir kaybolmaya mahkum olursun
    yıllar bize bu tecrübeyi gösterdi ve yaşattı
  • Symbian'lı 5800 == Nokia King
  • Nokia batacak gibi bi sirket degil samsung mobile i yerle bir eder bu kadar fanboy olmayin adamlar yine kamerada devrim yaptilar 41 mp 10 tane sgs2 yan yana getirin ayni....
  • fotoğraf mp sinin 41 olması hiçde önemli değil 12 olsa bile fazlasıyla yeterli
    diğer aşamaları bence daha önemli
  • nokia tüm pazarda zaten lider hala .. akıllı telefonda biraz geri kalmış olabilir lakin bunun böyle devam etmeyeceği aşikar ..
  • Nokia ile ne alıp veremediğiniz var anlamıyorum. Çabalasın çabalasın ama bir şey beceremez diyenler hangi mantıkla hareket ediyor onu hiç anlamıyorum. Piyasada güzel bir yükseliş yapıp sizin cebinize bir seçenek sunsa bu sizin zararınıza mı oluyor?

"Nokia tırt" diyen arkadaşın aklından şüphe duyuyorum ben. Windows Phone ile gayet güzel yükselişe geçti ve şuan Android'in başaramadığı performansı sunuyor. Android'in tek çift çekirdek, belki de dört çekirdek ile veremediği performansı Windows Phone telefonlar 1 GHZ tek çekirdek ile verebiliyor. Uygulama sayısı da her geçen gün hızla artıyor. Arkasında duruyorum Nokia'nın. Lakin Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorum.
  • Haberin eski olduğu belli çünkü piyasada iphone u olmayan kalmadı desem yanlış olmaz çaycıda bile gördüm yalanım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: assassinn

windows phone 2 yıl sonra 3. olur sonra da liderliğe oturur.

Aman oturmadan once dikkat etsin koltuğun sahibi o anda koltukta oturuyor olmasın ;)

CMYLMZ dan bir alıntı yapayım dedim.

• Nokia mı kaldı.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.