Şimdi Ara

35$'lık Raspberry Pi modeli satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
10.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 35 />lık Raspberry Pi modeli satışa sunuldu

Dünyanın en ucuz bilgisayarı ünvanıyla bir proje olarak başlayan Raspberry Pi nihayet satışa sunuldu ve beklenenin üzerinde bir ilgi gördü.

Kredi kartı büyüklüğünde olmasına rağmen 700MHz hızında ARM11 tabanlı Broadcom BCM2835 yongada sistemini kullanan Pi modeli, Raspberry organizasyonunun iddiasına göre Tegra 2 ve Apple A5 işlemciden daha iyi performans gösteren bir grafik birimine de sahip. HDMI, USB 2.0 girişi, güç amaçlı microUSB girişi, SD kart slotu ve kompozit çıkış modelin bağlantı özelliklerini oluşturuyor.

Raspberry Pi, Model A ve Model B olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Model A yukarıdaki özelliklere ek olarak 256MB RAM'e sahipken Model B aynı RAM, ekstra USB 2.0 portu ve Ethernet yongasına sahip. Pi modeli 1080p videoları oynatabilirken farklı Linux sürümleri de kurulabiliyor.

A modelinin 25$, B modelinin ise 35$ olarak Şubat ayında satışa sunulacağı belirtilmişti. Ayın son günü Farrell adlı elektronik perakendecisi gibi büyük mağazalarda B modeli satışa sunuldu.

Satış şimdilik İngiltere'de başladı. Ancak A modeli için üretim devam ediyor ve yakın zamanda satışa sunulacak. Yoğun bir trafik yaşayan perakende mağazalarının stoğu bitirdiği belirtildi.

Raspberry bununla birlikte stok sıkıntısı yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldığını duyurdu.

• Az önce Farnell üzerinden almayı denedim ancak sayfa hata veriyor.

Not: satıcı sitenin adı Farnell sitesi:http://tr.farnell.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuks36 -- 29 Şubat 2012; 12:47:22 >
  • Az önce ben de ebay'e düşmüş mü diye baktım. 999 sterline satıyor adam :D
  • Farnellda alım işleminde son aşamaya geldiğinizde gümrük masrafları tamamen alıcıya aittir diye küçük bir uyarı yazısı çıkıyor, bende vazgeçtim. UPS kargoyla gönderdiklerinden gümrüğe takılıp hiç yoktan en az 150TL daha vermek sıkıcı olur. Farnell Türkiye temsilcisi Yıldırım Elektronik'e mail attım bakalım cevap vereceklermi?
  • Yeni nesil symbian cıhazlardaki chipset
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Farnellda alım işleminde son aşamaya geldiğinizde gümrük masrafları tamamen alıcıya aittir diye küçük bir uyarı yazısı çıkıyor, bende vazgeçtim. UPS kargoyla gönderdiklerinden gümrüğe takılıp hiç yoktan en az 150TL daha vermek sıkıcı olur. Farnell Türkiye temsilcisi Yıldırım Elektronik'e mail attım bakalım cevap vereceklermi?

Bildiğim kadarı ile $100 üzeri alımlar Gümrük işlemine tabi tutuluyor, hangi posta yolu ile gelirse gelsin bu rakam altındaki alımlar Gümrük işlemine takılmıyor, yanlışmı biliyorum ?
  • Keşke türkiyeye gelsede hemen alsak öğrenciyiz msn face açsın yeter :D
  • Tam bir download bilgisayarı.
  • İngiltere de olan bir arkadaşa mesaj attım.. gelince bakacağız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuks36

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri Farnellda alım işleminde son aşamaya geldiğinizde gümrük masrafları tamamen alıcıya aittir diye küçük bir uyarı yazısı çıkıyor, bende vazgeçtim. UPS kargoyla gönderdiklerinden gümrüğe takılıp hiç yoktan en az 150TL daha vermek sıkıcı olur. Farnell Türkiye temsilcisi Yıldırım Elektronike mail attım bakalım cevap vereceklermi?
    Bildiğim kadarı ile $100 üzeri alımlar Gümrük işlemine tabi tutuluyor, hangi posta yolu ile gelirse gelsin bu rakam altındaki alımlar Gümrük işlemine takılmıyor, yanlışmı biliyorum ?

Bildiğim kadarıyla en son 75€ idi fakat değişmediyse..
  • 35 dolar türkiyeye 50 dolardan gelse alalım kenarda dursun işimize mutlaka yarıyacaktır
  • Gerçekten teknoloji adına büyük bir adım şu yayınlanan işlemci ve ekran kartı haberlerinden daha çok heyecan verici.
  • Sayın Admin,

Güç tüketimi, akıcı bir internet deneyimi sağlayıp sağlayamadığı hakkında net bir bilgi var mı? cihaz hangi işletim sistemlerinde test edilmiş ? linux, win 8 falan deniyor ama sürücü durumu nasıl? ayrıca 256 mb ram hangi GÖRSEL masaüstü ortamı ve tarayıcı için yeterli olur? işlemci flash içerikli siteri görüntüleyebilir mi? vs. vs.

Bu gibi konularda daha ayrıntılı bilgi verme imkanınız varsa seviniriz... En azından inceleme yapıp yapmayacağını öğrenseydik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SliTheRiNN

quote:

Orijinalden alıntı: ufuks36
    quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri Farnellda alım işleminde son aşamaya geldiğinizde gümrük masrafları tamamen alıcıya aittir diye küçük bir uyarı yazısı çıkıyor, bende vazgeçtim. UPS kargoyla gönderdiklerinden gümrüğe takılıp hiç yoktan en az 150TL daha vermek sıkıcı olur. Farnell Türkiye temsilcisi Yıldırım Elektronike mail attım bakalım cevap vereceklermi?
    Bildiğim kadarıyla en son 75€ idi fakat değişmediyse..

75€ ya düştü, gönderilen fatura üstünde herşey açıksa ve fatura şahsa kesilmişse teoride takılmaması gerekiyor.

• Verilen tüm siparişler İngiltere depomuzdan gönderilmektedir ve gümrük işlemlerine tabidir! Gümrüksüz Türkiye’den doğrudan teslimat isteniyorsa lütfen temsilcimiz Yıldırım Elektronik ile irtibata geçiniz

Ürünlerin Alt Toplamı: €26.73
    Temel Sevkiyat: €15.00
    Toplam: €41.73

Sipariş vermeyi düşündüm ancak not kısmında "30 gün sonra stokta daha fazla ürün bulunacaktır" dediği için vazgeçtim açıkcası :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nephertiti -- 29 Şubat 2012; 13:51:02 >
  • vga çıkışı varmı ?
    usb çoklayıcıyla baya işe yarar diye düşünüyorum .
    yakında yurtdışından temin edebilirmiyiz acaba ?
    + yukarda arkadaşın dediği doğru 75 euro gümrük sınırı, değişme yok
  • buna windows 8 kurulabilirse enteresan olur.
  • Artık iyiden iyiye her eve girmeye başlayan lcd tv'lerle iyi bir kombinasyon sağlanabilirse gerçekten çok önemli bir alet olarak yaşamımıza girer. Klavye ve ekran bulunan her yere cepte taşınabilecek bir bilgisayar.

Taşınabilir bilgisayar tam anlamıyla manasını buluyor sanırım.
  • cihaz harika eğer almayı başaran olursa bana bir mesaj atabilir mi?
  • Ben Almanya'dayim ve sabah Farnell üzerinden siparis verebildim ama ne zamana gelir bilmiyorum. Bakalim görecegiz. Posta parasida dahil olmak üzere toplam 35 Euro ya gelecek bana.
    Asagida birkac video var raspberry icin:

Fedora:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RbWE6qF7pIM

XBMC (sadece bunun icin bile alinir)http://www.youtube.com/watch?v=iKhnoQMwjmQ&feature=related

Quake 3:
    http://www.youtube.com/watch?v=e_mDuJuvZjI&feature=related

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.