Mount&Blade Warband Krallık Kurmak
56 Cevap23049 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4797 Mesaj
28 Şubat 2012; 23:55:55 

Beyler nasıl yapılıyor hiç bilgim yok bir ara meraşal bile oldum ancak kral olamıyorum o yüzden kendim krallık kurmaya karar verdim onunda nasıl olduğunu bilmiyorum
Oyuna en baştan başladım Rhodok olarak. Kendi krallığımı kurmam için neler yapmam gerek nasıl olacak bir anlatırsanız sevinirim

Kural Disi Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.

164 Mesaj
29 Şubat 2012; 2:37:18 

Öncelikle bir krallığa girin ve oraya bir süre hizmet edin. Çeiştli görevler alın ve rütbenizi yükseltin. Daha sonra kaleler fethettiğiniz zaman o kaleyi kral size vericektir.Tabii size yeterince güvendiği zaman. Sonra köylerden adam toplayın ve birliklerinizi kurun. Onların seviyesini yükseltin ve daha sonra bağlı oldugunuz krallıktan çıkın. Bir şehri kuşatın ele geçirin.

İkinci Bitiren İlk Kaybedendir.

Ayrton Senna

4797 Mesaj
29 Şubat 2012; 12:16:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Syphorx

Öncelikle bir krallığa girin ve oraya bir süre hizmet edin. Çeiştli görevler alın ve rütbenizi yükseltin. Daha sonra kaleler fethettiğiniz zaman o kaleyi kral size vericektir.Tabii size yeterince güvendiği zaman. Sonra köylerden adam toplayın ve birliklerinizi kurun. Onların seviyesini yükseltin ve daha sonra bağlı oldugunuz krallıktan çıkın. Bir şehri kuşatın ele geçirin.

Anladım. Kralın altında çalış,kaleler işgal et senin olsun ardından yeminini bozduğun zaman kraldan bağımsız biri ol diyorsun. Kralla yemini bozunca eğer kalem varsa başka küçük bir ülke oluyorum demek Birde şey demişlerdi lord ve kontlarla aranızı iyi tutun yemini bozduktan sonra onlara ihtiyacınız olur diyorlardı. Kalelere falan koyuyormuşuz sanırım onları.
Eğer ben krala bağlılık yeminini bozarsam aramın iyi olduğu kişiler bana gelirmi yoksa onlar içinde başka birşeyler yapmam gerekiyormu?
Dımdızlak yapayalnız kalmıyım ortada sonra avlarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 29 Şubat 2012; 12:18:23 >

Yapboz bozuldu.

164 Mesaj
29 Şubat 2012; 13:13:19 

İşte aranız ne kadar iyi olursa sizinle birlik olup sizin için çalışma olasılıkları artar... Mesela bir krallığa bağlıyken siz, bazı kontlarla illaki konuşmuşsunuzdur. Bazıları kraldan memnun değildirler. Veya kendisi kral olmak isteyen kontlar çıkacaktır karşınıza. Onlara daha iyi bir krallık sözü verebilirsiniz aranızı iyi tutarsanız. :D Ve size gelmesini sağlayabilirsiniz...

Yani o kontlardan da görevler almak oldukça önemli :D

Ayrton Senna

1089 Mesaj
29 Şubat 2012; 13:15:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Syphorx

Aynen böyle

Hileyle oyna bence daha zevkli oluyo

Succes is my only option,failure's not.

2264 Mesaj
29 Şubat 2012; 13:41:23 

quote:

Orijinalden alıntı: -Frew-

Aynen böyle

hileyi abartınca güzel olmuyor ya ben bayağı bir abartmıştım

Boom boom, bang bang, lie down, you're dead.

Steam: kaan0zer | Origin: ikista | Twitter: kaanoz3r | last.fm: kaan-ozer

4797 Mesaj
29 Şubat 2012; 17:09:13 

quote:

Orijinalden alıntı: -Frew-

Aynen böyle

Birtek ışınlanma hilesi kullanıyorum o da günler boyu gezmeyi sevmediğim için. Onun dışında kontlarla aramı iyi yapabilcek bi hile varmı ki
Birde birşey soracağım. Tüm kontlar ve kraldan ne zaman görev istesem 6 sarranid atlısı veya okçusu esir olarak getir diyor ancak benim esir alma sınırım 5 kişi. Başka görevde verdikleri yok nasıl kurtulucam ben bu esir alma görevlerinden Hem kolay kolay esir alınmıyorlar hemde esir alma sınırımın üstünde esir istiyolar

Yapboz bozuldu.

164 Mesaj
29 Şubat 2012; 22:31:13 

Tek yapabileceğiniz biraz level kasıp esir alma yeteneğinizi geliştirmek :)

Bence de bir miktar hile oyunu zevkli hale getiriyor :D Abartmayın ama :D

Ayrton Senna

99 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Orochimaru37
1 Mart 2012; 22:32:01 

arkadaşım ben 3 yıldan beri mount blade oynuyorum en az 50 kere krallık kurmayı denemişimdir hepsindede başarısız oldum örnek vereyim:

-150 askerin var 40 okcu 60 piyade 50 tane şovalye

-Bir Kale Alıyorsun 30 Piyade 10 Okcu Ölüyor

-Kaleye Asker Koyukorsun 30 Piyade 20 Okcu (koymasan kuşatma olunca direk alırlar)

-Geriye Kalıyor 10 Okçu + 50 Şovalye = 60 askerin var

-Daha sen asker basmaya gitmeden bi baktın senin kalenin orda sefer düzenlemişler 600 asker.

-Asker Bassan Kalen Gider Kaleye Saldırsan Herşeyin Gider.

-En mantıklısı kaleyi bırak kaç

Tabi Hileli Oynuyorsan O Başka Ben İlk Önce Hileli Oynadım Sıkıldım Hilesiz Oynayınca Oyunun Tadını Aldım

İlla Merak Ediyorsan Nasıl Kendi Ülkemi Kurucam Diye

-Oyuna Başladığın Anda Turnuvalarla Geliş Hem Para Hem tecrübe Gelir

-20 Turnuva Yapsan 4000x20=80.000 Dinar Gelir.15 Level Olursun

-20.000 dinarla üstüne başına al

-10.000 asker bas

-Sonra Gir Sarranidlere İlk Rodoklara Saldırıyor 10-20 yıl sürüyor savaş sonra svadyalılara 2 yıl falan sürüyo oda ,kergitlerle savaş sonra

-Kergitlerle Savaş 15 yıl falan sürüyor küçüçük kalıyo kergit sonra Sarranidlerden Cık Direk İsyancı Olarak Kergitlere Dal 1-2 Şehir Al

-Hem Sarranidlilere Hemde Sana Dayanamıyor Lordlar falan hep kacıyor sonra

-Rolf,Nizar'ı falan lord yap oldu bitti kendi ülkeni aldın işte bide kendi ülkeni alınca svadyalılar sana saldırmadıkca sende onlara saldırma benim ilk tercihim vegirler veya rodoklar olurdu

4797 Mesaj
2 Mart 2012; 16:35:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Orochimaru37

Sağol dostum işte böyle uzun uzun anlatan birine ihtiyacım vardı Çok teşekkürler

Yapboz bozuldu.

99 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Orochimaru37
2 Mart 2012; 17:28:43 

önemli değil

38 Mesaj
25 Mayıs 2012; 17:42:22 

Arkadaşlar oyunda bir kalem ve 2 köyüm var. Emrimde yaklaşık 150 adam var. Köylerden para geliyor ama yetmiyor. Param gittikçe azalmaya başladı. Eskiden gidip köy yağmalıyordum, ya da savaşlarda lordları esir alıp onları 5K-4K gibi fiyatlara satıyordum. Fakat bu iki eylem "Onur" düşürüyor. Şerefimizle para kazanmak kazanmak için ticaret şart, fakat bende onu beceremiyorum. Gidip marketlerde araştırma yapıyorum. X şehrinden Y şehrine demir sat 150 kar diyor ama toplam 5 birim demir ya var ya yok. Kazandığım para askerlerin 1 haftalık maaşı değil.

Ticaretten para kazanmak için önerileriniz nedir? Birde işletme açmak gibi bir yöntem varmış. Sizce hangi şehirde ne dükkanı açayım ?

Şimdiden teşekkürler...

Ege Dolphins Right Tackle #79

99 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Orochimaru37
26 Mayıs 2012; 8:20:28 

quote:

Orijinalden alıntı: the_notokord

Arkadaşlar oyunda bir kalem ve 2 köyüm var. Emrimde yaklaşık 150 adam var. Köylerden para geliyor ama yetmiyor. Param gittikçe azalmaya başladı. Eskiden gidip köy yağmalıyordum, ya da savaşlarda lordları esir alıp onları 5K-4K gibi fiyatlara satıyordum. Fakat bu iki eylem "Onur" düşürüyor. Şerefimizle para kazanmak kazanmak için ticaret şart, fakat bende onu beceremiyorum. Gidip marketlerde araştırma yapıyorum. X şehrinden Y şehrine demir sat 150 kar diyor ama toplam 5 birim demir ya var ya yok. Kazandığım para askerlerin 1 haftalık maaşı değil.

Ticaretten para kazanmak için önerileriniz nedir? Birde işletme açmak gibi bir yöntem varmış. Sizce hangi şehirde ne dükkanı açayım ?

Şimdiden teşekkürler...

Dostum Neden 2 Aylık Konuyu Hortlattın Anladığım Kadarıyla Hiç Paran Yok.Herhangi Bir Şehrin arenası gir.Turnuvaların Nerde Olduğunu Öğren 10 Turnuva Falan Kazan 40k Dinar Olcak.Parayı Harcama 1-2 Hafta Sonra Başladığın Yere Geri Dönersin.5-6 Şehre Gir lonca Başkanıyla Burada Ticaret Nasıl Gidiyor Yada Öle Bişey Var En Olumlu Şehirden Toprak Al Daha Cok Narra-Praven-Dhrim'den Olumlu Cevap Alırsın.Toprak Alınca Her Hafta Sana Belli Bi Miktar Para Geliyor

2.Olarak Derebeyi Değilsen Derebeyi Ol.Level Atladıkca Karizma-Esir Almaya Ver 30 Kişi Falan Yap.Al Eline Tokmağı Bayılta Bayılta Bıç.Sonra Hanlardaki Köle Tacirlerine Saç Süper Para Geliyor Capulcu 40 dinar 30 Tane Bayıltsan 1200 Dinarki Capulcular En Eziği Memlüklü Askerleri 120 Dinar 30 Tane Bayıltsan 3600 Dinar Gelir Kolay Gelsin Bu Arada Ticaret Yapcaksan Dağıt Bütün Orduyu Hanlardan Al Kervan Muhafızlarını Bide Madrid (tüccardır Kendileri) al.Saldıran Olur Elbet Tecrubelerinide Hep 3 Karizma-1 Zeka Ver Statülerdede Ticaret'e Ver Bi Teşekkür Haletmişimdir Diye Düşünüyorum

38 Mesaj
26 Mayıs 2012; 10:22:06 

Teşekkürler.

285 Mesaj
26 Mayıs 2012; 14:49:22 

ben hileyle dalıyodum kalelere kırmızı oluyo adını falan kendin verebiliyosn tek basına fehtetmen lazım

Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; onları hiç beklemediğinde gerçekleşir.

38 Mesaj
26 Mayıs 2012; 18:13:19 

yok yav hileyle de keyfi cikmiyor oyunun. Para isini halletsem sorun yok.

Simdi Curaw'da demir'den tool yapiyorum. Fena para getirmiyor. Birde Uxhkal'da yunden kumas yapiyorum ama haftada 25 dinar kazandiriyor. Cok kari yok. Savaslar filan derken dogruttum belimi. Biraz daha adam yetistirip cevredekii kalelere dalacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2147 Mesaj
28 Mayıs 2012; 1:14:17 

quote:

yok yav hileyle de keyfi cikmiyor oyunun. Para isini halletsem sorun yok.

Simdi Curaw'da demir'den tool yapiyorum. Fena para getirmiyor. Birde Uxhkal'da yunden kumas yapiyorum ama haftada 25 dinar kazandiriyor. Cok kari yok. Savaslar filan derken dogruttum belimi. Biraz daha adam yetistirip cevredekii kalelere dalacagim.

çalışıp didinip bir kaleye 300 kişi asker topladım bende de 100 asker vardı ve tümü en son kıdemdeydiler ben yemini bozunca askerlerim kalem gitti

“ If its hostile - you kill it. „
—Hunter

|Green Day|Rammstein|Coldplay|Awolnation|Rolling Stones|

2407 Mesaj
28 Mayıs 2012; 1:18:24 

Sancar Han a hizmet ediyordum sarranid sultanlığını çökerttim ahmerrad şehrini ele geçirdim kendime istedim fakat sancar şehri bana vermedi sana yamuk yapıldı ayrıl kendi krallığını kur diye bi yazı geldi o gazla kendi krallığımı kurdum şimdi bütün devletler benim

PSN:TTouchMyFeaRR /Steam:TouchMyFear

99 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Orochimaru37
28 Mayıs 2012; 9:34:41 

quote:

Orijinalden alıntı: TMF

Sancar Han a hizmet ediyordum sarranid sultanlığını çökerttim ahmerrad şehrini ele geçirdim kendime istedim fakat sancar şehri bana vermedi sana yamuk yapıldı ayrıl kendi krallığını kur diye bi yazı geldi o gazla kendi krallığımı kurdum şimdi bütün devletler benim

:D alta not hileli oynuyorum diye yazsaydın bari

2407 Mesaj
28 Mayıs 2012; 11:36:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Orochimaru37

:D alta not hileli oynuyorum diye yazsaydın bari

hilesiz hile nerden cikti

PSN:TTouchMyFeaRR /Steam:TouchMyFear

303 Mesaj
28 Mayıs 2012; 14:11:53 

quote:

Şimdiden teşekkürler...

Hile yap.

Pargemum |^^ eF.#BraG.Ga?

DH Doctor Who

2147 Mesaj
28 Mayıs 2012; 14:22:24 

quote:

Şimdiden teşekkürler...

ahmerrad yada curawdan demir alıp jelkala da sat

—Hunter

38 Mesaj
28 Mayıs 2012; 17:39:19 

Gittim Nord'ların 5 büyük şehrine dükkan açtım. Boya işi benim oyunumda çok iyi para getiriyor. Sadece Curaw'da demircilik var. 2 kale ve 1 bağımsız köyden de para geliyor. Asker sayım 300-350 civarı. Artık her hafta 2000 dinar biriktirebiliyorum. İşletme açmak acayip karlı. Tavsiye ederim.

67 Mesaj
3 Haziran 2012; 23:00:36 

Arkadaşlar mount blade oyununu 0.808 den beri oynarım ve size tecrübem ile edindiğim bilgileri aktarmak istiyorum.

-eğer askerim ölmesin diyorsanız ve karşınıza gelen orduları kayıpsız yenmek istiyorsanız kesinlikle svadyalı şövalye ve veagir şövalyesi yetiştirin.
-yetiştirmeye gelince bir svadya yada veagir köyüne gidip gönüllü toplayın ve skillerinizde talimcilik yeteneğinizi arttırın.
-yaklaşık 10-15 acemi topladıktan sonra gözünüze kestirdiğiniz hafif düşmanları yakalayın orman haydutu çapulcu gibi.
-15-20 savaştan sonra talimciliğiniz yüksek ise acemiler şövalye olacaktır ve o zaman herhangi bir krallığın lordlarına saldırabilirsiniz yada kervan yağmalayabilirsiniz(svadya ve sarranid önerilmez :D)
-şövalyelerin herkesi ezip geçtiğini göreceksiiz eğer bir kıyaslama yaparsak 20 tane svadyalı şövalye 100 tane nord kahramanını ve rodok muhafızını en fazla 4-5 kayıpla kolayca öldürebilir.
-krallık kurmak istiyorsanız ilk olarak rodoklara yada nordlara saldırın çünkü en güçsüz krallıklar onlar.
-ve hana gidip yanınıza bir yoldaş alın
-herhangi bir nord yada rodok kalesi işgal ettiğiniz zaman ki bence en az 30 şövalyeniz olsun hemen kaleden ayrılmayın
-ve yanınızdaki yoldaşa bir köy yada kale hibe edin kaleyi işgal ettiğiniz 10 gün felan kuşatma almak normaldir düşmanı yenigliye uğratırsanız vazgeçerler.
-ve yoldaşınız xxx krallığı xxx lordu olarak kendi ordusuyla size hizmet edecek
yani mantık şu daha fazla yer işgal ederek ve yoldaşları lord yaparak geniş bir imparatorluk kurabilirsiniz ve bir zamandan sonra başka krallıkların lordları gelip sizin himayeniz altına girmek isteyebiliyor

2147 Mesaj
3 Haziran 2012; 23:13:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Öner..

Arkadaşlar mount blade oyununu 0.808 den beri oynarım ve size tecrübem ile edindiğim bilgileri aktarmak istiyorum.

-eğer askerim ölmesin diyorsanız ve karşınıza gelen orduları kayıpsız yenmek istiyorsanız kesinlikle svadyalı şövalye ve veagir şövalyesi yetiştirin.
-yetiştirmeye gelince bir svadya yada veagir köyüne gidip gönüllü toplayın ve skillerinizde talimcilik yeteneğinizi arttırın.
-yaklaşık 10-15 acemi topladıktan sonra gözünüze kestirdiğiniz hafif düşmanları yakalayın orman haydutu çapulcu gibi.
-15-20 savaştan sonra talimciliğiniz yüksek ise acemiler şövalye olacaktır ve o zaman herhangi bir krallığın lordlarına saldırabilirsiniz yada kervan yağmalayabilirsiniz(svadya ve sarranid önerilmez :D)
-şövalyelerin herkesi ezip geçtiğini göreceksiiz eğer bir kıyaslama yaparsak 20 tane svadyalı şövalye 100 tane nord kahramanını ve rodok muhafızını en fazla 4-5 kayıpla kolayca öldürebilir.
-krallık kurmak istiyorsanız ilk olarak rodoklara yada nordlara saldırın çünkü en güçsüz krallıklar onlar.
-ve hana gidip yanınıza bir yoldaş alın
-herhangi bir nord yada rodok kalesi işgal ettiğiniz zaman ki bence en az 30 şövalyeniz olsun hemen kaleden ayrılmayın
-ve yanınızdaki yoldaşa bir köy yada kale hibe edin kaleyi işgal ettiğiniz 10 gün felan kuşatma almak normaldir düşmanı yenigliye uğratırsanız vazgeçerler.
-ve yoldaşınız xxx krallığı xxx lordu olarak kendi ordusuyla size hizmet edecek
yani mantık şu daha fazla yer işgal ederek ve yoldaşları lord yaparak geniş bir imparatorluk kurabilirsiniz ve bir zamandan sonra başka krallıkların lordları gelip sizin himayeniz altına girmek isteyebiliyor

20 Tane swadyalı şövalyenin 100 tane nord kahramanını öldürmesinin imkanı yok nord kahramanları ve rodok muhafızlarını hafife alma o kadar bir kalem olduğunda ilk işim kaleye nord kahramanı yerleştirmek olur hatta

—Hunter

64 Mesaj
3 Haziran 2012; 23:38:10 

tamamen atlılardan oluşan (istisnasız hepsi atlı) bir ordu kurduğunuz zaman kesinlikle önünüzde kimse duramıyor kayıpta 3-5i geçmiyor ben svadya komutanı olarak devam ediyorum çok etkili bir yöntem 100 civarı asker ile 300 kişilik şehri alabiliyorum...Kesinlikle atlı ordusu kurun sürekli hareket halinde olduklarından ve atları zırhlı olduğundan çok minimal düzeyde hasar alıyorlar kendinizde düşman birliği çevresinde elips çizerek teker teker indirin savaşta iken önde giden siz olun düşman ordusunun dikkatini üzerinize çekip sırtları dönükken atlılara saldırma komutu verin hızları dolayısıyla muazzam saldırı güçler oluyor...

67 Mesaj
4 Haziran 2012; 0:13:51 

quote:

Orijinalden alıntı: cyberjackal

tamamen atlılardan oluşan (istisnasız hepsi atlı) bir ordu kurduğunuz zaman kesinlikle önünüzde kimse duramıyor kayıpta 3-5i geçmiyor ben svadya komutanı olarak devam ediyorum çok etkili bir yöntem 100 civarı asker ile 300 kişilik şehri alabiliyorum...Kesinlikle atlı ordusu kurun sürekli hareket halinde olduklarından ve atları zırhlı olduğundan çok minimal düzeyde hasar alıyorlar kendinizde düşman birliği çevresinde elips çizerek teker teker indirin savaşta iken önde giden siz olun düşman ordusunun dikkatini üzerinize çekip sırtları dönükken atlılara saldırma komutu verin hızları dolayısıyla muazzam saldırı güçler oluyor...

İşte tam burada bahsettiğim gibi devreye svadyalı şövalyeler giriyor bu konu hakkında aksini iddaa eden arkadaşlar dediğim tavsiyelere uysun ve denesin

3 Mesaj
7 Ekim 2012; 11:49:10 

Ben kendi krallığıma adam alamıyorum değil mi? Alınmıyor diye biliyorum ama alınıyorsa bilen söylesin :D

1 Mesaj
14 Ekim 2012; 21:11:10 

Ordu Konusuna Gelirsek :

Nord Krallığını Tavsiye Ederim.en Güçlü Piyadeler Bence nord krallığında. 226 kişilik dev bir karma ordum var , çoğunlukla nord askerleri var ve o orduyla 600 küsür kişilik orduya karşı savaştım kayıplarım 79 du ve ben galip geldim çok güçlüler hele kale ve şehir kuşatmalarında süperler.

1580 Mesaj
14 Ekim 2012; 22:41:11 

quote:

Orijinalden alıntı: warband_

Ordu Konusuna Gelirsek :

Nord Krallığını Tavsiye Ederim.en Güçlü Piyadeler Bence nord krallığında. 226 kişilik dev bir karma ordum var , çoğunlukla nord askerleri var ve o orduyla 600 küsür kişilik orduya karşı savaştım kayıplarım 79 du ve ben galip geldim çok güçlüler hele kale ve şehir kuşatmalarında süperler.

Kergitten vazgeçmem full süvari

4 Mesaj
18 Aralık 2012; 18:40:02 

Beyler ben hileyle levelimi 2058 e kadar getirdim şimdi oyun sıkıcı oldu tek vuruşda öldürüyor nasıl geri getirebilirim :D :D

330 Mesaj
19 Aralık 2012; 19:33:02 

quote:

Orijinalden alıntı: emre5234

Beyler ben hileyle levelimi 2058 e kadar getirdim şimdi oyun sıkıcı oldu tek vuruşda öldürüyor nasıl geri getirebilirim :D :D

Tüm askerleri bırak silahları birak yumrukla dal

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

4797 Mesaj
21 Aralık 2012; 23:45:50 

quote:

Orijinalden alıntı: MynameisSo

Yapboz bozuldu.

1631 Mesaj
22 Aralık 2012; 9:43:05 

quote:

Orijinalden alıntı: MynameisSo

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1768 Mesaj
22 Aralık 2012; 10:45:56 

quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

19 Mesaj
22 Aralık 2012; 11:09:59 

quote:

Orijinalden alıntı: emre5234

Bence en baştan başla hilesiz oyna . Oyunun asıl zevki hilesiz çıkıyor . Veya illa ben hileli oynucam dersen adamın dediği gibi yumrukla dal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah123456789a -- 22 Aralık 2012; 11:12:10 >

19 Mesaj
22 Aralık 2012; 11:50:04 

Beyler onu bunu bırakın da bu oyuna özel bölüm açılması için oylama gibi bir şey yapsak iyi olur. Türk yapımı bir oyun var ama bizim forumda bölümü yok.

19 Mesaj
22 Aralık 2012; 12:32:26 

quote:

Orijinalden alıntı: NoDoubt159

Beyler onu bunu bırakın da bu oyuna özel bölüm açılması için oylama gibi bir şey yapsak iyi olur. Türk yapımı bir oyun var ama bizim forumda bölümü yok.

Evet haklısın

19 Mesaj
22 Aralık 2012; 12:36:09 

quote:

Orijinalden alıntı: emrah123456789a

Evet haklısın

Hocam adam toplayalım. Kime başvurmamız gerekiyorsa başvuralım.

19 Mesaj
22 Aralık 2012; 12:44:56 

quote:

Hocam adam toplayalım. Kime başvurmamız gerekiyorsa başvuralım.

Toplayalım hocam . Olmazsa konu açar anket yaparız .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah123456789a -- 22 Aralık 2012; 12:45:40 >

19 Mesaj
22 Aralık 2012; 12:47:16 

quote:

Orijinalden alıntı: emrah123456789a

Toplayalım hocam . Olmazsa konu açar anket yaparız .

iamburak tanınan üye anketi o açsın. Daha fazla etkisi olur tabi kabul ederse.

359 Mesaj
22 Aralık 2012; 14:51:32 

Hileyle bir süre sonra sıkıyor..

Extraordinary claims require extraordinary evidence. -Carl Sagan

1631 Mesaj
22 Aralık 2012; 14:52:00 

quote:

iamburak tanınan üye anketi o açsın. Daha fazla etkisi olur tabi kabul ederse.

burda yazacağınıza adama pm atın

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

19 Mesaj
22 Aralık 2012; 15:05:41 

quote:

Orijinalden alıntı: YouAreMyDream

burda yazacağınıza adama pm atın

PM sıkıntılı bende. Nedendir bilmiyorum.

877 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
3 ayda 7 cm
22 Aralık 2012; 17:09:11 

oyunun indirip oynamaya başlıyorum+Forum önerilerine biri mesaj atsın açarlar %90.Kimseye zararı yok.

19 Mesaj
23 Aralık 2012; 15:49:44 

Forum önerilerini bulursam mesaj atarım

877 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
3 ayda 7 cm
23 Aralık 2012; 16:47:34 

Konu açtım forum önerilerine daha öncden düşünülmüş ancak yeterli sayıya ulaşılmamış düşünen varsa bunu göz önünde bulundursun.

229 Mesaj
23 Aralık 2012; 21:19:23 

quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Birtek ışınlanma hilesi kullanıyorum o da günler boyu gezmeyi sevmediğim için. Onun dışında kontlarla aramı iyi yapabilcek bi hile varmı ki
Birde birşey soracağım. Tüm kontlar ve kraldan ne zaman görev istesem 6 sarranid atlısı veya okçusu esir olarak getir diyor ancak benim esir alma sınırım 5 kişi. Başka görevde verdikleri yok nasıl kurtulucam ben bu esir alma görevlerinden Hem kolay kolay esir alınmıyorlar hemde esir alma sınırımın üstünde esir istiyolar

oyunun kendi hileleri arasında kontlarla ilişkiyi düzeltmede olması lazım biraz araştırırsan bulursun

4797 Mesaj
23 Aralık 2012; 21:25:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Artyom33

oyunun kendi hileleri arasında kontlarla ilişkiyi düzeltmede olması lazım biraz araştırırsan bulursun

Ben bu mesajı yazalı kaç ay olmuş bir bak Yine de yardımın için sağol. Şuan lordlarla aramda fazla birşey yok düşman tarafından bile seviliyorum. Esir sıkıntısı da yok. Sattığım esirlerle 2-3 büyük ordu kurulurdu heralde. Mükemmel para kaynağı oluyorlar tek sorun köle tüccarı bulabilmek

Yapboz bozuldu.

229 Mesaj
23 Aralık 2012; 21:34:06 

para hilesi kullanırsan para sorunun olmaz yani köle tüccarlarına pek ihtiyacın yok bu arada hangi krallıkların köyünden asker topluyorsun

19 Mesaj
24 Aralık 2012; 4:31:42 

Ele geçirmek istediğin ülkenin kontlarına kız nick'i alıp pm atıyorsun ve buluşmak istediğini söylüyorsun. Dediğin yere geldiklerinde ağızlarına kürekle vurup esir alıyorsun. Oyunda lordlar öldürülmediği için boynunu kırıp çöpe atmak işlevsiz olur. Ciddi ciddi ilişkilerini düzeltmek istersen ilk başta düşmanı olup yen ama esir alma. Ben en hızlı bu şekilde yükseltildiğini hatırlıyorum. Ait olduğun ülke ateşkes ilan edince seninde onlara olan düşmanlığın sıfırlanıyor. Sonra yeminini bozup onlara katılıyorsun. Bir kale bir şehir alıyorsun. Sonrada lordları yanına çekip bam bam. Hızlı asker yükseltmek istersen Khergit'ler ideal. En güçlü birim tartışmasız şövalyedir. Memlük diyorlar da malesef değil. Kale kuşatmada Nord ve Rodok akar orası ayrı. Kale kuşatmada Khergit'ler çok zayıf. Svadya'nın kalkanları zayıf olduğundan onlarda zayıf. Kale kuşatmada Nord, savunmada Rodok. Meydanda her ne kadar şövalyeler güçlü olsada yetiştirmesi zahmetli ayrıca pahalı. Aynı zamanda iki katı kargıcı çıkartabiliyorum. Ayrıca kan bağı var. Wiki adresine baktım. Wiki'de kategorize ederken Türk'leri Sarranid sınıfına sokmuşlar. Khergit'ler ise sadece Moğol. Bir şey derdim de neyse. Umarım ikincisi yakında gelir. BF3 için bilgisayar toplayacaktım ki Warband oynayana kadar. Üstelik HD3000 ile gayet akıcı. İşlemci daha çok zorlanıyor AMD işlemcilerde sıkıntı çıkabilir. İleride Broadwell işlemcili alırım yeter şimdilik bu bana.

Edit:

Beyler hangi zorluk derecesinde oynuyorsunuz?

Yapay zeka - Yüksek
Dost Zararı - Normal
Kargı - Kolay
Oyuncunun Aldığı Hasar - En düşük Hemen ölünce keyif alamıyorum.

Tabiki de hile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoDoubt159 -- 24 Aralık 2012; 4:34:09 >

4 Mesaj
26 Aralık 2012; 18:06:19 

Beyler ben bi yama yükledim de tek Yabancı serverler de oynanıo Türk serverlerin de oynandığı bir yama biliyormusunuz v1.153

2 Mesaj
1 Ocak 2013; 7:26:03 

Arkadaşlar 400 lü günlerdeyim vargeir krallığını kerghitlerle bir olup yıktık gibi tek kaleleri kaldı nam 1200 lerde ikna kabiliyetimi yüksek tuttum 10 şu an bi lord a gidip kralını soruyorum verdiği cevaba göre de yanıma çekiyorum yüzde 60 ı bana bağlılık yemini etti şu an haritanın 3 te birine sahibim yalnız hiçbir krallık bana savaş ilan etmiyor ben savaş ilan edince 70 kadar onur düşüyor onurumu düşürmeden savaş açılmasını beklersem sanırım bi 300 gün daha beklerim gibi geliyor sizce ne yapmalıyım ?

Bir ikinci soru bi kızı babasından istedim kız ile ilişkim 26 babası ile 30 larda idi babası verdi çeyiz parasını da aldı yanlız 80 gün oldu hala aynı şeyi söylüyor düğün için hazırlıklar sürüyor biz sana haber vereceğiz sizce eleman benim çeyiz parasının üstüne mi yatacak :)

164 Mesaj
8 Ocak 2013; 21:34:10 

Arkadaşım savaş açmadan kale ele geçirmeye çalış direk savaş açma bir hile vardı sanki tam hatırlamıyorumda kışkırt onlar savaş açsın :) banada olmuştu o sorun baya beklersin bence bırak o kızı bence yada kesin istiyorsan yakınlarında dolan sıksık hatırlat.Sonunda olmuyorsada bas resti :)

2 Mesaj
5 Mart 2013; 13:59:21 

iamburak hıç bıyere derebeyı olarak gıremene gerek yok ılk başta 48 nufusun olur hanlardakı yoldaşları topla sonra saranıd memluklerı olsun 30 tane sonra isterse karsına 2000 kişi gelsın kralla ordunun ama ılk olarak rodokları alman lazım sonra nord ları cunkı memluklilere okcular bişey yapamıyor 2000 kısı olsalar bıle oyun ayarlarındanda oyun muhaberesını 150 yap nordlarla rodokları aldıktan sonra ztn ılk sehrınde bakanın oluyor bakanın yanına derebeylerı gelıyor onları yanına alıyosun ve butun yoldaşlarının sevıyelerı aşagı yukarı ztn 15 oluyo zekaları ful doldur muhendıslıklerede ver sonra hepsıne bırer koy verıp derebeyı yap sonra hıç bı krallık ses cıkaramaz ama aldıgın her kalenın ıçıne yuz adam koy yoksa
sonrasında ztn oyun suresıyle 5 ay gectıkten sonra kralsın