Şimdi Ara

Starbucks kahve kampanyası (1 Haziranda bitmiş) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
21
Favori
36.541
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her keyfin bir bedeli ve bu bedeli ödemeye razı sevenleri vardır burada oda kahve bu da kahve diyen adalar koleksiyonerlere de hurdacı veya şimdi alıp 10 sene sonra birini düdükleyen adam gözüyle bakıyor yine aynı adamlar her takılan takıya hava atma aracı olarak bakıyor bunlar maalesef yozlaşmış kültürün bize getirdiği insan tipleri kişisel zevkleri törpülenmiş insanların kişisel zevklerine de saygıyla bakamayacak kadar düz insanlar aslında laf attıkları starbucksta check in yapan ergenlerden tek farkları yaşam koşulları yoksa yediği içtiğiyle hava atacak kadar da görgüsüzler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MassiveDynamic -- 19 Şubat 2015; 22:39:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

Starbucks bağımlısı olduk biz ne yalan söyliyim.
    daha önce olur mu ya içilir mi ne özelliği var diyordum. şimde haftada muhakkak içmeliyiz. makina almak daha mantıklı 2 senede parayı çıkartıyor.

Hocam eğer Ankara'daysan Kızılay AVM'nin üst katında Ayda Cafe var. Bir espresso'larını içmenizi tavsiye ederim. Bir miktar tuzludur yalnız. Bir de Balgat MHP'ye gelmeden sağ tarafta Coffee Lab var. Orayı da ısrarla tavsiye ederim. Tabi eğer bilmiyorsanız. Bildiğiniz başka mekanlar var ise Ankara'da ben de tavsiyenizi alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

Starbucks bağımlısı olduk biz ne yalan söyliyim.
    daha önce olur mu ya içilir mi ne özelliği var diyordum. şimde haftada muhakkak içmeliyiz. makina almak daha mantıklı 2 senede parayı çıkartıyor.

Hocam eğer Ankara'daysan Kızılay AVM'nin üst katında Ayda Cafe var. Bir espresso'larını içmenizi tavsiye ederim. Bir miktar tuzludur yalnız. Bir de Balgat MHP'ye gelmeden sağ tarafta Coffee Lab var. Orayı da ısrarla tavsiye ederim. Tabi eğer bilmiyorsanız. Bildiğiniz başka mekanlar var ise Ankara'da ben de tavsiyenizi alırım.

teşekkürler , avmdeki starbucksa gidiyoruz.
    Ayda Cafeyi bilmiyordum,deneyelim. çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

50 kuruş bilemedin max 1 lira.kahve alt tarafı .neyse 50 kuruşluk kahve için burdaki çakma elit ve özentilerle tartışacak halim yok.kahve içen seven beĞ?enen sipariş eder içer zaten . şekilciliĞ?e gerek yokPaylaş

dızzzzzttt yanlış cevap. kahvenin kilosu en ucuz 30 lira. starbuckstaki kalite ise yaklaşık 60-70 lira falandır. 500 ml kahve için yaklaşık 35 gr kahve gerekli. yani sırf kahvenin masrafı 2 liraya yakın. + olarak french press gibi bir alet, ve bulaşık çıkıyor.

aynı kahve starbucksta 5.25 lira.

Kahveyi içen içer tabi ki, ama neden sizi geriyor? kahvenin kilosunu bilmezsiniz, tadını bilmezsiniz, hayatınızda sadece nescafe içmişsiniz. bu bilgisizliğinize rağmen bu kadar fikir sahibi olmanız şaşırtıcı değil mi?
    Bilmediğiniz bir konuda konuşmanız gerekmez. Kahveyle ilgilenmiyorsanız, konuyu okumadan geçin. X liraya kahve olur mu Y mekanında kahve mi içilir diye bilgisizce bilgiçlik taslamak hoş değil. starbucksın veya diğer kahvecilerin özenilecek bir tarafı yok. neden buralara gidenlere özenti diyorsunuz? bırakın içen içsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

quote:

50 kuruş bilemedin max 1 lira.kahve alt tarafı .neyse 50 kuruşluk kahve için burdaki çakma elit ve özentilerle tartışacak halim yok.kahve içen seven beĞ?enen sipariş eder içer zaten . şekilciliĞ?e gerek yokPaylaş

dızzzzzttt yanlış cevap. kahvenin kilosu en ucuz 30 lira. starbuckstaki kalite ise yaklaşık 60-70 lira falandır. 500 ml kahve için yaklaşık 35 gr kahve gerekli. yani sırf kahvenin masrafı 2 liraya yakın. + olarak french press gibi bir alet, ve bulaşık çıkıyor.

Kahveyi içen içer tabi ki, ama neden sizi geriyor? kahvenin kilosunu bilmezsiniz, tadını bilmezsiniz, hayatınızda sadece nescafe içmişsiniz. bu bilgisizliğinize rağmen bu kadar fikir sahibi olmanız şaşırtıcı değil mi?
    Bilmediğiniz bir konuda konuşmanız gerekmez. Kahveyle ilgilenmiyorsanız, konuyu okumadan geçin. X liraya kahve olur mu Y mekanında kahve mi içilir diye bilgisizce bilgiçlik taslamak hoş değil. starbucksın veya diğer kahvecilerin özenilecek bir tarafı yok. neden buralara gidenlere özenti diyorsunuz? bırakın içen içsin.

kahvenin kilosu sana bana 30 lira. al bakalım tonlarca, 30 lira mı oluyor.veya sen üret 30 liraya mı denk geliyor ?

hadi diyelim ki 30 lira olsun sen gibi bi elitisti mi kırcam . 30çarpı 35/1000= 1.05 lira=500 ml kahve
    sanırsın kahveyi elle yapıyorlar işçilik masrafı yazmışsın .ayrıca neyin bulaşığından bahsediyorsun ?
    makinayı akşam 1 kere yıkıyorlardır bu mu bulaşık ?

sonuç olarak 1 lira bile etmeyen kahveyi minimum 5-6 liraya içiyorsunuz.

ama sen buradan da sıyrılırsın doğru." starbucks ismi yeter kalite 100 lira olsun içerim"

hayatımda starbucks kelimesini kullanma yoğunluğum şuan tavandır herhalde.Alt tarafı bi kahve için gereksiz bir tartışma.ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

Ya varsa bu işte bu kadar para, aç bir mekan vur paranın gözüne. Starbucks franchaise al hatta. Neyin işçiliği diye soru mu olur? Çalışanlara para ödenmiyor mu? Sigortaları? Eğitim ücretleri? Ortalama bir starbucks şubesi günlük 8-10 bin TL ciro yapıyor. Akşam bir makineyle ne yıkıyorsun? 4 kişilik aile akşam bir makinede yıkıyor bulaşığını. Aç bir mekan, maliyeti 1 TL etmeyen kahveyi 2 TL'ye sat bakalım, dönüyor mu?

12-13 yaşlarındayken ben de evlerin neden bu kadar pahalı olduğunu merak ederdim. Sonuçta kum, çimento falan.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

quote:

kahvenin kilosu sana bana 30 lira. al bakalım tonlarca, 30 lira mı oluyor.veya sen üret 30 liraya mı denk geliyor ?

hadi diyelim ki 30 lira olsun sen gibi bi elitisti mi kırcam . 30çarpı 35/1000= 1.05 lira=500 ml kahve
    sanırsın kahveyi elle yapıyorlar işçilik masrafı yazmışsın .ayrıca neyin bulaşığından bahsediyorsun ?
    makinayı akşam 1 kere yıkıyorlardır bu mu bulaşık ?

sonuç olarak 1 lira bile etmeyen kahveyi minimum 5-6 liraya içiyorsunuz.

ama sen buradan da sıyrılırsın doğru." starbucks ismi yeter kalite 100 lira olsun içerim"

hayatımda starbucks kelimesini kullanma yoğunluğum şuan tavandır herhalde.Alt tarafı bi kahve için gereksiz bir tartışma.ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

kardeş. Firmaya kahvenin kilosu 20 lira bile değildir. o mevzuyu tartışmıyorum. Kahve üretecek brazilya, afrika, endonezyada bağlarım bahçelerim yok:D biliyorsun türkiyede yetişmiyor. Kavurma işlemi de maliyetli evde yapamam. Ben alınca kilosuna 75-90 lira falan veriyorum(starbuckstakinden daha kaliteli kahveler alıyorum) Starbucks ayarı da 60 lira falandır diyorum.

kendim yapsam maliyeti en az 2 lira olur, (ki %99 kendim yaparım) starbucks 5 liraya satıyor diyorum. sana daha açık ne anlatayım? Ben evde yapma maliyeti ile starbuckstan hazır alma maliyetini kıyasladım. bulaşık yıkamakla uğraşmak istemeyen (french pressin metal kısmı zor temizlenir), su kaynatıp demlemek istemeyen adam 5 liraya alıyor işte. bunu anlatıyorum isteyen alır isteyen almaz. Kıraathaneden 500 ml çay bile istesem, bardağı 1 liradan 6 lira öderim. Çay maliyetini bir ara detaylıca. Bir bardak çay maliyeti 10 kuruş falandı. Kıraathane 60 kuruşluk malı 6 liraya satsın alalım, ama Starbuckstan 2 liralık malı 5 liraya alınca özenti olalım?!? Sen kahveci aç, benzer kalite kahveyi 3-4 liraya sat. Senden alırım.

Ha bu arada olay starbucksa kaymış. Kardeş starbucks bizim için bir kahveci alttarafı. Ben evde daha iyisini yapıyorum zaten, evde her türlü demleme aletim var. Dışarda kahve içmek istersem, beleş wifi, rahatsız etmeyen garsonlar, kibar baristalardan dolayı öncelikli tercih ederim o kadar. yılda 5 defa ya giderim ya gitmem.Hiç elit hissettiğim olmadı, kimseye özenmedik. Sen gözünde çok büyütüyor olmayasın? çok kafayı takmışsın özentilik vs. mevzusuna.

Bilmediğin konularda hala zorluyorsun. Beni tanımadan özenti olduğumu çıkardın . kardeş fazla zorlama istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalcaner2 -- 19 Şubat 2015; 23:32:17 >

• Ben begenmedim kahve dUnyasinin karamelli kahvesi favorim filitre kahve olarak

• 1 liralık kahveyi 5-6 liraya içen rahatsız değil de, içmeyen rahatsız
    Başkalarını rahatsız etmediği sürece herkes istediğini istediği yerde yer içer, biraz saygı gösterelim birbirimize.
    Yıl olmuş 2015, starbucksta kahve içip ben elitim diyen insan da yok zaten burda. Alt tarafı kahve içiyor insanlar.
  • Benim bildigim kahvenin kilosu 15 lira adamlar 250 gramını 18 e satıyor. Bu kampanya mı şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Benim bildigim kahvenin kilosu 15 lira adamlar 250 gramını 18 e satıyor. Bu kampanya mı şimdi?

Bilmediğin için, bildiğin kahve 15 TL. Bunda sıkıntı yok zaten. 15 TL olan Mehmet Efendi'nin kurtlu kahveleri mi? Onların Brezilya çıkış fiyatı yeşil olarak 0,8 - 0,9$/kg.
  • Her kör satıcının bir şaşı alıcısı vardır. Neyin kavgasını yapıyrsunuz anlamadım. Dileyen dilediğini alır. Dileyen sunuma, mekana verir parayı dileyende mahalle arasındaki çayocağından maliyetine çok yakın içer türk kahvesini. (aradaki kahvenin tazeliğini ve aromasınıda hesaba katmak lazım tabiki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l.a.c.i.w.e.r.t -- 20 Şubat 2015; 0:00:17 >
  • ben şahsen starbucksta şimdiye kadar oturup ta kahve içmişliğim yok. ama kahve aldığınızda yanında verilen ücretsiz kahve sebebiyle alıp içiyorum filitre kahvelerini beğenmiyorum (hergün farklı çekirdekten yapılıyormuş), latte vs piyasa standartlarında. ancak piyasadaki her gördüğüm yerden çekirdek alıp öğütüp tüketmeme rağmen starbuckstaki sumatra ve kenya nın yerini tutacak çekirdeklere rastlamadım.
  • v4science kullanıcısına yanıt
    açıklama için teşekkür ederim, şimdi daha iyi anladım. Peki bu demleme işini yaptıktan sonra sütle ya da kahve kreması ile içebiliyormuyuz, tadını bozarmı acaba ? Ben kahveyi yalnız içemem, ağır ve acı gelir, yumuşak içimli kremalı severim ve nescafe gold'dan da sıkıldım daha düzgün şeyler istiyorum, bu tarzıma göre önerebileceğiniz kahve varmı, ayrıca bu demleme işini daha ayrıntılı anlatan bir konuda paylaşırsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assassinchn47 -- 20 Şubat 2015; 1:14:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: assassinchn47

açıklama için teşekkür ederim, şimdi daha iyi anladım. Peki bu demleme işini yaptıktan sonra sütle ya da kahve kreması ile içebiliyormuyuz, tadını bozarmı acaba ? Ben kahveyi yalnız içemem, ağır ve acı gelir, yumuşak içimli kremalı severim ve nescafe gold'dan da sıkıldım daha düzgün şeyler içiyorum, bu tarzıma göre önerebileceğiniz kahve varmı, ayrıca bu demleme işini daha ayrıntılı anlatan bir konuda paylaşırsanız çok sevinirim.

Sütle içebilirsiniz tabi ki. İtalyanlar espressoyu sütle karıştırıp Cafe Latte diyor. Fransızlar da French Press'ten elde ettikleri kahveye süt ekleyip Cafe au Lait diyor hatta.

• yahu konuyu ne hale getirmişsiniz, elbette evde yapıp içmeyle bi mekanda içmek aynı maliyette olmaz

yok maliyeti 1tlymiş starbucks 10a iteliyormuş, evde yap beleş bilmemne

dışarda yeme içmeyle evde yeme içmenin maliyeti elbette farklı olacak, tutup sana 1tlye kahve satacak halleri yok, bunun işletme gideri var kirası var çalışanları var osu var şusu var busu var var da var

ayrıca kahvenin kilosu nerde 15tlymiş, bunu yazan türk kahvesiyle karıştırdı heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 20 Şubat 2015; 1:12:07 >
  • Okudumda tam anlamadım gibi bende çok tüketiyorum filtre kahveyi evde jacobs un 250 gramını 13 tl ye falan alırım. Şimdi Starbucks a gitsek 250 gram filtre kahve 15 tl sonra istediğim bir içeçek ücretsiz mi böyleyse hemen gidecem de starbucks a
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedo42

Okudumda tam anlamadım gibi bende çok tüketiyorum filtre kahveyi evde jacobs un 250 gramını 13 tl ye falan alırım. Şimdi Starbucks a gitsek 250 gram filtre kahve 15 tl sonra istediğim bir içeçek ücretsiz mi böyleyse hemen gidecem de starbucks a

250 gr kahve 18-20 lira arasında. bir tane küçük boy içecek hediye

• Biri aydınlatabilirsen sevinirim hala bu kampanya sürüyor mu?
  • Arkadaşlar gitmeyin şu şerefszlerin yerine... Para kazandıkları ülkenin bayrağına dahi saygıları yok..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.