- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
baymak kombi arıza
203 Cevap149905 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

189 Mesaj
10 Şubat 2006; 12:47:23 

baymak 20fi marka kombimde sıcak su musluğunu açınca bazen su sıcak gelip soğuk akmaya başlıyor bir daha sıcak su gelmiyor . bazen ise bu problem oluşmuyor normal çalışıyor.nedenini soracaktım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için

5966 Mesaj
10 Şubat 2006; 14:39:25 

Ne tesadüf aynı marka aynı model kombi aynı arızayı yaptı.
Servisi çağırdık. Kombi içindeki su sıcaklığını ölçen NTC arızalanmış. Orjinal yedek parça için 40YTL istediler. Diyebilirsiniz ki "NTC'ye o kadar para verilir mi", ancak kombiye takılacak şekilde yapılmış o parça. Yani herhangi bir NTC'yi takamıyorsunuz.
Sorun bu. Fiyatı da bu. Oraya başka bir parça uyabilir belki ama uysa da sorunlar çıkabilir...

Hazar Karabay Blog | DIY Audio Türkiye - Forum

5331 Mesaj
11 Şubat 2006; 22:48:37 

hmm baymak alacak olursak bunu hatırlamakta fayda var

Samsung Galaxy S2 16GB @PDA:LSD PHONE:LS8 CSC:LS6 (TUR) - Rooted
Asus Transformer Prime TF700T @CM11 Android 4.4.4 - Rooted

1586 Mesaj
12 Şubat 2006; 0:47:00 

bende de baymak var luna 310fi inşallah bende olmaz

189 Mesaj
14 Nisan 2006; 13:10:30 

geçen gün arızadan dolayı servisi çağırdım ve ntc arızalı değilmiş arıza 3 yollu valften kaynaklanıyor dendi ve valf değiştirildi 210 ytl aldılar şuan çalışıyor servis aslında 260 ytl fiyat biçti ama sökülen eski parçayı alırsak 210 ytl olur dedi bende verdim acaba bu eski parçayı ne yapacaklarda 50 ytl ye aldılar benden ve 3 yollu bir valf 210 ytl edermi teşekkür ederim yanıtlarınız için şimdiden

4067 Mesaj
14 Nisan 2006; 13:26:54 

Servisin her türlüsünü iyi bildiğim için yazayım: senden aldıkları 3 yollu valf i temizleyip yine bir müşteriye satacaklarda. Yoksa servis işe yaramayacak parça için neden para ödesin.

http://www.elkoser.com/ Beylikdüzü Elektronik Kart Tamiri.

4186 Mesaj
14 Nisan 2006; 23:42:46 

ben bir şekil daha biliyorum...
Garanti kapsamındaki bir cihazdan değiştirdik diyerek yeni parçayı firmadan alıp , bir başkasına yine 210 YTL ye satacak olma ihtimali...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

11113 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:35:13 

quote:

Orjinalden alıntı: alfa147

bende de baymak var luna 310fi inşallah bende olmaz

bugün gazetede ilanı vardı axsess karta peşin fiyatına 18 ay vadeli 1,699,00 ytl yazmışlar.
almayı düşünüyorum ancak bazı bazı kafama takılan sorular var
1- bu kombide çift eşanjör varmı yani ısınma suyu haricinde kullanma suyu açıldığında ısınmayı durduruyormu
2- birde bu kombi 26,000kcall/h sizin yıllık doğalgaz masarfınız ne kadar oldu (ortalama) bu konuda bilgi veremilirmisiniz

SaTıLıK Palio 1.4 EL >>> TIKLA<<<

1593 Mesaj
23 Nisan 2006; 21:50:49 

bu servisler bu eski parça üç kağıtçılığını sürekli yapıyorlar. Benim çamaşır makinasının program düğmesi bozulmuştu. Değiştirdiler ve eski parçayı firmaya gönderiyoruz diyerek bizden almışlardı. 2000 yılında bana yeni diye getirip taktıkları program dügmesinin üzerinde üretim tarihi olarak 1993 yazıyordu ve artık kağıt sararmıştı. 2000 yılında bu 7 yıl önce üretilen bu parçanın yeni olma ihtimali beni şaşırttı. Makinanın kendisi bile 1995 yılında alınmıştı. İçinden çıkan parçanın tarihi daha yeniydi yani. Benim parçayı tamir edip bir başkasına yeni diye takacaklardır kesinlikle. Yoksa ne diye alsınlar eski ve hatta bozuk parçayı.

***YaPTıĞıMıZ YoRuMLaR SaDeCe KeNDiMiZi BaĞLaR ***
Yaptığın HiçBir Şeyden Pişmanlık Duyma, Pişman Olacağın HiçBir Şeyi Yapma!

11113 Mesaj
24 Nisan 2006; 8:51:15 

eski parçaları almalarının nedeni başka
neden alıyorlar bir başkası garantili olan bir ürün tamir ettirdiğinde o ürünün o parçası bozuk değilse bile ellerindeki rapora bozuk diye yazıyorlar ve fabrikadan yenisini tekrar getirtiyorlar ve ellerine bedava gelen bu ürünüde garanti kapsamından çıkmış diğer ürünlere ücret karşılığı takıyorlar yani iki kez satıp para kazanıyorlar servisler boşuna köşe olmuyor yani

SaTıLıK Palio 1.4 EL >>> TIKLA<<<

174 Mesaj
24 Nisan 2006; 10:37:02 

hemen yetkili servis işine girmek lazım

05326321604

1935 Mesaj
25 Nisan 2006; 0:07:32 

bizde iki kombi eskittik ikiside baymaktı kesinlikle tavsiye etmem 1-2 sene sonra içinden tınkırtılar gelmeye başlıyor, bi tane contası var senede 1 kez bozuluyor Allahtan onu değişim fişini gösterip garantiden değiştiriyoruz yaprak eşanşörmüdür nedir o basınçtan tesisattaki suyu sızdırdı-değiştirildi ve sizlerin bahsettiği arızaları da yaşadık, buderus-alarko-vaillant bunlar dan bitane denemek ümidiyle

4 Mesaj
12 Eylül 2006; 1:07:22 

arkadaşlar merhaba.bu site super kombilerle ilgili tereddüt içindeyim.şöle özetliyim 80 m2'LİK bir evde oturmaktayız ve bu aralar doğalgaz döşenicek.döşicek olan adamlar ferolli adlı bir kombi takmak istediler.ancak biz valliant düşünüyoruz vede 17.000 kcallık kombi 80 m2lik bir eve yeterlimi.çok kararsızız bilgileriniz için şimdiden saolun

4067 Mesaj
12 Eylül 2006; 9:18:24 

Sevgili carpediem83 sorunun cevabı bu linktedir sıkılmaz ve sonuna kadar satır satır okursan muhteşem bilgiler var. Bu arada bende Kombi kullanıyorum (Viessman) Konunuya buradan devam edelim. http://forum.donanimhaber.com/m_6473040/tm.htm
quote:

Orjinalden alıntı: carpediem83

arkadaşlar merhaba.bu site super kombilerle ilgili tereddüt içindeyim.şöle özetliyim 80 m2'LİK bir evde oturmaktayız ve bu aralar doğalgaz döşenicek.döşicek olan adamlar ferolli adlı bir kombi takmak istediler.ancak biz valliant düşünüyoruz vede 17.000 kcallık kombi 80 m2lik bir eve yeterlimi.çok kararsızız bilgileriniz için şimdiden saolun

http://www.elkoser.com/ Beylikdüzü Elektronik Kart Tamiri.

5 Mesaj
8 Kasım 2006; 9:37:38 

BENİM 9 AYDIR KULLANDIĞIM BAYMAK ECO3 KOMBİM ŞU SIRALAR DEVAMLI SU EKSİLTİYOR 3 GÜNDE BİR SU BASMAM GEREKİYOR KOMBİM Mİ ARIZALI YOKSA PETEKLERDE HAVA MI VAR LÜTFEN CEVAPLAR MISINIZ.... NOT: BU YAZ 3 ADET PETEKLERİM DEĞİŞTİ VE HAVASI ALINDI

***FİAT DOBLO TEAM***

2844 Mesaj
8 Kasım 2006; 10:25:19 

bu konuyu ev aletleri-ev elektroniği bölümünde açarsanız daha iyi olur kanısındayım.

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

1 Mesaj
31 Aralık 2006; 14:41:00 

üç yollu valf dediğin rakkamı etmez o fiyata dairene hidrofor alırsın servislerin verdiği parça değişim fiyatlarının hepsi olağanüstü abartılı bunu kendi deneyimime dayanarak söylüyorum. Servisler maalesef arızalı cihaz sahiplerinin hepsini cahil ve geri zekalı ve de söğüşlenecek zavallılar olarak görüyorlar. Gerçek yedek parça fiyatlarının hepsini biraz araştırarak öğrenebilirsiniz örneğin Kombinizdeki pompanın fiyatı servise kalsa 360 YTL ama gerçek fiyatı bunun üçte birinden daha da düşüktür. Lütfen servislere dikkat.

jıniorangel

154 Mesaj
1 Ocak 2007; 7:13:29 

Baymak almamak lazım

36 Mesaj
11 Ocak 2007; 9:06:20 

Selam arkadaşlar,

Ya bende de bir Baymak kombi var e şöle bi problemim var...

Normalde kombinin yaz ayarında (sadece sıcak su musluğu açıldığında suyu ısıtması) sorun yaşamıyorum .(Arada sıcak su akarken kısa süreli soğuk su gelmesi dışında :))

Kış ayarında ise kombiyi açıyorum. Derece düğmesini yüksek bir değere getiriyorum.Kombi yanıyor çalışmaya başlıyor ancak göstergede sıcaklık normalde olması gerekenden çok hızlı yükseliyor ve benim ayarladığım dereceye henuz kombiler ısınmadan geliyor ve kendini sıcaklığa ulaştığını düşünerek kapatıyor...

Sorun her zaman olmuyor. Bazen sorun olunca kapatıyorum bir kaç saat sonra açıyorum normal çalışıyor ...

Bu zamana kadar 1 ay içerisinde 2 farklı servis geldi. Birisi su borusunu temizledim gibi bişeyler söyledi. Sonra 1 hafta çalıştı bi daha oldu . Başşka servis geldi o da siyah bi conta gibi büyük yuvarlak bir plastiği değiştirdi. O da 1 hafta çalıştı sorunsuz, yine başladı aynı probleme

Yardım edebilirseniz sevinirim...

427 Mesaj
11 Ocak 2007; 21:26:23 

Kombide arıza istemiyorsanız 6 senedir en iyi kazan ve kombi üreticisi seçilen Viessmann ı öneririm ve maalesef bir çok komşumuz baymaklarını hurdacıya verdiler.

1586 Mesaj
12 Ocak 2007; 4:58:05 

quote:

Orjinalden alıntı: MARMARA1907

BENİM 9 AYDIR KULLANDIĞIM BAYMAK ECO3 KOMBİM ŞU SIRALAR DEVAMLI SU EKSİLTİYOR 3 GÜNDE BİR SU BASMAM GEREKİYOR KOMBİM Mİ ARIZALI YOKSA PETEKLERDE HAVA MI VAR LÜTFEN CEVAPLAR MISINIZ.... NOT: BU YAZ 3 ADET PETEKLERİM DEĞİŞTİ VE HAVASI ALINDI

tesisatında kaçak var senin.Dikkat et bakalım peteklerde sızıntı varmı.

1586 Mesaj
12 Ocak 2007; 5:02:57 

arkadaşlar ben 1,5 yıldır baymak-baxi 310fi kullanıyorum tık demedi.Ayrıca diğer cihazlardan çok daha hızlı ısıtıyor.Bizim ev 165 metrekare ama 100 ytl den fazla fatura gelmedi hiç.Ayrıca çift eşanjörlü olduğu için çok konforlu.Tek derdi yoğuşmalı olduğu için altında klima gibi pet şişe bulunduruyoruz.Bacada dolaştırdıpı buhar soğuyunca su olarak tahliye ediliyor.Bir de dış ünite olarak satılan bir parçası var herhalde içinde ntc var dışarının ısısını kontrol ediyor.

4 Mesaj
22 Şubat 2007; 17:47:05 

Baymak Kombi ile ilgili tüm sorunlarınızı linkte bulabilir sorunuzu yazabilirsiniz

http://altinteknik.azbuz.com/index.jsp

Teknik Destek

816 Mesaj
23 Şubat 2007; 12:52:30 

bizde baymak kullanıyoruz ve aynı sorun bizde yaşıyoruz servisini aradığımızda eğer voltajınız 170 volt'un altında ise kombi arıza yapar dediler bunları allaha havale ediyorum 220volt ile çalışan kaç tane alet 170vlot'da sorunsuz çalışır'da biz voltajın düştüğünü anlayamayız
çok dandik bir kombi kesinlikle tavsiye etmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scarab -- 23 Şubat 2007; 12:59:24 >

3 Mesaj
4 Aralık 2007; 22:27:31 

quote:

Orjinalden alıntı: selsar73

geçen gün arızadan dolayı servisi çağırdım ve ntc arızalı değilmiş arıza 3 yollu valften kaynaklanıyor dendi ve valf değiştirildi 210 ytl aldılar şuan çalışıyor servis aslında 260 ytl fiyat biçti ama sökülen eski parçayı alırsak 210 ytl olur dedi bende verdim acaba bu eski parçayı ne yapacaklarda 50 ytl ye aldılar benden ve 3 yollu bir valf 210 ytl edermi teşekkür ederim yanıtlarınız için şimdiden

slm kardeş,senin kombinin markası tahminim doğruysa wolf olması lazım.arkadaşların dediği gibi eskı parçayı gönderip garantiden yeni parça alıcaklar gibi şeylere kulak asma.o parçayı tamir edip ikinci el olarak satıcaklar.ben servisim eğer senin kombin dediğim gibi wolf markaysa zaten o kombiler üretilmiyo ve haliyle garantili olanlarıda kalmadı

3 Mesaj
4 Aralık 2007; 22:36:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

bugün gazetede ilanı vardı axsess karta peşin fiyatına 18 ay vadeli 1,699,00 ytl yazmışlar.
almayı düşünüyorum ancak bazı bazı kafama takılan sorular var
1- bu kombide çift eşanjör varmı yani ısınma suyu haricinde kullanma suyu açıldığında ısınmayı durduruyormu
2- birde bu kombi 26,000kcall/h sizin yıllık doğalgaz masarfınız ne kadar oldu (ortalama) bu konuda bilgi veremilirmisiniz

mrb luna serisi kombileri kesinlikle tavsiye ederim.gerçekten çok güzel bi kombi.bu kombiler çift esenjörlü.her kombi sıcak su açıldığında ısıtma sistemini devre dışarı bırakır.henüz boyle bi kombi çıkmadı ya da ben hiç görmedim.yakıt olayına gelince,evinin durumuna göre değişir.310fi biraz daha fazla yakar.ev çok buyuk değilse 240fi idealdir.saygılar...

3 Mesaj
4 Aralık 2007; 22:40:46 

quote:

Orjinalden alıntı: MARMARA1907

kardeş senin tek sorunun tesisatta kaçak olması.sorunu başka yerde arama...

23 Mesaj
24 Aralık 2007; 21:31:01 

Bizde şimdi daha yeni 3 tane luna 3 kombi alacaktık bugun araştırma yaptım baymak kombiyi öneren çok nadir buderus ve vilessmanı çok öneriyorlar bizde pazarlık yapmışken sanırım yarın vazgeçeceğiz. Bu durumda buderus veya viessman en iyisi sanırım. Bakalım hakkımızda hayırlısı.

2824 Mesaj
2 Ocak 2009; 18:03:09 

3 senelik konularda hortluyormuş resmen şahit oldum

3102 Mesaj
2 Ocak 2009; 19:53:17 

ucmus uyelığımı gorunce sok oldum

1813 Mesaj
4 Şubat 2009; 21:06:11 

Belki anlayan varsa Baymak Ocean Luna kombim su sızdırmaya başladı. Bu resimdeki parçanın arkasından su sızıyor. Zaten daha önceden ön taraftan da sızdırmış galiba. Servis çağırmadan önce ne kadar masraf açar bilen varsa söyleyebilir mi? Teşekkürler...

0

1 Mesaj
24 Mart 2009; 17:11:53 

selamlar gösterdiğiniz parça üçyollu vananın ön kapağı sıcaksu diyaframının olduğu bölüm eğer su pim bağlantıdan swiçin bağlı olduğu samundan akıyorsa ufak bir müdahale ile halledilir fakat su bybas dan geliyorsa bence üçyollu vana grubu revizyon edilmelidir buda 130 ila 150 arasıdır üç yollu vanadaki bütün orink ler ve iç tıpalar değiştirilerek bay bas temizlenir sorununuz çözülür bu arada pim bağlantı dediğim samun ise servis dahil 30 ytl dir parça fiyatı 5 ytl dir

kombicim24@hotmail.com

714 Mesaj
28 Mart 2009; 14:50:56 

Baymak insanı baymak için yapılmış işte.Alcaksın Vaillant ı.1 numara.Serviside herşeyide mükemmel.

42 Mesaj
6 Nisan 2009; 2:55:38 

Vaillant ın pompa değişimi ne kadar bilgin var mı?
Konunun uzmanı ne diyor? Baymak al diyor.
1989 da kombi teknik servisine başladım.
1-2 yıl servisi idare ettikten sonra,
1994 ten beri aktif Usta olarak bu işi yapıyorum.
intergas yetkili servisliğinden alarko yetkili servisliğine kadar, demirdökümden özdağ a , baymak tan buderus a çok cihazlar gördüm, tamir ettim.
Baymak ın avantajı hesaplı parça ve kompenentlerinin hemen hemen hepsinin piyasada uygun fiyatlı bulunabilmesi ve dayanıklılğıdır. Yakıt tüketimleri standart değerlerde olmasına rağmen, sizi yetkili servise mahkum etmeyecek ender cihazlardandır.
Örneğin Demirdöküm Kalistonun parçasını ya nitron un üç yollu valfini piyasada bulamazsın çok zordur temin etmek. Çokta pahalıdır. Servisini çağırmaktan başka seçeneğin de yoktur.
Yetkili servisler için söylüyorum ; Bir arıza durumunda
İddaa ediyorum 4 servis çağır hepsinin fiyatı farklı olacaktır.
Ama baymak ta böyle bir sorun yoktur. İstediğin özel servisi çağırırsın yaklaşık fiyatlar alırsın. 3 e 5 e bakmazsan hangisi güvenilir geldi ise ona yaptırırsın ve yetkili servis tekeline mecbur kalmazsın.
Baymak tabii ki çok satılan cihaz olduğu için arıza olma durumu çok ortaya çıkıyor. Ama istatistiksel arıza oranına vurursan diğer firmalardan daha fazla değildir.
Ben açıkçası parçası çok pahalı olan adı geçen firmaların cihazlarını almaktansa Gaz tüketim değerleri en düşük oranlarda olan modelleri, Ferroli, baymak, alarko, termodinamik gibi firmaları tercih ederim.

Telefon : 0 535 230 63 53
Msn-mail : azadierdogan@gmail.com

2828 Mesaj
12 Eylül 2009; 19:24:01 

arkadaşlar yeni eve taşındım kombi baymak luna ocean 20fi yazıyor net bir markası yok gibi ve yeni
ama kapağı yok bulunurmu acaba baymak çıkartma yapışmış luna yazıyor teneke bişey sanırım ama çalışıyor
ön kapak yok çok çirkin görünüyor baymak web sitesinde böyle bir model yok luna ocean

1926 Mesaj
12 Eylül 2009; 20:52:11 

Valla kombi şakaya gelmez forumdan uygulamak üzere yardım almak tehlikeli olabilir.Servisi çağırmak en iyisi sanırım.

PSN ID : ntquartex

42 Mesaj
19 Ocak 2010; 1:38:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Valla kombi şakaya gelmez forumdan uygulamak üzere yardım almak tehlikeli olabilir.Servisi çağırmak en iyisi sanırım.

1 Mesaj
31 Ekim 2010; 13:50:56 

Arkadaşlar bende de baymka ocean luna 20fi kombi var,kombinin ateşlemesi devreye girmiyor,baca motoru ve gaz geliyor ama ateşleme yok neden olabilir acaba?

42 Mesaj
31 Ekim 2010; 23:37:52 

ateşleme trafosu olabilir, ama işin tehlikeli kısmı ile uğraşıyorsun, bilgin olsun. Bilgin, tecrüben yeterli değilse, gaz grubu işlerine girme. bildiğin tanıdığın bir servisten yardım almak daha akıllıca olabilir bu durumda.

120 Mesaj
2 Şubat 2011; 9:02:16 

Arkadaşlar Baymak Baxi Luna 20 Fi kullanıyorum.

Baca ışığı (kırmızı uyarı ışığı) yanıyor ve kombi çalışmayı durduruyor.
Sorunun bacada olduğunu tahmin ediyorum.

Sizin görüşlerinizi de alabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Intel i7 2600K || Asus P8P67 EVO || Thermalright Silver Arrow || GSkill 8 GB RipjawsX 1600 Mhz CL9 || XFX AMD HD6950 || Cooler Master HAF-X 942 || HighPower Absolute 1000 W || Corsair 60GB SSD || WD Caviar Black 1 TB SataIII || WD Caviar Green 1,5 TB SataII || Samsung BX2450 LED 1080p Monitör || Logitech G500

2 Mesaj
18 Şubat 2011; 22:47:24 

hocam baca arızası veriyorsa baca blowerında soun var demek aynı arıza bendede vadı kombinin içini açıp baca çıkışının altındaki motoru söküp bir güzel temizledim.hiçbir sorun kalmadı. s

1250 Mesaj
19 Şubat 2011; 22:13:16 

quote:

Orijinalden alıntı: selsar73
baymak 20fi marka kombimde sıcak su musluğunu açınca bazen su sıcak gelip soğuk akmaya başlıyor bir daha sıcak su gelmiyor . bazen ise bu problem oluşmuyor normal çalışıyor.nedenini soracaktım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için

Ayni sorunu bende yasiyorum, 310fi modeli baymak baxi, acaba sorunun kaynagi nedir,resmen kombinin insafina kalmis durumdayiz evde, kafasina gore isitiyor yada isitmiyor,garip olanda petekler sicak fakat sicak su gelmiyor, bi fikri olan varmi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

516 Mesaj
25 Mart 2011; 3:24:26 

Bizimde baymak eco3 kombi yaz konumundayken bile keni kendine petekleri 70 derecelere kadar çıkartıyor kış konumundada örneğin 40 a ayarlı ama ayar dinlemiyor sonuna kadar ısıtıyor bunu arada bir yapıyor ama sürekli değil, sorun ne olabilir ve maliyet nekadardır tahminen, bazı yerlerde anakart vs. deniliyor bu parçanın fiyatı ne civardadır?

213 Mesaj
2 Nisan 2011; 0:15:53 

2 gündür aynı sorun bizde de vardı 4 yıllık bir kombi BAYMAK Brötje 240Fİ dün bir arkadaşın tanıdığıymış geldi 10 dakikada değiştirdi.Pazarlıkla birlikte 45 TL ye takıverdi gitti...çok basit ve küçük bir parça ama 45 TL çok bence..

tozdemir05

516 Mesaj
2 Nisan 2011; 0:23:52 

quote:

Orijinalden alıntı: tozdemir05

2 gündür aynı sorun bizde de vardı 4 yıllık bir kombi BAYMAK Brötje 240Fİ dün bir arkadaşın tanıdığıymış geldi 10 dakikada değiştirdi.Pazarlıkla birlikte 45 TL ye takıverdi gitti...çok basit ve küçük bir parça ama 45 TL çok bence..

Üstte benim yazdığım sorun ile alakalımı yazdınız acaba, değilse benim yaşadığım sorun hakkında tanıdığınıza danışma olanağınız varmı acaba? Bana fiyat olarak 250 lira denildi.

14 Mesaj
27 Nisan 2011; 14:12:36 

baymak 2000 fi kombim var petekler yanıyor ısınıyor fakat sıcak su muslugundan sıacak su gelmiyor bilgisi olan varmı

14 Mesaj
28 Nisan 2011; 9:07:09 

Arkadaşlar hangi servisi aradıysam en ucuz 60 tl 150 tl arası fıat ıstedi servisin biri diyaframın yırtılmiş olacagının kuvetli sebeb oldugunu söyledi bende parcayı 5 tl aldım kendim degistim arıza gıderdim

24 Mesaj
16 Mayıs 2011; 16:56:40 

Merhaba

Baymak luna kombim var. Isınma için açtığımda bir dakikaya yakın bir zamanda bütün ısı ışıkları yanıyor ve sonra kendini bekleme konumuna alıyor bir müddet bekledikten sonra tekrar aynı şeyi yapıyor. Isınmada problem yaşıyorum. Sürekli yanması gerekirken 50-60 saniye yanıp kapanıyor. Neden olabilir ? Birdeçekmeköy tarafında özel servis nerden bulabilirim. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürediyorum.

21 Mesaj
2 Ağustos 2011; 21:02:08 

merhaba,
baymak eco3 240fi kombim var. kombiyi normal(kış konumu) çalıştırdığımda çalışıyor petekleri ısıtıyor ama kış konumunda da yaz konumunda da sıcak su vermiyor.
sıcak su musluğunu açınca ekranında çalışıyormuş gibi musluk resmi çıkıyor dereceyi gösteriyor(hatta sanki ısıtıyormuş gibi 70-80 derece falan gösteriyor) ama ateşleme yapmadığı için su ısınmıyor. yardımcı olabilecek var mı?
ya da fulya civarı iyi bir baymak servisi tavsiye edebilecek var mı?

2 Mesaj
25 Ağustos 2011; 12:30:22 

Öncelikle cihazınızda fan çalışıyormu onu belirtirmisiniz.Fan çalışıpmı ateşleme yapmıyor yoksa fan çalışmadığındanmı ateşleme yapmıyor.

299 Mesaj
25 Ağustos 2011; 15:40:27 

arkadaşlar bende de lanet olasıca baymak baxi dijital kombi var.
geçen sne kart arızasına 250 lira vermiştim..
bu sene yine farklı bi arıza ile karşımda
sıcak su kullanım konumunda açıyorum çeşmeden suyu kombi çalışmaya başlıyor ancak bir türlü ateşleme yapmıyor.
cihazı açıp kapatıyorum falan filan uğraşıyorum belli süre sonra ateşleme yapıyor.ayrıca bu durumda konumu kalorifere alıyorum yine de ateşleme yapmıyor..
sonra allah belanı versin senin gibi kombi diyip başından ayrıldıktan sonra atıyorum 2-3 saat sonra tekrar kullanım suyunu açtığımda bu sefer ateşleme yapıyor ve su veriyor.
ayrıca bugünlerde o bahsettiğim ateşleme yapamama durumunda sürekli kendini kapatıp açıyor kombi.
ne dersiniz ? nasıl bir bela var başımda sizce..
(bunu haftada en az 2-3 kez yapıyor)

ahmet

275 Mesaj
25 Ağustos 2011; 20:27:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Belki anlayan varsa Baymak Ocean Luna kombim su sızdırmaya başladı. Bu resimdeki parçanın arkasından su sızıyor. Zaten daha önceden ön taraftan da sızdırmış galiba. Servis çağırmadan önce ne kadar masraf açar bilen varsa söyleyebilir mi? Teşekkürler...

0

quote:

Orijinalden alıntı: kombicim24

selamlar gösterdiğiniz parça üçyollu vananın ön kapağı sıcaksu diyaframının olduğu bölüm eğer su pim bağlantıdan swiçin bağlı olduğu samundan akıyorsa ufak bir müdahale ile halledilir fakat su bybas dan geliyorsa bence üçyollu vana grubu revizyon edilmelidir buda 130 ila 150 arasıdır üç yollu vanadaki bütün orink ler ve iç tıpalar değiştirilerek bay bas temizlenir sorununuz çözülür bu arada pim bağlantı dediğim samun ise servis dahil 30 ytl dir parça fiyatı 5 ytl dir

Alıntıladığım mesajlar yıllar önce atılmış ama;
Aynı sorun bizim Baymak eko 240i kombide de olmaya başladı. Ancak su bizim kombide arkadan değil, ön kapağın oradaki pim dışarı çıkınca sızıntı oluyor. Daha doğrusu, sıcak suyu açınca üç yollu vananın ön kapağındaki pimin dışarı çıkması sonucu su sızıyor ve akıtıyor. Bu ufak bir mudahaleyle halledilerbilir mi yoksa servis çağırmak mı gerekir ? Tecrübeli arkadaşlar yardım edebilirse çok sevinirim.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZvAnA -- 25 Ağustos 2011; 20:30:43 >

70 Mesaj
11 Eylül 2011; 17:43:21 

quote:

Orijinalden alıntı: gencgsli

arkadaşlar bende de lanet olasıca baymak baxi dijital kombi var.
geçen sne kart arızasına 250 lira vermiştim..
bu sene yine farklı bi arıza ile karşımda
sıcak su kullanım konumunda açıyorum çeşmeden suyu kombi çalışmaya başlıyor ancak bir türlü ateşleme yapmıyor.
cihazı açıp kapatıyorum falan filan uğraşıyorum belli süre sonra ateşleme yapıyor.ayrıca bu durumda konumu kalorifere alıyorum yine de ateşleme yapmıyor..
sonra allah belanı versin senin gibi kombi diyip başından ayrıldıktan sonra atıyorum 2-3 saat sonra tekrar kullanım suyunu açtığımda bu sefer ateşleme yapıyor ve su veriyor.
ayrıca bugünlerde o bahsettiğim ateşleme yapamama durumunda sürekli kendini kapatıp açıyor kombi.
ne dersiniz ? nasıl bir bela var başımda sizce..
(bunu haftada en az 2-3 kez yapıyor)

Ayni sıkıntı benim kombidede var arkadaşım Sen neyaptın sıkıntın devam ediyormu? Çözdüysen açıklarmısın... Ben servisle görüştüm net bir cevap alamadım bi kart arızası bir voltaj değişikliği dediler kesin bir şey yok ortada cihazda çalışiyorla çalışmiyor arasında olduğundan servis çağırmış değilim daha ...

asil clan

4373 Mesaj
12 Eylül 2011; 17:02:09 

Baymak servisi de üçkağıtçı firmanın kendisi de.

ECA PROTEUS FOREVER

Bir babanın üç kuruşluk kara lastiğindeki delikten bakınca, saraylarınız daha net görünüyor!

97 Mesaj
12 Eylül 2011; 20:44:23 

ah baymak ahh