- x
2004 Alfa Romeo 156 1.6 TS 16V Distinctive Hakkında
36 Cevap14682 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4273 Mesaj
28 Şubat 2012; 12:13:10 

Herkese Merhaba Bu Aracı Kullanan Varmı ? Yakıt Konusunda Bilgi Verebilecek Biri Varsa Mükemmel Olur :) 1.6 Benzinli Tabiki Çok Yakar Ama LPG'Ye Ne Kadar Uyumlu Ve Ne Kadar Düşer Yakıt Gideri ...

Benim Gözlemlediğim Kadarıyla,Bose Müzik Sistemi Distinctive Modellerinin Bi Çoğunda Var,Aynı Zamanda Deri Döşeme.%40ında Sunroof Var.Üçüde Benim İçin Güzel Unsurlar :)
Ayrıca Arabanın 2. Elinin Olmamasıda Bi Avantaj,Fiyatı Uygun Geliyor.
Bu Aracı Alırsam Uzun Bi Süre Kullanırım 4-5 Yıl Kadar.2. Elinin Kötü Olması Şuan İçin Benim İçin Problem Değil Yani.Araba Kafama Yattı Ama Yakıtı Biraz Aklımı Karıştırdı,Ayriyetten 1.6 Benzinli Araç Bunun Yıllık Vergisi Kaç Paradır ?

Cevaplara Göre Bugün Bu İki Aracı Görmeye Gitmeyi Düşünüyorum:

http://www.sahibinden.c...oof-bose-76235829/detay
http://www.sahibinden.c...mukemmel-76226064/detay

Hem Bana Hemde Benden Sonra Aynı Şeyleri Merak Eden Kişilere Vermiş Olacağınız Cevaplar İçin Teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0x -- 28 Şubat 2012; 12:15:05 >

660 Mesaj
28 Şubat 2012; 12:20:03 

Hangisini alırsanız alın varyatöre dikkat!

Mercedes-Benz New C Class AMG

4273 Mesaj
28 Şubat 2012; 12:23:33 

quote:

Orijinalden alıntı: milchschnitte

Hangisini alırsanız alın varyatöre dikkat!

Neden Bunların Kronik Problemi Varyatörmü ?

1143 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:19:26 

varyatör denilen problem büyütülecek bişey dyildir ancak o parça bozulduğunda araç rölantide çalıştığında dizelmiş gibi çalışır fakat motora zararı yoktur
bende 2006 model 147 var vergisi 178 liraydı yanlış hatırlmıyorsam
aracın motoru lpg ye tam uyumludur gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz şimdiden hayırlı olsun :)

4273 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:56:30 

quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

varyatör denilen problem büyütülecek bişey dyildir ancak o parça bozulduğunda araç rölantide çalıştığında dizelmiş gibi çalışır fakat motora zararı yoktur
bende 2006 model 147 var vergisi 178 liraydı yanlış hatırlmıyorsam
aracın motoru lpg ye tam uyumludur gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz şimdiden hayırlı olsun :)

Teşekkürler Cevap İçin.

O Ses İmpreza Gibi Bi Ses Veriyosa Sıkıntı Değil Vergide Problem Değilmiş,Lpgde Tam Uyumluysa Sıkıntı Yok.

http://www.sahibinden.c...ukemmel-76226064/detay/

Bu Galeriyle Konuştum 3 Parçası Boyalı,Sağ Kapıda İşlem Varmış Maslakta Bi Servis Söyledi Milanoydu Sanırım Adı Orda Kayıtları Varmış Bakabilirsiniz Dedi.23.250 Dedi Ama Ben Biraz Daha İndirttiririm Tabi :)
Yukarıdaki İki İlanıda İyice İncelicem Cumartesi Günü Bi Arkadaş Bulabilirsem Gelicek İkiside Kadıköyde Gidip Görücem :))

Teşekkürler Hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0x -- 28 Şubat 2012; 13:57:55 >

1143 Mesaj
28 Şubat 2012; 14:08:10 

quote:

Orijinalden alıntı: r0x

Teşekkürler Cevap İçin.

O Ses İmpreza Gibi Bi Ses Veriyosa Sıkıntı Değil Vergide Problem Değilmiş,Lpgde Tam Uyumluysa Sıkıntı Yok.

http://www.sahibinden.c...ukemmel-76226064/detay/

Bu Galeriyle Konuştum 3 Parçası Boyalı,Sağ Kapıda İşlem Varmış Maslakta Bi Servis Söyledi Milanoydu Sanırım Adı Orda Kayıtları Varmış Bakabilirsiniz Dedi.23.250 Dedi Ama Ben Biraz Daha İndirttiririm Tabi :)
Yukarıdaki İki İlanıda İyice İncelicem Cumartesi Günü Bi Arkadaş Bulabilirsem Gelicek İkiside Kadıköyde Gidip Görücem :))

Teşekkürler Hocam.

bişey değil :)
boya veya değişn çok önemli değil aracın şase sinde birşey yoksa sıkıntı yok bence :)

3911 Mesaj
28 Şubat 2012; 14:25:13 

Araç yol tutuşu olarak güzel konfor olarakda güzeldir fakat yakıt konusunda tabiki benzinde binerseniz biraz üzer LPG'de biraz düşünüp birazda araştırmak gerekiyor çünkü uyum sağlama olayı biraz sıkıntılı oluyor.Sıkıntı yaratırsada baya bir yıpratıcı oluyor.2.0 motorda tecrübe ile sabit adam gibi bir usta bulup düzgünce ve iyi bir sistem taktırmak gerekir.

VW Scirocco 1.4 TSI 160 PS Man. Sportline black oak brown
Citröen DS4 1.6 e-HDİ 112 HP DSPORT MCP Black

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Şubat 2012; 14:25:50 

Başka problemi yoksa ve 20ye verirlerse hiç düşünme.Kastettiğim siyah olanı bu arada.Ve sana daha güzel bir öneri:
http://www.sahibinden.c...nroof-lu-74405434/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 28 Şubat 2012; 14:33:21 >

4273 Mesaj
28 Şubat 2012; 14:44:15 

quote:

Orijinalden alıntı: of dead

Araç yol tutuşu olarak güzel konfor olarakda güzeldir fakat yakıt konusunda tabiki benzinde binerseniz biraz üzer LPG'de biraz düşünüp birazda araştırmak gerekiyor çünkü uyum sağlama olayı biraz sıkıntılı oluyor.Sıkıntı yaratırsada baya bir yıpratıcı oluyor.2.0 motorda tecrübe ile sabit adam gibi bir usta bulup düzgünce ve iyi bir sistem taktırmak gerekir.

Yol Tutuşu Benim İçin Önemli Şuan Kullandığım Palio.Yol Tutuşu Sıfır.Lpg Lovato-Landrienzo Markalarını Buna Tavsiye Ediyolar,%100 Uyumluymuş.Ama Usta Kesinlikle Çok Önemli.Bunu Alırsam Usta Sıkıntı Değil Ya Forumda Tanıdığı Olan Vardır Heralde :)
quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Başka problemi yoksa ve 20ye verirlerse hiç düşünme.Kastettiğim siyah olanı bu arada.Ve sana daha güzel bir öneri:
http://www.sahibinden.c...nroof-lu-74405434/detay

Bende Siyah Olanı Daha Çok Beğendim Aslında Ama KM Yüksek Biraz.Ama Bose+Sunroof+Deri+Siyah:) http://www.sahibinden.c...oof-bose-76235829/detay
Kırımızıda Çok İyiymiş Hocam Bide Sahibinden Almak Daha Avantajlı.Km De İyi LPG Hazır Buda Güzel Araştırıcam Eyvallah.
Cumartesi İkisinide Görmeye Gidicem Kısmetse.

Uzaklaştırılmış
28 Şubat 2012; 18:20:22 

Deri döşemeye takılma kendin de yaptırırsın onu araç temiz olsun da.Km si az araç ikinci elde her zaman iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 28 Şubat 2012; 18:22:26 >

Uzaklaştırılmış
28 Şubat 2012; 18:46:57 

Yine alfa konusu bu konu yu yıkarlar

1143 Mesaj
28 Şubat 2012; 20:02:56 

quote:

Bende Siyah Olanı Daha Çok Beğendim Aslında Ama KM Yüksek Biraz.Ama Bose+Sunroof+Deri+Siyah:) http://www.sahibinden.c...oof-bose-76235829/detay
Kırımızıda Çok İyiymiş Hocam Bide Sahibinden Almak Daha Avantajlı.Km De İyi LPG Hazır Buda Güzel Araştırıcam Eyvallah.
Cumartesi İkisinide Görmeye Gidicem Kısmetse.

bu arada alfa ustasıyla görüşmüştüm ustalarda genelde brc yi tavsiye ediyorlar

4273 Mesaj
28 Şubat 2012; 20:12:22 

quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

bu arada alfa ustasıyla görüşmüştüm ustalarda genelde brc yi tavsiye ediyorlar

Hocam Çok Yardımcı Oldun Sen Eyvallah.İnşallah Alıcam Bunu Aldığım Zaman Detaylı Konuşuruz :)

@Shadowgeist-Çokta Önemli Değil Zaten Ama Olmasıda Avantaj Yani :) Aynen Öyle KM Önemli.
@Unixlax-Aman Diyim Müdür

2869 Mesaj
28 Şubat 2012; 20:14:11 

Bir ara az da olsa 156 kullandım 1.6 tüplü bence hızı yeterli, en önemli sürüş zevkiydi benim için ama. Aracı sürmek çok houşma gitti kullanırken zevk alıyor insan. Yanlış hatırlamıyorsam tüple ilgili sıkıntısı olduğunu felan söylemişti sahibi. İnanın vw touareg 1 bu arabanın zevkini vermdi.

1143 Mesaj
28 Şubat 2012; 22:08:08 

quote:

Hocam Çok Yardımcı Oldun Sen Eyvallah.İnşallah Alıcam Bunu Aldığım Zaman Detaylı Konuşuruz :)

@Shadowgeist-Çokta Önemli Değil Zaten Ama Olmasıda Avantaj Yani :) Aynen Öyle KM Önemli.
@Unixlax-Aman Diyim Müdür

ne demek hocam zaman yardımcı olmaya hazırım bu arada lpg 1650 tl civarındaydı

2762 Mesaj
28 Şubat 2012; 23:35:33 

şu araba hakkında ne kadar kararsızım varya foruma soruyorum al hacı diyo millet sürüş zevki alfa ruhu falan varmış bunlarda

ama gelgelelim aile dostum olan ustalarıma sorduğumda hiçbirisi al demiyo hatta alfa dediğim anda küfür eden oluyo

2002 Alfa Romeo 156 2.0ts Selespeed
Cuore Sportivo

19 Mesaj
15 Haziran 2012; 16:33:51 

aynen katılıyorum sana cevremde bir kişi bile al demedi daha vw golf 4 ümü satıp almayı düşünüyorum ama vazgecirmek üzereler .. cevremdeki tepkilerden bıktım yaa :)

Alfa Romeo 156 / 2005

166 Mesaj
29 Haziran 2012; 13:05:43 

Alfaya sorunlu diyen adamın alnını karışlarım valla...
Sanki VW 'nin , Opel'in , Peugeot'un saçma sapan sorunlarını bilmiyorlar da Alfa Romeo sadece sorunlu bir araçmış gibi lanse ediyorlar.
Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed ve Volvo S40 2.0 Turbo otomobillere sahibim ve şimdiye dek sadece periyodik bakımları dışında hiçbir masrafım olmadı.
Alfa 164 bin , Volvo 135 bin km de şuanda ve sürekli kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Yedek parçası pahalı diyen arkadaşlarda sanırım sadece kulaktan dolma fiyatlar öğreniyorlar yoksa VW vs. tüm markalardan daha ucuz parça fiyatları.

227 Mesaj
19 Temmuz 2012; 18:22:15 

birazdan alfa 1471.6TS Distinctive bir araca bakacam. araba beni gerçekten kendine açık etti fotolarıyla. umarım araca bindiğim zamanda aynı hissi alırım. aracı 2.el alacağım için acaba dikkat etmem gereken neler olabilir yardımcı olabilecek var mı?

umarım ben araca bakmaya gitmeden birileri cevap yazar ve bana yardımcı olur. bir de aracın benzin sarfiyatının golf 1.6 fsi göre fazla olabileceğini düşünüyorum ama lpg ye uyumlu diye okudum. bunlarda lpg takılamıyor gibi bir şey yok dimi?

For The Horde!!!

78 Mesaj
19 Temmuz 2012; 18:39:22 

Arkadaşlar 4 aydır 2001 156 selespeed kullanıyorum, hiçbir problem yaşamadım. Herkes kulaktan dolma konuşuyor, daha önce E36 BMW alırken de insanlar alma demişti. 1 yıl sorunsuz kullandım ve zararsız sattım. Bence hoşunuza gidiyorsa iyi bir ustaya gösterip alın ve zevkini çıkarın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

227 Mesaj
20 Temmuz 2012; 9:45:19 

araca dün baktım çok hoşuma gitti. hatta hala gözümün önünde :) benim elimde golf5 fsi var. onu elden çıkarıp almayı düşünüyorum ama aklıma takılan benzini ve masrafları!

kullanan arkadaşlar biraz geniş bir açıklama yapabilirler mi?

For The Horde!!!

1873 Mesaj
20 Temmuz 2012; 10:00:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Anakhaa

araca dün baktım çok hoşuma gitti. hatta hala gözümün önünde :) benim elimde golf5 fsi var. onu elden çıkarıp almayı düşünüyorum ama aklıma takılan benzini ve masrafları!

kullanan arkadaşlar biraz geniş bir açıklama yapabilirler mi?

şehir içi-dışı karısık 100km'de 8-9 litre arasında değişiyor

227 Mesaj
20 Temmuz 2012; 10:30:37 

araç golf5 kasasına göre daha az hacimli gibi geldi. bagaj konusunda sıkıntı yaşarmıyım diye düşünüyorum. malum araca lpg taktırmam lazım yoksa sanırım kasacak beni. lpg yi de simit yaptırırım sanırım.

@AykutEsk -- sen elinde 2004 model golf5 kasa 103.000 comfortline ı satıp yerine 2004 model Alfa Romeo 147 1.6 tsi alırmıydın. hatta şunu söyleyeyim daha iyi olacak :D

bunu satıp;

http://www.sahibinden.c...-comfort-93924884/detay

bunu alırmıydın;

http://www.sahibinden.c...-bakimli-93774328/detay

çok kararsız kaldım. golfün ufak tefek masrafları var 2.000 tl civarı

For The Horde!!!

1873 Mesaj
20 Temmuz 2012; 10:35:11 

quote:

araç golf5 kasasına göre daha az hacimli gibi geldi. bagaj konusunda sıkıntı yaşarmıyım diye düşünüyorum. malum araca lpg taktırmam lazım yoksa sanırım kasacak beni. lpg yi de simit yaptırırım sanırım.

@AykutEsk -- sen elinde 2004 model golf5 kasa 103.000 comfortline ı satıp yerine 2004 model Alfa Romeo 147 1.6 tsi alırmıydın. hatta şunu söyleyeyim daha iyi olacak :D

bunu satıp;

http://www.sahibinden.c...-comfort-93924884/detay

bunu alırmıydın;

http://www.sahibinden.c...-bakimli-93774328/detay

çok kararsız kaldım. golfün ufak tefek masrafları var 2.000 tl civarı

valla hocam durum karısık golf'ün 2bin TL masrafı olması kafa karıstırıcı ayrıca ben 156kullanıyorum 147 nasıldır 156ile aynı konforu varmıdır hiç bilmiyorum onun için ne dersem yalan olur ayrıca ilandaki 147 biraz pahalı geldi bana ben daha uygun fiyata 2004 1,6 16v distinictive orijinal ahşap direksiyon ve vites topuzlu 156 aldım.

227 Mesaj
20 Temmuz 2012; 10:45:38 

fiyat 22.750 tl ye düşürdü. araçta hiç boya olmaması ve kilometresi beni cezbetti başta. ama tabi kullanan arkadaşlar benden daha iyi bilirler mutlaka!

insanın aracının olması ne sorunmuş yaa! çok kararsızım. golf ü yaptırıp binsem bir de lpg taktırmam gerekecek ki maliyeti bana 3.500 tl yi bulacak ama bir yandan alfa yı alsam masrafı yok ve lpg taktırdığımda uygun fiyata atiker bile işimi görüyor. ama işte alfa romeo da golf gibi bir anda alıcı bulunan bir araç değil :(

kararsızlık çok kötü bir şey!!!

For The Horde!!!

1873 Mesaj
20 Temmuz 2012; 10:48:36 

quote:

fiyat 22.750 tl ye düşürdü. araçta hiç boya olmaması ve kilometresi beni cezbetti başta. ama tabi kullanan arkadaşlar benden daha iyi bilirler mutlaka!

insanın aracının olması ne sorunmuş yaa! çok kararsızım. golf ü yaptırıp binsem bir de lpg taktırmam gerekecek ki maliyeti bana 3.500 tl yi bulacak ama bir yandan alfa yı alsam masrafı yok ve lpg taktırdığımda uygun fiyata atiker bile işimi görüyor. ama işte alfa romeo da golf gibi bir anda alıcı bulunan bir araç değil :(

kararsızlık çok kötü bir şey!!!

aynen golfü internete ilan verdiğinizde 1 günde 10 kişi arar alfayı en fazla 3 golfü 1 ayda satarsınız en geç alfayı 5-6 ay beklersiniz ama illaki alfa diyorsanız 2004 ve üstü 156 bakın derim ben.

166 Mesaj
20 Temmuz 2012; 13:11:40 

Açıkçası ben olsam 156 MK2 bakarım bu fiyata.
Sonuçta 147 ile 156 arasında ciddi bir konfor farkı var.
Sınıfları bile faklı biri C biri D sınıfı bu otomobillerin.
Ve yakıtları da aynıdır.
Hatta 1.6 ile 2.0 motorları birebir aynı yakarlar hiçbir fark yoktur aralarında.
LPG taktıracaksan 2.0 alman daha mantıklı kullanım zevki olarak 1.6 dan çok çok daha iyidir 2.0.

7 Mesaj
6 Ocak 2013; 19:27:40 

Merhaba hocam. Konu açılalı bayağı uzun bir süre geçmiş ama araştırma yaparken buldum. Ne oldu sizin Alfa Romeo konusu; onu sorcaktım.

7 Mesaj
6 Ocak 2013; 19:31:02 

quote:

Orijinalden alıntı: çoksakatvar

şehir içi-dışı karısık 100km'de 8-9 litre arasında değişiyor

Merhaba hocam. Konu eski biraz ama ben araştırma yaparken buldum. Ben sizin görüşünüzü almak istedim. Ben de Bora 1.6 Comfortline bar; sizin Golf 4 kasasından ve şu an Alfa Romeo 156 1.6 TS 16V Distinctive ile takas düşünüyorum. Siz aldınız mı Alfa Romeo'yu ve aldınız ise hoşnut musunuz?

25 Mesaj
26 Ekim 2013; 13:52:09 

2005 model distinctive alfa buldum alınırmı sizce bu araç, lpg değerleri nedir bilen varsa yazsın lütfen. ayrıca yedek parçası ww polo dan çok mu pahalı. (önceki aracım pool da).

merhaba

8278 Mesaj
26 Ekim 2013; 14:00:15 

Adam ille de İtalyan diyor yalnız

Şimdiden hayırlı olsun kardeşim, güzel arabalar gerçekten.Tabi dışı beni içi seni yakar hesabı detaylar vardır mutlaka ama kaç kere doğuyoruz sanki?

İkinci el muhabbetine şirket arabasına bineceğine yapıştır bi tane Alfa

Bu mesajda bahsedilenler: @r0x Bu mesaja 1 cevap geldi.

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa...

1754 Mesaj
26 Ekim 2013; 14:07:11 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanbey78

2005 model distinctive alfa buldum alınırmı sizce bu araç, lpg değerleri nedir bilen varsa yazsın lütfen. ayrıca yedek parçası ww polo dan çok mu pahalı. (önceki aracım pool da).

Geçen otostop çekerken bir tane Alfa 156 durdu bindim içine ilk sorduğum soru bu araba 159 mu oldu. Arka taraf biraz basık ( benim yüksek arabalara binmemden kaynaklanıyor da olabilir) fakat araba çok rahat ve konforlu . Dışından görüldüğü kadar içerisi de baya bir seksi görünüyor . Yakıt tüketimi ise normal lpg li arabalar 10 lt yakıyorsa bu 11-12 yakıyor demişti bana . Bence yaktığını hak ediyor araba.

4273 Mesaj
26 Ekim 2013; 15:17:43 

quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

Adam ille de İtalyan diyor yalnız

Şimdiden hayırlı olsun kardeşim, güzel arabalar gerçekten.Tabi dışı beni içi seni yakar hesabı detaylar vardır mutlaka ama kaç kere doğuyoruz sanki?

İkinci el muhabbetine şirket arabasına bineceğine yapıştır bi tane Alfa

Kanka konuyu 2012 şubatta açmışım yeni değil

Okul bitip işe başladığımda konuyu tekrar gözden geçireyim ama reserved :D

8278 Mesaj
26 Ekim 2013; 17:27:30 

quote:

Kanka konuyu 2012 şubatta açmışım yeni değil

Okul bitip işe başladığımda konuyu tekrar gözden geçireyim ama reserved :D

Anaa

Bi öğrenemedim konu tarihine bakmayı

Okuldan sonra 159 bakarsın 156 kesmez

4273 Mesaj
26 Ekim 2013; 17:38:36 

quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

Anaa

Bi öğrenemedim konu tarihine bakmayı

Okuldan sonra 159 bakarsın 156 kesmez

159 çok fena ya alırsam ıslatırız senle söz

8278 Mesaj
26 Ekim 2013; 17:42:43 

quote:

159 çok fena ya alırsam ıslatırız senle söz

Eyvallah

1.9 JTD her anlamda yeter zaten sana, az yakar iyi kaçar

124 Mesaj
2 Ocak 2014; 16:43:02 

147 yi satıp 156 aldım tek kelime arabamı buldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » 2004 Alfa Romeo 156 1.6 TS 16V Distinctive Hakkında
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.543