Şimdi Ara

Nokia N9 için v1.2 sürüm numaralı güncelleme yayınlanmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
15.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Nokia'nın Linux tabanlı MeeGo işletim sistemi desteğini arkasına alan ve ülkemizde de satılmakta olan modeli N9 için v1.2 sürüm numaralı güncelleme yayınlanmaya başladı.

Yaklaşık 284 MB'lık güncellemenin yüklenme süresi Nokia'ya göre 40 dakikaya kadar çıkabiliyor. v1.2 sürümünün kopyala-yapıştır fonksiyonu, görüntülü konuşma özelliği, kamera ve galeri güncellemeleri gibi yenilikleri bünyesinde barındırdığı söyleniyor.

• harıka da ne zaman guncelleyebılcez acaaba telefndan baktım daaha gelmemıs :(((
  • kopyala yapistir mi? zaten en basta olmaliydi bence.
  • Telefon zaten 2 sene rötarlı çıkmıştı, ilk çıkarken kopyala-yapıştır koymamışlar öyle mi? Helal sana Nokia.
  • "Yaklaşık 284 MB'lık güncellemenin yüklenme süresi Nokia'ya göre 40 dakikaya kadar çıkabiliyor"

yükleme mükleme kalmadı loading moading bekleme yok artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artcraft35 -- 27 Şubat 2012; 23:49:24 >
  • nokiacılar savunmaya geçerse şaşırmayın :)
  • Kopyala yapıştır telefonda vardı ancak %100 yoktu, bu güncellemeyle birlikte her yerde kullanılabilir hale geliyor. Ayrıca MeeGo 1.2 yanlış olmuş Harmattan 1.2 olmalıydı, telefonda zaten MeeGo 1.2 Harmattan (PR) 1.1 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07ONUR -- 28 Şubat 2012; 0:19:26 >
  • zaten saçma bir yazılımın güncellemesi daha yeni çıktı. ön kamerası olan telefonda yazılımsal olarak görüntülü görüşme yoktu. 41 megapiksellik telefonu ölümüne savunan nokiacılar bu haberlere bakıp kendilerine gelsinler nokianın oyununa gelmesinler.
  • Evet cihazda kopyala yapıştır desteği mevcuttu ancak her yerde uygulanamıyordu. Millet Nokia konusu olsada kin kussak diye bekliyor heralde kullanmadığım halde beni rahatsız ediyor Nokia'ya yapılan bu muamele.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci501

zaten saçma bir yazılımın güncellemesi daha yeni çıktı. ön kamerası olan telefonda yazılımsal olarak görüntülü görüşme yoktu. 41 megapiksellik telefonu ölümüne savunan nokiacılar bu haberlere bakıp kendilerine gelsinler nokianın oyununa gelmesinler.

Hala şebeke üzerinden görüntülü görüşme bir çok Android cihaz ve iPhone'da kullanılamıyorken sen ne diyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

nokiacılar savunmaya geçerse şaşırmayın :)

iPhone a yıllar geçmesine rağmen gelemeyen özellikler meegoya (hem de tek bir telefona) birkaç ay içinde geldi diye bu kadar hırpalamayın kendinizi. Telefonun kendi tarayıcısı internet sitelerindeki yazıları kopyalayamıyor diye hiçbir N9,kullanıcısı savunmaya geçmez hele hele operada bunu yapabiliyorken ve bazılarının destek yok diye serbest atış yaptıkları telefonları onca yeni özellik içeren ikinci güncellemeyi bu kadar kısa sürede aldığından hiç geçmezler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

quote:

Orijinalden alıntı: erci501zaten saçma bir yazılımın güncellemesi daha yeni çıktı. ön kamerası olan telefonda yazılımsal olarak görüntülü görüşme yoktu. 41 megapiksellik telefonu ölümüne savunan nokiacılar bu haberlere bakıp kendilerine gelsinler nokianın oyununa gelmesinler.
    Hala şebeke üzerinden görüntülü görüşme bir çok Android cihaz ve iPhoneda kullanılamıyorken sen ne diyorsun?

ben adroidde hem 3g hem de wifi üzerinden faklı programlarla gayet güzel şekilde kullanıyorum. iphone da wifi üzerinden kullanabiliyor. fakat bu cihazda hiçbir şekilde kullanılamıyordu cihazı bi incele tüm teknoloji marketlerde var. cihaz çıkalı kaç ay olmuş daha hayati önem taşıyan güncellemesi yeni çıkıyor. elmacılar gibi körü körüne savunmayın. iyi tarafını övün kötü taraflarını da eleştirin ki firma da size bakıp eksiklerini gidersin.

• quote:

zaten saçma bir yazılımın güncellemesi daha yeni çıktı. ön kamerası olan telefonda yazılımsal olarak görüntülü görüşme yoktu. 41 megapiksellik telefonu ölümüne savunan nokiacılar bu haberlere bakıp kendilerine gelsinler nokianın oyununa gelmesinler.

Bu yoruma ancak bir tarafımla gülerim. Android'e üç yıl sonra gelen (o da sadece birkaç model), beş yıllık iOS'ta ise hala bulunmayan bir özellikten bahsediyoruz. MeeGo'ya ise çıktıktan sadece birkaç ay içinde geliyor bu özellik. Bilip bilmeden bu tarz yorumlar yapıp komik duruma düşmeyin.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erci501zaten saçma bir yazılımın güncellemesi daha yeni çıktı. ön kamerası olan telefonda yazılımsal olarak görüntülü görüşme yoktu. 41 megapiksellik telefonu ölümüne savunan nokiacılar bu haberlere bakıp kendilerine gelsinler nokianın oyununa gelmesinler.
    Hala şebeke üzerinden görüntülü görüşme bir çok Android cihaz ve iPhoneda kullanılamıyorken sen ne diyorsun?

ben adroidde hem 3g hem de wifi üzerinden faklı programlarla gayet güzel şekilde kullanıyorum. iphone da wifi üzerinden kullanabiliyor. fakat bu cihazda hiçbir şekilde kullanılamıyordu cihazı bi incele tüm teknoloji marketlerde var. cihaz çıkalı kaç ay olmuş daha hayati önem taşıyan güncellemesi yeni çıkıyor. elmacılar gibi körü körüne savunmayın. iyi tarafını övün kötü taraflarını da eleştirin ki firma da size bakıp eksiklerini gidersin.

Ben SGS 2 kullanıyorum N9 değil. Bir bak bakalım kaç adet Android cihazda şebeke üzerinden görüntülü görüşme var? Sonra tekrar tartışırız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben SGS 2 kullanıyorum N9 değil. Bir bak bakalım kaç adet Android cihazda şebeke üzerinden görüntülü görüşme var? Sonra tekrar tartışırız.

bende s2 kullanıyorum da kaç tane android cihazda ön kamera bulunupta hiçbir işe yaramıyor say bana lütfen. yorumumu tam okuyun lütfen.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende s2 kullanıyorum da kaç tane android cihazda ön kamera bulunupta hiçbir işe yaramıyor say bana lütfen. yorumumu tam okuyun lütfen.

Sonuç olarak bu gelen güncelleme ile N9 bir çok Android cihazın yapamadığı (iphone hala yapamıyor) şebeke üzerinden görüntülü görüşmeyi desteklemeye başlamıştır. Anlamadımki neyi eleştiriyorsun? Olumlu bir yeniliğin eleştirilmesi çok saçma.

• ayrıca kimse bana nokia yı öğretmeye kalkmasın.
  • bu güncellemenin çıkması tabi ki olumlu. nokia yı tebrik ediyorum. fakat herşey de geciktiği gibi bu güncellemenin çıkmasında da geciktiği için eleştiriyorum. yıkıcı değil yapıcı eleştiri yapıyorum.
  • avrupa n9 yokki yani bizim ülke 2.ci dünya ülkesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferyurt

avrupa n9 yokki yani bizim ülke 2.ci dünya ülkesi

2. dünya olur mu 3. dünya ülkesiyiz. N900 çıktığında kendi klasmanında zamanının kralıydı ama Nokia TR ye getirmedi. N9 u 2 sene rötarlı çıkardı, daha çıkarmadan MeeGo yu çöpe attık dedi ve çöp sistemli N9 u TR ye getirdi. Nokia buranın insanlarına çöp layık görürse insanlarımızda ya iPhone yada SII gibi ürünlere yönelirler, Nokia'yıda ağır eleştirirler. Eskiden 6670, E65 ve SII nin yanında ikinci telefon olarak halen E72 kullanan biri olarak bende eleştirme hakkımı kullanıyorum. Nokia bundan sonra zor adam olur çünkü ortalık eskisi gibi boş değil. En az 5 üretici Nokia'nın en iyi telefoundan çok daha iyi telefonlar üretip Dünyada daha yaygın satarken Nokia daha çok nal toplar. Ancak benim gibi 2. telefona ihtiyacı olanlara E72, E6 yada başka modelleri satar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.