Şimdi Ara

MWC 2012 : Nokia'dan 41MP kameralı Belle telefonu : 808 PureView

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
0
Favori
20.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MWC 2012 : Nokia'dan 41MP kameralı Belle telefonu : 808 PureView

Nokia'nın Symbian Belle işletim sistemli serilerine yeni bir model ekleyeceğini belirtmiştik. Nokia, 808 PureView adlı Belle işletim sistemli modelini 41MP çözünürlüğünde rekor bir kamera sensörü ile süsleyerek herkesi şaşırttı.

Gelmiş geçmiş en iyi kameraya sahip Nokia modeli olan 808 PureView bu açıdan tüm akıllı telefonlar arasında da aynı ünvanı hak ediyor.

808 PureView Avrupa'da Mayıs ayından itibaren 450 Avro fiyatı ile satışa sunulacak.

1.3GHz hızında çalışan tek çekirdekli işlemci, 4 inçlik köşeden köşeye 360 x 640 piksel çözünürlükte nHD ekran, 512MB RAM, 16GB depolama kapasitesi, microSD girişi, 5 bant destekli GSM modemi, 14.4Mbps'e kadar HSPA desteği yer alıyor.

41MP'lik devasa çözünürlükteki kamera sensörü ise 1080p formatında devamlı odaklamaya sahip. 1080p kayıt esnasında 3x zoom, 720p kayıt esnasında 6x zoom yapabiliyor. Kayıt esnasında HD fotoğraflar da çekebilmeniz mümkün. 41MP sensör çözünürlüğünde inanılmaz derecede kaliteli fotoğraflar çekebilirken, 34MP sensör çözünürlüğünde de 16:9 görüntü oranında resimler çekebiliyor. Kamera sensörü alt piksel polarizasyon yönetimini kullanıyor.

• Oha 41 mpx!
  • wtf
  • :S Nokia ne yaptın?
  • ney 41 mi 4.1 olmasın o
  • kameradan kısıp ekrana, rame verselermiş biraz iyimiş.
  • "Nokia yine becerememiş", diyenleri göremiyoruz nedense?
  • telefonumdan soğudum
  • nasıl sığdırmışlar :S
  • yok artık lebron james
  • ulan şu nokiyaya bi android gelseydi tamam olacaktı!
  • Sen benimsin bebeğim mayısta..
  • Sanırım bu sefer "Megapiksele kanmayın yeaaa nokia şişiriyor benim optimus black (iphone vb.) daha iyi çekiyor gözümle gördüm" tayfası iş yapamayacak :)
    Ekran çözünürlüğü adam gibi olsa sistem de WP olsa imiş tadından yenmezmiş bu telefon. Umarım bunun WP'lisi de çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya birakin arkadaslar. isterse 41 degil 410 mp olsun. dunyada kimde 8mp ile 41mp cozunurluk farkini anlayabilecek monitor var? ha giderim fotografciya cektigim fotograflari poster yaptiririm derseniz o baska. onun disinda cozunurlugun bi anlami yok. onemli olan lens kalitesi.
  • İyi kamera çok MP değildir.Nokia yine milleti keklemeye çalışıyor bence...
  • 41mp çözünürlüğü görünce milletin dibi düşmüş. Demekki hala işe yarıyor Mp pompalamak. Hayır bir de teknoloji forumuna takılıyorsunuz. Gidin Foto/Video bölümünü biraz okuyun bari yahu!
  • tamamda bu kadar güzel kamera ekran neden fıs neden belle işletim sistemi ve 41 mp fotoğrafı çektikten sonra ne kadar süre sonra resim işlenip kaydedilecek.
  • Giriş ve giriş-orta seviye kompakt makina almak isteyen anı fotoğrafı çeken büyük bir pazara göz dikmiş gibi görünüyor nokia.

12 mp olan N8 den sonra 41 mp makina yapmanın mantığını anlamadım,ne kadar sensörü küçük bile olsa 41 mp özellikle video kaydında donanımı çok zorlayacaktır,

Çok zorlama olmuş 450€ ya...
  • Yok artık
  • eh bu akşam n8 e ilan açarım ikinci el bölümünde ...

yanlız sybıan yüzünden ekranın sabit kalması kötü oldu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.