Şimdi Ara

==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <== (487. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.478
Cevap
29
Favori
326.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 485486487488489
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • L1020 arkadaşta var. Konu sırf resimn kalite ise, 808 ile aralarında bir fark göremedim... Üstelik L1020
    raw kayıt da yapıyor.
  • geçen gün elime windows phone bir cihaz geçti. Ben wp dan umutluydum ama whatsapp dahi sıkıntılı şu an. Bir ara 1520 almayu çok düşünmüştüm. İyi ki bulaşmamışım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fark bu sitede

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone2=4577&idPhone3=5506&idCamera1=30003

daha iyi belli oluyor en üstteki canon 5d mark 2 nin fiyatı 7000 tl civarı ve ona en yakın 808 diğer makineleri seçip inceledim yani 1020 den memnun kalmayıp 808 e geri dönenlerin haklı nedeni var bende düşünüyordum 1020 yi ama çok inceledim işletim sistemi dışında bir artısı yok ki oda android ile smbiyan arasında kalıyo androidden iyi olsa eyv. kameradaki ufacık bir detay ıda geri tepebilirsin belki ama wp nin zamana ihtiyacı var daha şu an dünyada en iyi kameralı telefon halen 808

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orick -- 31 Mayıs 2014; 16:32:35 >

• Evet sitedeki örnekleri inceledim, gerçekten belirli bir fark var. L1020 nin fotoları daha bulanık duruyor.
    İlgiç olan 5D mark'la çok fazla bir fark yok.
  • http://m.pocketnow.com/2013/08/14/nokia-lumia-1020-vs-nokia-808

www.youtube.com/watch?v=Wy-zcAgr_H0

En meşhur inceleme,ama şüpheliyim taraflı gibi geliyor.
    WP destek olmak için,fakat yine düşüğnmeden edemiyorum,yeni teknoloji - eski teknoloji.
  • Arkadaşlar;

Lumia 1020 ve 808 ile ilgili bütün karşılaştırmalara baktım ama karar veremedim ? Ancak şu bir gerçek ki şu an 808 almak istesem de sıfırı yok. (veya bilen varsa söylerse sevinirim) İnternette hiçbir yerde satılmıyor. Dolayısıyla lumia 1020 tek seçenek gerçi onun fiyatı da faiş (bu arada 1020'yi uygun fiyatlı bulan varsa aldığı yeri öğrenmek isterim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan5069 -- 1 Haziran 2014; 2:05:12 >
  • birde bu inceleme var adam 24 bin liralık makine ile karşılaştırma yapmış yinede 808 çok sönük kalmamış

hatta fiyat performans kıyası yaparsak 808 geçmiş diyebiliriz

http://www.quesabesde.com/noticias/nokia-808-pureview-pentax-645-comparativa-40-mp_8958

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orick -- 1 Haziran 2014; 6:41:29 >
  • orick kullanıcısına yanıt
    Karşılaştırmalara baktım; bana sorarsan pentax'ın çekimleri yukarıda incelemelerle karşılaştırıldığında, Lumia 1020 pentarax'a yakın fotolar verir gibi geliyor bana. Sanki 808 daha fazla ışık almış. Tabi pentarax'da illaki gerekli çekim ayarlamaları yapılmıştır.
  • oguzhan5069 kullanıcısına yanıt
    1020 yi bu adreste incelerseniz 808 den daha iyi olmadığını görürsünüz yazılım olarak geliştirilmiş olduğu için ışık ayarlarını 808 e göre daha iyi algılıyor ama sensör

boyutu olarak daha iyi değil bende bu siteden sonra vazgeçtim 1020 den

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone2=4577&idPhone3=5506&idCamera1=30003

sitede en sağ altta GSM yazısının üstünde bulunan ® simgesine bakarsanız 808 de daha net okunabiliyor ve renkler daha iyi 808 de 1020 çok puslu bir görüntüye sahip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orick -- 1 Haziran 2014; 12:02:40 >

Söz konusu fotoğraf olunca acemi olduğumu belirtmek isterim. Bu sebepten verdiğiniz linkteki ® yazısına baktım ancak anlamadığım husus 21mp lik canonda ® yazısının olduğu bölge çok net iken 38mp lik nokialarda netlik yok. mp olayı detaylarda daha fazla netlik görmemizi sağlar diye düşünüyordum; lakin bu resim düşüncemi değiştirdi. Compact bir fotoğraf makinesine 500 TL vermek yerine nokia almak daha mantıklı gelmişti bana ilkin ancak fotoğraf makinesinin yerini hiçbir şey tutmayacak gibi. Gene de bu telefonların taşınabilirliği üst düzey.

Bu arada şunu da eklemek istiyorum: Nokia 808'i hiçbir yerde sıfır olarak bulamadım. Dolayısıyla lumia 1020 tek seçenek gibi şu an. Nokia'nın birçok eski cihazı hala sıfır olarak satış yapılırken bu telefonun bulunamamasına şaşırıyorum. İnternette hiçbir sitede satışı yok. (bidiğiniz bir yer var ise paylaşırsanız sevinirim)
    o test sitesindeki canon 5d mark 2 fiyatı yaklaşık 7000 ila 10 000 tl arası değişiyor tabiki 808 den iyi olacaktır 700 -800 tl lik bir telefondan bahsediyoruz

canonun lens i 808 in nerdeyse 2-3 katı büyüklüğünde aslında megapixelin çok bir önemi yok lensin kalitesi ve büyüklüğü olayı değiştiriyor

birde OPPO FIND 7a diye çinlilerin çıkardığı bir telefon var sanal 50 MP aslında 12 mp ama yazılım ile 50 mp foto çekebiliyor ama isterse 100 MP çeksin

bu testte 808 in hem 1020 den hem oppodan hem de galaxy s5 den daha iyi olduğu gözüküyor yani olay SENSÖRÜN BÜYÜKLÜĞÜ VE KALİTESİ

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/19736_Camera_head_to_head_Lumia_1020.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orick -- 1 Haziran 2014; 14:25:59 >

verdiğiniz linkte beni şaşırtan s5 oldu. performansı ile nokia'ları zorluyor. Acaba taraflı mı ? bilemiyorum (sonuçta bu işte acemiyim) Bu arada, bir önceki mesajınızda bahsettiğiniz gsmarena'daki karşılaştırmalarda ® harfi için samsung s4 zoom, lumia 1020'ye göre iyi gibi gözüktü gözüme. Hal böyle olunca samsung k zoom'un performansı nasıl olur acaba diye merak ettim.
    benim samsungda en beğendiğim note 3 ün kamerası hatta zoom dan daha iyi diyebilirim samsung zoom çok kaba bir telefon daha doğrusu telefondan çok fotoğraf makinesine benziyor o koca zoom a rağmen 808 den ve 1020 den iyi değil

808 VS SAMSUNG ZOOM

1020 VS SAMSUNG ZOOM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orick -- 1 Haziran 2014; 13:59:21 >

ben s4 zoom kullandım nokia 808 almadan önce yaklaşık 3 ay. S4 zoom android cihazlar içinde kamera için alınabilecek tek cihazdı. Sony z1 çıkana kadar. Fakat şu an galaxy k zoom modeli gerek tasarım gerek kamera yazılımı ile epey bir toparlama sağlamış. Olay telefonda kameraysa ben nokia 808 i tek geçerim. Ama eğlence + fena olmayan bir kameraysa galaxy k zoom derim. Xenon flaş bazı durumlarda gerçekten lazım oluyor. Nokia 808 ile fotoğraf çekecekseniz mutlaka fotoğraf çekimi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ama s4 zoom ve galaxy k zoom gibi bir cihazla fazla bir şey bilmenize gerek yok.
  • slmsoyle kullanıcısına yanıt
    bu resimleri çeken gibi bir bilgiye sahip olmak gerekiyor sanırım

https://www.flickr.com/photos/99458768@N02/page1/
    olabilir. Biraz cihazı da tanımak gerekli android ve ios da türlü yazılımla farklı resimler çekilebilir. Fakat bu telefonda hayal gücünüzü kullanıp çerçeveyi doldurmak gerekir. Bir.çoğumuz otomatik modda çekim yapıyor çünkü otomatik mod çok güzel çekiyor.

• slmsoyle kullanıcısına yanıt
    38 MP OTOMATİK ÇEKİM MAKRO daha iyi çekebilirmiyim diye scam ile cameraproyu orjinal olarak satın aldım baya test yaptım en iyi SCAM ile 41 MP de çekim yapıyor dezavantajı 30 mb boyutunda oluyor dosyalar birazda yavaş çekiyor SCAM ile de deneyecem makroyu bakalım nasıl çekecek

ORJINAL BOYUT

SADECE MAKROLANAN ALAN

ORTA NOKTA

tabi fotoları upload ettim site baya bir küçültmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orick -- 1 Haziran 2014; 20:19:10 >

yazılımla bir yere kadar makro çekim yapılır. Bizim telefonların sensör çapı geniş olduğundan odak noktası da uzak. Profesyonel makinalarda da makro
    ekim yapmak için ek lens takılır. Bende 808 ime lens takıp bu resmi çekmiştim çiçek küçük parmağım kadar.

bu da s4 zoom ile çektiğim ilk makro denememdi. Ekstra lens takmadan.

• Amatör makrodenemeler.
    Face hesabımdam aldığımdan kalitesiz gelebilir fotolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyvahnecdet -- 1 Haziran 2014; 21:00:17 >

• 
Sayfa: önceki 485486487488489
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.