Şimdi Ara

cccccccccccccccccccccccccccccccccccc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
40.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gergedanus158 -- 21 Aralık 2013; 21:02:12 >

• Ben babamın tc kimlik nosu yazılı öğrenci belgemi hemen ssk daki fotokopiciye verdim.Sende öyle yap.Öğrenci belgesi orjinalse eskiliği önemli değil
  • Öğrenci belgeni SGK'ya götürmen gerek,aksi takdirde dediğin gibi 216 TL ödeyeceksin her ay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ezio7 -- 27 Şubat 2012; 1:24:35 >
  • ben 25i mayıs ayında dolduruyorum..babamdan faydalanıyorum.yasadan önce götürmüştüm öğrenci belgesini..gelir testi zımbırtısını mayısta yaptırıcam değil mi?
  • bende merak ediyorum aynen
  • babanın sosyal güvenlik numarasını da öğren gereksiz bir form veriyorlar onu doldurup 2dkda hallediyorsun
  • emekli sandığı akar hacı
  • Geçtiğimiz salı günü, öğrenci belgesi alıp gittim. 2 dk. da hallettiler.
  • öğrenci belgesi al + babanın kimlik numarasını yada sgk numarasını da öğren orda bir form vericekler doldurman için sonra 5 dk da halledersin
  • benimde haziranda doluo 25 yaş okuyorum şuan babamın üzerinden gözüküyorum kanun çıkmadan önce yenilettirmiştim yenilerde formla falan doldurmuştum bişiler tekrar gitmeme gerek varmı tekrar form doldurmak için bu kanun için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanizm -- 27 Şubat 2012; 2:01:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: urqun

emekli sandığı akar hacı

emekli sandığında da bu olayları yapmaya gerek varmı bilader bi bilgin varmı? Benim pederde emekl, sandığına benim yaptırmama gerenk varmı çözemedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Benden1filmizle

quote:

emekli sandığı akar hacı

emekli sandığında da bu olayları yapmaya gerek varmı bilader bi bilgin varmı? Benim pederde emekl, sandığına benim yaptırmama gerenk varmı çözemedim?

Ever, var. Benim babamda emekli sandığına bağlı. Herkesin gidip yapması lazım. Evinize kağıt geldi mi SGK dan?
  • benim babamda emekli sandığına bağlı. geçen gün hallettim ben de. sg mi aktive ettirirken yaşadıklarımı bi konu da anlatmıştım tam bir komedi kadın bu belge fotokopi sahte dedi 10 dakika caz yaptı sonra aldı. "kağıdı alıyorum ama gözlerinden kaçmaz, işin halolmaz" dedi tanıdık falan hallettik neyseki

buradan da sg nin durumu hangi halde istediğin tarihe göre bakabilirsin https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

• quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

quote:

quote:

emekli sandığı akar hacı

Ever, var. Benim babamda emekli sandığına bağlı. Herkesin gidip yapması lazım. Evinize kağıt geldi mi SGK dan?

gelmedi bilader arada kaldım bi yardım pls ?????

• senib durumunda yaptirmak gerekmiyor diye biliyorum sadece senede :-1kez yeniliceksin o kadar tabii 25 yasina kadar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

quote:

quote:

emekli sandığı akar hacı

gelmedi bilader arada kaldım bi yardım pls ?????

Bana kağıt gelmişti. Her hangi bir kayıt bulunamadı, yazıyordu. Salı günü, öğrenci belgemle gittim Haziran ayına kadar sigortalıyım.

• ulaa sorgulattım ben yaptırmaya gerek yok dediler nolcak yani şimdi?.s
  • https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Buradan sorgulatın. Müstehaktır, Provizyon Alabilir yazıyorsa sorun yok. Bunun dışındaki tüm durumlarda SGK'ya yolunuz düşüyor. Yılbaşından önce öğrenci belgesi verip sigortası iptal olanlar da var. Onların tekrar öğrenci belgesi götürmesi gerekiyor. Evine kağıt gelmemiş olabilir. Sistemden kontrol etmekte yarar var.
  • ya ben yılbaşından once vermıştım oğrencı belgesı sımdı tescıl isleminız yapıldı diyor anlamadım

'1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal
    Güvenlik Kurumu tarafından resen
    tescil işleminiz yapılmıştır.
    Yakınlarınızdan sağlık hak
    sahipliğiniz yoksa gelir testi
    işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına
    başvurmanız gerekmektedir.'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylo -- 27 Şubat 2012; 7:56:11 >
  • Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.

ben üniversite öğrencisiyim 18 yaş üstü.

hiçbiyere hiç bişey vermedim babam ve annem öğretmen nasıl oldu bu iş ben devlet hastanelerine gidebilir miyim şimdi ?!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.