- x
cccccccccccccccccccccccccccccccccccc
107 Cevap37652 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1574 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:22:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Partis Temporus

0

Bendede böyle yazıyor ne yapmam lazım ben öğrenci belgesi verdim sgk ya bana herhangi bir form doldurtmadılar sadece aldılar belgeyi tamam deyip yolladılar

hocam bu adrese hangi linkten ulaşıyoruz

Selçuk İnan Galatasaray'da

. . . ~ Endüstri Mühendisliği ~ . . .

1574 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:28:42 

yada daha genel sorayım bu provizyon sorgulama sayfasına nereden ulaşıyoruz

1237 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:32:39 

quote:

Orijinalden alıntı: SS10

yada daha genel sorayım bu provizyon sorgulama sayfasına nereden ulaşıyoruz

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/KimlikSorgulama

5126 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:33:09 

quote:

Orijinalden alıntı: exerion

25 yas altı ve ogrenci isen herhangi bir tarihte ogrenci belgen ile gidip yenilet sgk olayını ,bugun ben sprdum sgk ya aynısını bana dediler belli bir tarih yokmus sadece birinden yararlanmıyorsan sigorta icin o kisiler gelir beyanında bulunmak zorundaymıs 28ine kadar

yarın son olmadığı kesin mi ? çünkü ben zaten her sene eylülde yeniletiyorum geçtiğimiz eylülde de yaptırtmıştım. yarın sonsa proje sunumum var , hocadan izin alıp bu işi yapmaya gideyim ha değilse projeyi sunayım.

Msi Z77A-G45 /// Intel i5 3570K ||| Corsair 2*4Gb 1600Mhz Vengeance \\\ Sapphire HD7870 XT
WD Caviar Black 2TB ||| Thermaltake Toughpower 750W ||| Corsair Carbide 400r \\\ Thermalright Cogage True Spirit
Logitech G500 /// Xbox 360 Controller for Windows ||| Sound Blaster Tactic 3D Rage \\\ Acer X233Hbd

9 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:36:02 

quote:

Orijinalden alıntı: ontario

arkadaşlar bende 20 yaşındayım. kasım 2011 de öğrenci belgemi sgkya verdim. babam emekli. fakat sonra ben işe girdim. ocak ayında çıktım. bende böyle gösteriyor ne yapmalıyım??? yardımcı olursanız çok sevineceğim

yakınlık türü: kendisi
tescil kapsamı: 60/g türk vatandaşı isteğe bağlı gss primi ödeyenler
gss kapsamı: 60/g kapsamında sigortalı olanlar
sigortalı türü: diğer
katılım payı muafiyet: hayır
sorgu sonucu: 1104 - son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için provizyon verilememiştir.

ne yapmalıyım. evime hiçbir posta, belge vs gelmedi. ayrıca işlem yapmak için son gün ne zaman??

beyler bilen yokmu bi yardım edin lütfen?

1574 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:43:22 

quote:

25 yas altı ve ogrenci isen herhangi bir tarihte ogrenci belgen ile gidip yenilet sgk olayını ,bugun ben sprdum sgk ya aynısını bana dediler belli bir tarih yokmus sadece birinden yararlanmıyorsan sigorta icin o kisiler gelir beyanında bulunmak zorundaymıs 28ine kadar

ben birkaç ay önce aslında gidip yapmıştım öğrenci belgemle bu işi, ne hikmetse böyle bi salaklık olmuş şimdi hiç yapmamışım gibi. baktım az önce bu fotoğraftaki arkadaşınki gibi yazıyor. yani ne yapıp edip yarın yine mi öğrenci belgemle sgk ya gitmem gerekiyor ?

232 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:49:03 

Babam emekli sandığı,annem ssk emeklisi başvurmam gerekir mi?

1900 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:50:17 

quote:

Orijinalden alıntı: SS10

ben birkaç ay önce aslında gidip yapmıştım öğrenci belgemle bu işi, ne hikmetse böyle bi salaklık olmuş şimdi hiç yapmamışım gibi. baktım az önce bu fotoğraftaki arkadaşınki gibi yazıyor. yani ne yapıp edip yarın yine mi öğrenci belgemle sgk ya gitmem gerekiyor ?

ben sgk yı aradım bana sadece ogrenci belgenle herhangi bir zaman gelip form doldurarak yeniletecegimi soylediler,eger ogrenci ve 25yas altındaysan gelir beyanında bulunulması zorunlu degilmis ,diger hallerde 28ine kadarmıs ama siz yinede yarın bi arıyıp sorun sgk dan

536 Mesaj
27 Şubat 2012; 20:41:56 

quote:

ben sgk yı aradım bana sadece ogrenci belgenle herhangi bir zaman gelip form doldurarak yeniletecegimi soylediler,eger ogrenci ve 25yas altındaysan gelir beyanında bulunulması zorunlu degilmis ,diger hallerde 28ine kadarmıs ama siz yinede yarın bi arıyıp sorun sgk dan

Bende de resimdeki gibi yazıyor. 22 yasında üniversite ogrencisiyim. Ogrenci belgesi goturmezsem ceza ödemem değil mı?

Ludovico, sanatsal devrimini sergilemek için uygun bir odak noktası seçmişti...

173 Mesaj
27 Şubat 2012; 21:12:49 

beyler bana kağıt gelmedi yine de gidip halletmem gerekir mi yoksa kağıdın gelmesini mi bekliyim?

1900 Mesaj
27 Şubat 2012; 21:31:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Ludovico!

Bende de resimdeki gibi yazıyor. 22 yasında üniversite ogrencisiyim. Ogrenci belgesi goturmezsem ceza ödemem değil mı?

ceza odeme diye birsey yok sadece ogrenci olmayan ve sigortalı birinden yararlanmayanlar gelir beyanında bulunka zorunda

2254 Mesaj
27 Şubat 2012; 22:29:34 

rezerve

kutu kutu vazelinler...

1782 Mesaj
27 Şubat 2012; 23:08:53 

diğer konu çok karışmıştı.Bu konunu açılması isabet olmuş , bi ara göz atıcam

1486 Mesaj
27 Şubat 2012; 23:30:26 

beyler öğreni belgemi verdim.böyle yazıyor resimdeki gibi.sizlerdede böyle mi?

0

Ekteki dosya (1)

6313 Mesaj
28 Şubat 2012; 9:01:01 

quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Ben de 18 yaşıma girince babamın üstünden düştüm öğrenci belgesi alıp Sgk'ya gittim tekrar babamın sigortadan faydalanmaya başladım. Babam Ssk emeklisi. Başka birşey yapmam gerekiyor mu?

Beyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Xperia P

Vw Golf 5

7085 Mesaj
28 Şubat 2012; 9:09:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Ever, var. Benim babamda emekli sandığına bağlı. Herkesin gidip yapması lazım. Evinize kağıt geldi mi SGK dan?

Ben geçen sene yaptırmıştım sigorta kaydını. Emekli sandığında da sürekli her sene yenilemek gerekiyor mu ? Bu sene kaydım var mı yok mu bilmiyorum.
Sorguyu tam olarak hangi siteden ve sayfadan yapıyoruz ?

Edit:
Sorgu yaptım bugün tarihi ile yapılan sorguda şöyle bir not var.
1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umutcan -- 28 Şubat 2012; 10:10:13 >

2950 Mesaj
28 Şubat 2012; 10:17:30 

benim durum iyice karışmış yazın 2 ay staj yaptım o sırada 4Adan sigortam yattı ve bitti. Geçen hafta gittim öğrenci belgesini verdim, şimdi provizyon sorgulayınca hala stajdaki sigorta görünüyor 4/a Stajer Ögrenciler. İlerde bi sorun çıkmaz umarım...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

669 Mesaj
28 Şubat 2012; 10:42:19 

0

beyler bende mi gitcem birde bugün son mu ona göre çıkıyım okuldan 25 yaş altı üniliyim ??

118 Mesaj
28 Şubat 2012; 10:46:43 

Bugün son gün mü beyler? Okuldayım ona göre öğrenci belgesi alıp sigortaya koşayım.

2971 Mesaj
28 Şubat 2012; 12:54:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Ben geçen sene yaptırmıştım sigorta kaydını. Emekli sandığında da sürekli her sene yenilemek gerekiyor mu ? Bu sene kaydım var mı yok mu bilmiyorum.
Sorguyu tam olarak hangi siteden ve sayfadan yapıyoruz ?

Edit:
Sorgu yaptım bugün tarihi ile yapılan sorguda şöyle bir not var.
1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

Nota göre şu an kaydınız yok. Öğrenci belgenizle birlikte gitmeniz gerekli.

LoL EU West: Platinum III

LoL TR: Silver IV (Smurf)

538 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:16:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Hocam bende müstahaktır,provizyon alabilir yazıyor fakat ben hiç bi işlem yapmadım . Öğrenci belgesini alıp götürmem gerekli mi ?

Let's be honest
What doesn't kill you, actually leaves you crippled

3551 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:19:29 

benim babamın da benim de sgk sı yok. benim yapmam gereken bir şey var mı?

Hayat yaşamaya değer. Yaşamak güzeldir.
Bodybuilding - Fotoğraf - Dil

2121 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:41:29 

benden 1 yaş küçük ünideki kardeşime provizyon alabilir yazdı.
bana(ünideyim) 1106-60g gelir testi ... yazdı. Yarın öğrenci belgemle gideyim sgkya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

538 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:42:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

benden 1 yaş küçük ünideki kardeşime provizyon alabilir yazdı.
bana(ünideyim) 1106-60g gelir testi ... yazdı. Yarın öğrenci belgemle gideyim sgkya.

provizyon alabilir yazınca öğrenci belgesiyle sgkya gitmek gerekiyor mu

Let's be honest

2121 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:49:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin `

provizyon alabilir yazınca öğrenci belgesiyle sgkya gitmek gerekiyor mu

kardeşimin yaptırması gerekmiyor diye düşünüyorum. Yarın gidersem sorarım.

kendi adıma 1 yıl öncesi için sorgulama yapınca
1106 - Kendisi veya yakınları üzerinden provizyon için müstehaklığı yoktur.Provizyon verilememiştir.

2971 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:53:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin `

Hocam bende müstahaktır,provizyon alabilir yazıyor fakat ben hiç bi işlem yapmadım . Öğrenci belgesini alıp götürmem gerekli mi ?

Ben gidip tescil ettirdim, bende de aynı not yazıyor. Demek ki sorun yok sizde de.

LoL EU West: Platinum III

LoL TR: Silver IV (Smurf)

282 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:53:40 

23 yaş üni. seninle aynı durumdayım öğrenci belgemi SGK'ya (ilçe sgk) verdim Başka herhangi bir işlem yapmama gerek olmadığını söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damardangiren -- 28 Şubat 2012; 13:55:32 >

Kaybetmekten korkma! Bir şeyi kazanmak için, bazı şeyleri kaybetmelisin Ve unutma kaybettiğinde değil, VAZGEÇTİĞİNDE YENİLİRSİN

605 Mesaj
29 Şubat 2012; 13:20:14 

Ankara dayım da tam olarak nerde yapcam işlemi, aramakla uğraşmayım şimdi bi de orayı ???

PS2 Slim Black
Intel pentium III 999, 448 anonim ram,
64 MB NVIDIA GeForce4 MX 440

SEGA Mega Drive

2950 Mesaj
1 Mart 2012; 4:15:19 

mitatpaşa caddesinde sağlık bakanlığının orda büyük beyaz bir bina var oraya vericeksin. Binanın yan tarafında D bloka

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

2634 Mesaj
1 Mart 2012; 5:26:54 

Kaç gündür görüyorum konuyu zahmet edipte girmedim . Bu gerçek mi arkadaşlar ? Süresi geçti mi yarın gidip yaptırsam olmaz mı ?

Üniversiteyi 5 yılda bitiren 1 sene , 4 yılda bitiren 4 sene kaybetmiştir .

538 Mesaj
1 Mart 2012; 10:20:21 

Provizyon Tarihi 01.03.2012
Sigortalı Türü Çalışan
Katılım Payı Muafiyet Hayır
Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.

Bende böyle yazıyor diye gitmedim , bir sorun çıkar mı ?

Let's be honest

4733 Mesaj
1 Mart 2012; 11:10:50 

O degıl de harbıden günü gectı bu hafta gıtsek nolur kabul etmezler mı ?

397 Mesaj
1 Mart 2012; 19:55:58 

çıldıracağım ya
gidip öğrenci belgem le başvurdum.fakat nedense olmadı gibi gözüküyor
ben bu cezayı ödemek zorunda mıyım şimdi?

psn: rubbersoul90

605 Mesaj
11 Mart 2012; 2:17:46 

Ben o son gün denilen tarihte gittim 29 şubat mı neydi, yaklaşık 200 küsür kişi vardı önümde dedim bu sıra bitmez beklemeyim giderken de sordum öğrenciyim 25 yaşından küçüğüm bugün son gün mü benim için hayır dediler, ben de gittim eve :D 2 3 gün önce gittim 1 dk da hallettim işimi ekim e kadar sağlık sigortam var bakalım. Ceza fln yok yani şuan benim gibi olanlara

PS2 Slim Black
Intel pentium III 999, 448 anonim ram,
64 MB NVIDIA GeForce4 MX 440

SEGA Mega Drive

144 Mesaj
11 Mart 2012; 2:37:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Smartly

Arkadaş ben gittim ssk ya benimde böyle gözüküyor.Annemin tc kimlik nosunu vermiştim ama babamınki yazmışlar.Ne yapalım gene mi gideyim

edit:Galiba biz doğru yaptık.Yukardıkalileri görünce böyle olması gerekiyor diye düşünüyorum

Buna nereden bakılıyor?

http://www.ustura2013.blogspot.com/

104 Mesaj
11 Mart 2012; 12:20:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ferroburak

Buna nereden bakılıyor?

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

686 Mesaj
22 Mart 2012; 18:20:03 

quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

benim yapmama gerek var mı beyler?

0

Arkadaş aynı durum bendede var sen bişeyler yaptın mı

* Mutlu Çocuk! Şimdi beşik ne büyük geliyor sana; büyü de, bakalım dünyaya sığabilecek misin!...

88 Mesaj
22 Mart 2012; 18:44:53 

DÖKÜM AL
SAĞLIK PROVİZYON SORGULAMA SONUCU

T.C Kimlik No
Adı BORA
Soyadı
Cinsiyet Erkek
Doğum Tarihi 14.10.1993
Yakınlık Türü Kendisi
Tescil Kapsamı Kapsam Dışı
Yararlandığı TC Kimlik No
GSS Kapsamı GSS Kapsam Dışı
Sicil No
Provizyon Tarihi 22.03.2012
Sigortalı Türü Diğer
Sorgu Sonucu 1130 - Kişinin kendi üzerinden GSS Kapsamı yok. Banka ve Finans Çalışanları, Milletvekilleri, Anayasa Mah. Üyeleri ve Diğer kapsam dışı kişilerin tutulduğu tabloda Haksahibi olarak tanımlanmıştır. Provizyon verilememiştir.

bende de böyle yazıyor

2221 Mesaj
23 Mart 2012; 10:09:06 

Sigortalı Türü Çalışan
Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.

Ne yapmalıyım arkadaşlar???

2182 Mesaj
23 Mart 2012; 21:44:10 

Arkadaşlar ben şubatta başvurdum 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir. sonucu çıktı ödeme çıkacakmı??

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

1349 Mesaj
23 Mart 2012; 22:23:06 

bu arada yakınlık türü : çocuğu yazanları engelleyebiliriz -18 ler...

586 Mesaj
24 Mart 2012; 17:49:00 

0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir. yazıyorsa sıkıntı yok hastaneye gidip muayane ve ilaç yazdırabilirsiniz gss için bi sıkıntı olmazmış

378 Mesaj
11 Mayıs 2012; 18:39:58 

Yahu bu öğrenci belgesi götürme işini her dönem yapacak mıyız? Ben Eylül 2011'de götürdüm sonra yeni yasa falan dediler Ocak 2012'de de götürdüm tekrar. Bugün eczaneye gittim "1104 - Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilmemiştir." diye bir hata çıkmış tekrar SGK'ya belge götürmen gerekli diyorlar. Yok mu bu işin sonu yahu senede kaç kez götürücez bunu?

945 Mesaj
4 Ağustos 2012; 18:58:46 

bu nasıl saçma sapan olaymış anlamadım, en üstteki yetkili bile hakimse olaya adam değilim.

1 sene önce mezun mühendisim, askere gittim mayıs 20'de geldim. şansıma iyi bi iş buldum hemen ve girdim.
ama para her şey değil deyip işten çıktım.
gelgelelim 1 hafta tatil yapalım derken ayağı denizde güzel bir kardeşin! attığı şişeyle yardık, dikişler filan atıldı.
ne menem bir şeymiş ki 25 gün oldu yara açık, dikiş tutmadı, adam gibi yürüyemiyorum.
her muayenede ssk yok diye para veriyorum, ilaçları paramla alıyorum.

yatırılan ssk: 3 hafta.

yaşım:24 (eylülde 25'e gircem)

sorgulamada yazan;

babadan emekli sandığı vardı hala geçerli olabilir mi bilmiyorum, 25 yaşına kadar çalışmayan çocuğa bakıyordu devlet sanki
asker dönüşü ssk uzuyordu galiba o olur mu bilmem
gelir testini nasıl yapcam bilemiyorum,
aslında yürüyebilsem her şey hallolur giderim de bilenden bir akıl istiyorum
sağlık sigortasının devamı için tek olay işe girmek mi

19 Mesaj
6 Ocak 2013; 14:40:18 

Ben de bi' şey sormak istiyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? 25 yaş altındayım ve şuanlık üniversite okumuyorum, hazırlanıyorum. Sanırım şuan yararlanamıyorum hizmetten? Tekrar aktifleştirmek için para mı ödemeliyim?

0

888 Mesaj
18 Kasım 2013; 9:35:02 

Bende https://sgk.ziraatbank.com.tr/ sorgulama yaptığımda 250 lira borç çıkıyor ama sağlık provizyonuna baktığımda müstehaktır yazıyor benim ne yapmam lazım şimdi?Öğrenci belgesi alıp sildirmem mi lazım olan borcu?Babam emekli oldu bu sene o emekli olduktan sonraki tarihi sorgulattım çocuğu ve emekli olarak ona bağlı gözküyorum ama ekim ayından itibaren sorgulattığımda kendisi olarak gözüküyor.Niye böyle oldu acaba.

Edit:Öğrenci belgemle başvurdum ve ertesi gün borç silindi çok şükür.Şuan tekrar babamın üstüne görünüyorum emeklilik kapsamında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 20 Kasım 2013; 14:19:31 >

Galatasaray 2014-2015
#1 Fernando Muslera #3 Felipe Melo #4 Hamit Altıntop #7 Aydın Yılmaz #8 Selçuk İnan #9 Umut Bulut #10 Wesley Sneijder #11 Armindo Tué Na Bangna #13 Alex Telles #17 Burak Yılmaz #18 Sinan Gümüş #21 Aurélien Chedjou #22 Hakan Balta #23 Yasin Öztekin #24 Furkan Özçal #26 Semih Kaya #28 Koray Günter #29 Olcan Adın #35 Yekta Kurtuluş #41 Berk İsmail Ünsal #52 Emre Çolak #67 Eray İşcan #68 Alperen Uysal #88 Veysel Sarı #90 Umut Gündoğan
Cesare Prandelli
Bütün Zaferler Gökyüzüne

531 Mesaj
18 Kasım 2013; 9:40:36 

Şu devletin bana sağladığı tek fayda haberim olmadan yeşil Kart çıkartmak gelir beyanına ilk gidenlerdenim. Gerçekten ilk gelenlere kıyak gecmisler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İnşaat Mühendisi

Atatürkçü Düşünce Topluluğu

454 Mesaj
18 Kasım 2013; 9:44:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Buried Alive

Öğrenci belgeni SGK'ya götürmen gerek,aksi takdirde dediğin gibi 216 TL ödeyeceksin her ay.

Ben götürdüğüm halde adamın biri beni bir sene atlatarak işlemiş sisteme. Borcum çıkmıştı . Arada kaçan 1 yıl için tekrar öğrenci belgesi götürdüm. Memur teyze ( baya anne tavırlıydı, iyi biriydi) borcumu silip eski haline döndürdü güvencemi.

Vins Endüstri
Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » cccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.625