Şimdi Ara

MWC 2012: Sony, Xperia serisinin amiral gemisi Xperia S'in sevkiyatına başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
9.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  
    Düzenlediği etkinlik kapsamında Xperia P ve Xperia U modellerini teknoloji meraklılarıyla buluşturan Sony, Xperia serisinin amiral gemisi konumundaki Xperia S modelinin sevkiyatına başlandığını duyurdu.

İlk parti ürünlerin, Mobil Dünya Kongresi süresince Sony'nin Barcelona'daki satış mağazasında bulunabileceği belirtilirken fiyata dair bilgi verilmedi. Sony Xperia S'in teknik özellikleri merak edenler için şu şekilde;

• Dörtband GSM şebekesi desteği ve HSPA (HSDPA: 14.4 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps)
    • 1.5 GHz çift çekirdekli Qualcomm MSM8260 işlemci
    • 1 GB RAM
    • Adreno 220 grafik birimi
    • 4.3-inç, 720 x 1280 piksel, dokunmatik kapasitif ekran (Bravia Engine)
    • 32 GB dahili depolama kapasitesi
    • Android 2.3 işletim sistemi (Android 4.0 güncellemesi alacak)
    • Wi-Fi 802.11n
    • Bluetooth
    • GPS (Glonass)
    • MicroSIM kart desteği
    • HDMI portu
    • 1750 mAh batarya
    4.55-inç HD ekranlı Xperia Ion'un ise yaz aylarına doğru global pazara sunulacağı bildiriliyor.

• tasarım bakımından arc daha güzeldi özellik bakımından da ekran dışında amiral gemisine yakışmamış, sonuçta yine üst düzey
  • tasarımı mükemmel ama bu cihaz htc de orta sınıf kabul ediliyor hd ekranını saymazsak tabi.
  • Şu alt kısımdaki gereksiz fazlalık nedir bir tek onu anlamıyorum.
  • Otomatik ışın sensörü varmı?
  • sony bekliyenlere müjde hemen bir tane alıp demeye koyulurlar artık sevkiyat başladıysa sabırsızlıkla denemek istiyeceklerdir kesinlikleee
  • müthiş ötesi bir tasarım..vede özellikleri göz kamaştırıyor kamerasına söylenecek hiç bir söz yok piyasadaki hangi dokunmatik telefon soniye taş çıkartabilir ki
  • Sony'nin telefonu duyurduktan yüzyıllar sonra piyasaya sürmesine alışmıştık. Bu sevkiyat beni şaşırttı :P
  • Orijinalden alıntı: eulogy

Sonynin telefonu duyurduktan yüzyıllar sonra piyasaya sürmesine alışmıştık. Bu sevkiyat beni şaşırttı :P[keşinlikle böyle ani bir sevkiyat şasrtyor insanı :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci501

tasarımı mükemmel ama bu cihaz htc de orta sınıf kabul ediliyor hd ekranını saymazsak tabi.

bu cihaz neden htcde orta sınıf kabul ediliyor ??
  • Amiral gemisi Xperia Ion değil mi?
  • Tasarım olarak güzel iş çıkarmış. Özellik olarakta iyi bir telefon ama bu sene akıllı telefonlarda beklentiler biraz yüksek diğer markaların tanıttığı telefonlara bakarsak ve çıkacak telefonlar hakkında konuşulanlara bakarsak sony teknolojiyi biraz geriden takip ediyor gibi. Yeni çıkacak üst düzey akıllı telefonlarla karşılaştıracak olursak biraz geride kalıyor.
  • Tasarım olarak Sony çizgisini yansıtıyor ve bence gayet şık bir telefon olmuş.
  • Arkadaş adamlar içine;
    1.5 ghz çift çekirdekli işlemci
    adreno 220 grafik birimi
    1gb bellek
    32gb hafıza
    1280*720 ekran
    bir de Sony kalitesi ve tasarımını koymuşlar hala özelliklerini yeterli bulmayanlar var. Bir de HTC' nin orta sınıf telefonu diyor. Adamlar telefondan render alıcak sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trapattoni11 -- 27 Şubat 2012; 2:24:33 >
  • htc'de Sony nin yanında marka oldu ya ancak Türk milleti sayesinde olurdu oldu.
    cihaz her haliyle kalite,?ok atmak için gelenlerle dolu burası.
  • 12mp kamera+2gb ram olacagı dedıkoduları dönuyordu anlaşılan bombayı patlatman samsug a kalacak
  • Kalas gibi telefon.Adamlar çağı atladı Sony daha yeni çağa başlıyor.Çekirdek gereksiz diyecekler hiç kendilerini avutmasınlar.Yarın telefonların performanslarını görünce anlarlar.Sony bu kalasla bi mok yiyemez.
  • Htc Sensation;

Islemci: Qualcomm MSM8260 Snapdragon

GPU: Adreno 220

Yil:2011
  • Koskaca Sony, bu kadar kaynagi varken neden Android kullanip surudeki baska bir koyun oluyor anlamak mumkun degil. Kendi isletim sistemlerini gelistirmeleri gerekiyor. Yoksa ne kadar guzel yaparsan yap, icine Android koyduktan sonra ne anladim bu isten...

Yine de, Pilastik, dandik, tasarim ozurlu koreli telefonlarin (Samsung gibi) piyasada cirit attigi bir donemde, Sony'nin bu guzel ve yuksek kaliteli tasarimini gormek guzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 27 Şubat 2012; 7:45:00 >
  • Sony'yi beğenmeme rağmen, üstteki arkadasların dediği yüksek kailte ve sağlamlık konusunda aynı düşüncede değilim. Sağlamlık dediğinde HTC'nin eline su dökemez bence. ARC'ın kasasını bilenler bilir üst tarafında kendiliğinden oluşan bir çatlak sorunu vardır, onuda geçtim elinize aldığınızda sanki heran kırılcakmış hissi oluşturur. İncedir, hafiftir ve tasarım olarak çok başarılıdır ama sağlamdır demek yanlış olur.

Birde Adreno 220 720p'de ne kadar başarılı olucak acaba onu merak ediyorum:s
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.