Şimdi Ara

MWC 2012: Sony Xperia U lanse edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
8.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MWC 2012: Sony Xperia U lanse edildi

Sony'nin, Mobil Dünya Kongresi kapsamında sergilediği ikinci akıllı telefonu Xperia U (nam-ı diğer Kumquat) oldu.

Xperia NXT serisinin en küçük ekranlı üyesi olarak anılan Xperia U, Xperia P ile benzer şekilde 1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli STE U8500 işlemciden güç alıyor ve Android 2.3 ''Gingerbread'' işletim sistemini kullanıyor. İşletim sistemine Timescape arayüzü eşlik ediyor.

512 MB RAM'e yer verilen ve 112 x 54 x 12 mm ebatlarında, 110 gram ağırlığında tasarlanan Xperia U'da 3.5-inç boyutunda - 480 x 854 (FWVGA) piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile 8 GB dahili flash bellek bulunuyor. Bellek kartı girişi olmadığı için kapasitenin daha fazla arttırılamadığını belirtelim.

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth ve A-GPS üçlüsüne ev sahipliği yapan akıllı telefonda çift kamera konumlandırılmış. Öndeki kamera VGA, arkadaki kamera ise 5 MP çözünürlük sunuyor. Ana kamerada otomatik odaklama, LED flaş, 3D sweep panaroma modu, 720p video kaydı ve yüz algılama özellikleri mevcut durumda.  

Son olarak 3.5 mm kulaklık girişine ve RDS'li FM radyoya yer verilen Xperia U'nun bataryası 1320 mAh seviyesinde. Sony Xperia U'nun, 2012'nin 2. çeyreğinde boy göstermesi öngörülmekte. Fiyat üzerindeki sis perdesi ise kaldırılmadı.

• Xperia P,S,U aralarındaki fark birtek donanımmı çümkü tasarım aynı donanımlarıda birbirlerine yakın düzeydeler..Sony kendi adını alarak çok iyi işler yapmaya devam ediyor ama keşke biraz daha tasarım üstünde durmalı ve değişikliğe gitmeli,tabi bu tasarımıda tercih edip beğenenler olur.:)
  • İsimlendirme karışacak iyice.
    Keşke her sınıfa bir harf verseler (Mesela Xperia A, Xperia B gibi)
    Sonra her yıl çıkan modellere sayı verseler (Xperia A1, A2, A3 gibi)
    Hangi model diğerinden üstün bilsek.
    Kafa bulandırmaca taktiği artık bitse keşke.
  • Şu an xperia serisinin tanıtılmış en üst düzey telefonu Xperia S mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amewrika

Şu an xperia serisinin tanıtılmış en üst düzey telefonu Xperia S mi ?

Evet, öyle şimdilik. Yalnız amiral gemisi olmayacağı kesin. Yıl sonuna kadar daha fazla özellik barındıran modeller çıkacak.
  • Tasarımına kötü diyenler var, bence kötü değil. Ben beyaz düşkünü biriyim ve alıcı gözü ile bakktığımda beyazının gideri var ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi varevolverine -- 26 Şubat 2012; 22:34:11 >
  • tek modelle bitmeyeceği ve alt modeller olacağı kesindi neo woltmen mını falan yerini xperıa u p s aldıı o kadarr
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: amewrika Şu an xperia serisinin tanıtılmış en üst düzey telefonu Xperia S mi ?
    Evet, öyle şimdilik. Yalnız amiral gemisi olmayacağı kesin. Yıl sonuna kadar daha fazla özellik barındıran modeller çıkacak.

Daha ne olabilir ki bir telefonda :)
  • aynı tasarıma sahip ve özellik bakımından 3 farklı model. İlginç bir strateji olmuş...
    U, s den biraz daha düşük özelliklere sahip bir model.
  • Özellikten kastım daha güçlü donanım. Tabi bir telefonda daha ne olabilir sorusunun cevabını ben bilemiyorum. Üreticilerden başka kimse bilemiyordur herhalde.
  • Galaxy Ace 2 nin alternatifi olabilir, ama Ram miktarı düşük kalmış.
    Uygun fiyatli gelebilirse alıcısı olabilir
  • Şu telefonun üzerindeki sony yazısını silip nokia yazsak acaba yorumlar aynı olurmuydu :)
    Not: nokia fanı değilim
  • Tasarımı kötü diyenlere pes diyorum.iphone çakması tellere alıştınız,her marka(sony hariç)iphone çakması telefon yapıyor özellikle samsung.mahkemelerde sürünüyorlar,örnak galaxy ace iphone 4 fotokopisi gibi.şu tasarıma zarefete bakın tamamen farklı cihaz mükemmel tasarım.sony adam gibi pazarlama yapsa androidde 1 numara olur.İnşallah gelir gelmez alacam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aziz77

Tasarımı kötü diyenlere pes diyorum.iphone çakması tellere alıştınız,her marka(sony hariç)iphone çakması telefon yapıyor özellikle samsung.mahkemelerde sürünüyorlar,örnak galaxy ace iphone 4 fotokopisi gibi.şu tasarıma zarefete bakın tamamen farklı cihaz mükemmel tasarım.sony adam gibi pazarlama yapsa androidde 1 numara olur.İnşallah gelir gelmez alacam...

Forumdaki klasik klişe laflar: gelir gelmez alicam. İnşallah alırsın hayırlısı olsun tabii de, daha ne zaman çıkacağı belli olmayan, daha kullanıcısı olmadıgı gibi kullanıcı yorumu olmayan cihazı nasıl alacaksın merak ettim. Henüz fiyatı, Türkiye ye gelip gelmeyeceği belli bile degilken :)
    İphone çakması dediğin Galaxy S 2 nin elini bükebileni Sony yaptı da biz mı görmedik?
    Artı android OS'un en fazla satan telefonları samsung un galaxy serisi ;))
    Sen gelir gelmez al arkadasım, Sony nin fani olmaya devam et. At gözlüğünü çıkarma,OK ?

• Bunu kim tasarlamışsa onun suçu yok onu tasarımcı olarak oraya alanın babasının suçu. Yapma kardeşim çocuk mecburmusun.
  • Arttırılamayan 8gb bellek ve 1320 mah gibi düşük bir pil kapasitesi....diyecek birşey bulamıyorum.alanlara hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 27 Şubat 2012; 0:38:23 >
  • sony nin bu dizayn telefonlardan birisini mutlaka alcam .çok hoşuma gitti.
  • HTC'nin 1.5 ghz 4 çekirdek one x'i varken, samsung'un 1.8 çift çekirdek s3'ü varken, kusura bakmayın ama bu telefon iş yapmaz.
  • Aslında teknik özellikkler kötü ün üstünde günümüzdeki akıllı telefonlarla karşılaştırılırsa ama Sony buna görede düşük bir fiyat sunar herhalde..
  • adamlar gerçekten tasarımları ve kalitesiyle diğer firmalardan ayrılırken bazı arkadaşların haksız şekilde sony i eleştirdiğini düşünüyorum.belki güzel gelmeyebilir anlarım ama kesinlikle sıra dışı,yenilikçi ve kaliteli cihazlar üretiyor sony.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.