Şimdi Ara

MWC 2012: Sony Xperia P'nin resmi tanıtımı gerçekleştirildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
10.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MWC 2012: Sony Xperia P'nin resmi tanıtımı gerçekleştirildi

İspanya'nın Barcelona kentinde heyecanla süren etkinlikte Sony, Xperia NXT serisi dahilindeki Xperia P'nin resmi tanıtımını biraz önce gerçekleştirdi. Şimdi firmanın yeni akıllı telefonun detaylarına kısaca bir göz gezdirelim.

122 mm uzunluğunda, 59.5 mm genişliğinde, 10.5 mm kalınlığında ve 120 gram ağırlığında tasarlanan Xperia P, 1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli STE U8500 işlemciden ve 1 GB RAM'den güç alıyor; Android 2.3 ''Gingerbread'' işletim sistemini kullanıyor. Uzun vadede akıllı telefona Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesinin gelmesi bekleniyor.

2012 yılının ikinci çeyreğinden itibaren üç farklı renk seçeneğiyle satışa sunulması planlanan alüminyum gövdeli Xperia P'de, 4.0-inç boyutunda ve 540 x 960 piksel (qHD) çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekran (Reality Display) ile 16 GB (13 GB'ı kullanılabilir) dahili flash bellek yer alıyor. Akıllı telefonda bellek kartı girişi bulunmadığı için kapasite daha fazla arttırılamıyor. 

Dörtband GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) şebekesi ile HSPA (HSDPA: 14.4 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısına destek veren akıllı telefon, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth, A-GPS ve NFC özelliklerine ev sahipliği yapmakta. Akıllı telefonun ön yüzünde VGA, arka yüzünde ise Exmor R sensörlü 8 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilen ve 1080p video kaydı yapabilen kamera konumlandırılmış. Ana kameraya otomatik odaklama, LED flaş, coğrafi etiketleme, görüntü stabilizasyon özelliği ve 3D sweep panaroma modu eşlik ediyor. 

HDMI portu ve RDS'li FM radyonun unutulmadığı akıllı telefonda 1305 mAh'lik batarya mevcut. Batarya GSM şebekesi göz önünde bulundurulduğunda 470 saate varan bekleme, 6 saate varan konuşma, 80 saate varan müzik dinleme ve 4 saate varan video izleme süresi sunmakta. Sony, Xperia P'yi 2012'nin 2. çeyreğinden itibaren satışa sunmayı planlarken fiyata dair bilgi verilmedi. 

• Walkman serisindeki gibi tarz sonyleri bekliyorum... Bi inanç bu sony türkiyede düzelecek diyor.
  • eyvahh bizim arclar yalan olmaz insallah
  • Xperia p ölçüleriyle ve donanımıyla bu işi götürür...4.inç tam standartıdır mobilin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 26 Şubat 2012; 21:06:44 >
  • Android 4 bile mi yok?
  • Telefonla ilgili görselelr biraz daha fazla ve net olsaydı daha güzel olurdu bence çift çekirdek kullanmaları isabet olmuş hem fiyat daha düşük olur ve yeterlide zaten..HDMI özellği olmasıda güzel
  • Katılıyorum.Telefon dediğin 4 inchten büyük olmasın arkadaş. Note gibi tablet telefon konumlandırsınlar. Tek istediğim 4 inch şöyle en az 2 gün giden bir telefon.
  • tam benim istegim telefonu çıkarmış sony
  • Detaylı bilgisi yok sanırım,işletim sistemi modeli,işlemci gücü söylense daha iyi karar verilebilir.
  • sony bu yılın diyer modellerinide sergilemiş
  • bataryalar sıkıntı yaratacak gibi
  • Cihaz Gayet Guzel 1ghz Olmasina Ragmen Cift Cekirdekli Bir İslemciye Sahip STE Yazmis İslemci Olarak Belki Performans Daha İyi Olabilir 8 mp Hdmi 1 gb Ram 4.0 İdeal Ekran Eger Fiyat Konusunda Da Cok Ucmazsa Sony İs Yapar Tabi Ki Bu Benim Sahsi Gorusum Hemen Fanboy Diye Yapistirmayin :)
  • Çin li huawei bile Sony den daha güçlü telefonlar çıkartıyor, sız hala Sony şöyle güzel, böyle güzel diyorsunuz.
    Tamam Sony kaliteli marka, hepsi bu kadar..
    Daha Samsung Galaxy S2 den üst seviye telefon bile çıkaramadı.
    Sony nedense iki sene geriden geliyor. Neden oyle anlayabilmiş değilim.
    Şimdi "Geriden geliyor ama sağlam geliyor" gibi saçma yorumlar yapmayin. Sağlam maglam geldigi yok.
    Allah sonunu hayır etsin..
  • bataryasıni neden daha güçlü yapmamislar acaba, tasarımı hosuma gitti, umarim fiyatı abarti olmazda rahat aliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en azından 1500 mah olmalıydı bu batarya,kesik atacakslar illaki.
  • Bu arada şu alt taraftaki beyaz şey nedir bilen var mı?
    Telefon gereksiz yere uzun olmus gibi geldi. Alt kisimdaki boşluk biraz fazla.
  • HTC desire HD de 1250 Mah batarya vardı. Arkadasımdan bliyorum, öğlen tekrar şarja bağlıyordu. Bu telefon çift çekirdekli işlemci ile nasıl olacak, Sony 'e sormak lazım..
  • mak. tek. olarak cok beğendim videoyu.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.