- x
En iyi diş beyazlatma yöntemi nedir?
29 Cevap11696 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2697 Mesaj
26 Şubat 2012; 19:06:00 

Evet beyler en iyi diş beyazlatma yöntemi nedir? Tecrübeliler cevap verirse sevinirim. Signal White Now kullandım yeterince etkili değil. Aynısı Sensodyne Beyazlatıcı diş macunu işinde geçerli. Hani şu reklamlarda gördüğümüz ağza takılan bembeyaz yaptığı iddia edilen ürünlerden kullananlar var mı?

1447 Mesaj
6 Mart 2012; 23:42:35 

yok

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

2264 Mesaj
6 Mart 2012; 23:42:56 

Ne kadar fırçalasan da reklamdakiler gibi olmuyor. Sarı olmasın temiz olsun ve koku olmasın yeterli bence. Ben şuan colgate sensitive kullanıyorum tavsiye ederim.

5
Lumia920
After all this time ? - Always !
Moira Queen ♥

2865 Mesaj
6 Mart 2012; 23:44:59 

takip ayrıca disciler 80 tl civarında bir ücretle temizliyor

BursaSpor Fan Club

3404 Mesaj
7 Mart 2012; 0:00:29 

dişçiler temizliyor ama diş üzerinde ki ince tabakayı da kazıyorlar ve dişe zarar veriyorlar.pek sağlıklı değil.

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

382 Mesaj
7 Mart 2012; 0:03:19 

O kadar beyaz icin onceden hic sari olmamasi lazim.Sonradan zor beyazliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

652 Mesaj
7 Mart 2012; 0:04:59 

diş beyazlatma pek sağlıklı bişey değil, ultraviyole ışıkla beyazlatan makineler var ama para tuzağı. hiç bulaşmayın

Fersen TR Support
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği

2170 Mesaj
7 Mart 2012; 0:05:24 

Arada karbonat ile fırçalayın farkı görün.

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

821 Mesaj
7 Mart 2012; 0:06:38 

quote:

Orijinalden alıntı: TiredWarrior

Arada karbonat ile fırçalayın farkı görün.

adımın karbonat erola çıkmasın kanküt =)

ADANA

2222 Mesaj
7 Mart 2012; 0:09:11 

Sigara lekesini çıkaran macun yok.O reklamlardaki macunlarla fırçaladım dişler beyazladı ama kahverengi sigara lekeleri kaldı.Böylece o lekeler daha belirgin oldu.Bir süre fırçalamayacağım rengi tutturmak için.
Lise zamanında 30 dakikada karbonatla dişlerimi bembeyaz yapmıştım artık işe yaramıyor.

664 Mesaj
7 Mart 2012; 0:15:56 

30 dakikada nasıl yani? 30 dakika boyunca karbonatla mı fırçaladın ? zararı oldu mu peki ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mart 2012; 9:38:24 

Beyazlatan dis macunu olarak ne onerirsiniz ?

56 Mesaj
7 Mart 2012; 9:42:30 

Limon+karbonat, 2 haftada bir yaparsan zararı olmaz. Diş üzerindeki tabakayı çizerek beyazlatır. Sürekli yapılmaz.

Uzaklaştırılmış
7 Mart 2012; 9:46:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Lolipo

Limon+karbonat, 2 haftada bir yaparsan zararı olmaz. Diş üzerindeki tabakayı çizerek beyazlatır. Sürekli yapılmaz.

Biraz detay verirmisin nası limonla yapcaz ne kadar karbonatla yapcaz

502 Mesaj
7 Mart 2012; 9:47:38 

bendede ayni sorun varvyahu

215 Mesaj
7 Mart 2012; 9:51:14 

diş macununa 10-15 lira vermeyin hiçbiri beyazlatmaz, temizler, alkolle karbonatla aynı işi görür, neyle neyi satın almaya çalışıyosunuz yahu

56 Mesaj
7 Mart 2012; 9:55:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Audaz

Biraz detay verirmisin nası limonla yapcaz ne kadar karbonatla yapcaz

Tam tarifini bilmiyorum ama, yarım fincan limona bir çay kaşığı(abartmadan) karbonat yeterli gelir. Diş fırçasıyla, dişlerinin durumuna 2-3 dakika ya da daha fazla fırçalayabilirsin.

870 Mesaj
7 Mart 2012; 9:56:34 

limonun mantığı diş minesini yumuşatmak. mesela kolayla ağzınızı çalkalayın sonra dişlerinizi birbirine sürtün, fark ediceksinizki dişleriniz yumuşamış. şimdi yumuşamış dediysek sakız gibi değil dişlerinizin dış tabakası yani minesi buna sebep olan ise asit limon doğal bir asit olduğu için kullanılabilir.

Harita Mühendisi

resimdeki zatı muhterem benim bu arada :D

921 Mesaj
7 Mart 2012; 9:57:23 

Hazır beyazlatıcı tozlar var. Karbonat içerikli olanlardan. Ama fazla abartmayın, çizerek beyazlatıyor çünkü.

LORD OF THE RINGS STORE

38 Mesaj
10 Temmuz 2012; 10:06:40 

en iyi diş beyazlatma tekniği gidip dişçiye parayı bayılıp birkaç seansdır üzerine abuk subuk girişimlerde bulunmanıza hiç gerek yoktur. Ankara'da tavsiye edebileceğim ve kendim bizzat yaptırdığım yer var mutlaka gidin çukurambarda dentalis klinik http://dentalisklinik.com/ankara/index.htm adresi

235 Mesaj
20 Kasım 2012; 2:08:21 

quote:

Orijinalden alıntı: caleidor

en iyi diş beyazlatma tekniği gidip dişçiye parayı bayılıp birkaç seansdır üzerine abuk subuk girişimlerde bulunmanıza hiç gerek yoktur. Ankara'da tavsiye edebileceğim ve kendim bizzat yaptırdığım yer var mutlaka gidin çukurambarda dentalis klinik http://dentalisklinik.com/ankara/index.htm adresi

hocam fiyatı ne kadardı acaba?

ŞAMPİYONLUK YAKIN,IŞIKLARI KAPATIN !

Uzaklaştırılmış
20 Kasım 2012; 2:32:30 

halı fırçası

3283 Mesaj
20 Kasım 2012; 2:46:14 

Parayı bastırıp komple implant diş yaptırıcaksın. Ünlülerin hepsinin yaptırdığı gibi.

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

38 Mesaj
21 Kasım 2012; 9:41:30 

quote:

Orijinalden alıntı: 2-RUN9

hocam fiyatı ne kadardı acaba?

Hocam valla ben birkaç sene önce yaptırdım 200 - 250 tl gibi bir ücret vermiştim başta çok ağrılı gelmişti ama 1 hafta sonra muhteşem bir görüntü oluştu yani yaptırdığıma değdi diye düşünüyorum. Kullandıkları cihazlarda gerçekten Ankarada daha önce bir dişçide görmediğim tarzda kaliteli şiddetle tavsiye ederim.

38 Mesaj
21 Kasım 2012; 9:44:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Parayı bastırıp komple implant diş yaptırıcaksın. Ünlülerin hepsinin yaptırdığı gibi.

sırf diş beyazlatıcam diye implant yaptıranı görmedim :) hem çok masraflı hemde çok acı verici bir durum eğer dişlerin şeklinde bir sıkıntı yoksa sadece diş beyazlatma bence yeterlidir.

38 Mesaj
21 Kasım 2012; 9:49:24 

kampanya yapmışlar çok güzel bir set katılmanı tavsiye ederim belki sana çıkar :D

http://www.facebook.com/dishekimim

864 Mesaj
21 Kasım 2012; 10:03:44 

Çürüğü olmasın sayısı azalmasında varsın sarı olsun
Dişerim düzgün tertemiz parlıyor fırça atınca ama işde aması var ama sarı bi şekilde parlıyor. Mantıklı ve dişlere zarar vermeyecek bir yöntem illaki var ama ben bilmiyorum onu .

60 Mesaj
21 Kasım 2012; 10:20:13 

2 sene önce ağrıyo die özelde doktor dolgu yaptı.Devlet hastesine gidince röntgende 20lik dişim çıkıyormuş.Sağlam dişe dolgu yaptırdım.O gün bugündür diş fırçalarım ama tvdekileri geçtim.Aham şaham ortada bir şey yok.10 tlden aşağı macun almazdım 5 ay önceye kadar ama hiç biri işe yaramıo.

ilk 10 tl üstü kaliteli alın bitince bimden 2-3 tlye misvak veya elmalı alın. 2-3 tl olan daha iyi olduğunu anlarsınız

JetSiki

489 Mesaj
9 Aralık 2012; 12:33:15 

Merhaba,

arkadaşlar yakın bi tarihde diş beyazlatma yaptırdığım için bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle fiyattan bahsedeyim; Ev Tipi 600 tl - Ofis Tipi 700 tl (Nakit ödenirse ortlama 100 tl düşüğüne yaptırabilirsiniz.) Ben öyle yaptım.

Ben ofis tipi olanı yaptırdım. Yaklaşık 1 saat sürüyor. Dişlerinize beyazlatıcı jel sürüp ışık veriyorlar. Yüksek dozajlı hidrojen peroksit (etken madde) kullanılıyor. Bunun amacı agresif bir şekilde, hızla sonuca ulaşmak. İşlem sonunda 6-7 saat boyunca ara ara dişlerinizde sızlama hissedebiliyorsunuz.

Ofis tipi beyazlatma işleminden sonra diş plağı ölçüsü alınıyor. Diş plaklarını alt üst olmak üzere kullanıyorsunuz.
Ofis tipi beyazlatma işlemine tamamlayıcı olması açısından, doktor tarafından verilen uygun dozajlı karbamid peroksit jelini bu diş plaklarına pirinç tanesinden az olacak şekilde sürüp, takribi 2-3 saat dişlerinize takıyorsunuz. 5-6 gün süreyle, 24 saat aralıklarla kullanılıyor bu tamamlayıcı beyazlatma işlemi. Aslında bu işlem tamamiyle ev tipi beyazlatma olarak adlandırılabilir.

Ev tipi beyazlatmada Opalescence PF 10% - 15% - 20% - 35% jel veriliyor genelde. Diş hassasiyetinize göre değişiyor jelin karbamid peroksit değeri.

Ev tipi olarak kullanılabilen Opalescence PF jelleri ileride de kullanmak isterseniz ki yılda bir kez 5-6 seans kullanılması öneriliyor. Diş doktorunuzdan 1 tanesini 40-50 tlye alabilirsiniz. Fakat bence bu rakam ciddi anlamda yüksek bir rakam.

Ofis tipi beyazlatma işlemine tamamlayıcı olarak bana verilen Opalescence PF 20% Karbamid Peroksit jelin 4'lü Amazon fiyatı 15,95 Dolar. Hadi kargo ile birlikte 50 tl olsun. Göreceğiniz gibi çok uygun bir fiyat.

Opalescence PF 20% TIKLA - 4 Kartuş Fiyatını Gör

Benim beyazlatma işlemim henüz devam ediyor. Şuan tamamlayıcı ev tipi uygulamasını yapıyorum. Bittiğinde ikinci bir ofis tipi seansı olacak diye biliyorum.

Son olarak şuana kadarki beyazlatma sürecinden kendi adıma memnun değilim.
Dişlerim hissedilir ölçüde beyazladı mı, beyazlamadı mı tam karar veremedim. 5 gün içinde tamamlayıcı beyazlatma ve ikinci ofis tipi seansı bittiğinde memnun kalıp kalmadığımı buraya tekrar yazarım.

Ek olarak beyazlatma işleminden gerçekten çok yüsek rakamlar istedikleri ortada. Yukarıda bahsettiğim ev tipi olarak kullanılan ürünü alıp ev de kendimiz kullandığımızda maksimum 100 tlye halledilebiliyor bu işlem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 9 Aralık 2012; 13:25:06 >

42 Mesaj
9 Aralık 2012; 12:47:08 

Dişlerinizi fırçalamazsanız Sonunuz bu olur :)

0

Ekteki dosya (1)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » En iyi diş beyazlatma yöntemi nedir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.465