- x
Keman öğrenmek istiyorum ama...
35 Cevap7139 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
26 Şubat 2012; 18:18:43 

Hem zaman geçirmek, hem bir uğraşımın olması için bir enstrüman çalmaya karar verdim. Gitar çalsam, hem çok kişi tarafından biliniyor hem de çalarken söylemek şart oluyor. Zaten pek sevmiyorum. Piyano çalmak isterdim ama onu da yanımda taşıyamam. Bu nedenle keman çalmaya karar verdim.

Kurs fiyatları çok uçuk ayrıca çok uzun zaman istiyor(haftada 1-2 saatten düşünüldüğünde). İnternetten araştırdım eğitim CD'leri varmış ama ben bunlar ile ne kadar öğrenebilirim bilmiyorum. Şimdi kemanı alıcam, işe yaramazsa elimde kalıcak keman(keman yayı ile ilgili espri yapmayın )

Ne yapmalıyım? Bu eğitim CD'leri ile başlayayım mı? Ya da önerebileceğiniz başka bir şey var mı?

Müzik ikiye ayrılır; MUSE ve diğerleri.
I-I Parker P-42 Korea I-I Parker P-36 I-I
I-I General Mobile Discovery I-I Packard Bell LS44-HR I-I Audio Technica CKM99 I-I

1031 Mesaj
26 Şubat 2012; 18:41:14 

kemana başlayacaklara ilk tavsiye SAKIN KEMAN almadır bu bir.
git bir kursa kayıt ol, onlar sana kemanı versin kursta öğren

924 Mesaj
26 Şubat 2012; 18:42:49 

Gitar calarken soylemen gerekmez.Amac gitari konusturmaktir zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Final Fantasy Forever
Final Fantasy Fun Club

OLD NAME dantedmc

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
26 Şubat 2012; 19:27:16 

quote:

Orijinalden alıntı: netell

kemana başlayacaklara ilk tavsiye SAKIN KEMAN almadır bu bir.
git bir kursa kayıt ol, onlar sana kemanı versin kursta öğren

Kurs fiyatları çok fazla. BB salonu, taksitler falan derken para kalmıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: TidusFF

Gitarın sevmediğim bir kaç yönü var. Keman sesini ayrıca daha çok severim. Mesela şöyle bir şarkıyı hiç bir gitar parçasına değişmem

I-I General Mobile Discovery I-I Packard Bell LS44-HR I-I Audio Technica CKM99 I-I

306 Mesaj
26 Şubat 2012; 19:48:34 

Akordiyon çal.

Boğaziçi Üniversitesi | Siyaset Bilimi & Uluslararası İlişkiler

1031 Mesaj
26 Şubat 2012; 19:48:42 

bana mı öyle geldi bilmiyorum ama davul gibi kemanın da sesi uzaktan daha hoş geliyor
kulağının dibinde kendin çalarken çok beklediğim gibi çıkmamıştı
belkide basit bir keman olduğu içindir bilmiyorum

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
26 Şubat 2012; 20:06:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Debaser

Akordiyon çal.

Pek sevmem :)

quote:

Orijinalden alıntı: netell

bana mı öyle geldi bilmiyorum ama davul gibi kemanın da sesi uzaktan daha hoş geliyor
kulağının dibinde kendin çalarken çok beklediğim gibi çıkmamıştı
belkide basit bir keman olduğu içindir bilmiyorum

Şahsen keman parçaları dinlediğimde harika geliyor kulağıma.
Hele kemanla bazı şarkıların remixlerini falan yapınca aynı bir hoş oluyor. En çok yapmak istediğim şey de bu.

14 Mesaj
26 Şubat 2012; 20:08:20 

hangi şehirdesin dostum?

Kaderde ne varsa o gelir başa

2371 Mesaj
26 Şubat 2012; 20:12:43 

Yaşın kaç bilmiyorum ama +17isen önermem parmak gelişimi ve hız konusunda baya zorlanabilirsin cünkü

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
26 Şubat 2012; 20:45:51 

quote:

Orijinalden alıntı: decommer

hangi şehirdesin dostum?

İstanbul. 4 saatlik kurs için en az 200 TL istiyorlar

quote:

Orijinalden alıntı: söny

Yaşın kaç bilmiyorum ama +17isen önermem parmak gelişimi ve hız konusunda baya zorlanabilirsin cünkü

19 yaşındayım. Ama parmaklarım esnektir. Geriye doğru esnettiğimde neredeyse elime değecek.

14 Mesaj
26 Şubat 2012; 21:33:27 

şöyle söyliyim dostum. keman evde kendi başına öğrenebileceğin bi çalgı değil. ayrıca perdesiz olduğu için sesleri duyarak kendin çıkartırsın, eğer başlarsan ilk ayda yay tutmayı öğreneceksin. bunları öğrenirken yanında sürekli seni düzeltecek bir hoca yada keman çalmayı bilen birisi olmalı. aynı şekilde alacağın kemanı da hocanla birlikte seçmelisin. kurs ücretleri pahalıymış cidden. ben burda dörtte biri fiyatına alıyorum :D yaşın kesinlikle olmaz denecek düzeyde değil ancak kafana koyduysan ve yeterli zaman ayırabileceksen, önünde bir engelin yoksa öğrenmeye başlayabilirsin. 1-2 saat lik süreden gocunmuşsun. o normalde günde 2 saattir. feda edemiyceksen hiç başlama. sabırsızsan da başlama. gürültüye elverişli bir yapın ve ortamın yoksa yine başlama :D tüm bunlara rağmen çalacağım diyorsan elimden geldiğince yardımcı olurum.

Kaderde ne varsa o gelir başa

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Şubat 2012; 21:36:53 

Keman,gitar ve yeni başladım org çalmaya çalışıyorum. Gitarı kendi başınıza öğrenebilirsiniz ama kemanı asla. hea nasıl olur gitarı,piyanoyu iyi bilirsin kemanda az çok birşeyler öğrenebilirsin ama az çok dikkatini çekerim. gitarda basıcağın nota bellidir ama kemanda mm kaydırma başka notaya bastırır. keman vezirde eder rezilde unutma.

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
26 Şubat 2012; 23:30:41 

quote:

Orijinalden alıntı: decommer

şöyle söyliyim dostum. keman evde kendi başına öğrenebileceğin bi çalgı değil. ayrıca perdesiz olduğu için sesleri duyarak kendin çıkartırsın, eğer başlarsan ilk ayda yay tutmayı öğreneceksin. bunları öğrenirken yanında sürekli seni düzeltecek bir hoca yada keman çalmayı bilen birisi olmalı. aynı şekilde alacağın kemanı da hocanla birlikte seçmelisin. kurs ücretleri pahalıymış cidden. ben burda dörtte biri fiyatına alıyorum :D yaşın kesinlikle olmaz denecek düzeyde değil ancak kafana koyduysan ve yeterli zaman ayırabileceksen, önünde bir engelin yoksa öğrenmeye başlayabilirsin. 1-2 saat lik süreden gocunmuşsun. o normalde günde 2 saattir. feda edemiyceksen hiç başlama. sabırsızsan da başlama. gürültüye elverişli bir yapın ve ortamın yoksa yine başlama :D tüm bunlara rağmen çalacağım diyorsan elimden geldiğince yardımcı olurum.

Kafama koydum. Çok istiyorum bir enstrüman çalmayı ve keman olmasını istiyorum. Kursun fiyatları saat başına 50 TL. Haftada 1 ders veriyorlar ve 2 yıl sürüyor dersler. Ben günde 3-4 saat bilene çalışabilirim ama kursa gidip haftada 1 saat çalışmak bana saçmalık geliyor. Acayip kafama taktım ve çalmak istiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: CxCxCx

Keman,gitar ve yeni başladım org çalmaya çalışıyorum. Gitarı kendi başınıza öğrenebilirsiniz ama kemanı asla. hea nasıl olur gitarı,piyanoyu iyi bilirsin kemanda az çok birşeyler öğrenebilirsin ama az çok dikkatini çekerim. gitarda basıcağın nota bellidir ama kemanda mm kaydırma başka notaya bastırır. keman vezirde eder rezilde unutma.

Gitar çalmayı pek istemiyorum yoksa gitar çalmayı öğretebilecek kişiler de var çevremde. Kemanla çok güzel şeyler çıkartabileceğime inanıyorum şahsen.

2371 Mesaj
26 Şubat 2012; 23:34:02 

quote:

Orijinalden alıntı: SkyBlaster

19 yaşındayım. Ama parmaklarım esnektir. Geriye doğru esnettiğimde neredeyse elime değecek.

O zaman hayırlı olsun anlık hevesle başlama yalnız o kadar yaptığın masraf boşuna gider güzel bi hocadan ders alabilirsin belli bi seviyeye gelmek için ve neden keman çalmak istiyorum sorusunu kendine sor dünya üzerinde bir sürü enstruman var en çok istediğini çalki ilerde bırakmak yerine ona daha sıkı sarıl

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
26 Şubat 2012; 23:44:11 

quote:

O zaman hayırlı olsun anlık hevesle başlama yalnız o kadar yaptığın masraf boşuna gider güzel bi hocadan ders alabilirsin belli bi seviyeye gelmek için ve neden keman çalmak istiyorum sorusunu kendine sor dünya üzerinde bir sürü enstruman var en çok istediğini çalki ilerde bırakmak yerine ona daha sıkı sarıl

Anlık heves değil aslında. Uzun zamandır çalmayı istiyordum ama zaman olsun, üşengeçlik olsun boş veriyordum. Hatta geçen sene İSMEK kursuna yazılacaktım ama İstanbul dışındaydım ve kayıtlara yetişemedim.

Kurslar dediğim gibi çok pahalı. Aylık 100 TL verebilirim maksimum. 200 TL çok fazla. Bir de 2 yıl diyorlar. Çok masraf, çok zaman...

İnternette Keman öğrenme seti var görsel şekilde anlatıyor. Hiç mi yardımcı olmaz onlar?

2371 Mesaj
27 Şubat 2012; 0:36:46 

quote:

Orijinalden alıntı: SkyBlaster

Anlık heves değil aslında. Uzun zamandır çalmayı istiyordum ama zaman olsun, üşengeçlik olsun boş veriyordum. Hatta geçen sene İSMEK kursuna yazılacaktım ama İstanbul dışındaydım ve kayıtlara yetişemedim.

Kurslar dediğim gibi çok pahalı. Aylık 100 TL verebilirim maksimum. 200 TL çok fazla. Bir de 2 yıl diyorlar. Çok masraf, çok zaman...

İnternette Keman öğrenme seti var görsel şekilde anlatıyor. Hiç mi yardımcı olmaz onlar?

belli seviyeyi geçmedikten sonra olmaz bisürü yanlışın olcak bunları düzeltmek için hocaya ihtiyaçın var en azından ayda 6-7ders lazım 1 2yıl böyle devam edersen ki 1 2yıl bile çok uzun bi süre yetenegıne bağlı 2yılda gelinen seviyeye 2aydada gelebilirsin 10yıldada çalısmana bağlı ondan sonra evde kendini geliştirmeye başlarsın

3109 Mesaj

[28 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

27 Şubat 2012; 0:44:03 

hiç kursa gitmeden kimseden egitim almadan tüm enstürmanları çalabiliyorum gören şaşıyor ama bana çok normal geliyor nedense.ama işi paraya dökemedik nota bilgisi yok çünkü:(

forum kurallarını aşırı saçma buluyorum.

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
27 Şubat 2012; 1:04:25 

quote:

belli seviyeyi geçmedikten sonra olmaz bisürü yanlışın olcak bunları düzeltmek için hocaya ihtiyaçın var en azından ayda 6-7ders lazım 1 2yıl böyle devam edersen ki 1 2yıl bile çok uzun bi süre yetenegıne bağlı 2yılda gelinen seviyeye 2aydada gelebilirsin 10yıldada çalısmana bağlı ondan sonra evde kendini geliştirmeye başlarsın

Mesela yukarıda gösterdiğim parçayı aynı şekilde çalabilmek için çook uzun yıllar mı gerekir?
Yoksa keman çalmayı tam olarak öğrendiğimde çalabilir miyim?

3734 Mesaj
27 Şubat 2012; 1:08:11 

Aynı şekilde ben de keman çalmak istiyorum.
Ama çok üşeniyorum.
Bi arkadaşımla felan başlasam başlıcamda kimse yok çevremde herkes varsa yoksa akustik gitar akdeniz akşamları

Psn : Myhtic
No problem.Everything's fine

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
27 Şubat 2012; 1:19:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Aynı şekilde ben de keman çalmak istiyorum.
Ama çok üşeniyorum.
Bi arkadaşımla felan başlasam başlıcamda kimse yok çevremde herkes varsa yoksa akustik gitar akdeniz akşamları

Aynen herkesin elinde gitar var. Biraz farkımız olsun değil mi? Ama çok pahalı kurslar

171 Mesaj
27 Şubat 2012; 1:32:53 

quote:

ben 9-10 yaşından beri gitar çalıyorum yaşım 18. tekniğim ve bilgim yerinde dedim ben bi keman alsam yardırırım çok hoş alet. kursa falan gerek yok ben çözerim olayı. anam aleti çalamadım çünkü çok küçük. geniş perdeli gitar kullanıyordum zaten. çok zorlandım ilerletemedim. çellist bir arkadaşım vardı onun çellosunu bir çalıyım dedim bir dakika falan uğraşıp bir la minör dizisi atmıştım yay çekmeyi biliyordum gerçi ama bana kemandan çok daha rahat ve zevkli gelmişti. çok güzel enstrüman ama çok küçük be

75 Mesaj
27 Şubat 2012; 1:52:01 

Keman diye yazılır, AŞK diye okunur.

Her istedim ama kısmet olmadı. İnşallah kızım 3 yaşına girince en iyi hocadan eğitim aldırıcam.

338 Mesaj
27 Şubat 2012; 2:01:21 

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

hiç kursa gitmeden kimseden egitim almadan tüm enstürmanları çalabiliyorum gören şaşıyor ama bana çok normal geliyor nedense.ama işi paraya dökemedik nota bilgisi yok çünkü:(

Aynen oyle hocam elime aldigim enstrumani bende maksimum 10-15 dakika icinde cozeniliyorum, paraya dokme ama bosver yetenekte sende kalsin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 gün 9 sa. 31 dk. kadarı kaldı.
27 Şubat 2012; 2:33:08 

quote:

Orijinalden alıntı: TidusFF

aynen gitarda through the fire and flames çalıyorsan kemanda ne çalarsan çal çöp

3734 Mesaj
27 Şubat 2012; 2:34:46 

quote:

Orijinalden alıntı: hahayouaredead

aynen gitarda through the fire and flames çalıyorsan kemanda ne çalarsan çal çöp

Adam tek kalemde kemanı yalan etti.

Psn : Myhtic
No problem.Everything's fine

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 gün 9 sa. 31 dk. kadarı kaldı.
27 Şubat 2012; 2:51:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Adam tek kalemde kemanı yalan etti.

tamam kemanın sesi süper bi çoğu şarkıyı kendimce coverlarken arkada açarım ama her şarkıya gitmiyor,öğrenimi çok zor,perde yok bu çok zorluyor öğrenmeni,pahalı,kursuda öyle,elektro gitardaki gibi harmoniktir bend'tir yapamıyorsun, iyi hoşta yani grupta etkiliyiciliği bassla bateri arasında

ama tek ve sakin çalındığında temiz ferah bi yerde uzan tak kulaklığı kapat gözletini nirvanaya ulaşırsın.

1708 Mesaj
27 Şubat 2012; 5:44:20 

Kötü kemanla çalınmaz. İyi kemanda pahalıdır. Ayrıca hiç bir enstrumanı eğitim cd si ile öğrenemzsin. Sağ yada sol elinde ciddi teknik bozukluklar olur sonradanda düzeltemek çok zorlar. En azından temel eğitimi alman gerekir. Kursta pahalı iş. Bunlara para veremem diyosan başka bişeylere yönel enstruman dışında kendi kendine olmaz o iş.

49 Mesaj
26 Eylül 2012; 15:39:39 

üç aydır evde, kursa gitmeden yabancı forumlardan yardım alarak keman çalmaya çalışıyorum. şimdi "he is a pirate, requiem for a dream, nothing else matters, pink panther,linkin park-numb, metallica-one, vsvs.." müziklerini ezbere çalıyorum, bunlar gibi orta ritimde müziklerin notalarını okuyarak ta çalabiliyorum(3-4 denemeden sonra temiz çalmaya başlıyorum.). ama bi sorunum var. kemanım çok kötü. bildiğin sıkıştırılmış ahşaptan yapılmış. büyük ihtimalle çin keman. sesinin kötülüğünün farkındayım, kulağımıda alıştırmadım pek.k ursa gitmeyi bende isterdim ama bu üniversitemin ilk senesi, apartta kalıyorum zaman var ama, masrafım fazla olduğu için kursa ödeme yapamam. klasik kemandan çok elektro keman çalmak istiyorum. distortion gibi efektler çıkarabileceğim birşey. izmirdeyim, burada 100 altı kurs bulunur mu? ve kurs keman verir mi?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
26 Eylül 2012; 17:59:44 

quote:

Orijinalden alıntı: karus112

üç aydır evde, kursa gitmeden yabancı forumlardan yardım alarak keman çalmaya çalışıyorum. şimdi "he is a pirate, requiem for a dream, nothing else matters, pink panther,linkin park-numb, metallica-one, vsvs.." müziklerini ezbere çalıyorum, bunlar gibi orta ritimde müziklerin notalarını okuyarak ta çalabiliyorum(3-4 denemeden sonra temiz çalmaya başlıyorum.). ama bi sorunum var. kemanım çok kötü. bildiğin sıkıştırılmış ahşaptan yapılmış. büyük ihtimalle çin keman. sesinin kötülüğünün farkındayım, kulağımıda alıştırmadım pek.k ursa gitmeyi bende isterdim ama bu üniversitemin ilk senesi, apartta kalıyorum zaman var ama, masrafım fazla olduğu için kursa ödeme yapamam. klasik kemandan çok elektro keman çalmak istiyorum. distortion gibi efektler çıkarabileceğim birşey. izmirdeyim, burada 100 altı kurs bulunur mu? ve kurs keman verir mi?

İstanbulda bilene aylığı 50 TL olan kurs vardı. Araştırarak ve ya mesela 150 lira isteyen bir hocayla görüşerek 100 liraya düşürmen mümkün.

Bu arada kullandığın kaynaklar tam olarak neler? Link vs. varsa alabilir miyim?

Keman marka ve modeli konusunda pek yardımcı olamayacağım. 170 liraya Sevilla-210 aldım. Pek memnun değilim çıkardığı sesten.

49 Mesaj
30 Eylül 2012; 15:23:47 

youtube/madeoflegend225 te takip ettiklerime bak. genellikle orda. önüme gelen her videoyu izledim uyguladım. ama http://www.youtube.com/user/bazobehram bununla başlamıştım. kesin bir kaynak yok.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1 Mesaj
26 Ocak 2013; 21:31:41 

arkadaşlar bende kemana başlamak istiyorum ama başlangıçta yüksek maliyetli keman almak istemiyorum sizce bunlar başlangıç için güzel mi?
http://urun.gittigidiyo...ine-canta-full-74799274
http://urun.gittigidiyo...-fiyat-sok-sok-69315663
http://urun.gittigidiyo...cine-hard-case-69315251

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
26 Ocak 2013; 22:52:59 

quote:

Orijinalden alıntı: atakum07

arkadaşlar bende kemana başlamak istiyorum ama başlangıçta yüksek maliyetli keman almak istemiyorum sizce bunlar başlangıç için güzel mi?
http://urun.gittigidiyo...ine-canta-full-74799274
http://urun.gittigidiyo...-fiyat-sok-sok-69315663
http://urun.gittigidiyo...cine-hard-case-69315251

Hocam niye eski konuyu hortlattın ki
Kemanlar çok kötü. Başlangıç için Sevilla kemanları öneririm. Tüm öğretmenlerin tavsiyesi de bu yönde.
En ucuzu Sevilla 210. Başlangıç için ideal.

Bu arada İsmek'te kursa gidiyorum 3 aydır

1 Mesaj
27 Ocak 2013; 1:45:52 

geç kalmışız biz bu konulara
öğrenciyiz ya 200 lira biraz fazla. bildiğin keman satan site biliyomusun biran önce başlamalıyım

1323 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Unsustainable
27 Ocak 2013; 10:06:01 

quote:

Orijinalden alıntı: atakum07

geç kalmışız biz bu konulara
öğrenciyiz ya 200 lira biraz fazla. bildiğin keman satan site biliyomusun biran önce başlamalıyım

Ben hep Neva Müzik'ten alışveriş yapıyorum. Güvenilir ve ilgili.

http://www.nevamuzik.com.tr/

1663 Mesaj
27 Ocak 2013; 10:14:06 

Benimki de Sevilla 210 marka.. Çekoslovak el yapımı, kemana başlayanlara tavsiye ederim. Hatta satın aldığım linki vereyim;

http://www.sahibinden.c...itim-dvd-46354846/detay

TURKISH AIRLINES| A Star Alliance Member

1 Mesaj
27 Ocak 2013; 15:07:04 

Teşekkür ederim, umarım en kısa sürede başlıcam

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Keman öğrenmek istiyorum ama...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438